mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:11:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 340267 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #45 : četrtek, 15.05.2003 : 11:38:49 »

A lahko samo nekaj pripomnim. Skoraj cela stran besedicenja o nevarnih pasmah in obrambi, ki je bila napisana v tej temi, je malo odvec.
Vsi, ki ste zagovarjali in kontrirali na taksen ali drugacen nacin, ste izpustili en pomemben podatek
MOLOSE JE V SLOVENIJI PREOVEDANO UCITI OBRAMBE.  Shocked Shocked
Marker, ki se ga dobi, da je markiral molosa izgubi licenco.
Ne recem, da se kje to ne dogaja, a ce hoces imeti delovnega psa, ga pac ne mores imeti, ker delovni izpit je IPO I, kjer je pa obramba.

Samo toliko, da prekinem malo hude krvi med zagovorniki in nezagovorniki obrambe.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #46 : četrtek, 15.05.2003 : 11:58:43 »


Citat

Glede na to, da si se uradno razkrila  , upam, da se bo kdo obrnil po pomoč  glede na tvoje znanje jezika , dežele in vzrediteljev in da bo kakšna argentika v Slovenijo prišla z matične Argentine tudi s tvojo pomočjo. Wink


To pa itak  Tongue Tongue Tongue

Lp, Yo
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #47 : četrtek, 15.05.2003 : 12:00:10 »

Toporišičev kotiček:
Citat

Aja, pa še to.

Pasma se NE imenuje argentinska doga. Pravilni naziv je DOGO ARGENTINO ali v prevodu ARGENTINSKI PES (kakšno vezo, hudiča ima z dogami Huh).

Lp, Yo


Kaj hudiča je doga drugega kot poslovenjen romanski izraz za psa?  Wink Smiley Smiley
Logiran
yo
gost
« Odgovor #48 : četrtek, 15.05.2003 : 12:03:51 »

Citat
Toporišičev kotiček:

Kaj hudiča je doga drugega kot poslovenjen romanski izraz za psa?  Wink Smiley Smiley

Dragi VZ, ne vem  Shocked Cool, vem pa, kakšno je pravilno poimenovanje pasme - čisto uradno tudi na strani Slovenskega kluba za velike pasme in molose  Tongue Tongue Tongue

Lp, Yo
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #49 : četrtek, 15.05.2003 : 12:07:28 »

Citat

Toporišičev kotiček:

Kaj hudiča je doga drugega kot poslovenjen romanski izraz za psa?  Wink Smiley Smiley


VZ  Cheesy Grin
na koncu smo temo Argentinska doga spremenili v   Toporišičev kotiček&zabavni kotiček Grin
Logiran
yo
gost
« Odgovor #50 : četrtek, 15.05.2003 : 12:07:31 »


Citat

A lahko samo nekaj pripomnim. Skoraj cela stran besedicenja o nevarnih pasmah in obrambi, ki je bila napisana v tej temi, je malo odvec.
Vsi, ki ste zagovarjali in kontrirali na taksen ali drugacen nacin, ste izpustili en pomemben podatek
MOLOSE JE V SLOVENIJI PREOVEDANO UCITI OBRAMBE.  Shocked Shocked
Marker, ki se ga dobi, da je markiral molosa izgubi licenco.
Ne recem, da se kje to ne dogaja, a ce hoces imeti delovnega psa, ga pac ne mores imeti, ker delovni izpit je IPO I, kjer je pa obramba.

Samo toliko, da prekinem malo hude krvi med zagovorniki in nezagovorniki obrambe.


Simi, mislim, da si se mal zgubila  Kiss Tongue Kiss Tongue

1- govorimo o tem ZAKAJ je tako, kot si napisala zgoraj (beri med vrsticami) oz. vsaj jaz sem
2- govorimo, o tem, da "potencialno gluhi psi", kolikor sem uspela razumeti - ne glede na pasmo - ne smejo na obrambo Huh

Sicer sem pa blond, pa mi ni preveč za zamerit, a ne  Cool Tongue

Lp, Yo
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #51 : četrtek, 15.05.2003 : 12:32:04 »


Citat


2- govorimo, o tem, da "potencialno gluhi psi", kolikor sem uspela razumeti - ne glede na pasmo - ne smejo na obrambo Huh
Lp, Yo

Kdo je to govoril? Govorili smo o molosoidnih in ex-borilnih psih in obramba. Vsaj tako sem jaz razumela.

VZ
kaj boste natisnili v katalogi  CAC Hrušica  "dogo argentino" ; "argentinski pes" ali "argentinska doga" ?


Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #52 : četrtek, 15.05.2003 : 12:39:03 »

Jah, dobro, če hočejo imet argentinskega psa, naj ga pa imajo. Srbi so včasih temu rekli: "Nije šija nego vrat". No, je pa to poslovenjenje še vedno bolj prebavljivo kot recimo kitajski goli pes z dolgo dlako. Ampak to pa že ni več tema za sem  Grin Grin
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #53 : četrtek, 15.05.2003 : 12:40:27 »


Citat

VZ
kaj boste natisnili v katalogi  CAC Hrušica  "dogo argentino" ; "argentinski pes" ali "argentinska doga" ?


Jebela, zdaj sem pa v dilemi in ne bom mogel spat  Grin Grin
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #54 : četrtek, 15.05.2003 : 13:14:23 »

Vili - te resim. Vili je (po novem) samo  Grin predsednik Fidota (plosk, plosk, plosk). Jaz bom pa skrbela za storko.
In ce sem cisto odkrita se ze nekaj casa ubadam s tem, kaj bomo naredili s pasmami.

Dogo argentino - NI argenstinska doga .
Border collie - NI mejni ovčar
Dilema - pudel ali koder
pa še nekaj cvetk je.

Zagotovo bodo vsi psi imeli napisano uradno ime pasme. Ali bomo dodali slovensko in ce ze, katero, pa se nisem prepricana

Bi bilo najbolj odpreti samostojno temo....
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #55 : četrtek, 15.05.2003 : 13:21:38 »

Citat

Vili - te resim. Vili je (po novem) samo  Grin predsednik Fidota (plosk, plosk, plosk).

Dogo argentino - NI argenstinska doga .
Border collie - NI mejni ovčar
Dilema - pudel ali koder
pa še nekaj cvetk je.

Bi bilo najbolj odpreti samostojno temo....

1. Vili - čestitke k novi funkciji.
2. Glede imena "argentinke" - moram priznati, da meni najbolj dostojanstveno zveni original Dogo argentino. Sama sem začela pisat argentinska doga, ker sem bila preveč pod vplivom yo , ki je vse do današnjega dne  prav tako pisala argentinska doga - yo ne se zgovarjat.  Pa moram priznat, da mi argentinski pes ne gre v ušesa.......
3. se strinjam , da bi bila to odlična samostojna tema. Ravno včeraj sem dobila seznam z Dortumunda. Zdajle ne morem preverit , ampak zdi se mi, da je tam naveden ISTARSKI GONIČ?HuhHuhHuh.....
Logiran
Schmitttrigger
gost
« Odgovor #56 : četrtek, 15.05.2003 : 13:21:38 »


Citat

A lahko definiraš kaj je borilni pes zate?


Pes vzrejen/selekcioniran za pasje boje, bear/bullbaiting ipd.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #57 : četrtek, 15.05.2003 : 13:37:09 »


Citat

Sama sem začela pisat argentinska doga, ker sem bila preveč pod vplivom yo , ki je vse do današnjega dne  prav tako pisala argentinska doga - yo ne se zgovarjat.


Ne bom se zgovarjala, ker je res, da sem tako kot ti pisala glede na naziv teme - vendar nazadnje 23. novembra 2002 Huh pa je res, da ni bilo prav. Bi morala že prej zarobantit. Ampak včasih sem celo popustljiva  Grin Grin Grin

Lp, Yo
Logiran
yo
gost
« Odgovor #58 : četrtek, 15.05.2003 : 14:00:17 »


Citat

Ampak čisto kot medklic, eno vprašanje: Kakšna je razlika med
poimenovanjem: perro, alano, in dogo. Namreč italjani pravijo DOGAM: Alano, Španci očitno pod alano pojmujejo nekaj drugega, ker Alano Espannol pri nas prevajajo kot španskega mastifa. Sem pa zagovornik tega, da se pasme poimenujejo kot so imenovane originalno, oz da se jih prevaja raje kot popačenke- recimo: kaj je narobe če bi Alanu Espanol rekli Španski Alano, ali pa argentincu: Argentinski DogO?


Alano je doga/ dogo, vendar se (kar se španščine tiče) uporablja samo v španiji, ne pa tudi npr. v J Ameriki.

Lp, Yo
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #59 : četrtek, 15.05.2003 : 14:14:11 »

Citat


Alano je doga/ dogo, vendar se (kar se španščine tiče) uporablja samo v španiji, ne pa tudi npr. v J Ameriki.
Lp, Yo

zanimiva debata .

me zanima še nekaj (res ni argentinec, je pa tudi molos) - v slovenščini sem opazila  , da se imenuje  Malorški pes (perro de presa Malorquin) ali nekaj takega - št. FCI 249.  

na uradni strani  FCI pa je naveden kot Mallorca Mastiff (PERRO DOGO MALLORQUIN).  
"perro de presa Malorquin" - perro dogo mallorquin? Torej predvidevam de presa= dogo
pa še glede "kanarske doge" perro di presa Canario  - vsaj tako je bila imenovana ena od tem na forumu. Ali ni ta pasma tudi priznana od FCI-ja?






Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines