mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 01:59:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 481688 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #525 : petek, 28.04.2006 : 10:32:59 »

Se je že kar nekaj let nazaj govorilo, da se ne bo smelo razstavljat kupiranih. Potem se je govorilo, da po določenih državah ne, itd... - ne glede na to ali zakon v drugih državah to dovoljuje ali ne.  A potem so to dejansko uresničili v določenih državah?

LP, T
Logiran
aika
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #526 : sobota, 29.04.2006 : 21:00:58 »

Pravkar smo se vrnili iz avstrijske klubske razstave za rottweilerje, kjer je AIKA MUMLEK dosegla odličen rezultat. Med mladimi samicami je namreč osvojila odlično 3. mesto. Slike sledijo na ***
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #527 : nedelja, 07.05.2006 : 10:39:57 »

čestitke aiki Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #528 : torek, 30.05.2006 : 12:56:19 »


Živjo, jaz sem tukaj popolnoma nova.
Sem lastnica dve leti stare rotweilerke, pri njenih treh mesecih sem jo pripeljala iz zavetišča. Je Aisha, 43 kg težka in visoka 63 cm (plečna višina). Imam jo v stanovanju, nobenih prlbemov z laježem ali higieno, le z nekaterimi sosedi, češ, takšno "nevarno pasmo" si si pripeljala domov.
Prej sem imela izkušnje z dobermani, karakter moje psice je kar precej drugačen, da o smrčanju ne govorim. Prijazna do otrok, veseljak in zaspanec, največji "problem" pa je njena brezpogojna navezanost name. V stanovanju ves čas caplja za menoj, pred trgovino pa joka in tuli, kot da se boji, da se ne bom nikoli vrnila. In ko se vrnem, sem zaradi njenega skakanja in veselja sposobna le še za v pralni stroj.
Tudi sama se pridružujem mnenjem, da je karakter psa, ne glede na pasmo ali velikost, odvisen le od vzgoje in odnosa lastnika. Jaz imam svojo vedno na povodcu, nekateri sosedje so sicer od mene zahtevali, da naj ji za čas, ko grem po stopnišču (živim v stanovanjskem bloku) nataknem nagobčnik, vendar sva v dogovoru z veterinarjem iz zavetišča ugotovila, da bi nagobčnik prej potreboval kakšen človek.
Pozdrav vsem poznavalcem in ljubiteljem te pasme!
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #529 : sreda, 31.05.2006 : 14:54:40 »

Pozdravljena drobtinica Smiley, lepo je slišat še eneega ljubitelja rotvajlcov Grin
Smiley Smiley
Citat
le z nekaterimi sosedi, češ, takšno "nevarno pasmo" si si pripeljala domov
ja ja navadi se  Smiley Wink

Ali lahko pričakujemo kako slikco?

Lep Pozdrav!

Jure
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #530 : sreda, 31.05.2006 : 15:47:16 »

Tebi in vsem ljubiteljem te "nevarne pasme" en kontra pozdrav!

Slikco pripnem takoj, ko se naučim, kako se tej stvari streže!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #531 : sreda, 31.05.2006 : 19:11:17 »


Pa še eno vprašanje. Al se kje pri nas (na družabnih srečanjih) dobivajo lastniki rotweilerjev, pri tem mislim seveda poleg lastnikov rodovniških psov tudi lastnike posvojenčkov (kot sem sama).

Ne se smejat, včasih bom imela tudi čudna vprašanja, ampak kot že rečeno, midve z Aisho sva pač popolnoma nove.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #532 : sreda, 31.05.2006 : 19:18:34 »

Pa še eno vprašanje. Al se kje pri nas (na družabnih srečanjih) dobivajo lastniki rotweilerjev, pri tem mislim seveda poleg lastnikov rodovniških psov tudi lastnike posvojenčkov (kot sem sama).

Pred slabimi dvemi tedni je Klub ljubiteljev rottweilerjev Slovenije organiziral srečanje ob 15. letnici obstoja, kjer se nas je zbralo kar lepo število ljubiteljev te pasme.

Sicer pa - ideja o enem takem druženju sploh ni slaba. Pogoj - socializirani psi. Smiley

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #533 : četrtek, 01.06.2006 : 08:33:18 »


No, če boste ZA, v Laškem (kjer sem doma) bi se našel primeren prostor, pa še lastnikov rotweilerjev je v našem koncu kar nekaj, tako, da bi pomagali pri organizaciji. Morda enkrat v jesenskem času ali pa meseca julija. Prijatelj v bližini imam namreč julija tradicionalni konjeniški turnir in če bi bil dobre volje, bi se z njim dalo dogovoriti, da bi ograde in šotore, ki jih ima nameščene v času turnirja, pustil še kakšen dan nam na razpolago. On sicer nima rotweilerja, je pa velik ljubitelj živali.
Če pa ne bi dogovor uspel z njim, bi se prav gotovo našel še kakšen ustrezen prostor. To bi bila enkratna priložnost, da se še nekateri spoznamo.
Premislite!
Prijeten dan z vašim kužkom vam želim!


Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #534 : četrtek, 01.06.2006 : 11:34:38 »

Schvarc!
Na pomoč!
Kako lahko na tem čveku (opisano z enostavnimi besedami) svojo Aisho predstavim tudi na slikci?
Očitno imam več izkušenj s kužki kot s PC-jem!
Ali zadošča skener?

Hvala! LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #535 : četrtek, 01.06.2006 : 12:07:28 »

drobtinica Smiley, ja, ce niso fotke v digitalni obliki, bo potreben skener, potem pa neobdelano skenirano fotografijo lahko posljes po mailu na jana@mojpes.net (ne pozabi napisati uporabniskega imena, da bom vedela, kdo posilja in kam fotka pase), pa bo tukaj objavljena.
Logiran

Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #536 : četrtek, 01.06.2006 : 12:29:42 »

Oj!

Evo, dobro da imamo Jano, ki vse uredi. Pošlji njej slikco(slikce) in to je to.
Hvala Jana!

Čau
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #537 : četrtek, 01.06.2006 : 14:38:20 »

Drobtinica posilja tole Smiley



Tu še nekaj mlajši in manjši, kot sva danes. Balkon, od koder vsak dan opazujeva okolico pa je še vedno isti.
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #538 : četrtek, 01.06.2006 : 16:37:59 »

drobtinica zelo lepo psičko imas:D
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #539 : petek, 02.06.2006 : 09:04:44 »

Jana, hvala za pomoč pri obdelavi in objavi slikce.
Ker sem tečna imam spet dve vprašanji.
Kakšni so pogoji (mislim resno) da lahko svojo psičko odpeljem na krvodajalsko akcijo in (hecam se) ali ji ta dan pripada zastonj malica in prost dan! Morda tudi popust pri obveznem zdravstvenem zavarovanju!!!
Kako je z uporabo sredstev proti klopom - ampul. Včasih je veljalo, da psov po nanosu vsebne ampule vsaj en dan ne bi crkljali v stanovanju (žal pri meni to zaradi mlajšega sina ni mogoče saj ves čas tičita skupaj). Ali je zdaj drugače?
Najverjetneje bi odgovore na svoja vprašanja našla v kakšni izmed vaših rubrik, pa sem se znajdla in poslužila najkrajšega načina.
Čez vikend pa premišljujte o možnosti srečanja rotweilerjev v Laškem (julija ali septembra). Pričakujem vaša mnenja in sugestije!

Ciao!

Drobtinica in Aisha
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines