mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:06:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 89782 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #405 : petek, 19.08.2005 : 12:43:00 »

Ja, ocenjujejo, mene zanima koliko jih je-prestetih. Ce jih je prevec/premalo/ravno prav, sklepam, da ste jih vi, lovci, presteli?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #406 : petek, 19.08.2005 : 12:56:12 »

Ja, ocenjujejo, mene zanima koliko jih je-prestetih. Ce jih je prevec/premalo/ravno prav, sklepam, da ste jih vi, lovci, presteli?
Ne vem zakaj mi tole smrdi po zasliševanju!
Konec koncev Jelena, zaradi nas lovcev je čisto vseeno koliko je medvedov. Tako ali tako število odstrela določa pristojno ministerstvo, ki tudi škodo po medvedu plačuje, in ne lovci. Lahko rečem le to, da je ravno na pobudo naprednih lovcev s kočevskega prišlo pred mnogimi leti do tega, da so medveda zaščitili in ga tako ohranili do današnjih dni.
Medved je stvar političnih spletk zato je o njegovi številčnosti zelo relativno govoriti. Za nekoga jih je preveč, za nekoga premalo, čisto zadnjii v vrsti vseh, ki jih kdo kaj o medvedu vpraša pa smo lovci.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #407 : petek, 19.08.2005 : 12:57:42 »

Mogoce zato, ker sprasujem? Grin Mene se vedno zanima koliko jih. Zakaj? Ker se mi zdi blazno smesno govoriti o ne-ogrozenosti, prevelikem stevilu ipd., ce pa niti ne vemo koliko jih je, kapish? Ce vemo, me pa zanima cifra (ne ocene).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #408 : petek, 19.08.2005 : 13:00:06 »

Mogoce zato, ker sprasujem? Grin Mene se vedno zanima koliko jih. Zakaj? Ker se mi zdi blazno smesno govoriti o ne-ogrozenosti, prevelikem stevilu ipd., ce pa niti ne vemo koliko jih je, kapish? Ce vemo, me pa zanima cifra (ne ocene).

Mene tudi zanimajo cifre. Ajde lovci, zjasnite se!
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #409 : petek, 19.08.2005 : 13:07:07 »

Luka, pazi zdej, te bodo obtozili, da jih nagovarjas k skupinskim samomorom! Wink

Ja, tega sem se zavedal že, ko sem pisal. Pa mi je čisto vseeno. Ker mi že gredo malo na jetra s svojim tarnanjem, ne zavedajoč se, da že s svojo prisotnostjo - ne glede na način življenja - vsi uničujemo naravno okolje. Če mi pa kdo od njih dokaže da ni tako, oz. da njegovo bivanje ne vpliva na to - kapo dol.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #410 : petek, 19.08.2005 : 13:12:33 »

Borcem za pravice živali, nasprotnikom lova in zagovornikom naravne selekcije v kulturni krajini priporočam preprost poskus, ki ga lahko naredi vsak sam in se prepriča, kako to izgleda v malem.Ker sta tudi vrt in hiša sta nekakšen ekosistem, pa pustite, da naravna selekcija poteka kar na vašem dvorišču. Za začetek pustite lepo pri miru miši, podgane, krte in voluharje. Saj so živali, a ne? Potem pustite lepo pri miru polže, pa mravlje, komarje in muhe. Saj so tudi živali, a ne? Pa ne pozabite na bolhe, klope, garje in gliste, pa kar je še takih zadev. Vse pustite lepo pri miru in opazujte. Po možnosti pustite pri miru tudi vse rastline, glive plesni in bakterije. Naravno ravnotežje se bo sčasoma vzpostavilo. Zanesljivo. Samo vam ne bo prav nič všeč. Še bolj zanesljivo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #411 : petek, 19.08.2005 : 13:17:09 »

Kaj nismo   že nekje  definirali pravega  ljubitelja vseh živali? Huh

Garjav , ušiv, s picajzli, v luknji polni  mrgolazni in kako  gloda  travice  in koreninice Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #412 : petek, 19.08.2005 : 13:25:40 »

In isce gobe, ima kosmate noge, velika stopala, je bolj majckene postave, prijatelji vcasih kradejo pri sosedovem kmetu, najde prstan, z njim prehodi Middle Earth in ga flikne v ogenj. Aja, ne, caki, to so Hobbiti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #413 : petek, 19.08.2005 : 13:27:42 »

Kar se medveda tice: nekaj mojih kolegov je sodelovalo z lovci pri stetju... in kolikor sem razumela je bilo to stetje zelo "strokovno", recimo, da so trikrat presteli enega in istega medveda in podobno... ne vem mogoce so je bil to osamljen primer... ali pa tudi ne Wink

PETIT, od plenilcev se strelja tudi risa in tudi tu sem slisala zabavne zgodbice Smiley v stilu, da je dovoljen odstrel dveh risov na leto (mogoce se spreminja vsako leto, ampak velikih sprememb sigurno ni), dejansko pa se ustreli tudi kaksen vec Cool

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #414 : petek, 19.08.2005 : 14:33:13 »

Predvidevam , da bo naslednje vprašanje ... kaj pa volkovi? Roll Eyes

Pa ,da zaključimo s tem.

Številjčno točen odstrel velike divjadi( medved, volk in ris) določi pristojno ministrstvo.

Kar je nad to številko  se smatra kot  krivolov.  Za tega  je pa pristojno  drugo ministrstvo.


Sedaj  pa mene resno zanima  mnenje  kakšnega  " aktivista"  osvoboditelja živaljskih pravic, njegov pogled naravne selekcije.
(Sem si  vzela čas in celo prebrala njihovo  glasilo  .  In če  iz tega glasila Lovci naravovarstveniki-  lažnivci, potegnem nek povzetek.....    Nikakor ne morem najti nekega dobrega  argumenta za naravno selekcijo.....  Huh)
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #415 : petek, 19.08.2005 : 14:34:00 »

dam, katero glasilo?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #416 : petek, 19.08.2005 : 14:42:39 »

Zadnjič enkrat...  se ne morem  ravno spomnit kje točno,  so  aktivisti talali letake.  Za ukinitev lova, prepoved testiranja na živalih,smiselnost vegetarijanske prehrane  in tako dalje. 
Mislim , pa , da je celotna zadeva na  njihovi strani.  Kaj je že - prijatelji narave - .....ali nekaj takega.

zanimivo  branje Wink.....  čeprav  vsakič malo iztiri  iz začetne tematike. Grin



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #417 : petek, 19.08.2005 : 14:44:17 »

Drustvo za osvoboditev zivali mogoce?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #418 : petek, 19.08.2005 : 14:47:45 »

petit tudi ce je recimo 800 medvedov(optimisticna ocena) a jih je to dovolj?

ministrstvo doloca stevilke, samo ce nebi bilo lovcev a mislis, da bi minister to delal namesto vas ali se strinjas da ste vi tisti, ki dejansko dolocite st. ubitih zivali.

mislim, da je najboljsi argument za naravno selekcijo, da je preprosto to stvar narave ne pa nas. kot plenilec v tem krogu moramu ubiti doloceno st. zivali, da opravimo svoj del pri tem, vendar dejanske stevilke prerastejo tisto potrebno normo za miljone.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #419 : petek, 19.08.2005 : 14:52:11 »

Drustvo za osvoboditev zivali mogoce?

Ta je    taprav! 

 Sem  morala  iz  smetnjaka  stauhat  fajer.


Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines