mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:32:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 89443 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #495 : četrtek, 26.01.2006 : 11:35:35 »

Ja, točno tako kot pravi Damayanti. Volk špara z energijo in vse poje, ker je vsak lov za njega tvegan podvig, ki mora uspeti, razen tega ne ve, kdaj bo naslednjič kaj ulovil, zato je zelo temeljit.

Volk ne bi pustil pol srne ležati.

Ljudje pojma nimajo o pasjih nagonih, potem pa seveda govorijo o kužkih...

Sama imam pritlikavo pasmo, pa še kratkogobčno zapovrh, pa vam povem, da čeprav ti psi niso bili nikoli za lovske namene, je plenska igra pri nas zakon. Moja shihtzujka parkrat na dan svoje igrače fenta, njeni enomesečni mladički pa že zdaj fentavajo, kar jim pride v gobček.

Pes je zver, pa če je na kratkih ali dolgih nogah. S tem, ko smo sprejeli odgovornost za njegovo življenje, smo odgovorni tudi za njegove nagone, zato jih moramo redno sami pucat in sproščat.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #496 : četrtek, 26.01.2006 : 11:36:42 »

Neprijetno, Babyjazz...

Predlagaj v klubu, da se bolj pogosto coursing organizira...
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #497 : četrtek, 26.01.2006 : 11:45:19 »

Kalsang ti kr zezaj. Ti imaš majhnega psa, ki lahko teče edino za veverico.

Okol mene je sama gmajna in levo in desno. Enkrat se je že nardilo, da je pičil za srno. Se je sicer  na dretje ustavil pa na srečo je bilo ob 11 zvečer in ni bilo lovcev okrog.

Meni je dovolj. Zdaj smo zaradi vaških idiotov, ki ne znajo pazit cuckov, vsi v dreku. 

 
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #498 : četrtek, 26.01.2006 : 11:46:57 »

Pes je zver, pa če je na kratkih ali dolgih nogah. S tem, ko smo sprejeli odgovornost za njegovo življenje, smo odgovorni tudi za njegove nagone, zato jih moramo redno sami pucat in sproščat.

Lepo si to napisala. Ko bi se  le  vsi  lastniki  tega zavedali.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #499 : četrtek, 26.01.2006 : 11:57:58 »

Babyjazz, sočustvujem, res!

Sej vem, da ti coursing ne odtehta vsakdanjega tekanja, ampak mogoče bi pomagalo zlaufat mrcino...

A kdaj gresta?

Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #500 : četrtek, 26.01.2006 : 12:01:46 »

ja pri -15 bo v plašču tekel za vabo.  idealno
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #501 : četrtek, 26.01.2006 : 12:10:35 »

Ups, pozabla na temperaturne razmere...

Se opravičujem...

Imam pasmo, ki ljubi mraz!

No, želim vama čim manj sitnosti in čim več sproščenega tekanja, pa višje temperature seveda.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #502 : četrtek, 26.01.2006 : 12:28:03 »

in čimmanj lovcev
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #503 : četrtek, 26.01.2006 : 12:28:22 »

absolutno
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #504 : četrtek, 26.01.2006 : 13:00:57 »

Kalsang ti kr zezaj. Ti imaš majhnega psa, ki lahko teče edino za veverico.

Okol mene je sama gmajna in levo in desno. Enkrat se je že nardilo, da je pičil za srno. Se je sicer na dretje ustavil pa na srečo je bilo ob 11 zvečer in ni bilo lovcev okrog.

Meni je dovolj. Zdaj smo zaradi vaških idiotov, ki ne znajo pazit cuckov, vsi v dreku.

 

babyjazz pri nas je podobno. Tudi mi smo doma cisto zraven gozda. Bliznji sosed je lovec in nam je dal jasno in glasno vedeti, da ce vidi kaksnega spuscenega psa v gozdu ali na travniku......  Lips Sealed  Tudi meni ni jasno kako naj zlaufam greyhounda, ce ga nikjer ne smem spustit.... Sicer je res, da ima lovski nagon in ne bom trdila, da moj 'kuzek' pa tega ze ne bi... Samo kaj pa naj naredim zdaj? Naj si kupim motor, ga dam na povodec in naj teka poleg mene... Huh
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #505 : četrtek, 26.01.2006 : 13:27:09 »

Pes  dela  taka dejanja zaradi viška energije!
Ko se sprašujete  kako  iztrošit  njegovo energijo.
Jaz imam dva  hiper aktivca.  Res,  da  sta  kolikor  toliko  obvladljiva  tudi  pri  srečanjih z  divjadjo. 
Verjetno pa tudi zaradi tega,  ker  jima  energijo  strošim , še  predno  prideta  na  potencialno  območje  kjer  se  zadržuje  divjad.

Enkrat sem že napisala  način sprehoda.  Pa  so  me  malo  manj  kot na križ  pribili, in mi citirali,   CPP.
Tudi jaz nimam  toliko kondicije (  še  sploh ne po  celodnevnem urniku dela),  da  bi  s  psom  tekla 15km.
Omislila  sem si  staro  petko , na katero  pozimi  nataknem  verige  in  gas  na poljske poti.  Psa  morata  pa  pred menoj tečt.  In ko pridemo na obrobje  gozda kjer ponavadi ponovimo  tistih par vaj,  sta  že  na  40%  svoje energije  ...takrat  pa lahko  pred njima  srna in srnak  tango plešeta , če  hočeta  pa ne bosta  šla za njimi.


 
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #506 : četrtek, 26.01.2006 : 13:31:14 »

midva zdajle obupno čakava pomlad. Čim se bo sneg stopil pa juriš na najvišji hrib kjer ni norcev z puškami.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #507 : četrtek, 26.01.2006 : 13:36:35 »


Enkrat sem že napisala  način sprehoda.  Pa  so  me  malo  manj  kot na križ  pribili, in mi citirali,   CPP.
Tudi jaz nimam  toliko kondicije (  še  sploh ne po  celodnevnem urniku dela),  da  bi  s  psom  tekla 15km.
Omislila  sem si  staro  petko , na katero  pozimi  nataknem  verige  in  gas  na poljske poti.  Psa  morata  pa  pred menoj tečt.  In ko pridemo na obrobje  gozda kjer ponavadi ponovimo  tistih par vaj,  sta  že  na  40%  svoje energije  ...takrat  pa lahko  pred njima  srna in srnak  tango plešeta , če  hočeta  pa ne bosta  šla za njimi.




 

Skrajno nevarno početje, sploh če imaš nepredvidljivega psa!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #508 : četrtek, 26.01.2006 : 13:41:35 »

 Vsak svojega  psa  pozna......  še  predno  sem jih  začela vozit  na  take  sprehode, sem jih  pa naučila    zlatega pravila- vaje......Odpoklic.
Delno se  pa strinjam  Andi Wink.  Za  nekega  psa , ki  pa  odpoklica  ne obvlada  pa  tak  sprehod vse prej  kot primeren.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #509 : četrtek, 26.01.2006 : 14:12:07 »

Ne kupujte psov, ce jim ne morete nuditi tistega, kar potrebujejo. Simpl.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines