mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 14:32:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 481744 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1500 : sreda, 21.05.2008 : 18:57:57 »

Sterilizirali jo bomo res. Ko bo stara nad 6 mesecev.
Pri katerem vet. pa je to najbolje opraviti?
In ali psičko isti dan dobimo nazaj?

Mi smo našo pripeljali okrog 8 - ih zjutraj, prišli pa iskati isti dan okrog 18 - ih popodne. Bila je še zelo omotična, ni hodila sama (sva ji naredila nosila), ni nas nič poslušala, samo ležala, nas prestrašeno gledala, (moram povedati, da se mi je trgalo srce, ko sem jo gledala, bila je namreč moja prva doživeta sterilizacija psice, in nisem vedela kako in kaj), ko se ji hotela odstraniti velikega mravljinca, ki ji je lezel pod povoje, me je pa še ugriznila (ne fino) , ker se je bala, da jo bom prijela po rani, tam kjer je bila prerezana. Me je bilo resno strah, in sem se vprašala, zakaj smo ji to sploh naredili (sedaj vem, da sva se dobro in pametno odločila).

Je bila pa že naslednji dan (skoraj) takšna, kot ponavadi  Smiley Cheesy vse je jedla, hodila normalno (kolikor se s trobento za vratom lahko normalno hodi  Roll Eyes) , se igrala, v glavnem vse po starem. Smiley

ka ty a, res sta čudovita  Cool Smiley Ko sem bila še v srednji šoli, sem si res zelo zelo želela RW -ja, mogoče tudi malo zaradi tega, da bi se postavljala z njim pred drugimi. RW ima zame res najlepšo postavo od vseh pasem (dobro no, moj mešanček ima še lepšo  Cool Smiley  Wink). Katera je pa letnica rojstva tvojih RW ?  Smiley Pa koliko se razlikujeta po karakterju, glede na to, da sta samec in samica, in če prav razumem še bratec in sestrica ?  Smiley

Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1501 : sreda, 21.05.2008 : 19:07:49 »

Tri leta bosta stara. Cheesy
Kako to hitro mine.
Po karakterju se sploh ne razlikujeta dosti. Megy edino malo bolj posluša, gre poleg komot tudi če kaj srečamo nič ne poskuša.
Mike je pa bolj tak da mu ne moremo 100% zaupati, čeprav meni osebno je njegov karakter popoln in bolj všeč od Megyinega. Npr. moji mami pa je bolj všeč karakter od Megy Grin

Sta brat in sestra ja Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1502 : sreda, 21.05.2008 : 19:29:51 »

Danes smo se  spet kakšni 2 uri  lovili Cheesy Smo bili spet čisto od blata. Za tisto igračo še sedemletnika ubogata kot da bi ju on učil. Vse naredita. Smo končno našli tako igračo, da jo imata rada.


http://www.Slikomat.com/slika/2694925.htm

Logiran
sabi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #1503 : sreda, 21.05.2008 : 19:38:00 »

Tale fantek se pa nič ne boji psov ane Grin
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1504 : sreda, 21.05.2008 : 19:40:12 »

Tu pa nekaj slik ko so se lovili Grin  Se dobro vidi kako sta ( khm so Roll Eyes ) umazana. Smiley

http://www.Slikomat.com/slika/2694937.htm

http://www.Slikomat.com/slika/2694950.htm
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1505 : sreda, 21.05.2008 : 19:41:03 »

Tale fantek se pa nič ne boji psov ane Grin

Čisto nič Grin
Logiran
sabi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #1506 : sreda, 21.05.2008 : 19:45:31 »

Se mi je zdelo.
Jaz se v družbi takih dveh psov nebi nič bala.
Mu prav zavidam ko sem bila jaz teh let nisem smela imeti psa, kaj šele 2.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1507 : sreda, 21.05.2008 : 19:47:50 »

Eh, otroci so itak poglavje zase. Itak pa vestni lastniki budno bedimo nad tem, kaj se dogaja, anede?  Cool
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1508 : sreda, 21.05.2008 : 19:48:50 »

Seveda Yo.
Vedno je treba biti zraven.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1509 : sreda, 21.05.2008 : 19:52:39 »

Itak. Komentar sem napisala ne zaradi vas, pač pa zaradi tistih, ki slikice samo gledajo. VEDNO mora biti prisotna odrasla oseba, ki nadzoruje dogajanje! To sem hotela povedat. Sta pa krasna, oba  Cheesy
Logiran
tramontana
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 82


« Odgovor #1510 : sreda, 21.05.2008 : 19:59:29 »

Imata rada otroke?
Naši jih naravnost obožujeta Cheesy

Psi prav čutijo kdaj morajo biti bolj nežni. In z otroki so zelo nežni.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1511 : sreda, 21.05.2008 : 20:00:43 »

Imata rada otroke?
Zelo. Saj sta že od malega v družbi veliko otrok.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1512 : sreda, 21.05.2008 : 20:10:29 »

Glede sterilizacije - sterilizacija ni noben bavbav, kot nekateri mislite/mislijo.

Jaz sem obe psici dala sterilizirati k istemu veterinarju, ta vet je oddaljen od našega doma cca 2,5 ure vožnje, včasih še več in obe sem dobila ISTI dan domov, ZBUJENI, prvo, kar je vet želel, je bilo to, da peljem psici ven na potrebo, šele kasneje smo se o vsem pogovorili oziroma poračunali.

Ker je pot do doma spet trajala minimalno 2,5 ure, sta med vožnjo sicer spali, doma sta še opravili potrebo (kar ju je mudilo), potem sta bili ok.

Shiva je bila sicer naslednji dan malo "na easey", Oli je pa take štale počela, kot da nikoli še ni bila operirana. Kljub povodcu si je potrgala nekaj notranjih šivov, ki pa, na srečo, niso bili "usodni", pač pa smo nekaj časa po sterilizaciji hodili naokoli kot terminatorji - na psici oprsnica + ena odrezana hlačnica moje trenerke, ki je tesno obvezovala "trebuh" oz trebušno votlino - vse skupaj zvezano skup, da je držalo.

Zatorej polagam na roko vsem - sterilizacija ni noben bavbav, še več - psica se z dovolj zgodno sterilizacijo izogne marsikateri, tudi usodni bolezni, poudarjam pa, da jo tiste dni po operaciji skrbno nadzorujete in ne dovolite pretiranega gibanja, vse dokler se šivi ne zacelijo.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1513 : sreda, 21.05.2008 : 20:18:10 »

Imata rada otroke?
Naši jih naravnost obožujeta Cheesy

Psi prav čutijo kdaj morajo biti bolj nežni. In z otroki so zelo nežni.

Mene je pa presenetila nežnost moje psice do moje babice. Česa takega še v življenju nisem videla.

Ko sva s psico prišli do babice, v njeno sobo, je Shiva postala drug pes.

Šla je do babice, se usedla (brez povelja) k njenim nogam in mirno sedela ves čas obiska.  Normalno, da jo je babica čohala in crkljala, samo vseeno mi je bilo Shivino obnašanje fascinantno, saj se do mojih staršev obnaša vse prej, kot tako.

Do otrok sta obe psici isti - jih obožujeta. Shiva je od nekdaj v njihovi družbi, Oli pa me je predenetila že s prihodom in sicer - mala je nora na otroke.

Ravno zaradi tega smo tudi uspešno, skupaj z obema psicama, imeli prost, še več, dobrodošel vstop v vrtec, kjer so ju mali nedobudneži lahko prečohali od vrha do tal, mimogrede smo jih seveda (otročke) naučili tudi pravilnega ravnanja s psom etc etc...

Moram reči, da psi resnično čutijo kako ravnati s posameznimi osebki.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1514 : sreda, 21.05.2008 : 20:35:25 »

http://www.Slikomat.com/slika/2695044.htm

http://www.Slikomat.com/slika/2695243.htm
Logiran
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines