mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:06:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 340400 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1545 : torek, 26.02.2013 : 17:48:37 »

Glih ta link sem mislila pripopat.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1546 : torek, 26.02.2013 : 17:51:33 »

Glih ta link sem mislila pripopat.

Saj sem ga od tebe ''ukradla'' Smiley
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1547 : torek, 26.02.2013 : 18:24:54 »

Koliko je pa star članek kjer prosi za pomoč?
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1548 : torek, 26.02.2013 : 18:29:00 »

12. nov. 2012 pravi google in moj spomin tudi nekako tako.
Logiran
Sprite
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #1549 : sreda, 27.02.2013 : 13:56:46 »

http://izklop.com/link_enc.php?id=83867
Pozna kdo psa in lastnico...
p.s. spodaj pa kup primitivnih komentarjev.Kaj mislite

Ma pomoje nima smisla o komentarjih razglabljat, internet ponuja varno udobje anonimnosti in se lahko vsak bebec razpiše.
Z mediji pa veš kako je - samo da je PANIKA in ŠKANDAL, da se prodaja ne glede na bedarije ki so napisane - zarad tako kvalitetnega pisarjenja so argentince in še ene par pasem prepovedal v UK in še par državah (čeprav nevem zakaj niso po tej logiki prepovedal še avtomobile, ker je en kup pacijentov pijanih za volanom).
24ur citira lastnika, ki govori o 25kg težkem prinašalcu in o (pazi izraz) "mrcinah" težkih po 55kg; spodaj pa še najbolj "zajebane" karakteristike kopirane iz mojpes.net-a.

Kaj točno pa je sploh bilo, ker posnetka ni več, videl ga pa nisem. Sklepam da je en tak lep primer kjer sta dejansko oba lastnika zajebala - prvi z odvezanim prinašalcem in druga (če gre za osebo iz linka, ki ga je nalimala uraa), ki vlači okol ~100kg mišic brez kontrole.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1550 : sreda, 27.02.2013 : 14:01:22 »

Sprite, debata o tem napadu je na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,36788.msg897128.html#msg897128.
Logiran

Sprite
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #1551 : sreda, 27.02.2013 : 14:18:22 »

Oprosti Jana, daj prosim premakni tja, nisem videl res....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1552 : sreda, 27.02.2013 : 14:22:13 »

Sprite, nič hudega, kar naj bo tukaj Smiley
Logiran

bester
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1553 : sreda, 13.03.2013 : 09:47:53 »

Ima kdo podobno izkušnjo?


Sva mlad par in živiva z argentinko, 5o leto Smiley

Letos sva dobila naraščaj in me zanima, kako se argentinke obnašajo do otrok. Na kaj moram bit pozorna?


Do sedaj sva vso pozornost usmerjala v njo, redko je bila sama (zaradi epileptičnih napadov). Dnevno smo hodili na daljše sprehode, ji kuhali, ipd. Nič se ni spremenilo s prihodom otročka (partner hodi trenutno sam na sprehode z njo, ker jaz še ne morem), še bolj smo pozorni do nje in tudi sama nam je pokazala, da želi pozornost še bolj kot prej. Tudi z otročkom smo jo spoznali. Seveda smo previdni..

Kot mladiček nam je pokazala, da moramo biti previdni pri hranjenju/hrani. Tašča ima namreč tudi psičko – terier. Med našim kosilom sta bili obe v kuhinji in Čera je pokazala zobe. Sicer se dobro razumeta, jesti ne smeta skupaj. Doma se hladilnika ne sme dotaknit nihče, ki ni domač.. Tudi do nekaterih pasem in ljudi je zelo nezaupljiva, drugače pa je velika crkljivka in zelo prijazna. Tudi malo strahopetna.



Vesela bom kakršnegakoli nasveta.

Ana
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1554 : četrtek, 14.03.2013 : 15:20:48 »

Kaksna je bila njena reakcija ko je spoznala dojencka in v njegovi prisotnosti obnasa? Kako reagira ko otrok naprimer joka?
Vasa argentinka je predvsem pes, zato naj nikoli ne bo sama z otrokom.
Oni so naceloma do otrok lubice, res fajn - govorim za pse s stabilnim karakterjem, kakrsen naj bi Dogo bil, so pa nazalost tudi izjeme. Pomembno je da je ne zapostavljate zaradi otroka..ne sme pa izsiljevati vase pozornosti zdaj ko je pri hisi otrok ker je ponavljam, pes in mora kot taka biti po polozaju zadnja. Velja predvsem pri rasti in razvoju otroka, kakorkoli je in bo majcken se nekaj let, ga mora psica spostovati. VENDAR - spostovanje ni isto kot strah.
Istocasno morate kontrolirati otrokovo obnasanje do psa in ga uciti pravilnega postopanja s psom. Argentinci sicer otrokom tolerirajo marsikaj, kar pa ne pomeni da je treba izrabljati njihovo dobro voljo. Vkljucujte jo v sprehode z otrokom (vozickom), cim vec stvari pocnite skupaj. Ne smete tolerirati pretirano zascitniskega obnasanja do otroka, vkolikor ga razvije.
Tisto cuvanje hladilnika ji pa le izbijte iz glave, tega nima kaj pocet.
Ce ne zeli jesti skupaj z drugo psico naj pac jesta loceno.
Glede na razbrano ima psica dolocena posesivna obnasanja, zato naj nikoli ne bo na postelji skupaj z otrokom, v primeru da ima sicer dostop na posteljo. Zanjo ne sme biti noben big deal zdaj ko je otrok pri hisi, logicno se je zdaj vasa rutina malo spremenila, ampak zanjo naj bo to vse naravno, spontano. Druzina se je pac povecala, zivljenje tece dalje in ce sprehod z vozickom zanjo pomeni se kak sprehod dnevno vec na dan, super. Skozi njene oci to pomeni da je zdaj ko je novi kricac pri hisi vse skupaj se bolj super fajn. Ful enih stvari pocnete skupaj, se pravi pozitivno.


Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1555 : četrtek, 14.03.2013 : 22:08:23 »

Se bo se Renata javila ki ima tudi dojencka in odraslega samca D.A., prav lepo funkcionirajo.
Logiran
bester
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1556 : četrtek, 14.03.2013 : 23:10:11 »

Oooo,

super. Se že veselim še Renatinega mnenja.
Čera ne sme biti na postelji, in seveda bomo pazili, da ne bo nikoli sama z otrokom.
Prve dni, ko sva prišla domov z malčkom, smo ju takoj spoznali.
Malček prve dni zanjo še ni bil zanimiv, vesela je bila mene. Na začetku, ko se je jokal, je bila tudi ona glasna. Ko sem imela največ dela z malčkom, je želela pozornost. Sedaj, po 14ih dnevih, so se stvari umirile in tudi ona je sprejela malčka. Umirjena je, ko se hraniva, spi, ko spimo in je igriva, ko smo igrivi..Se navajamo eden na drugega. Se mi zdi, da šele sedaj "dojema", da je novi član pri hiši in ga počasi sprejema. Pogosteje hodi v sobo, kjer malček spi in ovohava vse njegove stvari.

Se strinjam, da je zanjo vse fajn, saj se še več ukvarjamo z njo in jo malenkost bolj razvajamo kot prej. Ravno zato, ker ne želimo, da bi bila zapostavljena.

Bom sproti obveščala, kako napredujemo.

Ana
 
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1557 : petek, 15.03.2013 : 03:33:27 »

Super delate Wink
Logiran
bester
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1558 : petek, 22.03.2013 : 11:25:37 »

hvala Smiley
zaenkrat nam gre dobro.

lp,

Ana
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1559 : torek, 26.03.2013 : 13:03:55 »

Takle mamo

http://www.youtube.com/watch?v=CloWGW7EDdI
Logiran
Strani: 1 ... 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines