mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 04:44:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 341416 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #225 : torek, 03.05.2005 : 20:27:00 »

xxxl; čestitke tudi tu!!!
Logiran
cruiser
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #226 : torek, 03.05.2005 : 21:12:42 »

aja, cruiser:
čez kratek čas, bom z njim paril Kimero del Santa Chiara, Morfeovo hči. bomo vidli kaj bo. zlo sta v tipu, rodovniki so pa ok skupaj, s tem da njej do kajman looka še manjka (zato bom pa paril z njim, heh), haha, ampak ok, vsi pač ne morjo bit popolni. Oba imata narejen test za gluhost. o slikanjih ne bi sploh govoril, itaq.
če maš čas in nisi zaletav, lahko počakaš enmalo, pa boš mnogo bližje dočakal eno ok kombinacijo in mogoče dobil kakega psa ven, če ti bo kak všeč Smiley

Slisi se zanimivo, mi lahko posljes vec info (rodovnik psicke, starost, oceno kolkov, predviden termin parjenja ter ceno mladickov) na PM ali pa email?

Thx! Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #227 : sreda, 04.05.2005 : 04:19:42 »

sej lahko kar tukaj, da bo kak info več...

pedigreji so na strani : http://www.dogodisantachiara.it
Oče je Morfeo, mama pa Zhaira. Slike so tudi tam Smiley
Glede slik psice, je kriva moja lenoba: imam jo slikano samo v igri z bokserji, nikoli "normalno", v "postavljene", in pa eno galerijico na moji strani, posvečeno njej, kot mladiču. Razlog je pa tudi v tem, da je v reji pri mojem prijatelju, kaer sam pač ne morem imeti živalskega vrta doma.

Seveda pa se lahko kdaj dogovorimo in jo vidiš v živo.

Vsekakor lahko povem eno: veliko dam na paritveno kombinacijo. ima lepo elegantno glavo in dobre (prav tako elegantne) telesne zasnove. Dobra okotenost. Slabši topline v stoji...neodločen sem še ali je križec strm, ali je dejansko sama hrbtna linija  Undecided. lepo gibanje, pravilna pozicija-vzporedne zadnje in prednje noge, škarjast ugriz in pravilen gobec ter glava. par pigmentiranih delov kože (pikica na veki, par pik po telesu, na koži, ne dlaki) kaže na to, da ni dovolj možnosti za računat na kake albine med potomstvom....sluh sem povedal da je testirana.

 Manjka pa ji "power", substanca in (predvsem) karizma. Zato tudi nikoli ne bo razstavljana, ker se pač "ne gremo tega" s povprečjem ki v ničemer ne izstopa  Cool. Vzrejno, sploh pa kot kombinacija s kajmanom in naslednjo z "new kid on the block" Capinchom (če ne bo predikcija, da bo predvsem "rodovnik, kombinacija naredil odločilni premik v pozitivo" držala , bo kapinčo "uletel" kot druga,  bolj "powerpack" kombinacija), je pa psica ok. vse pač ne morejo bit beauty queen.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #228 : sreda, 04.05.2005 : 04:35:01 »

aja...zavoljo korektnosti pa naj povem, da v resnici kombinacije z njo določa Otto Schimpf. On jo je izbral, oz so jo izbrali zanj. on pozna rodovnik. on je mr. dogoargentino. Jaz sem ljubitelj in "vajenec", ker so mi dogosi pasma h kateri "pobegnem" mentalno od bokserjev, zato, da vidim tudi kako drugo pasmo, da me značilnosti moje ne "zaslepijo", da imam v vidu razlike, ki so bistvene ločnice med psi...zato Kim tudi ne živi pri meni ampak je v solasti pri mojem prijatelju.

lahko pa rečem tudi, da imam definitivno v planu tudi eno ali sve lastni ideji ( čeprav sem za Kajmana tudi sam navijal že ko je punca komaj začela četrti obrok spuščat- haha, kot pri plemenih ko dojenčke poročajo  Grin). ena od njih vklučuje Hijos della luna psa. ne vem pa še katerega. Lahko da bo auca bronco knausserwald ki ga ima alexandra. Al pa mojmoj, iz njene vzreje Talion los Hijos della luna. Pol je pa že skoraj konec vrste....razen če se kak boljši vmes skoti kje Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #229 : sreda, 04.05.2005 : 04:46:43 »

aja...stara je skoraj dve leti. Kolke grem slikat nekje v mesecu ali dveh, odvisno od tega kam me bo kaka pot zanesla, ker našim pač ne dajem težkega denarja za en rentgenski posnek. sploh zato, ker sem rad "gospod", da me obravnavajo korektno in da plačam normalno ceno za normalen standard "postrežbe". Ne da me kaka "visoka" živinozdravnica napizdi ker ima ravno slab dan, kot vemo da se v LJ dogaja  Cool. Za mastne pare iz "pacijentovega" žepa, se visočanstva preseravajo.
ko bom slikal kolke, pride jasno še slika komolcev, pa za foro še ekodopler, čeprav dogosi niso krizni. samo zato, ker me cena vsega tega še vedno pride pol cene enega posega v ljubljani Smiley. Klinika je pa univerza v budimpešti. maherji. pa še angleško govorijo vsi, od recepcije in vratarja na rampi, da o doktorjih ne zgubljam besed.
Logiran
cruiser
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #230 : sreda, 04.05.2005 : 08:46:12 »

Gledam stran pa ne najdem Kimere del Santa Chiara, mi lahko pomagas ? Smiley
Nasel sem samo sliko legla od Morfeo x Zhaira.

Nisi pa napisal predviden termin parjenja pa cene Wink
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #231 : sreda, 04.05.2005 : 09:58:33 »

cirka 5 mesecev. cena? odvisno od dogovora. okvirno ti je itaq jasno kolko so psi. seveda tudi odvisno od želja in ocene kvalitete legla. kako pravijo: prvo ispeci, pa onda reci. lahko da bom po 600 evrov dajal, lahko da si bom kaega privoščil dat v solast napprej, ker bo perspektiven, po enaki ceni, lahko da bo šel pes v rejo, kot kima, lahko da bo lepo leglo-potem so že "vnaprej" prodani takorekoč,

Se pravi cel spekter možnosti. od tega da bo šit leglo, ki ga bom za na kavč prodajal poceni in bom vsakemu svetoval naj psa sterilizira, do tega da bom lahko dal normalno ceno okol 1000 evrov.

v bistvu pa meni osebno to res niti ne igra vloge. bolj me zanima kaj bomo "ispekli".
Logiran
cruiser
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #232 : sreda, 04.05.2005 : 10:53:05 »

Bomo na vezi Wink
Ker ce bo vse po sreci, bom konec avgusta ze imel doma malega razgrajaca Cheesy (Gregor rihta Wink )
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #233 : sreda, 04.05.2005 : 19:03:58 »

potem se bo že kaj našlo, odvisno od želja  Wink

Sicer mi je res ogabno govorit o cenah itd., ker to pri tem, da si s tem človek kupi prijatelja, nima bistvene veze, razen da odvisno od pasme, ti prijatelji pač imajo svojo ceno. ... no kaj sem hotel rečt: narobe svet  v glavnem. Kima je stala 700 evrov. En dan mi jo je grega pripeljal: "na, da se bosta z U2 igrale"  Grin. Tko je ona prišla. Ok, potem je pač preskočila iskra med njo in mojim prijateljem, ki si je tudi iskal psa takrat. pa je sedaj princesa na zrnu graha, namesto da bi si pozornost lastnika rabila delit s celim krdelom bokserjev.
Če odštejem dejstvo, da je mladiča "težko določit" popolnoma v kaj bo zrastel, obstaja še ena močna zaslomba, da človek predvideva, kaj bo nastalo iz njega: rodovnik. No, Morfeo- Kimin oče, je kar en tak dober pes recimo. Mislim, da se lahko strinjamo, da dvakratni vicešampijon evrope ni kr en naslov. O tem da pes je CH, pa mislim, da ne samo italije, ne bi. Konc koncev tudi psarna Santa Chiara ni od včeraj in imajo nek renome.
Enivej. Domače leglo argentincev je bilo v sloveniji takrat cca 350 000 sit. figoure it out, od kod razlika pol cene.

In tudi če danes morda primerjam mladiče v kaj so zrasli, in so oni iz drugih legel recimo glih ena ista kvaliteta (čisto teoretiziram. nisem nikoli primerjav delal), je tu še zmeraj zadej rodovnik: jaz imam za 700 evrov recimo korekten vzrejni materijal s katerim lahko tačnem takorekoč takoj "delat", uni imajo pa takorekoč "nepopisane liste" doma. samo na eksterijer se lahko zanesejo, pa petkrat več energije rabijo vložit v raziskovanje rodovnika in popolnjevanje informacijskih "lukenj". Primer so kar moji psi: prvi, Bark. Zanj sem na par mesecev izbrskal kakega prednika, podatke, slike trije, štirje na tristopenjskem pedigreju. Ker je produkt domačega ljubitelja. Pozabimo za trenutek fakt, da ni vzrejni pes. Brina je bila druga. njo sem malo bolj "iskal". Zanjo imam nekje pol rodovnika tristopenjskega informacij in slik, pa nekatere linije sledljive malce dlje. U2jin je že cel sledljiv zlahka in če bi se odločil delat 5, 6, bi ga popolnil v par urcah, če ne minutah. Hanna in Polly sta kot zadnji, šlag pena, dobili zraven kot popotnico že kar vnaprej izdelan šeststopenjski pedigre (ki gre v minuti lahko na sedmo, ker imajo tudi starši izdelane). Da o vzrejnih načrtih, na katere se lahko po želji (kar tudi nameravam, ker imam pač filozofijo, da poizkusim prvo leglo po ideji vzreditelja naredit) prištekam, niti ne bi.

O jugu ex države pa ne bi. tam smo od estija knauserwalda hči našli, ki je bila parjena z ...nevem zdaj iz glave. mislim, da je bila cena okol 500 evrov. Hja: tipo je imel celo tovarno pršuta doma. Njemu ni bilo treba po jurja in pol mladičev prodajat. Je pa verjetno še nogo pršuta iz divjega prašiča dal za po poti kupcem, hehe -btw, njegovi dogosi lovijo po dalmatinski zagori divje prašiče.
osebno se mi pa leglo ni zdelo nič specijal sicer. ampak to nima veze z dejstvom, da je bila kombinacija dobra, cena pa nizka.

Sam zagovarjam predvsem MOČNO pogodbo o nakupu (vrnitev psa v primeru zlorabe, v primeru da ga ne more novi lastnik zadržat, prepoved preprodaje....) in znosno ceno mladiča. Konc koncev je to kompenzacija za trud, ostalo pa pade na račun tega da nam je vzreja hobi. hobi pa ni plačano delo. Moja mama ima od garanja na vrtičku solato, ki je dražja od une na trgu, "umetne". Vsi dodatki orodje, čas in znoj, pa nobene finančne kompenzacije (samo ona plačuje z materijal, solato pa sama poje). Al pa alpinist: miljoni v opremi za to da imajo dober filing po odplezani turi...hobi je povezan z investicijo.
Logiran
cruiser
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #234 : četrtek, 05.05.2005 : 08:32:02 »

potem se bo že kaj našlo, odvisno od želja Wink

Sicer mi je res ogabno govorit o cenah itd.

Si se pa razpisal Cheesy

Gregor je v ponedeljek stresal neke rodovnike iz glave tak da si niti slucajno nisem zapomnil vseh linij, je pa povedal da je bila perspektivna kombinacija parjena v zacetku Aprila in da bodo mladicki za oddajo nekje v Avgustu ter da bi od tam lahko dobil dobrega samcka.

Drugace pa o cenah je res brezveze razpravljat. Sem bil ful presenecen ko mi je povedal Gregor po kaksnih cenah lahko dobi "povprecnega" dogosa (torej z nic kaj posebnim rodovnikom) in po kaksni ceni lahko zrihta potencialno vrhunskega psa. Tak da mu bom zaupal nabavo mojega dogo frienda Wink
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #235 : četrtek, 05.05.2005 : 14:43:35 »

to je tisto kar sem ti rekel na začetku: moraš dvignit rit, it med volkove, jih spoznat, se pogovarjat, bit na sceni viden ...ja pol pa lahko kaj najdeš in to normalno kvaliteto za normalno ceno.

Najlažje je tistemu, ki "samo" to hoče, da bo imel prijatla. tistemu lepotni feler ne pomeni nič, psa ima pa dobrega. Tak primer je moj Bark. Pa ne zato ker je prvi in zato najbolj moj. Preprosto je najboljši pes od vseh v hiši. Krapast hrbet gor al dol. Na konc ko črtico potegneš, je to itaq edino kar šteje-da maš ok psa karakterno in temperamentno.
Logiran
cruiser
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #236 : četrtek, 05.05.2005 : 15:18:34 »

Ja sej... na zacetku bi se tudi jaz zadovoljil s "cistokrvnim dogosom brez rodovnika". Potem sem pa zacel dosti brat in na koncu sklenil da bom raje placal malo vec in imel dosti vecje moznosti da iz mladicka nekaj lepega nastane. Poleg tega pa bi lahko rekli tudi takole, da nimam toliko denarja, da bi poceni kupoval (v smislu da potem pustis se vec denarja za zdravljenje ubogega psa).
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #237 : četrtek, 05.05.2005 : 15:26:25 »

ja, ampak je catch, haha, ker tu ta izrek ne drži: lahko drago kupiš, misliš da si "celega" kupil, dobiš pa v resnici samo "pol". Al pa za pol cene dobiš ok. Al pa "zastonj", multiCHja, v solast. V bistvu ugotavljam, da ko prideš na nek nivo, doživiš, da boljši ko je pes, nižja je denarna cena in višja je "cena" papirja-pogodbe. Pri čimer solast recimo sploh ni nek bavbav.

Sem pred časom bral kako se konja kupuje....no, mislim, da smo pri psih na istem. Če nisi stručko, al pa če ni stručko tvoj prijatelj al pa nekdo, ki je samo "obseden" z izbiranjem mladičev (tudi taki so, ki jim je to fora, kickoff, da pomagalo izbirat. ni pa jih prav dosti. konjarji so tu morda bolj "odpiljeni", gredo radi pomagat konja kupit)
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #238 : ponedeljek, 23.05.2005 : 22:39:40 »

tole je iz CACIB St. Gallen, ki je bila ta teden.

[url]http://www.altervita.net/Slike/mpforum_objave/grega_st_galen2.jpg[/url]   [url]http://www.altervita.net/Slike/mpforum_objave/grega_st_galen1.jpg[/url]   

 En je KAjman, eno je pa ena lepa psica, ki se je dans okol pripeljala s Kajmanom.  zelo lepa ...ni mi jo uspelo ukrast. žal.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #239 : ponedeljek, 23.05.2005 : 23:13:36 »

Caiman, lep kot vedno Wink
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines