mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 18:02:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 342186 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
piki jakob
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1005 : ponedeljek, 30.11.2009 : 19:19:35 »

Como z vsem se zelo strinjam kar si napisala, samo nekaj pa vseeno nimaš prav.

Tako kot se ribiči na ribičiji tikajo, pa ni važno kdo je kdo, tako kot se lovci na lovu tikajo, pa ni važno kdo je kdo, tako kot se planinci na gori tikajo, pa ni važno kdo je kdo, tako se forumaši na forumu tikajo, pa ni važno kdo je kdo. To kar sem napisal je definitivno res. Na forumu smo si vsi kolegi. Drugo je, če pošlješ po internetu nek uraden e-mail.

O Jani(ci) in njeni vsevednosti, pa raje ne bi izgubljal besed. Že to kar sem sedaj napisal, je najbrž preveč. Mogoče že celo za rdeči karton. Evil
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1006 : ponedeljek, 30.11.2009 : 19:27:35 »

Jao, le kdo vas sili, da ste tukaj? Smiley
Sama nikol ne silim v narocje nekomu, ki ga ne maram. Vi se pa tle kar naprej na kup rinete Tongue.
Jaz vas prav cisto zares prav cisto nic ne rabim in ne vabim. Za povedat obicajno nimate prav nicesar, ceprav se vam vecini zdi, da bi brez vas internet (in mojpes.net) propadel.

Como, ne bom komentirala, ker nima smisla. Ce imas kaj napisat, bos napisala. Ce nimas, pac ne bos. Da nihce ne postavi pravega vprasanja, pa je itak izgovor, ki je vedno pri roki. Kot tudi to, da sem jaz najvecji zmaj na internetu. Pa naredite kaj sami in bomo prisli gledat vaso dobrohotnost, prijaznost, ustrezljivos ... in delavnost.

Upam, da boste zdaj vendarle kaj napisali o pigmentaciji DA, pa morda o tem, da je kombinacija DA in pitbula mesanec. Kaj vec je pa najbrz ze prevec pricakovati.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1007 : torek, 01.12.2009 : 00:18:28 »

Tu je en primer, pes naj bi bil čisti DA čeprav mislim da ni, leglo pa je mešano z pitbullom http://images02.olx.es/ui/1/27/47/f_13552047_1.jpeg
drugi primer http://images01.olx.com.co/ui/2/57/21/f_18255621_1.jpeg

saj ne da mi v tem izdanju niso všeč,  ampak če imam možnost.....

Se ti javim preko maila...
Psica na sliki ni videt mešanka, ima pa malo dlake in zato izpade še toliko bolj pigmentirana. Jaz na njej ne vidim nič pretresljivega, razen fleka na repu.
Mi je pa čudno da je slika iz ameriškega foruma kjer je prepovedano objavljanje mladičev in slik z mladiči..razen če gre za rescue.

Drugače pa mislim da si bil narobe razumljen, rad bi čim bolj belega psa pač. Samo moraš vedeti da se pigment z leti jača.
Sama v vzreji opažam čedalje več slabo pigmentiranih psov, osebno če že moram izbirati raje vidim preveč pigmenta (v najslabšem primeru se pojavijo fleki na dlaki, pa še tej so ponavadi sezonski) ki so veliko manj škodljivi kot slab pigment. Poleg tega je to velikokrat povezano s sluhom, ma ni pravilo-se pa ponavadi ne zmotim, ko vidim takega psa.

Seveda pa je najidealnejše imet super pigmentiranega psa z dobrim kožuhom.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1008 : torek, 01.12.2009 : 01:31:09 »

Tako ravni ni, je pa pigment zelo pomemben zaradi dovzetnosti do raznih kožnih bolezni in občutljivostnih reakcij, tudi opeklin.

Je že AngSeter napisala. D.A. so kot beli (pa še kratkodlaki) psi že tako dovzetni za razne kožne probleme.
Sicer je pa v vzreji treba vedeti kaj delati in kako..včasih dodaš (izboljšuješ), včasih je treba zreducirat..ena od mojih psic je močno pigmentirana (po koži) in predvsem to nosi tudi v krvi, zato ne paše vsak samec nanjo.

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1009 : torek, 01.12.2009 : 01:44:08 »

Pa še novi prišlek, mala vragonja Mataka Facon Montero aka "Kuki" (Trubuluci de La Vieja Diana x Herencia del Blender)

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1010 : torek, 01.12.2009 : 08:22:22 »

Deso, a pri argentincih se pojavlja tudi rjava barva?
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #1011 : torek, 01.12.2009 : 10:29:28 »

Kasna bucka Smiley
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1012 : torek, 01.12.2009 : 10:47:44 »

Kasna bucka Smiley

Moon, najbrž si mislila kakšna buča? Full je huda. Afro
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1013 : torek, 01.12.2009 : 12:18:08 »

Psica na sliki ni videt mešanka, ima pa malo dlake in zato izpade še toliko bolj pigmentirana. Jaz na njej ne vidim nič pretresljivega, razen fleka na repu.
Mi je pa čudno da je slika iz ameriškega foruma kjer je prepovedano objavljanje mladičev in slik z mladiči..razen če gre za rescue.

Drugače pa mislim da si bil narobe razumljen, rad bi čim bolj belega psa pač. Samo moraš vedeti da se pigment z leti jača.
Sama v vzreji opažam čedalje več slabo pigmentiranih psov, osebno če že moram izbirati raje vidim preveč pigmenta (v najslabšem primeru se pojavijo fleki na dlaki, pa še tej so ponavadi sezonski) ki so veliko manj škodljivi kot slab pigment. Poleg tega je to velikokrat povezano s sluhom, ma ni pravilo-se pa ponavadi ne zmotim, ko vidim takega psa.

Seveda pa je najidealnejše imet super pigmentiranega psa z dobrim kožuhom.

Jah tu so me pa takoj napadli da objavljam mešance Wink ,da ne vem kaj je pigment ,da nimam pojma ...... no saj ga res nimam sam bi ga pa rad imel , Desobediencia hvala na odgovoru in razlagi, zdaj zadevo bolj razumem, se pravi pigmentacija ne pride toliko do izraza če je pes dobro "poraščen".

V temi nisem zasledil debate o obolenjih DA-ja in raznih alergijah, ob iskanju informacij v okolišu sem dobil odgovore s strani treh lastnikov(bivših) o potencjalnih problemih:
-prvemu je psička umrala pri enem letu starosti zaradi pogostih epileptičnih napadov in povišane temperature.
-drugemu umru samec pri dveh letih ( tumor v glavi)
-tretji, še živeči, leto dni star samec je pa zdrav kot urca, imel je začetne probleme z ogromnim izpadanjem dlake, kateri so bili rešeni z spremembo prehrane, ima pa tudi manjše probleme s socjalizacijo.

Mogoče kdo pripiše še svoje iskušnje....
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #1014 : torek, 01.12.2009 : 15:34:58 »

Moon, najbrž si mislila kakšna buča? Full je huda. Afro
Ja ubistvu sem res hehe Smiley
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #1015 : torek, 01.12.2009 : 19:46:24 »

Lahko bi bila pa tudi "krasna buč(k)a"  Grin

Meni je tudi všeč  Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1016 : torek, 01.12.2009 : 23:35:13 »

Jaz sem tudi takoj opazila bučo! Krasna Kiss
Logiran
piki jakob
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1017 : sreda, 02.12.2009 : 12:39:39 »

A vam trem je buča všeč ker je pač knedlček psička, ali dejansko veste kaj je na njej tako dobrega?

Ker jaz kot povprečen poznavalec psov nekako ne najbolj ločim posameznih primerkov neke določene pasme in me zato zanima, kaj je na njeni glavi tako posebnega, od ostalih rodovničkih argentincev, da vam je glava takoj padla v oči.
Logiran
piki jakob
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1018 : sreda, 02.12.2009 : 12:40:36 »

*rodovničkih

ups rodovniŠkih
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1019 : sreda, 02.12.2009 : 22:17:14 »

Jah tu so me pa takoj napadli da objavljam mešance Wink ,da ne vem kaj je pigment ,da nimam pojma ...... no saj ga res nimam sam bi ga pa rad imel , Desobediencia hvala na odgovoru in razlagi, zdaj zadevo bolj razumem, se pravi pigmentacija ne pride toliko do izraza če je pes dobro "poraščen".

V temi nisem zasledil debate o obolenjih DA-ja in raznih alergijah, ob iskanju informacij v okolišu sem dobil odgovore s strani treh lastnikov(bivših) o potencjalnih problemih:
-prvemu je psička umrala pri enem letu starosti zaradi pogostih epileptičnih napadov in povišane temperature.
-drugemu umru samec pri dveh letih ( tumor v glavi)
-tretji, še živeči, leto dni star samec je pa zdrav kot urca, imel je začetne probleme z ogromnim izpadanjem dlake, kateri so bili rešeni z spremembo prehrane, ima pa tudi manjše probleme s socjalizacijo.

Mogoče kdo pripiše še svoje iskušnje....
Problem pri vedensjkih težavah je, da si folk preveč naizi predstavlja življenje z D.A. Samice še niso tako težke, samci, taki tapravi pa so. Pa samo v mladih mesecih je treba stvari postavit na pravo mesto, nobene višje matematike. Predvsem so problematični psi ki grejo v nove domove izključno kot hišni ljubljenci in se jih tretira kot male srčkane kužke zato ker taki pač so, saj ni mus da bo pes že v prvih mesecih p*zda, pa se lastniki pač pustijo nasrat. Ampak Dogo je samo pes in psi so koristoljubni in vse bodo poskusili obrniti tako da bo njim čim bolj fajn, kar pa je ponavadi ravno nasprotno od tistega kar je fajn nam. In tu nastopijo problemi, eni bolj nedolžni, eni pa resni ko pes lastnikom toliko zraste čez glavo da je življenje z njim (skoraj) nemogoče.

Tako da pred nakupom D.A. vsem ki imajo to željo polagam na srce, naj pasmo prej dobro spoznajo in imajo v glavi razčiščene pojme kako psi funkcionirajo. Čudežnih besed je pa samo par-doslednost, NE je vedno NE, naša je prva in zadnja in PES je PES. Ne otrok, ne pomehkuženo bitje ki ga je treba nosit na rokah da bo srečen.
Dogo je trd pes ki ni bil delan zato da bo krasil kavče, ker pa so vsestranski pašejo v vsako okolje, če ga lastnik pravilno vtakne vanj.
Zato se tudi odlično obnesejo kot družinski psi (pri nas psi živijo in rastejo s tremi otroki).

Jezi me tudi ker se v veliko splošnih  opisih o pasmi piše da se jih ne sme niti s peresom dotaknit in da jih bo trda vzgoja zlomila..pajade. Še vsak ki je šel s takim prepričanjem v pasmo se je nasral. Pa trda vzgoja ne pomeni mlatenje vse povprek, samo ne iz delovnih psov delat malih ritkic pitkic. Itak da so vsi naši srčki, samo na zdrav način je treba gledat nanje.

Kar se tiče Matake pa nevem kaj je v oči padlo ostalim, jaz vem zakaj je všeč meni: Ima super glavo z dobro izraženim stopom, pravilno razmerje med lobanjo in gobcem, ta je kvadraten in močnega ugriza, kratke ustnice, temne, dobro razmaknjene oči pravilne oblike, zelo močne kosti, super front in dlako, bo nižja. Nekaj takega kar psi psici iščem, upam da bo tokom razvoja nadaljevala tako, za zdaj je izpadla tako kot smo pričakovali, s + in -.

Je pa tudi knedeljček, mala močna bikica s karakterjem od vraga.
Logiran
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines