mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 18:02:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 341457 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #870 : sreda, 10.06.2009 : 08:18:19 »

Najboljše poze so:
- speči na hrbtu, vse štiri narazen (obvezno kazanje lulčkov in lulic)
- v tesnem (nedavečem) objemu z otroci
- z mokrimi učki in fehtajočim pogledom
- itd...

 Grin Tongue Roll Eyes
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #871 : sreda, 10.06.2009 : 09:27:16 »

Res ne zastopim, kako naj bi se po mnenju Anchy slikalo pse, ko vohljajo neke zadeve po tleh?

Ne vem, zakaj je tako težko na en normalen način odgovorit na vprašanje, brez norčevanja in zavijanja z očmi  Lips Sealed 

Anchy: ne gre za davljenje psa, takšna namestitev ovratnice je zato, da pes lepo dvigne glavo. Večinoma lahko to opaziš na razstavah, bolj ali manj pri razstavljanju večine pasem. Mogoče pri argenticih to pride samo drugače do izraza, kot pa pri kakšni dolgodlaki pasmi, pa se ti zdi nenavadno.

In ja, ne boste verjeli, pse se da slikat tudi drugače (fotka iz razstavnega ringa):



Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #872 : sreda, 10.06.2009 : 09:32:06 »

Glede na to, da jaz nimam rodovniškega psa, vedno objavim samo točno take fotke, kot sem opisala zgoraj Tongue.
Btw - zelo lepa fotka Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #873 : sreda, 10.06.2009 : 15:00:50 »

No, argentincev se v ringu tako pač ne postavlja Smiley
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #874 : sreda, 10.06.2009 : 15:53:58 »

Anchy: ne gre za davljenje psa, takšna namestitev ovratnice je zato, da pes lepo dvigne glavo. Večinoma lahko to opaziš na razstavah, bolj ali manj pri razstavljanju večine pasem. Mogoče pri argenticih to pride samo drugače do izraza, kot pa pri kakšni dolgodlaki pasmi, pa se ti zdi nenavadno.
Logiran
Cmokica
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #875 : sreda, 10.06.2009 : 16:06:36 »

Ce namestimo ovatnico cisto pod celjust, pride pasja glava bolj do izraza - se povdari oblika glave, izrise se celjust.

*(In ja, ne boste verjeli, pse se da slikat tudi drugače (fotka iz razstavnega ringa)Smiley - Dobermani padajo na igrace in jih lahko z klicamnjem in mahanjem z igracami (na rastavah je to ustaljena praksa) pripravimo v tako lepo stojo.
 Argentince pa je potrebno v ringu postaviti drugace (jih daviti).
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #876 : sreda, 10.06.2009 : 16:19:45 »

In v večini drugih držav je klicanje in mahanje z igračami pred ringom prepovedano, pri nas je pa to stalna praksa pri dobermanih, rotweilerjih in NO-jih. Po navadi so drugi razstavljalci prav slabe volje, če je njihov ring blizu ali isti kot pri teh pasmah, saj te glava boli od vsega žvižganja, klicanja in prerivanja, da ne govorim, kako živčni so psi ob tem dodatnem trušču, ki je popolnoma nepotreben.

Fotografija je lepa, ampak verjetno je samo nekaj metrov za kamero gruča ljudi, ki vsi hkrati mahajo z igračami in cvilijo z žogicami, da pes tako stoji. Kako nesmiselno, saj se psa lahko nauči tako, na free, stati tudi drugače. Wink


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #877 : sreda, 10.06.2009 : 16:35:36 »

Kar veliko pasem se razstavlja tako, kot argentince.
Zame je motece razstavljanje bokserjev, kjer se jih postavlja drugega proti drugemu, da "dobijo misice svoj izraz". Hm ..., medtem, ko jim kri zaliva oci in pena gobec od histerije pri pogledu na "nasprotnika", menda izgledajo lepse Undecided.
Sicer pa je na razstavah za pse izjemno motece piskanje z igracami, cesar se ne zavedajo tisti, ki piskanje povzrocajo. Nestetokrat me je ze imelo, da bi prinesla s seboj (kot gledalec) piskajoco igraco in ob zivce spravljala pse v ringih, pa sem se tej ideji odpovedala zato, ker je med njimi mnogo takih, ki igrac ne potrebujejo. Me zanima, kako bi odreagiral nekdo z dobermanom, ki mu piskajo spredaj, zadaj in ob ringu, ce bi ga s piskanjem iz tira spravljala se jaz, nekje od dalec. Pa bi sla ocena Tongue. No, tako je s kar veliko primerki, ko jih motijo piskajoci razstavljalci iz sosednjih ringov. Za njih je to ok, ce bi njim kaj motilo psa, pa bi verjetno pele pesti, ali pa vsaj jezik tekel kot namazan. Kultura razstavljalcev je zelo v klincu, zal. Pa ne zaradi razstavnih vrvic.

Nima veze v tej temi, kako je z drugimi pasmami na razstavi, vendar za vecino je praksa kar taka, kot je na sliki prikazala Desobediencia in ni to nobena posebna domena argentincev, le pri njih se vrvica dobro vidi, ker imajo belo in zelo kratko dlako.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #878 : sreda, 10.06.2009 : 17:17:11 »

No, argentincev se v ringu tako pač ne postavlja Smiley
Evo, so mi ostali vzeli besede z jezika. Lahko ti ga pa pripeljem in probaj piskat okrog ringa Wink
In zato me moti če se soli pamet okrog nečesa česar se ne pozna.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #879 : sreda, 10.06.2009 : 17:35:43 »


Zame je motece razstavljanje bokserjev, kjer se jih postavlja drugega proti drugemu, da "dobijo misice svoj izraz". Hm ..., medtem, ko jim kri zaliva oci in pena gobec od histerije pri pogledu na "nasprotnika", menda izgledajo lepse Undecided.

Jana, tako jih ne postavljajo samo med sojenjem v pasemskem ringu, ampak tudi v BIS ringu, samo da si pač "izposodijo" psa druge pasme, njim najbližjega, da dosežejo ta efekt. Na takšno mino je naletela vzrediteljica moje Tare (Agnesana) s svojo Pansi, Tarino babico, v BIS ringu. Bokser se je penil, grozil, da bo Pansi pojedel, njegov lastnik se je zadovoljno muzal, ampak Pansi je stala kot pribita, hladna kot špricer, kar sodniku ni ušlo, saj jo je postavil na najvišjo stopničko. Wink

Se opravičujem za OT, sem mislila, da bi tole še dodala.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #880 : sreda, 10.06.2009 : 19:18:05 »

Da se ne razumemo narobe - mene ne moti način razstavljanja argentincev in kot sem že napisala, se tako razstavlja večina pasem.

Oglasila pa sem se, ker po mojem mnenju se pač ni primerno norčevat iz (mogoče malce provokativnega) vprašanja, na katerega bi kratek odgovor zadostoval. In to je vse.

Tista debata o tem kako se razstavljajo dobiji NO-ji, bokserji pa najverjetneje ne spada sem ampak če smo že začeli - tudi meni osebno to ni všeč, pri tem pa se nenehno sprašujem, če ni dvojni hendling prepovedan? No ja očitno ni, ker do sedaj še nisem videla, da bi bil kdo kaznovan zaradi tega pa čeprav je pomagač skoraj po glavah skakal gledalcem. In na razstavah me moti še marsikaj drugega ampak..... smo že itak preveč OT.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #881 : sreda, 10.06.2009 : 20:31:34 »

Ne tole večina pasem pa dvakrat ne bo šlo skozi. Vsi psi 8 FCI skupine se razstavljajo, tako da se glavo podpira z roko, in nič ne zateguje vrvice pod čeljustjo (razen nekaterih izjem ki stojijo sami-labradorci). Pa niso samo psi 8 FCI tukaj je še veliko ostalih pasem. Je pa odvisno od psa do psa kako je naučen. Čeprav se (npr.) koker španjeli sami zelo težko postavijo v pravilno pozo.
Je pa res, da je freestand lepši na pogled.  Smiley

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #882 : sreda, 10.06.2009 : 21:11:19 »

nezzek, ameriske kokre razstavljajo s strikom tik pod usesi Wink. Ne za ogled sodnika, temvec med gibanjem v ringu. Tako je z vecino pasem. Ko bo cas, lahko poiscem fotke. Kako katerega psa postavijo pred sodnika, je odvisno od posameznega handlerja, pa ni argentinec nic posebnega s takim predstavljanjem. Primer je nemska doga, kjer vidis vse tipe razstavne drze Grin. Tudi z nategom vratu, ce je treba in je doga prenizka Tongue.

Sicer je pa na evropskih in svetovnih razstavah double handling strogo prepovedan, prav tako na posameznih razstavah to zapove zveza drzave, kjer je mednarodna ali drzavna razstava. Recimo, s takim tekstom:

Attention! Double-handling is not permitted in any form at all. In case of infringement, the dogs concerned may be disqualified.
Pravila razstavljanja na Finskem
Evropska v Bratislavi, oktober 2009,

ali:

MEMBERS ARE REMINDED THAT UNDER NO CIRCUMSTANCES WILL DOUBLE HANDLING BE PERMITTED IN ANY CLASS. ANYONE FOUND TO BE USING THIS PRACTICE WILL BE PENALISED ACCORDINGLY.
Kinoloska zveza Malte
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #883 : sreda, 10.06.2009 : 21:25:02 »

Ja saj ameriški kokeri so spet razred zase. Mislila sem predvsem v stoji. v teku pa normalno daš vrvico za ušesa, čene ti pes kar malo bezlja z nosom na tleh.  Cheesy

Mene še nikoli ni motil duble handling.. do Portoroža. Ko so se razstavljale doge in je neka ženska tekala okoli in piskala z igračo. Še vame se je vmes zaletela, jaz pa vsa šokirana. Seveda ženska še vedela ni, da je vami priletela, pa najbrž nisem bila njena edina "žrtev".
Logiran
McChrist
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #884 : ponedeljek, 15.06.2009 : 17:06:17 »

Vse najboljše za Rojstni Dan Luchika  Kiss

Željam se pridružujejemo vsi naši družinski člani (Saška, Guaimi, Quimey in moja malenkost)   Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines