mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 18:59:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 473484 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #1125 : torek, 25.10.2005 : 09:35:40 »

Malo pozna, a vseeno cestitke Barbka za lep kosek malih kuzkov.
Seveda tudi vsem njihovim novim-bodocim lastnikom zelim vso sreco in veliiiiko lepih trenutkov z njimi.
Verjetno boste rekli, da se me sicer to cisto nic ne tice, pa me vseeno zanima. Na podlagi cesa ste se odlocili kateri kuza bo vas?
Pozdravcek
Blumina
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1126 : torek, 25.10.2005 : 09:44:47 »

Vem, da me nič ne briga, ampak
tudi mene zanima - pri meni so se odločili ( tudi tisti, ki so imeli rezervacije pred kotitvijo ) pri 7 tednih.
Tudi "lepotci" jih niso zapeljali ( ali lep vzorec na kožuhu, modre oči.. ), če so jih hoteli za določeno delo. In so prišli najmanj 3x gledat mladiče in jih opazovat..in se z njimi igrat .. in jih "testirat" in se potem odločit..
lp
Martina
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1127 : torek, 25.10.2005 : 09:50:13 »

Verjetno sprašuješ na splošno, kajne?
Osebno sem prepričana, da ti mora biti nekaj najprej všeč, da se sploh lahko odločaš. Potem moraš temeljitvo in iskreno povedati vzreditelju svoja pričakovanja in seveda vse o sebi. In na koncu odpelješ kuža svojih sanj. Vmes pa so pogovori, obiski ipd.
A ja - v mojem leglu ni noben pes še 100 % izbran. Samo nekaj imena so rezervirana in psi imenovani po prvih željah lastnikov  Wink Pri borderjih je pač lažje pse imenovati - so vsi črno-beli , kot pri avstralcih, ko je ime vezano na barvo (ker mora biti oddana prijava legla tako zgodaj).  Wink  Končni izbor bo seveda narejen kasneje Smiley

Martina - obedve članici foruma sta bili pri meni še preden so se psički skotili in sta morali marsikaj prestati  Wink



Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1128 : torek, 25.10.2005 : 10:00:42 »

A ja Martina,
to s testiranjem ma zanima. Kakšne teste ste to delali? Glede na to, da (vsaj na temi border collie) še nisem zasledila, kako poteka testiranje, bo to verjetno koristilo tudi drugim, ne samo meni (ker vsi slovenski borderji, ki jih poznam - in so bili "povezani" z mojimi psi - npr Aika in Aron - saj veš iz agilitya so šli iz domov brez testiranj; razen Alenovih seveda). Alen, mogoče bi tudi ti lahko opisal svoje vrste testiranj za mladiče?
Jaz vem, kako sem vzredila in oddala ostala, pri meni vzrejena legla, ampak, dodatne informacije nikoli ne škodijo?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #1129 : torek, 25.10.2005 : 10:02:28 »

A ja - v mojem leglu ni noben pes še 100 % izbran. Samo nekaj imena so rezervirana in psi imenovani po prvih željah lastnikov  Wink

 Končni izbor bo seveda narejen kasneje Smiley
To sem zelela prebrati. Sem ze zadovoljna.
V bistvu lahko vzames, da sprasujem na splosno ali pa, kar konkretno. Sama imam zelo visoke kriterije kdaj in kako zelim izbirati svojega kuzka, pa temu se nedolgo nazaj ni bilo tako. Tudi sama sem pred kar nekaj leti morala ze pri starosti 14 dni izbrati svojo kuziko. Punca se je sicer pokazala kar fejst, ampak takrat sem zadnjic padla na to foro. Sedaj vem in tudi sem izbirala (Blum) veliko starejso, pri kateri sem lahko vsaj malo ocenila njen karakter in preverila, zame nekatere zelo pomembne lastnosti.
Le zato sprasujem, ker me je zelo zacudilo to, da so se bodoci lastniki ze pri starosti nekaj dni pohvalili z izbranimi kuzki.
Le zato to moje vprasanje.
Uzivajte se naprej z njimi in veliko veselja pri dokoncnem izboru.
Blumina
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1130 : torek, 25.10.2005 : 10:08:37 »

Hehehe - veliko ljudi mora izbrati kužke pri 14 dneh. Če imajo izkušnje s psi in ne želi ciljno usmerjeno delati, je to čisto fino. Ker imamo samo dva fanta in ker je en vezan na "pravilen vzorec" in izkušene bodoče skrbnike, potem je odločitev skoraj dokončna.
Pri pouncah je pa vse odprto Smiley Samo želje (kaj češ, Adidaska je pač nustavljivo lepa Smiley.

Blumina - lahko mi zaupaš, da sem se v sedmih dosedanjih leglih kaj že naučila  Wink, vseeno pa hvala za skrb.
In seveda dobrodošla na ogled mladičkov Smiley.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1131 : torek, 25.10.2005 : 10:12:09 »

A ja - nekatere psičke imajo že imena napisana. Ne zato, ker so izbrana, ampak ker jim ta imena "pašejo" Smiley
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1132 : torek, 25.10.2005 : 10:14:03 »

Barbka
zanima me, če si že imela kakšne klice za BCje brez rodovnika; namreč jaz sem jih imel kar precej. Eden je hotel celo najlepšega, takega, ki bi na razstavah zmagoval a bi za njega plačal polovično ceno, ker pač on ne rabi rodovnika, ker na razstave ne misli hodit. Če bi si pisal vse čudne želje potencialnih kupcev...
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1133 : torek, 25.10.2005 : 10:16:50 »

V Sloveniji se mi zdi, da moraš imeti kar velik eretoričn esposobnosti, da ti referent tetovira pred 8 tednom.

Meni je sam tetovirni referent predlagal tetoviranje pri 6 tednih.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1134 : torek, 25.10.2005 : 10:21:15 »

Simon, niti enega klica nisem imela za mladiče brez rodovnika. Najbolj" čuden" klic je bil gospod, ki išče in baje že kar nekaj časa čaka na rjavega borderja.
V resnici sem zelo presenečena nad vsemi ljudmi, ki so me do sedaj klicali. Imajo jasno predstavo o borderjih, vedo, kaj od psa pričakujejo, vedo, kakšna pasma je to, pripravljeni so priti na obisk, nikomur ni cena mladička merilo za nakup, vedno so prišli "družinsko". V glavnem - sem zelo, zelo vesela takih ljudi. Čisto vsi, ki so rezervirali mladička, so bili že pri nas, vsi so prestali "kontrolo", opravljeno s strani Shepa in Bafina, šli celo z nami na sprehod , niso jih motile dlake, niti to, da jih psi poskačejo. Ko so se sprostili, so se vsedli k psom (ta starim, da ne bo pomote, mladičke so si lahko ogledali le od daleč). Tudi Oli, ki je od vseh mojih psov najbolj zadržana, je komunicirala z vsemi Smiley.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1135 : torek, 25.10.2005 : 10:25:35 »

Ja mislim seveda tudi jaz, da ti mora biti pasma všeč, še bolj pa moraš vedeti, za kaj boš psa uporabljal.
potem so tu vprašalniki...
Potem je pa tu še problem pri pasmah, ki so v Sloveniji precej neznane ( tako, kot je bil pred leti tudi BC ) in je sedaj aussie. Sem se potrudila s predstavitvijo na svoji spletni strani tako kot jih doživljam sama. Pa ne, da bi prodala mladiče, ampak izključno zato, da bi šli v prave roke.. in so kljub temu klicali ljudje, ki so rabili čuvaja za" lopo z orodjem" ali pa bi radi" takega pisanega z modrimi očmi"..Seveda pa upam, da  pasma ne bo preveč popularna..
Večkrat sem že omenila, da je pri nas kinološkas kultura precej nizka..
Ne vem pa, Barbka, ali so tudi BC lahko precej različni, ker pasme ne poznam tako dobro..
Vsekakor ti želim, da bi prav vsak tvoj mladiček našel pravega skrbnika.. kar ni lahko... je pa najbolj pomembno ( jaz sem morala dva dati v tujino, s težkim srcem.. jih rada gledam, kako se razvijajo)

Lep pozdrav in veliko zdravja malčkom
Martina

Medtem ste napisali nekaj novih postov.
Testi so narejeni splošno Gre za nagon plena, odnos do ljudi in za aussie pomembna "will to work " in "will to please". Ampak, ko so bodoči skrbniki povedali, kaj želijo, se tudi sama nisem zmotila pri oceni, saj veš, Barbka, če si vse dneve z njimi...
Tukaj je en link , Puppa Aptitude Test,  imem pa še en test v knjigi o aussijih.
 http://www.volhard.com/puppy/pat.htm
No, sem mislila, daso že izbrani..


Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1136 : torek, 25.10.2005 : 10:51:33 »

A ja, jaz sem pa mislila, da si delala sama te teste. Škoda. Bi bilo zanimivo izvedeti mnenje o njih od nekoga, ki jih je delal Smiley

S kom si pa primerjala svoje mladiče? Da si vedela, kakšni so? Jaz sem v zadnjih dveh letih pogledala kar nekaj legel borderjev v različnih starosti, pa tudi malce videla, v kaj so zrasli, in imam nekak občutek, kje smo zdaj mi.

Pa še veliko je takih vprašanj, ki se porajajo ob leglih.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1137 : torek, 25.10.2005 : 11:02:09 »

To je vzorec za test. Saj sem delala po njem..
Če narediš pač vse, oceniš s točkami, lahko pa delaš tudi posameznega - imaš napisan smoter posameznega testa.
Imam zabeleženo, kako so se odzivali...
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1138 : torek, 25.10.2005 : 11:11:00 »

Aja, kako srem primerjala... gladala sem posameznega mojega mladiča, kako reagira v določeni situaciji.. na ljudi, na tuje okolje, +na promet.. na igračko vidiš, če ga kaj zanima in kdaj , nekateri so pokazali  malo kasneje zanimanje... in ker sem jih imela kar precej dolgo, je bilo še toliko bolj zanimivo, kako so se nekateri razvili, ko so drugi šli..
Ne rabim primerjat z drugimi legli, primerjam 7 mladičev med seboj,..In vidim, kar rabim določit
Sta tudi starša z določenimi lastnostmi, ki jih eden ima drugi pa ne .. tako sem naredila in upam, da je prav...
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #1139 : torek, 25.10.2005 : 11:30:15 »

Z veseljem se bom odzvala povabilu, Barbka.
Potem, ko bodo malo starejsi. Upam, da najdem kaksen prosti vikend.

Mogoce malo mimo, saj taksen test ni nikjer v nobeni bukli napisan. Ampak, mene in Blum je pa vzrediteljica kar na njihovo rusevino odpeljala. Ta mala je bila tako fenomenalna in se tako suvereno obnasala na vseh tistih premikajocih se zadevah in mrezah in..., da sem imela taksno srecno faco (beri usta razvlecena okoli in okoli glave). Dobro, da me ni takrat kaksen fotograf ujel. Potem pa se med ljudi v mesto.
Pa je bil test narejen! Zame z idealnim sestevkom tock in Blum je bila moja.
No, taksen je bil moj test.
Blumina
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines