mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 18:22:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 480648 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #660 : sreda, 15.11.2006 : 11:31:21 »

Kaj so pa svetovali veterinarji kot preventivo? In kako to preprečujete vi sedaj v praksi?

Klasika, mirovanje po jedi, malo dvignjena posoda, .....
Sedaj ima želodec prišit na trebušno steno. Hranim jo dvakrat dnevno, to je edina sprememba po zasukih in mi je žal, da je nisem že prej hranila dvakrat po manjši obrok  sram. Enega na dan sem ji dajala ravno zaradi "preprečitve" zasuka, ker je po večernem obroku mirovala, se je pa seveda zaradi večje količine hrane, ki jo je v enem obroku dobila, v trebuhu naredilo več prostora, s tem pa tudi več možnosti da se želodec lahko obrne  Undecided. Po vsem kar sem prebrala in videla pri svoji, sem mnenja da generalnega recepta ni.

LP Noli

Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #661 : sreda, 15.11.2006 : 11:41:41 »

Hvala za odgovor, želim nič zdravstvenih težav v bodoče.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #662 : sreda, 15.11.2006 : 12:56:45 »

 Grin hvala  Wink, večinoma deluje "Murphyjev zakon"  Wink. Ko smo zavarovani, večjih težav ni  Cheesy

LP Noli
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #663 : ponedeljek, 20.11.2006 : 14:16:40 »

Hojla, rotweilerji ali spite. Še eno vprašanje. Kako je z vašimi krempeljci? Moj sprehod je namreč malo manj sestavljen iz asfalta pa malo več iz mehkih površin. Ta vikend sva opravile daljše potepanje (sem bila v situaciji, ko sem resnično potrebovala luft), pa si mi je zlomila dva nohta (do krvi), ostali pa mislim, da so predolgi (začeli so se dotikati tal).  Ne bi želela, da me pošljete v temo, kjer se govori o striženju nohtov, ker menim, da so tam lastniki z manjšimi psi ali tistimi, ki imajo nohte tako obarvane, da vedo, do kod striči.

V glavnem, moja ima predolge nohte, definitivno. Kakšne so vaše izkušnje. Ali jim jih strižete doma in s čim (kje ste kupili), ali jih vodite k veterinarju ali v kakšen pasji lepotni salon?

Hvala in kljub dežju želim prijeten dan z vašimi rottweilerji.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #664 : ponedeljek, 20.11.2006 : 19:23:57 »

Drobtinica, jaz mojim dvem kokljam krempeljce strižem že od nekdaj. Sta namreč le stanovanjski in edino brušenje jima je zaviranje v parketu. Drugače tudi jaz uporabljam mehke površine za sprehode.

Uporabljam tisto "giljotinco" za striženje, odsekam pa po občutku. Še nismo imeli nesreče do sedaj. Saj vidiš kje je živi del in kje samo krempelj.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #665 : torek, 21.11.2006 : 07:56:22 »

Tudi jaz ji kremplje strižem, popili si jih pa s tekom za žogico na asfaltu. Najini redni sprehodi so po travnikih in gozdu, ter v hribe in gore  Wink. Enako kot fortuna delam to po občutku, prej ji ponavadi umijem tace da se odmoči zemlja, ki se nabere za kremplji, tako je striženje natančnejše. Veterinarka jih ni želela postriči, saj so črni črni  Grin.

LP Noli
Logiran
aika
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #666 : torek, 21.11.2006 : 09:11:47 »

Pri nas težav s predolgimi kremplji nimamo, saj že doma norijo po asfaltu in tudi sprehodi po Ljubljani so po asfaltu.
Za popestritev prilagam sliko našega najstarejšega "čohleka" Thora
http://www.moj-album.com/slike/1115306/dyYf7r2H7kSwIJ3p.jpg
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #667 : torek, 21.11.2006 : 09:26:57 »

Marija, sem se ga kar ustrašla, velikana.
Sicer pa hvala za nasvete glede striženja, bom poklicala Dani, da mi pošlje tisto giljotino. Bojim se namreč, da tudi naši veterinarji ne bi bili preveč navušeni nad striženjem nohtov, razne v primeru, da je Aisha v globoko smrčajočem položaju na hrbtu, ha, ha.

Lep dan!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #668 : sreda, 22.11.2006 : 10:27:50 »

Tudi jaz že dolgo nisem dodala nobene fotke naše tamale:

Oli:



Pa še ena fotka malo slabše kvalitete:

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #669 : sreda, 22.11.2006 : 10:35:31 »

Fortuna, zelo lepa psica.
Sicer pa sem naročila tisto giljotino za krempeljčke in ko se bom lotila dela, bom najverjetneje prosila še za kakšen nasvet. To opravilo bo namreč na mojem dnevnem redu prvič.
Prijazen dan želim!
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #670 : sreda, 22.11.2006 : 21:42:37 »

fortuna kakšne so pa kej mere "tamale"  Cheesy, mislim teža pa višina. Ful mi ima dobro postavico  Wink. Kako je pa s tvojo odločitvijo o šolanju?

LP Noli
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #671 : četrtek, 23.11.2006 : 11:31:40 »

Živjo! Se opravičujem, da se mešam v tole temo, ampak ker je ravno tema striženje krempeljčkov, bom še jaz svoj piskerček pritavila. Kimi ima tudi črne kremplje in me je bilo blazno strah pvič strič. Malo sem se posvetovala naokrog in se odločila, da bom to opravila kar sama. Se namreč vidi, kateri del lahko odstrižeš, je bolj gladek in se vidi kje se začne hrapav del. Jaz sicer ne odtrižem čisto do hrapavega dela, ampak malo manj in zaenkrat še ni bilo težav (imam večje težave z otepanjem pred posegom  Wink). Sem pa tudi najprej hotela do pasjega frizerja, ampak se je že zgodilo, da so preveč odstrigli, tako da se mi je zdelo, da je varneje doma.

Drobtinica, imava pa jaz in tvoj pes nekaj skupnega - ime!!  Wink Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #672 : četrtek, 23.11.2006 : 11:42:47 »

Nič hudega, če si se vmešala v temo zaradi meni dodatnih nasvetov (moje mnenje).
Ampak ime pa mi ne gre čisto v glavo. Če sem prav razumela, tvoj psiček je Kimi s črnimi krempeljčki, moja Aisha je psica tudi s črnim kremplji, tebi je potem ime Ajša.
Pa lep pozdrav in mislim, da ni nič narobe, če na tem podforumu včasih pod nickom vidimo še kakšno slikco TT-ja.
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #673 : četrtek, 23.11.2006 : 13:48:49 »

Ja, prav si razumela.  Wink

Lp, Ajša
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #674 : četrtek, 23.11.2006 : 14:20:31 »

Jaz tudi moji Kani strižem nohtke. Grin Ji pa bolj tako po malem, ker nikoli nisem prepričana kje se začne živi del. Prvič je prenesla brez problema, naslednja striženja me je pa začela preizkušat in kar trzala vsakič, ko sem dala škarje k nohtu. Ampak sem jo pogruntala in se ne dam. Cheesy Še vedno striževe kremplje, samo malo dlje traja, sem pa jaz vsakič tako zadovoljna, da bi ji najraje krepeljčke še nalakirala. Grin
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines