mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 18:25:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 341458 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #975 : nedelja, 01.11.2009 : 21:35:12 »

Ko kralj..pa srčno upam da ne dobesedno Cool
Res ima fajn lastnika.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #976 : nedelja, 01.11.2009 : 21:52:10 »

Res super to Cheesy
Logiran
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #977 : petek, 27.11.2009 : 00:09:19 »

Pozdravljeni,
po temeljitem večdnevnem prebiranju teme in drugih raziskav sem se odločil, da se še sam vključim v debato. Sicer imam tudi sam namen v prihodnje lastiti argentinca, bi pa rad pred nakupom izvedel čim več o pasmi z namenom, da psa socializiram in pravilno vzgijim po standardih pasme. Definitivno imam namen kupiti psa od preverjenega vzogjitelja, želim imeti samičko z preverjenim  poreklom ( kvalitetnih staršev) in popolno zdravstveno kartoteko (sluh , kolki...)
Kot vidim je trenutno edini "vseved" v Sloveniji Desobediencia zato upam na njeno pomoč, z nakupom se mi ne mudi,  trenutno se selim iz bloka v hišo, katero bi rad dopolnil z novim prijateljem. V mojem okolišu sta dva argentinca, katera sta lastnikoma povzročila nemalo težav zaradi verjetno nepravilne vzgoje in neznanega porekla. Imel sem priliko govoriti s obema in dobil občutek, da se ravno ne zavedata kakšno pasmo lastita....

Zanima me ena stvar, rad bi imel čisto belo samičko s čim manj pigmenta, ali je to mogoče določit/opazit v rani mladosti (ob nakupu)?

Kdaj v prihodnje pričakujete leglo kvalitetnih staršev opisanih v temi?
Logiran
piki jakob
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #978 : petek, 27.11.2009 : 17:15:05 »

Zanima me ena stvar, rad bi imel čisto belo samičko s čim manj pigmenta, ali je to mogoče določit/opazit v rani mladosti (ob nakupu)?

Če argentinc nima nič črnih pik, je ponavadi ko pride malo v leta ful bolan zaradi tega. Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #979 : petek, 27.11.2009 : 20:21:48 »

Tako ravni ni, je pa pigment zelo pomemben zaradi dovzetnosti do raznih kožnih bolezni in občutljivostnih reakcij, tudi opeklin. Pa še povezava je med barvo in gluhostjo. Problemi se lahko pokažejo kadarkoli.

alekval, nikoli ne jemlji psa samo po izgledu. Prej se o tem kar hočeš pozanimaj, ker ni vse zdravo, kar je "lepo". Nastrada pa vedno ničkriva žival.
Logiran
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #980 : petek, 27.11.2009 : 21:09:16 »

nikakor ne kupujem psa po samo po izgledu, so mi pa lepši pure-white, to pa nikakor ne pomeni da ga z pigmentom nočem. O pasmi sem se že dost pozanimal in do nakupa se bom še.... 
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #981 : petek, 27.11.2009 : 23:17:21 »

Če nekdo napiše čim manj pigmnenta, ko pa se resni vzreditelji trudijo, da bi ga bilo čim več, kar pa ne pomeni črni fleki na dlaki, pač podvomim o tem...
Logiran
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #982 : sobota, 28.11.2009 : 12:16:44 »

no, saj jaz se ne oziram na tvoje mnenje Wink prebral sem da naj bi imel čim več pigmenta ampak nikjer nisem zasledil zakaj, kdo pa govori o črnih flekih? Ne vidim kaj je narobe s tem, če gledam tudi na videz psa in mi je le ta ravno tako  pomemben, tisti ki to zanika enostavno laže. LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #983 : sobota, 28.11.2009 : 14:17:53 »

Dober pigment je pri vsaki pasmi zelo pomemben, psi s slabim pigmentom pa se izključujejo iz vzreje. S tem, ko praviš, da naj bi imel tvoj pes čim manj pigmenta, pač pokažeš, da ti je videz po tvojem okusu bolj pomemben kot standard pasme in upoštevanje osnovnih vzrejnih meril.

Več o tem, kaj slab pigment konkretno pomeni pri pasmi dogo argentino, bodo povedali tisti, ki to pasmo dobro poznajo (Deso?).
Logiran
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #984 : sobota, 28.11.2009 : 15:28:42 »

Đizs pa kaj naj vam narišem, da nisem vedel, da ima pigmentacija to vlogo... jao pametnih...  agresije na forumu ..... saj to se da vse lepo pojasnit ljudem, kteri se ne spoznajo v takšnem obsegu, brez pametnih in žaljivih pribitkov
Logiran
Como
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #985 : sobota, 28.11.2009 : 18:08:53 »

okay moj post je bil očitno izbrisan, pa me zanima zakaj (dejanskega odgovora bi bila res vesela).... Sem edina, ki se je ponudila, da bi alekvalu dejansko kaj svetovala, ne pa le pametovala...Pa ja, mislim da imam ful pojma o argentincih....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #986 : sobota, 28.11.2009 : 18:10:14 »

Halo? Alekval, mi lahko prosim poveš, kateri del mojega posta je agresiven ali žaljiv?
Logiran
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #987 : sobota, 28.11.2009 : 19:34:38 »

no saj ni pomembno, enostavno mi ni najlepše padla izjava, da mi je pasji vides najpomembnejši...  Raje povejmo še kaj na temo DA, pasma mi je res všeč obenem se pa zavedam , da bo pravilna vzgoja in socjalizacija pravi izziv, čeprav smo že dolgo od tega imeli doma dva dobermana
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #988 : nedelja, 29.11.2009 : 14:33:11 »

Čisto bel pes dobro pigmentiran tam kjer mora bit je eno, slabo pigmentiran pes pa drugo in to dvomim da je komu všeč. Meni osebno ni gršega kot videti odraslega slabo pigmentiranega psa.
Osebno imam raje fejst pigmentirane pse, nevem pa kaj je Alekval mislil s čim manj pigmentiranim.
Logiran
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #989 : nedelja, 29.11.2009 : 14:55:43 »

Hi,
ob pregledovanju googla sem naletel na nekaj DA-jev z res ogromno pigmenta no vsaj zgledalo mi je kot pigmentacija, meni so delovali  kot  mešančki pa niso bili ( vsaj pisalo je tako), kot bi imeli kakšno kožno bolezen ....
Všeč so mi psi kot je Guami, Eros... in podobni predstavljeni v temi...
Ali slučajno pričakujete/načrtujete leglo DA v prihodnje in kdaj?
Logiran
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines