mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:33:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 340283 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« Odgovor #30 : sreda, 14.05.2003 : 15:04:06 »


Citat

Pa verjetno psa prej pelješ prej na šolanje  in šele nato na vzrejni pregled ...........


Jao, pa ne mi rečt, da šele na vzrejnem ugotovijo, da je pes gluh Huh Saj to vendar preverjaš že v leglu.

Jaz te sploh ne razumem...

Yo
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #31 : sreda, 14.05.2003 : 15:16:43 »

Citat



Jao, pa ne mi rečt, da šele na vzrejnem ugotovijo, da je pes gluh Huh Saj to vendar preverjaš že v leglu.

Jaz te sploh ne razumem...

Yo


Yo , kot običajno znaš narest celo dramo

Predvidevam , da je v Sloveniji MALO ALI PA OBČASNO KAKŠNO ALI PA CELO NI LEGEL TE PASME (vsaj jaz nisem v kinologu že dolgo zasledila legel , mogoče sem pa spregledala ) - torej  koliko preverjajo ali nepreverjajo je verjetno odvisno s katere države (od katerega vzreditelja)  pripelješ psa .  Tisti, ki pametno kupuje, bo kupil pri vzreditelju - ampak kot je navada , ljudje vse vrste pasem radi kupijo tudi po cenejšem sistemu. Sama sem tudi že srečala kakšno argentinsko dogico , uvoženo, pa še rodovnikani mela, kaj šele slušnih testov.

Logiran
yo
gost
« Odgovor #32 : sreda, 14.05.2003 : 15:27:36 »

Citat

Yo , kot običajno znaš narest celo dramo


Ja, sploh pa ni čudno, če tako izpade, ko po mojem odgovoru spremeniš svoj post, a ne?  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Lp, Yo
Logiran
Schmitttrigger
gost
« Odgovor #33 : sreda, 14.05.2003 : 19:15:55 »


Citat

medtem , ko verjetno  tovrstne delovne preizkušnje ni potrebno opravljati argentinskim dogam , bernardincem in ostalim molosom  .  


Stvar je izkljucno v vzrejni politiki, ki se jo pri teh organizacijah domislijo in nic drugega. Ce je v casu odlocanja na pravih mestih dovolj ljubiteljev pasme, ki so nagnjeni k delu s psi, potem pasma dobi "stempelj" kot delovna in morajo psi skozi preizkusnje, ce so na teh mestih lastniki ki jim to ne disi ali so temu nenaklonjeni, potem dobi pasma oznako "razstavna" in izgled je pri psih vse in edino kar steje. Tako npr. krasevec ni delovna pasma (vsaj ni bil, ko sem zadnjic preveril), ceprav bi lahko bila in so tudi bile teznje da to postane.  

Citat

Poleg tega je bil napr. rotweiler uradno priznan/uporabljen v policiji že l. 1910 - torej istovetenje zgodovine rotwelerja z recimo argentincem ni najbolj primerljiva, čeprav je bil tud rotko "butcher dog" , je bil vseeno zaščitnik človeka.  


A kdo tukaj istoveti zgodovino teh dveh pasem?  Pa ima to kar navajas res kaj veze?

Citat

Pa še zdravstveni vidik - znano je , da so bele pasme nagnjene h gluhosti. Učiti obrambo psa, ki bi bil teoretično gluh? Kako bo slišal povelje "spusti" ?


Ma daj.... ce imas psa pa ja ves ce je gluh ali ne.  To je pa res en na silo privlecen "argument".

Zdaj ti pa podam moje stalisce in videnje teh stvari: jaz tudi raje vidim, da laicni in "povprecni" lastniki pse raje vozijo na razstave in z njimi tekmujejo v agilitiju ipd. Po drugi strani pa se mi zdi navadna bedarija omejevati tiste redke lastnike teh pasem, ki bi se s svojimi psi radi udelezevali tekmovanj delovnih psov in z njimi tudi delali.  

Pa se nekaj me vedno zbode v oci pri teh zadevah: Ste ze kdaj opazili, kako zraste samozavest in velicina nekaterim lastnikov teh pasem, ko kje po televiziji z zanosom in dramaticnim tonom in skorajda ponosom razlagajo, kako da se njihove pasme ne sme uciti obrambe, ker da je ze tako huda? Idiotizem brez primere. In podobno kost znajo (ko jih je najmanj treba) zveciti in prezvekovati tudi mediji in politiki.
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #34 : četrtek, 15.05.2003 : 08:46:24 »

yo Grin  
tomo
tista moja opazka glede sluha ni bila mišljena kot argument - ampak čisto kot ena sama nedolžna opazka Cool mimogrede, ko je že govora o argumentih, saj jih nobenih ne našteval .
 

teja
no tole si dala pa krasen primer "odličen argument ZA obrambo"  pri takem psu - začneš pa saj pol itak lahko nehaš ,če ne bo šlo  - nekaj na pol narejeno je s..... , da večje ne more bit. Je  experiment , kateri , če ne rata bo itak pes tisti, ki bo nastradal.

mislim, da je bil članek o argentinskih dogah v reviji mojpes več kot odličen . Pameten pes za pametne ljudi Cheesy , abstakten pes , ki nima veze s klasiko (niti v šolanju).
Tako kot je lepo videti lepega staforda na razstavah, upam, da bo videti še veliko lepih argentink na razstavah.  







Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #35 : četrtek, 15.05.2003 : 08:58:07 »

yo
očitno tebi ni bil všeč. Predvidevam.
in če ti ni bil? Kaj je narobe z njim?

p.s. teli smeškoti so odlično dopolnilo k tekstu. Če bi pa postali izključna komunikacija, si verjetno na koncu na forumu ne bi imeli kaj dosti povedat. Žal.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #36 : četrtek, 15.05.2003 : 09:12:58 »

Prevod:

vedno mi je smešno in žalostno hkrati, kako "veliko" se ljudje naučijo in zvedo iz parih vrstic, objavljenih v neki reviji.

Kot bi se učila snov o Cankarju in prebrala samo, kar piše v Leksikonu CZ. In nikdar prebrala niti ene njegove pisane besede.

In potem sploh ni čudno, da debatiramo o potencialni gluhosti in potencialno nevarnih pasmah itd. itd.

To je vse, kar sem želela povedati s tem in o tem.

Lp, Yo
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #37 : četrtek, 15.05.2003 : 09:37:53 »

Citat

Bokserji so neposredni potomci borilnih psov...


A lahko definiraš kaj je borilni pes zate?
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #38 : četrtek, 15.05.2003 : 09:48:54 »

hvala za prevod
verjetno ni  namenjen meni. Iz česa sklepaš, da sem se učila iz vrstic  članka?

sem imela potencialno "nevarne pasme" , ob nemški dogi sem pa shodila. Doge so bile dolgo časa moja najljubša pasma  Vsakič, ko sem imela možnost, sem pristopila k lastnikom tovrstnih pasem - tako sem argentisko dogo prvič videti in pobožati po simpatični bučki z totalno odrezanimi ušes  cca 20 let nazaj - na razstavi seveda.  

imam belega psa - o belih psih (ne samo mojo pasmo, zanimajo me tudi ostale pasme ) preberem veliko , ker me zanimajo pozitivne in negativne strani -     zaradi MOJE pasme in NE  zaradi argentinske doge.  

mimogrede ponavljam , članek je odličen . Ker vem, da avtor članka odlično govori španščino, verjamem, da je dobil verodostojne informacije in literaturo.  
Logiran
yo
gost
« Odgovor #39 : četrtek, 15.05.2003 : 10:02:48 »


Citat

hvala za prevod
verjetno ni  namenjen meni. Iz česa sklepaš, da sem se učila iz vrstic  članka?


Ne, res ni bilo namenjeno osebno tebi, tako kot ta tema ni namenjena nama ampak pasmi Dogo Argentino.

Citat

sem imela potencialno "nevarne pasme" , ob nemški dogi sem pa shodila.


Pa smo spet pri potencialno nevarnih pasmah. Katere so to?

Citat

mimogrede ponavljam , članek je odličen . Ker vem, da avtor članka odlično govori španščino, verjamem, da je dobil verodostojne informacije in literaturo.  


No, naj ti namignem, da obvladam španščino aktivno, ker je drugi jezik v naši družini. Tako da tudi meni informacij iz prve roke ne manjka, vzdržujem tudi kontakte z nekaterimi priznanimi razstavljalci in vzreditelji. Nekaj časa sem bila tudi v J Ameriki, kjer sem pravzaprav srečala pasmo Dogo Argentino in se z njo seznanila.

Lp, Yo
Logiran
yo
gost
« Odgovor #40 : četrtek, 15.05.2003 : 10:04:39 »

Aja, pa še to.

Pasma se NE imenuje argentinska doga. Pravilni naziv je DOGO ARGENTINO ali v prevodu ARGENTINSKI PES (kakšno vezo, hudiča ima z dogami Huh).

Lp, Yo
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #41 : četrtek, 15.05.2003 : 10:28:19 »

Grin Grin Grin Grin  pa le nisem edina, ki me motijo napačna poimenovanja pasem!

sporoči Jani, naj popravi naslov teme, meni jo je tudi za mastine!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #42 : četrtek, 15.05.2003 : 10:37:42 »


Citat

Grin Grin Grin Grin  pa le nisem edina, ki me motijo napačna poimenovanja pasem!


O, mefisto, hvala bogu, da si še ti tukaj  Cheesy... drugače bi itak spet bila edina, ki "teži" zaradi "malenkosti"... Huh Huh Huh

Lp, Yo
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #43 : četrtek, 15.05.2003 : 11:32:01 »

Citat

Ker vem, da avtor članka odlično govori španščino, verjamem, da je dobil verodostojne informacije in literaturo.  

Citat

No, naj ti namignem, da obvladam španščino aktivno, ker je drugi jezik v naši družini. Tako da tudi meni informacij iz prve roke ne manjka, vzdržujem tudi kontakte z nekaterimi priznanimi razstavljalci in vzreditelji. Nekaj časa sem bila tudi v J Ameriki, kjer sem pravzaprav srečala pasmo Dogo Argentino in se z njo seznanila.

Uh, mate vsi srečo s temi informacijami iz prve roke in obvladovanjem španščine. Sem začel dvomiti o verodostojnosti svojih, ker imam večino informacij o svoji pasmi (bokser) predvsem iz angleščine....
Ampak čisto kot medklic, eno vprašanje: Kakšna je razlika med
poimenovanjem: perro, alano, in dogo. Namreč italjani pravijo DOGAM: Alano, Španci očitno pod alano pojmujejo nekaj drugega, ker Alano Espannol pri nas prevajajo kot španskega mastifa. Sem pa zagovornik tega, da se pasme poimenujejo kot so imenovane originalno, oz da se jih prevaja raje kot popačenke- recimo: kaj je narobe če bi Alanu Espanol rekli Španski Alano, ali pa argentincu: Argentinski DogO?
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #44 : četrtek, 15.05.2003 : 11:32:37 »

Citat

Hja,
Jaz sem jih spoznala kot zelo stabilne in samozavestne pse, isto mi je potrdil tudi moj mož, ki je bil lastnik argentinske doge.

Lp, Yo

no ko smo že pri izrazoslovju. Se opravičujem, če sem sama naredila napaka - ampak verjetno podzavestno, ker se je to poimenovanje že prej uporabljalo. Cool
mislim, da da tudi dogo argentino kot nemška doga  spadata  obe  v 2.fci skupino oziroma molosi/mastifi , ampak pustimo to

"nevarne pasme" - sama sem dala v narekovaje. žal je napr. Nemčija tako opredilila tudi nekaj svojih "avtohtonih pasem". Upam, da se bo ta krivica popravila.

omenjaš Argentino. Upoštevati moraš dejstvo, da medcelinske razlike pomenijo tudi različne tipe psov istih pasem (ne poznam Argentine , vem pa vsaj za eno pasmo Evropa-Amerika - neprimerljivo!) . Glede na to, da si se uradno razkrila  , upam, da se bo kdo obrnil po pomoč  glede na tvoje znanje jezika , dežele in vzrediteljev in da bo kakšna argentika v Slovenijo prišla z matične Argentine tudi s tvojo pomočjo. Wink

zdaj mam pa že počasi dosti postov v tej temi. Naj še kdo drug kaj napiše

lp
vesna
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines