mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:32:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 471174 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2370 : sobota, 08.12.2012 : 20:47:20 »

Česitike za pričakovane mladičke Cheesy in vse najboljše Capiju za 3 rojstni dan! Kiss Smiley
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #2371 : torek, 11.12.2012 : 00:23:35 »

Čestitke za pričakovane mladičke in Capiju za rojstni dan!
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2372 : torek, 25.12.2012 : 19:38:53 »

Zdaj pa končno vemo, kdo v resnici pomaga Božičku  Cheesy

Santa collies!(klik)
Logiran

Unikatne tablice in portretki
anateja
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #2373 : sobota, 02.02.2013 : 17:18:50 »

vidim da se tukaj že nekaj časa nič ne dogaja Sad, da vam malo popestrim dan Wink če koga mogoče zanima  Cheesy

Ti dve luštni rodovniški psički čakata na novo družino, ena je tricolor ena črno bele barve, (njuna sestrica je pa že rezervirana), sedaj so stari šest tednov, v nove domove naj bi šle konec februarja  Grin

Mati psičk je ASTA AVRORA - GABI (tricolor), (Mawlch Meg Bartolovi dvori & Antej)
Oče psičk je LIGHTSPEED EVEREST MAY (črno bel), ISDS, agility A2L ( Ace del Mulino Prudenza & Canyonland Arizona Dream)

info.: http://freewebs.com/anateja



video
 http://www.youtube.com/watch?v=IJKHbQgenic&feature=share&list=UUSoM2mp4pQ3HUpkJN_Bxyhg

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2374 : nedelja, 03.03.2013 : 21:31:10 »

Luškani mladički. Kiss Zdej sta najbrž že našli nov domek. Smiley
Logiran
anateja
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #2375 : nedelja, 10.03.2013 : 13:17:15 »

črno bela psička, je še vedno na voljo za notranjo/športni/družinski dom.

sedaj je stara dva meseca in pol, je živahna, igriva in neboječa. Je že cepljena in čipirana je tudi.
več inf.:

http://www.freewebs.com/anateja

Lp Andreja
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #2376 : sobota, 16.03.2013 : 21:40:58 »

Preživeli en lep dan na prvih izpitih v paši v Sloveniji.
Res smo se imeli lepo  Cheesy. Jutri pa še tekma! Juhej!  Cheesy









foto: Maja Kocijančič, Davorin Trakonja
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #2377 : četrtek, 21.03.2013 : 17:21:11 »

hehe, ena mala žaba se pa ne mara slikat  Tongue  Kiss
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2378 : ponedeljek, 25.03.2013 : 15:59:30 »

ful dobro!!! krasne fotke Cheesy
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #2379 : sobota, 04.05.2013 : 19:22:41 »

V naši psarni se je skotila nova generacija border collijev... Začeli smo z prababico Oli, šli preko Varvi in Farfalline do legla "L"...  Grin

Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #2380 : torek, 07.05.2013 : 15:32:04 »

oooo lepi!!! Čestitke za pisano leglo Barbka!!!!

Jaz bi prosila za pomoč. Moja psička je zdaj stara eno leto in sva prešle iz puppy na adult hrano (eukanuba).
Zanima me ali bi bilo smiselno ji dati hrano za aktivne pse... kdaj se sploh lahko reče, da je pes toliko aktiven za dodatke h prehrani? Sprašujem pa zato ker se mi zdi, da je postala taka suhica. Je velika (okrog 50) in ima dobrih 16kg.
Midve hodiva na poslušnost,  +agility 1-2/teden, vsak dan je vsaj eno uro aktivnega sprehoda (frizby, žogice, vmes delava poslušnost vaje pa kak trikec..).
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #2381 : petek, 10.05.2013 : 13:19:35 »

O kako pisano leglo.. Krasni mladicki so! Kiss
Logiran
Freex
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2382 : ponedeljek, 29.07.2013 : 11:59:06 »

Pozdravljeni,

sem nov lastnik BC-ja in vidim, da ste tukaj kar izkušeni lastniki, zato bi vas prosil za par nasvetov.
Psa sem dobil prejšnji četrtek in je sedaj star 10 tednov. Ime mu je Sony in nima rodovnika. Dobil sem ga od poznanih, ki imajo kmetijo in dva BC-ja (samčka in samico) vendar jih ne parijo med seboj. Mladičke imajo 1x na dve leti, saj jim ni prioriteta vzreja psov. Mali hudiček je precej živahen, kar mi je všeč.
Zanima me, daj ga lahko začnem sprehajat in ali mu naj kupim ovratnico ali oprsnico. Sam se nagibam bolj k oprsnici, saj sem mi zdi ovratnica preveč kruta (mogoče pretiravam). Ponoči, da mir in se nič ne dere, razen prvo noč proti jutru je malo cvilil, vendar smo ga pustili samega, da se navadi bivanja zunaj.
Rad grize vse kar mu pride pod nos, vendar mu ne pustim grizt drugega kot enega šuha in igračk, ki smo mu jih kupili. V sobot sva ga z ženo vzela k njenim na piknik, kjer imajo mečančka ovčarja (nemškega in še nekaj). Prvo uro je bilo malega BC malo strah potem pa se je že upogumil in skakal s tavelikim in ga grizel za rep. Sta se kr dobro razumela morem rečt.
Zanima me še tudi, če je ok, da je dopoldan sam doma, saj moram v službo. Sam sicer delam doma, tako da grem vsaj 1x na uro ven k njemu in ga malo požulim, ter se malo poigram. Popoldan pa imam namen vsaj min 2h preživet z njim. Je to ok ali bo preveč osamljen, glede na to da potrebujejo zaposlitev. Dvorišče imamo kar veliko, tako da ima prostor se gibat. Sedaj sva z ženo sicer ogradila prostor okoli najine terase, tako da ima cirka 50 kvadraov za igranje. Namreč rada bi ga navadila, da bo pri nama spal in jedel. ko bo malo zrastel bomo ograjo odstranili, tako da bo imel še več prostorja in bo lahko svobodno tekal. Sedaj ko je takšna vročina zunaj (37C) ga pustim, da leži na hladnem, zvečer in zjutraj pa igra.
pa da ga alo pokažem še ena slikica https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/1003826_630110410345950_604545938_n.jpg.
Zanima me tudi kako je kaj s hrano. Rada bi ga navadila, da je vse, da nebo preveč izbirčen. Sedaj mu zjutraj dava čokolino, čez dan malo briketov za mlade pse zvečer pa kakšne makarone s konzervo ali kaj podobnega.
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #2383 : ponedeljek, 29.07.2013 : 14:43:28 »


Pozdravljeni,

sem nov lastnik BC-ja in vidim, da ste tukaj kar izkušeni lastniki, zato bi vas prosil za par nasvetov.
Psa sem dobil prejšnji četrtek in je sedaj star 10 tednov. Ime mu je Sony in nima rodovnika. Dobil sem ga od poznanih, ki imajo kmetijo in dva BC-ja (samčka in samico) vendar jih ne parijo med seboj. Mladičke imajo 1x na dve leti, saj jim ni prioriteta vzreja psov. Mali hudiček je precej živahen, kar mi je všeč.
Zanima me, daj ga lahko začnem sprehajat in ali mu naj kupim ovratnico ali oprsnico. Sam se nagibam bolj k oprsnici, saj sem mi zdi ovratnica preveč kruta (mogoče pretiravam). Ponoči, da mir in se nič ne dere, razen prvo noč proti jutru je malo cvilil, vendar smo ga pustili samega, da se navadi bivanja zunaj.
Rad grize vse kar mu pride pod nos, vendar mu ne pustim grizt drugega kot enega šuha in igračk, ki smo mu jih kupili. V sobot sva ga z ženo vzela k njenim na piknik, kjer imajo mečančka ovčarja (nemškega in še nekaj). Prvo uro je bilo malega BC malo strah potem pa se je že upogumil in skakal s tavelikim in ga grizel za rep. Sta se kr dobro razumela morem rečt.
Zanima me še tudi, če je ok, da je dopoldan sam doma, saj moram v službo. Sam sicer delam doma, tako da grem vsaj 1x na uro ven k njemu in ga malo požulim, ter se malo poigram. Popoldan pa imam namen vsaj min 2h preživet z njim. Je to ok ali bo preveč osamljen, glede na to da potrebujejo zaposlitev. Dvorišče imamo kar veliko, tako da ima prostor se gibat. Sedaj sva z ženo sicer ogradila prostor okoli najine terase, tako da ima cirka 50 kvadraov za igranje. Namreč rada bi ga navadila, da bo pri nama spal in jedel. ko bo malo zrastel bomo ograjo odstranili, tako da bo imel še več prostorja in bo lahko svobodno tekal. Sedaj ko je takšna vročina zunaj (37C) ga pustim, da leži na hladnem, zvečer in zjutraj pa igra.
pa da ga alo pokažem še ena slikica https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/1003826_630110410345950_604545938_n.jpg.
Zanima me tudi kako je kaj s hrano. Rada bi ga navadila, da je vse, da nebo preveč izbirčen. Sedaj mu zjutraj dava čokolino, čez dan malo briketov za mlade pse zvečer pa kakšne makarone s konzervo ali kaj podobnega.


1. ovratnico
2. če bi ga radi navadili, da bo spal pri vas naj spi ob vaši postelji ne pa zunaj
3. rad grize zato, ker mu rastejo zobki in ga srbijo dlesni. kupite mu trpežne gumijaste igračke, kosti.....
4. čokolino NIKAKOR NIKAKOR NIKAKOR ni primerna hrana za psa, saj vsebuje ogromno sladkorja in čokolade ki sta oba za pse strupena! priporočam kvalitetne pasje brikete, ne tiste iz supermarketov in kvalitetne konzerve. makaroni so primerni občasno, ne za vsak dan. poskusite s surovim/kuhanim mesom, ne pozabite na zelenjavo....

priporočam da se vpišete v pasjo šolo in malo preberete forume in slovenske spletne strani, jih je malo morje. izbrali ste si zahtevno pasmo ki sploh v ''otroštvu'' potrebuje ogromno dela, ukvarjanja....
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #2384 : ponedeljek, 29.07.2013 : 20:52:26 »

Sicer pa bi vam moral na ta vprašanja odgovoriti vzreditelj... Ampak glede na to da ste izbrali ''čistokrvnega brez rodovnika'' (ubistvu ni pravi border, upam da se zavedaš) močno dvomim da bo vzreditelj kaj pomagal.
Logiran
Strani: 1 ... 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines