mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 05:25:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 90120 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #60 : ponedeljek, 10.05.2004 : 11:57:37 »

Se podpišem pod tvoj post.....
Tudi pri nas v moji ulici imamo takšen "zmešan" primer lovca...
Tudi do streljanja na psa,ki je šel mimo,je že prišlo in ne bit presenečen-NE MOREŠ MU NIČ!!!!Nimaš priče,nimaš dokaza(beri tulca),videla sem ga samo jaz,v sosedskih odnosih smo tako ali tako na "nuli"-pa ne po naši krivdi Undecided
S tem,da je ta lovec že imel psa(ker je bil to pogoj za vstop med lovce),a nič izkušenj z vzgojo...Tako,da me je vedno spraševal kaj in kako-enkrat je celo poznavalsko izjavil,da sedaj pa je pes star točno 1 leto in MORA znati slediti a je poskusil in ni nič z njim Shocked
Po tem razoćaranju ga je dal preprosto ustreliti....
Tako,da tudi jaz ne "prebavljam" lovcev,pa ne mi kateri zameriti-dobila sem občutek,da je velika razlika med "starimi" lovci,ki vedo,zakaj so lovci in kaj je njihova naloga in mladimi,ki dobijo v roke orožje in mislijo,da jim je vse dovoljeno!
 
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #61 : ponedeljek, 10.05.2004 : 13:01:25 »

Citat
Ce vprasate mene je dusevno motenih vec kot polovico vseh lovcev.


Ojebenti...sasaP - zdej je men jasno zakaj sredi zime gazim sneg do kolen, da živali dobijo futer, hodim od aprila okrog po terenih pa prosim lastnike psov, da imajo svoje ljubljenčke na kratko, ker zdaj valijo race in fazani in ostale ptice pa ker so ravno zdaj legla mladih zajčkov pa ker so v maju začele polegati srne....  Shocked  Ziher sem duševno motena!  Grin Cool

Citat
S tem,da je ta lovec že imel psa(ker je bil to pogoj za vstop med lovce)

 Grin  Grin  Grin  Roll Eyes pa česa vsega si še ne boste zmislili!! Ma kakšen pogoj neki! Vodenje (ali lastništvo psa, če hočeš) ni bil in tudi sedaj NI pogoj za vpis med lovce. Žal....

Citat
Tako,da me je vedno spraševal kaj in kako-enkrat je celo poznavalsko izjavil,da sedaj pa je pes star točno 1 leto in MORA znati slediti a je poskusil in ni nič z njim

 Grin  Grin ....še ena bučka! V glavnem...nikjer ne piše, da mora pes "znat sledit",  ko je star točno eno leto. Je pa z zakonom določeno, da se sme jagat SAMO s psi, ki imajo za to ustrezne preizkušnje (Ur.l.RS št.98 z dne 20.11.2002). Kazni za kršitve so tako za posameznika kot tudi za družine hudo visoke, inšpektorji pa so z dneva v dan bolj natančni. In prav je tako!

Ok..vem, da obstajajo posamezni "maniaki" - pa dajte mi pokazat, kje jih ni!
Ampak ne metat vse v isti koš...  Wink

Jaz osebno se med jagri - kinologi izredno dobro počutim. Ni takega rivalstva na razstavah kot pri drugih (razen če izvzamemo kake lovske pasme, ki so večinoma v rokah športnikov), noben se grdo ne gleda, vsi navijamo za vse, noben ne pudra psov in jih ne zavija v brisačke ali kako drugače komplicira... v glavnem ..mamo se fajn!  Cool

Lp, B.

PS: Da ne bo pomote....proti nekontroliranem streljanju psov sem tudi sama in upravičene kritike na ta račun podpišem vedno!  Smiley


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #62 : ponedeljek, 10.05.2004 : 13:39:02 »

Preventiva. Psa na strik pa bo. Niso vsi lovci manijaki, se manj pa so vsi psi z lastniki angelcki. Je pa razlika med pesjanarji, ki so ljubitelji vsega zivega in pesjanarji, pri katerih se ljubiteljstvo konca pri lastnem psu. Pac, se bo malo razlaufal ko bo preganjal srno, ane. Roll Eyes Prava rec. Potem pa puf puf, prijeten sprehod postane nocna mora, kuza je mrtev, lastnik histerira, kriv je pa lovec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sasaP
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #63 : ponedeljek, 10.05.2004 : 14:02:28 »

Breza! Tip je ustrelil psa v naselju. Ocitno mu je sel fejst na zivce. Moras pa priznati, da je pes tukaj se najmanj kriv, pravzaprav cisto nic. Krivi so njihovi lastniki. Ustrelit bi blo treba, a ves koga..... Na zalost sta se nasla dva kretena; tip, ki ne more al pa noce svojga psa drzat okol svoje hise in en lovec, ki so mu popustili zivci. Samo sori tko se ne dela. A ves je pa tud tko, pri nas v nasi ulici imamo tipa, ki ima psico, ki je skoz spuscena. Pa se seta okoi po ulicah pa po cestah pa po travnikih pa zadnjic je baje nekemu kmetu eno kuro umorila, pa noben nobenmu nc. Pa kaj. Pac nam gre mal na zivce, sam zato jo nihce ne bo ustrelu. Najvecja fora pri vsem pa je, da je njen lastnik lovec. Huh Ko so kao tko nacelni pri tem kako morajo biti psi na povodcih...
Prej sm bla res hudo razkacena, vem da niso vsi lovci slabi, konec koncev tud jst svojo Tino vozim v solo k lovcem, pa nimam nobenih pripomb.

Sasa
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #64 : ponedeljek, 10.05.2004 : 14:56:43 »

 Grin Sem vedela,da bom spet narobe razložila Grin
Vem,da ni pogoj imeti psa,da postaneš lovec-hotela sem povedati,da je to bil pogoj v vstop v lovsko društvo v mojem kraju zaradi "pomanjkanja psov"-Tako mi je razložil sosed,ko se je pripravljal,ali je bila to stvar dogovora med starejšimi lovci ali kakorkoli,tako je bilo v tem primeru...
Z drugo stvarjo glede znanja sledenja je pa tako,da sem hotela povedati,da človek ni vedel,da moraš s psom delati in ga učiti in da je to njegova naloga,ne pa pričakovati,da bo to sam znal,ker je pač toliko star!!!!
Pa lepo prosim,ne se spet zapičit v kakšno neumnost,ki jo napišem,načeloma se ne vtikam v  debate,ker vedno obstajajo dve plati-le včasih poskusim izraziti svoje skromno mnenje...
Pa lep pozdrav! Wink
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #65 : četrtek, 13.05.2004 : 20:43:23 »

Hja, lovci so tepci, ker drugega ne morejo ustreliti, kot psa. Srna je že prevelik zalogaj zanje.

Smo pa že tudi mi dobili pismo na dom, da naj pazimo na psa, ker teče za srnami. K sreči smo prijatelji s predsednikom lovske družine, tako da malo pazi. Če pa bi prišlo do uboja psa, bi pa verjetno fotr tožil celotno lovsko zvezo.

Ampak ... kaj je s temi lovci? Oni dobro vejo, da en sam pes v bistvu ne more srni nič (po navadi se zažene za večjo skupino srn). Lahko jih malo preganja, ampak skoraj nima šans, da bi jo dobil. 2 psa sta pa že lahko nevarna.

Smo imeli primer, ko so se neki ciganski, ali pa potepuški psi zbrali (5 jih je bilo) in so preganjali srne. Bili so frajerji, ker so živeli v gozdu. S psom se niso nikoli stepli, naš jih je ignoriral, samo kdaj pa kdaj se je z njimi zagnal za srno. ( ko še ni imel dobrega odpoklica ) Naj bi pa vse te pse pobili, ker jih je en lovec našel, ko so trgali srno.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #66 : četrtek, 13.05.2004 : 20:47:13 »

Citat
Smo pa že tudi mi dobili pismo na dom, da naj pazimo na psa, ker teče za srnami. K sreči smo prijatelji s predsednikom lovske družine, tako da malo pazi. Če pa bi prišlo do uboja psa, bi pa verjetno fotr tožil celotno lovsko zvezo.


Zakja pa ne bi vi raje pazili na psa? Imate kaksne posebne pravice, ker ste v prijateljskih odnosih z lovci? Mislim, svasta! Nekateri prav izzivate.  Lips Sealed
Logiran

Mala miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


« Odgovor #67 : četrtek, 13.05.2004 : 22:52:05 »

Zakja pa ne bi vi raje pazili na psa? Imate kaksne posebne pravice, ker ste v prijateljskih odnosih z lovci? Mislim, svasta! Nekateri prav izzivate.  Lips Sealed

Kaja bravo Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #68 : petek, 14.05.2004 : 12:24:42 »

Ampak ... kaj je s temi lovci? Oni dobro vejo, da en sam pes v bistvu ne more srni nič (po navadi se zažene za večjo skupino srn). Lahko jih malo preganja, ampak skoraj nima šans, da bi jo dobil. 2 psa sta pa že lahko nevarna.

No, ne bi o tem. Nevaren je prav tako lahko tudi že 1 pes- če ne drugače pa za srninega mladička Undecided

Tako da po mojem mnenju je bolje malo popaziti na svoje kosmatince, da bo mir Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #69 : petek, 14.05.2004 : 13:40:21 »

No, jaz imam o lovcih svoje mnenje  Tongue Mi pa gre zelo na živce dvojna morala: nam je lovec razlagal, da 2 psa od sosede ne bo nikoli ustrelil (preganjata divjad in sta stalno spuščena), ker če bi ji ustrelil psa, bi žensko kap zadela. In tega ji ne more naredit, a ne  Shocked Lips Sealed Undecided

Ampak mojo psico pa lahko ustreli, ker sem mlada, pa me to ne bi talo zelo prizadelo  Angry Angry Angry Mislim, halo!!! Od kje lovcem taka pravica? In taka dvojna morala?

Poleg tega pa sovražim, da če se skregaš s sosedom (pa se v bistvu sosed skrega s tabo), ti začne takoj grozit: bom lovcu povedal in ti bo psa ustrelil!!! Kot da je pes kriv za vsa kreganja med sosedi. Groza!!

Lp Jana
Logiran
Q
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #70 : petek, 14.05.2004 : 13:51:22 »

Moj primer:

Se sprehajava z mojim Aikotom (zelo prijazni zlati prinašalec) po velikem travniku zraven Pržana v Ljubljani (Dravlje). Jaz ga imam kot vedno spuščenega, saj uboga na klic, še posebej, če se je prej že dodatno zgonil. No in greva po staezi v smeri proti domu, ko Aiko odteče malce naprej in se začne vrteti okoli neke gospe, ki je imela na pogled nekega manjšega črnega psička, ki ga je, ob pogledu na mojega Aikota, panično dvignila v naročje.

Nato se "pes" lastnici izvije iz naročja in piči direktno mimo mene, nakar jaz opazim, da to ni pes, ampak ZAJEC, ki ga je lastnica prosto sprehajala med psi. Lastnica se seveda začne panično dret, medtem ko zajec teče mimo mene in Aiko seveda za njim... Jaz se obrnem, zalaufam za Aikotom in se zverinsko zaderem. Aiko zamrzne na mestu, jaz ga pokličem in ga dam na vrvico. Medtem lastnica pride do mene in me napizdeva, kaj če nisem videl, da je imela zajca in ali sva mogla ob razpolaganju celega travnika ravno mimo nje... S tem da je ženska sprehajala ZAJCA, neprivezanega, po travniku polnem psov.

Saj ne, da je po isti poti kasneje prišel dobrodušen ata s spuščenima rotvajlerjem in haskijem. Me prav zanima, kako se bi končala ta zgodba, če bi bil zajec v bližini. Moj Aiko ga mu itak ne bi nič naredil, četudi bi ga ujel, za onadva pa nisem tako prepričan  Shocked

Kar se pa lovcev tiče... Aiko zmeraj drži distanco do mene in tudi če kje zaostane ali pa kdaj oddrvi naprej, vedno pride nazaj, še posebej, če ga tudi pokličem ali mu zažvižgam. Če ga kdorkoli namerno poškoduje, v tem primeru lovec, pridem do njega, mo zlomim puško in ga tako pregarbam, da si bo za vse večne čase zapomnil, kdaj je šel streljat dobrodušnega zlatega prinašalca. Če ga permanentno poškoduje ali celo ubije, potem ga še huje pregarbam, mu na vrat privlečem policijo, odvetnike in uporabim vso svojo in sposojeno bolno domišljijo, da mu maksimalno zagrenim življenje. Pa sem drugače popolnoma nenasilen človek, še nikoli v lajfu koga udaril. Ampak v tem primeru bi ap izgubil prisebnost.  Angry Tako da če slučajno kakšen lovec tole bere, naj ZELO ZELO premisli, preden bo šel streljat kakšnega psa, še posebej zlatega prinašalca.

LP.
Logiran
Q
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #71 : petek, 14.05.2004 : 14:08:34 »

Še nekaj o gonečih psicah in neobvladljivih psih:

Lastnik psa je vodja tropa, ki ima dolžnost psa učiti in obvladati. Če je pes dobro naučen in vzgojen, ima lastnik avtoriteto in lahko psa prikliče tudi od goneče psice (na sprehodu...), vsekakor pa tudi ča pes voha in naskakuje ima lastnik dosti časa, da pride do psa in ga lepo odpelje stran. Psi, ki kampirajo cele dneve pred vrati dvorišč in pesjakov so psi brez nadzora z neodgovornimi lastniki. Odgovoren lastnik bo vedno vedel, kje je njegov pes ali pod čigavo oskrbo je, ko lastnika ni dalj časa. V tropu je tudi tako, da ima samo vodja tropa dostop do samic, kar pomeni, da večina npr. volkov, dingov in podobnih psu sorodnih pasem, ki imajo nagone po zbiranju v skupine, sploh nikoli ne seksa. Kar pomeni, da je kup podivjanih psov, ki zasledujejo psico, samo in le odgovornost njihovih nesposobnih lastnikov. Ekskluzivno.

Jaz ne vem, samo zame je pes kot moj otrok. Nanj sem čustveno navezan in me zanj tudi skrbi. Enkrat, ko je pobegnil z dvorišča, ko je bil še zelo mlad in smo živeli drugje, in so po pomoti ostala vrata odprta, me je tako skrbelo... Na srečo smo potem takoj sprožili iskalno akcijo in ga po 2eh urah našli. Ampak mene je skoraj pobralo od skrbi, pa drugače nisem preveč paničen človek Smiley

Tako da: neodgovorni lastniki, nevzgojeni in/ali podivjani psi. As simple as that.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #72 : petek, 14.05.2004 : 15:16:09 »

Ja, res grozno... Roll Eyes

Citat
Se sprehajava z mojim Aikotom (zelo prijazni zlati prinašalec) po velikem travniku zraven Pržana v Ljubljani (Dravlje). Jaz ga imam kot vedno spuščenega, saj uboga na klic, še posebej, če se je prej že dodatno zgonil. No in greva po staezi v smeri proti domu, ko Aiko odteče malce naprej in se začne vrteti okoli neke gospe, ki je imela na pogled nekega manjšega črnega psička, ki ga je, ob pogledu na mojega Aikota, panično dvignila v naročje.

Nato se "pes" lastnici izvije iz naročja in piči direktno mimo mene, nakar jaz opazim, da to ni pes, ampak ZAJEC, ki ga je lastnica prosto sprehajala med psi. Lastnica se seveda začne panično dret, medtem ko zajec teče mimo mene in Aiko seveda za njim... Jaz se obrnem, zalaufam za Aikotom in se zverinsko zaderem. Aiko zamrzne na mestu, jaz ga pokličem in ga dam na vrvico. Medtem lastnica pride do mene in me napizdeva, kaj če nisem videl, da je imela zajca in ali sva mogla ob razpolaganju celega travnika ravno mimo nje... S tem da je ženska sprehajala ZAJCA, neprivezanega, po travniku polnem psov.

Torej to pomeni, da lastnica ne sme sprehajati svojega zajca, ker se ti sprehajas tam z "tako zelo oh in sploh in naj naj naj in v nezavestbompadlaglihzdaj" zlatim prinasalcem, ki je cist tko bajdvej vedno odpet, ker vedno pride na klic (sploh pa ce je zlaufan)?

Sorry, ampak tvoj pes nima nobene pravice silit v druge ljudi (pa ce imajo v narocju zajca, slona ali pa nekajmetrsko orko) in to moras prepreciti. Naj bi preprecil. Popolnoma logicno se mi zdi, da je lastnica vzela zajca v narocje, ce se ji je pa blizal tako zelo prijazen zlati prinasalec. Kako naj bi pa ona vedela, da je zlatko res tako prijazen kot pravis? Je dobila zajca nazaj ali ji je usel? Si se ji vsaj opravicil, glede na to, da je bil tvoj pes dejansko kriv za pobeg?

Citat
Saj ne, da je po isti poti kasneje prišel dobrodušen ata s spuščenima rotvajlerjem in haskijem. Me prav zanima, kako se bi končala ta zgodba, če bi bil zajec v bližini. Moj Aiko ga mu itak ne bi nič naredil, četudi bi ga ujel, za onadva pa nisem tako prepričan  

Za huskya tudi jaz nisem (glede na to, da sem slisala ze prevec primerov o zadavljenih kurah), ampak zakaj pa rott? Pa tudi za tvojega zlatkota nisem tako ziher kaj bi naredil. V bistvu jaz nikoli ne bi pustila psa in zajca nenadzorovana.

Citat
Kar se pa lovcev tiče... Aiko zmeraj drži distanco do mene in tudi če kje zaostane ali pa kdaj oddrvi naprej, vedno pride nazaj, še posebej, če ga tudi pokličem ali mu zažvižgam. Če ga kdorkoli namerno poškoduje, v tem primeru lovec, pridem do njega, mo zlomim puško in ga tako pregarbam, da si bo za vse večne čase zapomnil, kdaj je šel streljat dobrodušnega zlatega prinašalca. Če ga permanentno poškoduje ali celo ubije, potem ga še huje pregarbam, mu na vrat privlečem policijo, odvetnike in uporabim vso svojo in sposojeno bolno domišljijo, da mu maksimalno zagrenim življenje. Pa sem drugače popolnoma nenasilen človek, še nikoli v lajfu koga udaril. Ampak v tem primeru bi ap izgubil prisebnost.   Tako da če slučajno kakšen lovec tole bere, naj ZELO ZELO premisli, preden bo šel streljat kakšnega psa, še posebej zlatega prinašalca.

Tudi jaz sem zelo nenasilno bitje. Svojega psa imam vedno na povodcu, ker preprosto nima 100% odpoklica in je nevarnost, da se mi stepe s kakim psom odlocno prevelika. Vedno je na povodcu tudi v gozdu, saj nocem, da bi ga kaksen lovec pifnil (krivda bi bila moja, saj je bil odpet; napotki o streljanju gor ali dol).

Ko pa do mojega psa pridirja kaksen drug pes, no, takrat mi je cisto vseeno kaksne namene ima, se mu prav slabo pise. Ce se izkaze, da se kljub histeriranju Tarona, ne bo tepel, je v redu, ga pustim pri miru. V kolikor pa se zacne zaganjati nazaj, sledijo sankcije, v vetrovnem in hladnem vremenu pojejo bulerji, v brezvetrju in poleti pa predvsem solzivec (legalen seveda) Lips Sealed. Pa mi je cisto vseeno, ali gre za zlatkota, labija ali pa "morilskega pitbulla" (z lastniki teh nimam niti ene slabe izkusnje, mimogrede). Roll Eyes

Svoboda enega se konca, kjer se zacne svoboda drugega. Svoboda tvojega zlatkota in tebe se je koncala, kjer se je zacela svoboda tiste lastnice z zajcem. Obracaj stvar kakor ti srce pozeli, vendar je krivda na vajini strani, delno pa tudi na lastnici od zajca, ker ta ni bil privezan. Lahko pa samo recem, da je imel tvoj pes sreco, da je naletel na tako tolerantno gospo. Ce bi recimo naletel name, bi bil on tisti, ki bi bezal, ne zajec. Grin Grin Wink

Isto velja za srne itd.; svoboda vas in vasega psa se konca, kjer se zacne svoboda srne. Samo ne mi jokat, ko bo katerega od vasih psov pifnil lovec, ker je pac stirinozec "malo tekel za srno". In ne krivit lovcev in srne in vseh njenih klopov pa po moznosti se kakega brahiozavra, ki je zivel pred milijoni let. Ce bi bil pes na povodcu in pod nadzorom, potem do odstrela ne bi prislo. Ja, pride do obcasnih kiksov, pobegov itd., da gre pa nekdo v gozd in ima spuscenega psa, ki preganja srno, lastniku pa se to ne zdi nic takega Roll Eyes...in potem beremo na forumu, kako je grdi lovec ustrelil prijaznega psa (ki je hotel s srnami igrati remi, sah ali kaj tretjega, recimo pikado); no jaz se zagotovo ne bom zjokala. Angry Roll Eyes Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #73 : petek, 14.05.2004 : 20:59:55 »

To, da pes nima pravice silit v nobenega, se strinjam.

Ampak to, da se sprehaja nespuscenega zajca med psi je, oprosti, izzivanje usode! A je mislila, da psi ne bojo tekli za njim/on ne bo bezal pred psi Shocked ? Mislim... Angry
Ne, to ne pomeni, da se ona ne sme sprehajat z zajcem tam, kjer so psi, ampak pomeni, da mora sama zascitit svojega zajca. Jaz dam prav Q-ju - cisto sama si je kriva, da ji je zajec zbezal. Morala bi predvidet tako situacijo, sploh ce je vedela, da ne more zadrzat panicnega zajca v narocju, medtem ko Q ni mogu vedet, da bo tam en neodvezan zajec.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #74 : petek, 14.05.2004 : 21:42:54 »

Saj sem napisala, da je krivda delno tudi na njeni strani, saj je bil zajec odvezan. Ampak to tudi slucajno ne opere zlatkota in njegove odvezanosti... Roll Eyes

Hehehe, zascititi zajca...saj ga ni zascitila. Ce bi ga jaz scitila, ojej, bogi pes. Grin Grin Grin Grin

Pa ce bi imela namesto zajca recimo malega pesa? To situacijo kaj spremeni? V mojih oceh ne. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines