mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:28:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 89463 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #435 : petek, 19.08.2005 : 23:17:34 »

Citat
mislim, da je najboljsi argument za naravno selekcijo, da je preprosto to stvar narave ne pa nas. kot plenilec v tem krogu moramu ubiti doloceno st. zivali, da opravimo svoj del pri tem, vendar dejanske stevilke prerastejo tisto potrebno normo za miljone.
Se opravičujem za pomešano zaporedje, a se je nabralo veliko postov!
Tolr DDB mi je že bolj všeč. Smo plenilec, ki iz narave jemlje svoj plen. V preteklosti ga je začel jemati v obliki divjega goveda in poljkih ter gozdnih kur, sedaj pa vse to goji doma in to je še vedno nadaljevanje jemanja iz narave in tu se skriva prekoračitev norme za milijone. DDB, preveč nas je!!!!! Preveč, zato teptamo to zemljo na vsakem koraku!!!!
Citat
Zelite biti lovci zaradi lova samega ali zaradi "stika z naravo" bla bla bla?
Loviti, Jelena pomeni biti v stiku z naravo. Drugače se ne da, ker bi zgledalo, kot da bi hotel jadrati na kopnem.
Citat
Ce govoris o naravi pol tudi lovi naravno. Pusti pusko, idi v gozd in z rokami napadi medveda. To je sport. Streljanje iz daljave je strahopetstvo. Ste lovci cepili takrat ko je izbruhnila garja?
Cilj sodobnega lovstva je živali povzročiti čim manj trpljenja ob tem, ko ji vzameš življenje zato uporabljamo tako orožje, ki zagotavlja čimprejšnji konec. Tisto "naravno" pa se kaže v tem kaj in koliko iz narave odvzamemo. To so usmerjeno izoblikovani plani odvzema, ki so usklajeni z potrebami šestih milijard ljudi. Če nas bi bilo manj bi bili plani drugačni!
Citat
Da se pa držim teme: absolutno sem proti lovstvu v športne namene- to je čista bolnica

Tudi jaz sem proti lovu v špotrne namene zato lovim zaradi mesa in zaradi ekološko naravnanih ciljev!


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #436 : petek, 19.08.2005 : 23:32:35 »

Loviti, Jelena pomeni biti v stiku z naravo. Drugaèe se ne da, ker bi zgledalo, kot da bi hotel jadrati na kopnem.

Nisi mi odgovoril na vprasanje. Ce bi pa rad videl jadranje na kopnem, si oglej film Sahara. Zgleda zelo fajn, sploh ce si Matthew McConaughey-topless in z radiatorji.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #437 : sobota, 20.08.2005 : 01:06:10 »

Nisi mi odgovoril na vprasanje.
Katero? O medvedih?
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #438 : sobota, 20.08.2005 : 01:19:15 »

Citat
Streljanje iz daljave je strahopetstvo.

Ne lovimo zato, da izkazujemo svojo moč. Iz daljave lahko oceniš kakšna žival je pred teboj in ali je primerna za odstrel. V primeru, da ni jo pustiš da nemoteno nadaljuje svojo pot. Uporabljamo tako orožje (sem že zgoraj napisal), ki zagotavlja čim bolj zanesljiv strel in s tem preprečuje nepotrebno trpljenje divjadi zato se nima smisla pogovarjati o raznih Old Shatterhandih. Živali je čisto vseeno kako izgubi življenje zagotovo pa manj trpi od dobro oddanega strela, kot pa da bi jo s kamnom tolkel po glavi.

Citat
Ste lovci cepili takrat, ko je izbruhnila garja?
Sem ti razložil zakaj se lisice cepi, zato prenehaj s tem zasliševanjem. Lisice cepijo zato, d se lahko brez skrbi sprehajaš po gozdu, da naši ljubljenčki prosto tekajo po naravi, da se naše mačke prosto gibljejo po poljih....itd!! Ne delaj se svetnika, ker si tudi ti eden od razlogov, d se lisice cepijo.
Sploh pa ni poanta v tem koliko lisic je poginilo in na kakšen način, ampak je poanta v tem, da človek nepopravljivo posega v naravo zaradi lastnih koristi zato se o naravnem ravnovesju težko pogovarjamo!!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #439 : sobota, 20.08.2005 : 09:02:24 »

Katero? O medvedih?

Bom napisala na kratko, da bo lazje. Zakaj si lovec?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #440 : sobota, 20.08.2005 : 09:05:25 »


Ne lovimo zato, da izkazujemo svojo moè. Iz daljave lahko oceniš kakšna žival je pred teboj in ali je primerna za odstrel. V primeru, da ni jo pustiš da nemoteno nadaljuje svojo pot. Uporabljamo tako orožje (sem že zgoraj napisal), ki zagotavlja èim bolj zanesljiv strel in s tem prepreèuje nepotrebno trpljenje divjadi zato se nima smisla pogovarjati o raznih Old Shatterhandih. Živali je èisto vseeno kako izgubi življenje zagotovo pa manj trpi od dobro oddanega strela, kot pa da bi jo s kamnom tolkel po glavi.
Sem ti razložil zakaj se lisice cepi, zato prenehaj s tem zasliševanjem. Lisice cepijo zato, d se lahko brez skrbi sprehajaš po gozdu, da naši ljubljenèki prosto tekajo po naravi, da se naše maèke prosto gibljejo po poljih....itd!! Ne delaj se svetnika, ker si tudi ti eden od razlogov, d se lisice cepijo.
Sploh pa ni poanta v tem koliko lisic je poginilo in na kakšen naèin, ampak je poanta v tem, da èlovek nepopravljivo posega v naravo zaradi lastnih koristi zato se o naravnem ravnovesju težko pogovarjamo!!!


A si preprican, da uporabljas pusko, da medved manj trpi?? mislim, da bi brez puske ti bil tisti, ki bi trpel.
Zaradi mene ne cepite lisic. Nikoli nisem izrazil kaksne zelje, da bi jih mogli in se nebi bunu ce jih nebi. Poanta je, da se vi vmesavate ne jaz in se nimas pravice izgovarjati na mene, ker se veliko bolj boljim norega lovca, ki mi grozi, kot pa lisice, ki je se nisem niti srecal v naravnem okolju. Ko grem v gozd se bojim, da mi bo lovec ustrelil psa, ker ce bi srecal lisico bi se vsaj lahko branil, pred lovcom iz daljave pa ne morem zascititi svojega psa.

Razlog za toliko smrti ne more biti stevilo ljudi, ker mi ne pobijemo toliko kot rabimo ampak veliko vec. Koliko ton mesa oz. koliko miljonov zivali se je ze pokvarlo v nasih hladilnikih. Sploh pa se naziramo z mesom toliko, da nam skodi, vec kot potrebujemo in vec kot narava potrebuje.
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #441 : sobota, 20.08.2005 : 09:44:14 »

Šprtni ( komercialni ) lov je najbolj pogost pri Italijanih, ki so mahnjeni na streljanej, izgleda tako, da na jezero v sode ( zaklone) postavis Italijane, vsak ima pri sebi dve polavtomatski Baretti s po petimi metki, in ko pride jata rac, je samo bum, bum, bum, dve puški sprazni v pol minute. Malo za šalo malo zares, tak lov je izjemno drag ( dovolilnica, strelivo, pomočniki,...), zato se ga naši lovci ne poslužujejo, razen redkih premožnežev - podjetnikov, pa še to gredo raje v tujini - baje je tam bolša izvenlovska ponudba Wink.

DDB, nekaj sem bral o medvedih in tvoji naravni selekciji, pa te še enkrat vprašam, ker na to nisi že prej odgovoril, a si se pripravljen odreči 30% dodatne obdavčitve na OD, za stvari ki sem jih omenjal že v prejšnjem postu, tukaj bi lahko dodal, še nabavo 100 blindiranih kombijev, ki bodo otroke iz odročnejših kmetij lahko varno vozili v šolo, koliko bo šlo pa denarja z pomorjene črede drobnice? A ni zanimivo, da tudi medved ne pride v stajo in ubije ter odvleče eno ovco, ki jo potrebuje za potešitev lakote, ampak takole za "šport", pobije vse kar leze in gre.

Tisto o lovu "mano a mano," tudi ujetnika ki čaka na usmrtitev, ne usmrtijo na "mano a mano" način kakršnega so uporabljali v davni preteklosti, ampak so z razvojem tehnike prišli do inekcije, pri lovu pa je višek tehnike pač puška. Ki je - kolikor se pač o humanosti da govoriti, vseeno bolši način, kod pa da skopljejš jamo, da medved pade noter, potem pa ga pobiješ s palicami in kamenjem. Kaj praviš?

lp Larsson
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #442 : sobota, 20.08.2005 : 09:46:19 »

Ja, pa ne pozabite, da medvedje tudi vdirajo v lope, kradejo moko, lopate in sixpacke!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #443 : sobota, 20.08.2005 : 10:40:14 »

Zakaj govoris o palicah, luknjah in kamenju? Jaz govorim o boju brez orozja ali pa da sploh ne gres v boj, ker se mi zdi boj z orozjem krut in nepravicen. Glede usmrtitev, tisto ko ti rezilo dol spusti in odseka glavo iz srednjega veka je bolj human nacin kot obesanje, inekcije in elektricni stoli. Clovek prej umre in ga manj boli vendar ne zgleda tako "lepo". Am mal nora ideja, a nebi bilo pol ceneje preseliti ljudi iz tako odrocnih kmetij v mesta kot pa jih voziti na tak nacin? Sploh pa zakaj bi moral medved umreti, ce ubije ovco? A verjames v sistem oko za oko?
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #444 : sobota, 20.08.2005 : 11:07:11 »

Še dobro da je čas rimskih aren že mimo  Grin Grin.
lp Larsson
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #445 : sobota, 20.08.2005 : 11:09:37 »

Am mal nora ideja, a nebi bilo pol ceneje preseliti ljudi iz tako odrocnih kmetij v mesta kot pa jih voziti na tak nacin?

Si pomislil, da nam nekaterim prav pase, da zjutraj namesto avtomobilskih izpuhov zavohamo sveze pognojeno njivo? Huh
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #446 : sobota, 20.08.2005 : 11:13:23 »

Tudi, ce je cena za to, da pobijemo 1000 zivali. Samo, da bo tvoja druzinica lepo zivela na cistem zraku? Ceneje bi bilo kot pa, da bi vase otroke vozili z blindiranimi vozili v solo, ce zivali nebi ubijali.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #447 : sobota, 20.08.2005 : 11:40:21 »

Ja, pa ne pozabite, da medvedje tudi vdirajo v lope, kradejo moko, lopate in sixpacke!
..in trkajo na vrata, seveda Huh Grin
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #448 : sobota, 20.08.2005 : 11:41:48 »

Jaz osebno nimam s telimi vrocimi temami skoraj nic skupnega. Pri nas se mi zdi, da vsi zivimo lepo v miru. Kmetje nam cesto fajn nasvinjajo, vse okrog smrdi, obcasno pa jim tudi mi kako travnato bilko poteptamo. Cesta se spuce z dezjem, gnojnica se razdisi, travnata bilka pa se nazaj postavi. V druzini/sosedstvu imam par lovcev, ki so prav v redu fantici. Se nam je enkrat zgodilo, da sta psa preganjala srno. Kdo jih NI ustrelil? Lovci. Ker so vedeli da nista potepuska, ampak nasa dva. Krivda je absolutno na moji strani, to se je zgodilo le enkrat. Ce se kje v gozdu srecamo, me lepo opozorijo, kje se bodo nahajali in naj dam tam psa na povodec. Lisice so nam odnesle ze mali miljon kur, pa kaj naj zdaj? Nam jih je enkrat domac pes tudi Wink
Rada zivim, kjer zivim in se zaenkrat niti slucajno ne mislim prestavljati v mesto, samo zaradi tega, ker lahko srecam eno uibr kulj grozno divjo zival (medvedov se tu nimamo, je pa zelo veliko divjih svinj, ki mi pozenejo v kosti vec straha, kot trije medvedi skupaj). Lahko se usedem na balkon in veselo opazujem, kako na bliznjem travniku sem pa tja skacejo srne. In ne bos verjel- zive so. Ko se nismo imeli ograje, so nam te barabice prisle 10m stran od hise glodat lubje od jablan. Pa mislis da smo se sekirali? Tudi lisica je ze sedela pod ocetovo spalnico, na podstresju smo imeli kune.. Pa tak. Lepo mi je to opazovati. (nekateri) mestni ljudje morajo pa v zivalski vrt, ker nimajo nikakrsnega potrpljenja. Zakaj bi cakali pol ure v cisti tisini, ko pa se lahko odpeljejo do ZOO_ja?
Mojih otrok ne bo treba voziti v solo v nevemkaksnih kombijih. Ce sem jaz lahko hodila pes, bodo tudi oni lahko. Ce bodo ziveli ob ljubezni do narave, tako kot sem jaz, se bodo znali pravilno obnasati, torej se jim nic ne bo naredilo.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #449 : sobota, 20.08.2005 : 11:49:31 »

Larson je napisal, da bi se mogli, ce jih lovci nebi ubijali. Tebi ga lovci ne ubijejo, ker te poznajo, kaj pa meni ko me lovci sovrazijo in se bojijo mojega psa??
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines