mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:13:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 89830 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #420 : petek, 19.08.2005 : 14:54:29 »

dam, katero glasilo?

Pomoje damayanti misli glasilo od lovcev, naslov sicer ugibam-Lovec? http://www.lovstvo.net/ A se ga dobi tu gor? Jaz vem da sem ga enkrat brala v pdf obliki.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #421 : petek, 19.08.2005 : 15:00:40 »

Ne  Nan.   Si uganila  s prve.  Društvo za osvoboditev živali.     Jaz sem dobila  ločene  flajerje    glasilo-poziv  k osveščanju. Roll Eyes  In  ena  od  teh  glasil  je " Ne potrebujemo lovcev"  in potem so naštete    "  lovske  laži"  in  argumenti  iz njihove strani....



DDB:  pa   kaj ti misliš , da imajo  lovci  kar svojega ministra?! Grin

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, republike  Slovenije.

Je  odgovorno!


Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #422 : petek, 19.08.2005 : 16:20:37 »


ZARADI ÈLOVEKOVE VARNOSTI in varnosti njegovih domaèih živali vsako leto izvajamo cepljenje lisic proti steklini pri èemer smo zelo uspešni. Steklino smo že skoraj iztrebili iz naših krajev a poglejmo kakšne posledice ima to zagotavljanje varnosti za èloveka, na okolju. Izkoreninjenje stekline kot regulatorja številènosti lisic je povzroèilo, da so se lisice enormno prenamnožile, kar je v prvi fazi pomenilo drastièen lahko reèemo katastrofalen upad številènosti male divjadi (poljskih kur, poljskega zajca...itd). V naslednji fazi je posegla narava na naèin, da so se med lisicami zaèele pojavljati lisièje garje, kar je populacijo v nekaj letih zdesetkalo na minimum.
Sedaj bo ste nekateri rekli: "no vidiš, da narava poskrbi....!"
Pa ste že videli garjavo lisico? Garje povzroèijo, da lisica segnije od zunaj, odpade ji dlaka, koža pa ji razpoka v centimeter debele brazde. Namesto, da bi jo pozimi grel topel kožuh ji le-ta odpade zato lisica ob podhladitvah poèasi poginja. Lisièja mati okužena z garjami prenese to strašno bolezen na svoje potomstvo tako so se skotili in verjetno mi ni treba opisovati muk, ki ji nebogljeni mladièki prestajajo, ko jih žive žrejo garje.
Èe si vi naravno selekcijo, prilagojeno po èloveško, tako predstavljate (nekateri aktivisti si jo resnièno) potem bom še dolga leta lovec oznaèen za praèloveka s kožuhom na hrbtu in gorjaèo v roki. Veliko raje kot pa da se bom samega sebe oklical za "civiliziranega"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Angry Angry

a se zavedas, da si napisal, da zato, ker se lovci vmesavate ste povzrocili to garjo in s tem hudo umiranje lisic? ce bi pa pustili naravo pri miru bi pa narava na bolj human nacin z steklino poskrbela za ravnovesje.

vem, da nimajo ministra. on je napisal, da niso lovci krivi za ubijanje, ker to doloca ministrstvo. jaz pa sem napisal, da ni minister kriv, ker ce lovci nebi sli ubijat, pol ni za pricakovat, da bi jih ministri nadomestili pri ubijanju. nevem kje si prebrala, da imajo lovci ministra???
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #423 : petek, 19.08.2005 : 21:24:14 »

Hi,hi zanimiva teza...pol ce policaji ne bi dajali kazni ,kazni tudi ne bi blo Wink ,ali kako?Tudi tukaj minister ne bi hodil.... Grin Grin
Lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #424 : petek, 19.08.2005 : 21:52:33 »

Policija bo dokler bodo ljudje hoteli biti policaji in lov bo obstajal dokler bodo ljudje hoteli biti lovci.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #425 : petek, 19.08.2005 : 21:59:06 »

Joj, DDB, tebi se pa na trenutke (ki so vedno pogostejši) prav vidi, da si še v puberteti (z vsem dolžnim spoštovanjem do ostalih pubertetnikov). Nekatere stvari so zate tako simpl   Roll Eyes Upam, da boš postal svetovni voditelj in odrešil nas, navadne smrtnike, muk ter uredil svet, da bo pravičen in prijazen do vseh  Wink Ampak do takrat pa prosim premisli 2x, preden stisneš tipko Sporočilo, OK?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #426 : petek, 19.08.2005 : 22:09:05 »

Ok bolj podrobno. Kmete moti divjad. Politiki zelijo ugoditi kmetom, da dobijo glasove. Lovci, pa kateri moski si ne zeli dobiti puske in ubijati, to imamo v genih in tako kot bi rekel roka roko umije in dokler bo clovek mislil samo nase bo to zacaran krog, nastradale pa bodo zivali(oz. cutijo posledice vsaki dan).

Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #427 : petek, 19.08.2005 : 22:15:52 »

Kakšno nakladanje Roll Eyes Če bi rad ubijal, se parkrat ustreli v rit in upaj, da te bo to spravilo k pameti... Se strinjam, da živali nastradajo, to ni vprašljivo, ampak zaradi takih kot si ti, pa nastradajo tudi ljudje...

Ojej, pozabljam, da ti hormoni delajo 100 na uro   Cheesy Pardon, ne bom več težila...

Da se pa držim teme: absolutno sem proti lovstvu v športne namene- to je čista bolnica  Angry
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #428 : petek, 19.08.2005 : 22:16:47 »

Aja pa jaz nisem v puberteti.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #429 : petek, 19.08.2005 : 22:19:28 »

Policija bo dokler bodo ljudje hoteli biti policaji in lov bo obstajal dokler bodo ljudje hoteli biti lovci.
In v čem je tu problem? Nekateri pač želimo biti lovci in ker je lov stvar, ki jo je pogruntala narava ne vidim v tem nič slabega in tu se zame debata konča!
Citat
a se zavedas, da si napisal, da zato, ker se lovci vmesavate ste povzrocili to garjo in s tem hudo umiranje lisic? ce bi pa pustili naravo pri miru bi pa narava na bolj human nacin z steklino poskrbela za ravnovesje.
Tako si ti prebral/a, ker si nepoučen/a. Lisic ne cepimo lovci (oz. smo pri tem včasih pomagali zato ker delamo zastonj), ampak lisice cepijo na pobudo ministerstva za zdravje, ministrstva za kmetijstvo, okolskega ministerstva pa še veterinarji so imeli kaj pri tem, pa sanitarne službe.... itd, itd!
DDB jaz spoštujem mnenja drugih in jim prisluhnem, pa tudi naučim se rad kaj novega, vendar mora to biti smiselno in logično, učim pa se od ljudi, ki vedo več od mene ne pa manj. Tega ne vzemi za žaljitev ampak naj ti bo v opomin, da se spuščaš v debate, katerim še nisi kos in bi bilo vredno kdaj komu prisluhniti ter razmisliti!!!
Citat
Ok bolj podrobno. Kmete moti divjad. Politiki zelijo ugoditi kmetom, da dobijo glasove. Lovci, pa kateri moski si ne zeli dobiti puske in ubijati, to imamo v genih in tako kot bi rekel roka roko umije in dokler bo clovek mislil samo nase bo to zacaran krog, nastradale pa bodo zivali(oz. cutijo posledice vsaki dan).
Tako bo dokler nas bo šest milijard in več......žal!
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #430 : petek, 19.08.2005 : 22:22:13 »

Da se pa držim teme: absolutno sem proti lovstvu v športne namene- to je čista bolnica Angry

Zakaj Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #431 : petek, 19.08.2005 : 22:23:54 »

Citat
Nekateri pač želimo biti lovci in ker je lov stvar, ki jo je pogruntala narava ne vidim v tem nič slabega in tu se zame debata konča!

Zelite biti lovci zaradi lova samega ali zaradi "stika z naravo" bla bla bla?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #432 : petek, 19.08.2005 : 22:35:14 »

In v èem je tu problem? Nekateri paè želimo biti lovci in ker je lov stvar, ki jo je pogruntala narava ne vidim v tem niè slabega in tu se zame debata konèa!Tako si ti prebral/a, ker si nepouèen/a. Lisic ne cepimo lovci (oz. smo pri tem vèasih pomagali zato ker delamo zastonj),

Ce govoris o naravi pol tudi lovi naravno. Pusti pusko, idi v gozd in z rokami napadi medveda. To je sport. Streljanje iz daljave je strahopetstvo. Ste lovci cepili takrat ko je izbruhnila garja?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #433 : petek, 19.08.2005 : 22:36:38 »

Ce govoris o naravi pol tudi lovi naravno. Pusti pusko, idi v gozd in z rokami napadi medveda. To je sport. Streljanje iz daljave je strahopetstvo. Ste lovci cepili takrat ko je izbruhnila garja?

Jaaaa, fajt fajt fajt! Tako kot Bart The Bear in Brad Pitt v Legends of the Fall, hehe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #434 : petek, 19.08.2005 : 22:41:59 »

Lilit,

ker je ubijanje zaradi užitka ogabno. Lovstvo kot šport je zame samo izgovor zafrustriranih dedcev (in nekaj babnic), da lahko streljajo živali- če tega ne bi imeli, bi verjetno streljali drug drugega. Khm, mogoče to niti ne bi bilo tako slabo  Wink

Pa da še tole dodam: moj pokojni dedek je bil lovec in že od malega sem spremljala ta njegov "hobi" z velikim odporom...

Kot je enkrat napisal eden vodilnih slovenskih psihologov v primeru mučenja mačk na Gorenjskem, da je od mučenja in ubijanja živali le korak do istega početja z ljudmi (znan primer gospoda trobca, ki je začel z mačkami in kurami, končal pa s 7 ženskami v domači peči- luštno, ne?). Zdaj pa prosim planite po meni, da lovci živali ne mučijo. Kaj pa je potem, lepo prosim, lov na lisice?
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines