mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 19:40:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 90208 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #120 : petek, 24.09.2004 : 19:27:13 »

Našega ne, se je že navadil, najprej je ful opletov potem je pa ugotovil, da bolj kot opleta bolj zvoni, in se je umiril zdej ga pa tud opazi ne več.
Ovratnico bi pa jaz tudi imela.  
Zvonček je pa  ta reklamen..... z rožico.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #121 : petek, 24.09.2004 : 19:29:39 »

Ce uboga, potem ne (za)jaga nicesar, ane. Ce pa ne uboga, pa naj ne bo spuscen oz. naj se ga nauci, da bo ubogal. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #122 : petek, 24.09.2004 : 19:29:47 »

Reklamen?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #123 : petek, 24.09.2004 : 19:42:00 »

Nanook ima prav, jo popolnoma podpiram.

Reklamen zvonček - tak majčken 3x 3 cm pa planinko ima gor, mislim , da so jih  zraven ene čokolade enkrat talal, drugače ga pa dobiš v vsaki trgovini z spominki.
Srečujeva pa tudi enega starejšega gospoda z koker španjelko ima pa  kar tistega ki je kot okrasek za novoletno jelko......... Pa saj ni važno samo da cinglja.
Logiran
lana
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #124 : torek, 29.03.2005 : 19:22:09 »

Žal ste prav prebrali naslov sporočila. Po enomesečnem iskanju našega Jacka, aljaškega malamuta, smo ga konćno včeraj našli. Približno en kilometer od doma, v gozdu ustreljenega. Bil je čas ženitve in Jack je odšel od doma s sosedovo psičko, zadnjič. Vsi poznajo Jacka, vedo od koga je, vendar ga je brezsrčen lovec hladnokrvno ustrelil. Jack je bil zelo miren in priljubljen pes. Rada bi se maščevala, vendar ne vem kako. Ali lahko lovec ustreli psa, če ga sreča v gozdu?
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #125 : torek, 29.03.2005 : 19:25:48 »

ti odgovor ne bo všeč vendar lahko. če poznaš ime kretena ti ostane le zasebna tožba. več pa ne moreš. imamo pač zakonodajo iz kamene dobe.

sicer pa sožalje ob izgubi
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #126 : torek, 29.03.2005 : 19:30:17 »

Jaz pa mislim, da po novem zakonu lovec ne sme več ustreliti psa. Ampak tudi če veste, kdo ga je ustelil, boste to zelo težko dokazali Undecided Žal Undecided

Vem, da vam to ne bo všeč, ampak sami ste si krivi, da so vam ustelili psa. Pes se ne bi smel potepati po gozdu brez lastnika Angry odvezan Angry

LP Jana
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #127 : torek, 29.03.2005 : 19:34:33 »

Lana moje sožalje! Sad Sicer se pa strinjam z Bino, da kuža ne bi smel biti sam zunaj.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #128 : torek, 29.03.2005 : 19:44:55 »

lana: Moje sožalje... Cry Cry Cry

verjetno nimate kakšnih trdnih dokazov, da bi bilo dovolj za tožbo... Undecided


Upam pa, da bo naslednji vaš pes vedno pod nadzorom!

Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #129 : torek, 29.03.2005 : 20:07:56 »

LANA,sožalje tudi iz moje strani sram


po novem zakonu ne smejo več ustreliti psa tudi če ta preganja kakšno divjad.lovec lahko samo poišče njegovega lastnika in ta potem dobi kazen ki pa ne vem točno koliko je.
je res da bi moral biti pes pod nadzorom sploh v času gonitve psic, ampak pač se je zgodilo, in sploh ne dvomim kako žal jim je sedaj...
nikoli ne moreš biti 100% da ti pes ne bo ušel, vem da boste zdaj vsi rekli da si lahko, ampak meni se je pač tudi že zgodilo da mi je ušel ko je bil pod nadzorom.
zunaj na vrtu smo bili trije z njim, in je kar naenkrat začel tečt in direktno skozi živo mejo,midve z mami sva tekle za njim vendar ga nisva našli, potem je na srečo čez 2 uri prišel domov.pa on tega nikoli še ni naredil, res nikoli!!potem je bil seveda še nekaj časa tudi na vrtu na dolgem povodcu,s tem se ni za hecat sploh pri nas na barju kjer je polno lovcev!
LP,petra
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #130 : torek, 29.03.2005 : 22:08:15 »

"Mi bomo pa kupili samčka, da ne bomo imeli problemov z gonitvijo"
Psa imejte pod nadzorom pa jih ne bo nihče streljal, konec koncev bi ga lahko povozil tudi avto, a bi se potem tudi pi*dila z maščevanjem in tožbami!
Uh, kako me tako jezi!!!! Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #131 : sreda, 30.03.2005 : 04:32:28 »

Citat
"Mi bomo pa kupili samčka, da ne bomo imeli problemov z gonitvijo"
Psa imejte pod nadzorom pa jih ne bo nihče streljal, konec koncev bi ga lahko povozil tudi avto, a bi se potem tudi pi*dila z maščevanjem in tožbami!
Uh, kako me tako jezi!!!!         

Ma,dobro!Ej,ni to ravno čisto isto! Undecided
Če bi ji ga povozil avto,potem bi res lahko očitala samo sebi in edino sebi,vendar ga v tem primeru ni povozil avto,ampak se je en "frajer" s puško pač odločil,da bi bilo pa fajn malo streljati.Ker je verjetno prej pregloboko pogledal v kozarec in kakšne divjadi niti ne bi zadel,mu je tale pes prišel ravno prav.
Popolnoma se strinjam z vsemi,da je treba imeti pse vedno pod kontrolo,vendar pa,če so lovci že takšni "frajerji",da streljajo pse,potem naj imajo pa še toliko jajc,da pridejo do lastnika in mu povedo,da so mu ustrelili psa.

Zanimivo,kako lovci radi pridigajo lastnikom psov in jim grozijo,z odstrelitvijo psa,čeprav je ta pes recimo zelo dobro izšolan reševalec in tekmovalec v poslušnosti in bi ob odpoklicu prav gotovo prišel nazaj,po drugi strani pa spuščajo svoje pse,ki imajo dosti močnejši nagon,da prosto tekajo po lovišču,ne samo v času lova.Upam si trditi,da je izšolan lovski pes npr. terier ali gonič veliko nevarnejši za divjad,kot pa hišni ljubljenček.

Dobro,če velja za ene,naj velja za vse!

LP Zoran
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #132 : sreda, 30.03.2005 : 06:32:46 »

Citat
vendar ga v tem primeru ni povozil avto,ampak se je en "frajer" s puško pač odločil,da bi bilo pa fajn malo streljati.Ker je verjetno prej pregloboko pogledal v kozarec in kakšne divjadi niti ne bi zadel,mu je tale pes prišel ravno prav.
Popolnoma se strinjam z vsemi,da je treba imeti pse vedno pod kontrolo,vendar pa,če so lovci že takšni "frajerji",da streljajo pse,potem naj imajo pa še toliko jajc,da pridejo do lastnika in mu povedo,da so mu ustrelili psa.
se popolnoma strinjam s tabo,
lovci so itak sama golazen.pri nas se nakaj gre da bi se ljubljansko barje zavarovalo kot krajinski park, pa folk še vedno masovno vozi smeti in odpadke na ena in ista odlagališča.pa potem pravijo lovci da oni pa nimajo časa tam opazoat kdo bo pripeljal, ja, seveda, za visenje ob šanku ga pa imajo ne...
da o crkovini ne govorimo, ko se ravno znebiš smradu iz odpada zavohaš dva tedna staro crkovino...
ja,tega nebi pobrali in odstranili, pse bi pa streljali in to kar mal iz veselja...
LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #133 : sreda, 30.03.2005 : 14:25:10 »

Brainstorming ali veste vec kot ostali? Kajti jaz vem samo to, da je lana nasla psa ustreljenega, zdaj pa ne vem, a so/ste videli "umor" ali ne?
In se zanimivost-ko lovec ubije psa, gre za "umor", morilsko dejanje, zlobo, privoscljivost, pijanost...
Ko pes ubije srno/jeza/mis/drugo, gre za "skodo"...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #134 : sreda, 30.03.2005 : 15:15:44 »

ma meni pa še ena stvar ni glih jasna, psa en kilometer od doma najdeš šele čez 1 mesec al kako?ma 1 km pa res ni tolikšna razdalja da ne bi šel pogledat do tja...
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines