mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:01:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 155 156 157 158 159 [160] 161 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 471134 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Freex
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2385 : ponedeljek, 29.07.2013 : 21:26:35 »

Nimam ga za razstave in tekmovanja. Imam ga zase, ker mi je všeč pasma in bi se rad ukvarjal z njim. Rad bi ga navadil, da bo zunaj in ne noter. Kot je napisal wolfi in mi je dal nasvet glede prehrane. Za čokolino nisem vedel da ni dober zanj. Bi si prej mislil da je saj ga tudi otroci jedo. Lastnica matere daje psu zajest vse in je pes čisto zdrav. Ker me pač zanima malo bolj podrobno kako in kaj sem se obrnil na ta forum.
Wolfi vprašal bi še te kdaj ga lahko začnem vozit na sprehode, saj mnogo kje omenjajo da naj ne bi preveč hodil zaradi kolkov in me zanima če že lahko grem na sprehod in kako dolgo ga lahko sprehajam.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #2386 : ponedeljek, 29.07.2013 : 21:38:54 »


Citat
Nimam ga za razstave in tekmovanja. Imam ga zase, ker mi je všeč pasma in bi se rad ukvarjal z njim
Ja in?  Shocked Kaj je to povezano z rodovnikom mi nikoli ni bilo jasno, prosim če me razsvetliš.  Tongue
Sicer pa nimam borderja tako da naj raje kdo drug odgovori na ta vprašanja, ne bi rada ''napadala'' takoj.  Smiley Za sprehode pa pomoje lahko že zdaj, ker je socializacija pomembna, samo zmerno, ne predolgih.
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #2387 : ponedeljek, 29.07.2013 : 22:50:51 »

Freex - sprehode postopma podaljšuj, zdaj ko je mladiček ga najprej navadi na ovratnico, povodec itd.... biti moraš dosleden in delati počasi, psiček je še mlad in ne ve kaj to pomeni sprehod.
nadeni mu ovratnico, naj jo ima gor...čez kak teden mu pripni povodec in naj se prosto sprehaja naokrog, veliko ga hvali, se igraj z njim itd...
po stopnicah ni priporočljivo da se sprehaja dokler ne dopolni leto in pol - torej odraslo velikost... izogibajte se stopnicam oziroma ga nosite čez njih....

sicer pa pasma ni tako težavna in v kolikor vas ne motijo dlake je priporočljivo, da je pes pri vas, saj se ta pasma zelo naveže na človeka...  Smiley

vedite pa, da pes ni smetnjak, mora dobiti kvalitetno prehrano vsak dan, makaroni za ljudi niso priporočljivi, tako kot tudi ne ostanki hrane iz mize...
Logiran
Freex
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2388 : torek, 30.07.2013 : 08:21:40 »

Super Wolfi hvala za nasvet. To sem potreboval. Vem, da je socializacija potrebna, zato sem je tudi zanimal, kdaj ga lahko peljem na sprehod. Danes greva z ženo do njenih, ki imajo psa, da se malo igrata, da se bo privadil tudi na druge živali. Stopnic nimamo, tako da to ni panike da bi hodil. Že ko sem imeli nemškega ovčarja smo na to pazili zaradi kolkov. Vem ,da je pes zlo učljiv in da morem tudi sam biti potrpežljiv. To je prvo kar so me naučili v pasji šoli s prejšnjim psom. Za hrano pa bomo tudi poskrbeli, da bo sit in zdrav obenem Smiley.
Radi bi ga navadil, da je zunaj in ga nebi spuščal v hišo. Ker delam doma, lahko grem ven kadar hočem in se malo poigram z njim. Popoldan pa je tako ali tako čas zanj.
Hvala še enkrat.
Airedale 10 nič nima veze z rodovnikom, samo se mi zdi, da si me takoj napadel češ kaj si to nabavil. Jaz sem prišel z dobrim namenom na forum, da se bo pes čim bolje počutil. Mama in ata sta oba bc, res pa da brez kakšnih priznanj. Oba sta z kmetije, kjer pazita živino. Oprosti, če si sprejel moje sporočilo nesramno, nisem mislil tako.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2389 : torek, 30.07.2013 : 09:15:14 »

Freex, vseeno vam priporočam obisk pasje šole s pesjanom. Sedaj ga navajajte na čimveč stvari.  Socializacija ni dovolj samo od ženine žlahte  pes to. Treba še še marsikaj drugega. Ne glede na to, da delate doma, bi bilo fajn, da psa imate notri. Ok čez dan vzunaj, sedaj ko so še take temperature, a vsaj čez noč ga imejte notri.
Logiran
Freex
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2390 : torek, 30.07.2013 : 11:24:15 »

Morem it kupit danes ovratnico in povodec, da ga lahko začnem sprehajat malo po malo. Tja grema tolko, da se privadi na njihovega psa, da nebojo problemi ko bo starejši. Če noč pa tako ima svojo hiško v kateri spi.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2391 : torek, 30.07.2013 : 11:37:20 »

No super, da mu boš kupil povodec in ovratnico, čeprav bi na to moral misliti že pred nakupom psa. Srečno in upam, da se čimprej oz.koj navadi na ovratnico in povodec. Mojo so navajali nato že kot mladičke in ni bilo prav nobenega problema. Moja polarka ima tudi kučo v pesjaku na vrtu, a jo imam vseeno v stanovanju čez noč. Tudi drugače čez dan je velikokrat kar lepo v stanovanju, ker ji je tako bolj všeč.
Logiran
wolfy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #2392 : torek, 30.07.2013 : 12:00:49 »

pa ne pozabi ga navadit na mucke Smiley srečko z novim pesjanom Smiley
Logiran
Freex
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2393 : sreda, 31.07.2013 : 13:52:39 »

Sem mislil na povodec in ovratnico, vendar sem misli, da je še prehitro za sprehajat, zato še nisem kupil. No sedaj ima že oboje, tako da se lepo privaja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2394 : sreda, 31.07.2013 : 16:11:45 »

Upam, da je vsaj že razglisteno in cepljeno...  Undecided
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #2395 : sobota, 03.08.2013 : 14:35:41 »


sicer pa pasma ni tako težavna


Seveda JE težavna. Sicer je odvisno od karakterja psa, vendar čisto vsak border ki ga poznam (in njegove lastnike) ima kakšno svojo "foro", s katero se lastniki fino namučijo da jo odpravijo. Pa to so ljudje, ki so si želeli borderja, so se o njem pozanimali in na prihod psa dobro pripravili (tudi jaz sem se fino namučila, da sva z mojim borderjem zdaj dober "team"). Še takrat te lahko kaj preseneti. Kakor sem razbrala iz pisanja, Freex na psa ni bil pripravljen.

Ne mislim nič slabega, ampak (vsaj iz mojih izkušenj) borderji niti slučajno niso preprosta pasma. Mislim, da je bolje da bodoči/novi lastniki spoznajo tudi kako slabo stran, da jih v prihodnje kaj ne preseneti.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2396 : sobota, 03.08.2013 : 15:42:57 »

Ne mislim nič slabega, ampak (vsaj iz mojih izkušenj) borderji niti slučajno niso preprosta pasma. Mislim, da je bolje da bodoči/novi lastniki spoznajo tudi kako slabo stran, da jih v prihodnje kaj ne preseneti.
podpis
Logiran
Freex
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2397 : nedelja, 04.08.2013 : 09:46:23 »

Na cepljenje in razglistenje gre ta teden. Pripravil sem se na borderja in tudi prebral kakšna pasma je. Borderja sem nabavil zato, ker se mislim aktivno ukvarjat z njim in ta pes je ravno pravi za aktivno ukvarjanje. Sem sem se obrnil z namenom izkušenih lastnikov, ki bi mi podali kakšno mnenje iz lastnih izkušenj, saj se le te ponavadi razlikujejo od teorije. Na ovratnico se je že privadil, le povodec mu dela nekaj težav, vendar je z dneva v dan bolje. Na začetku se je premetaval in delal prevale, sedaj že gre počasi zraven mene vendar, ker je še "dojenček", ko se povodec napne in ga malo cukne se vleže. Takrat se pač ustavim in ga pokličem in takoj pride do mene in že špancirama naprej. Nočem ga preveč silit zato greva malo po malo, da se privadi in nebo imel strahu. Sedaj sva že lepo prišla do ceste (ni prometna) in bova počasi stopnjevala sprehod. Ker je še mali bova delala kratke sprehode, da se navadi. Je pa res, da sedaj ko je takšna vročina čez dan lenari. Ko sem šel v petek malo k njeum ven, da bi se igrala se je prišel pocartat nato pa nazaj na hladno lenarit (mu ne zamerim). Zbečer ko se malo shladi pa akcija.
Da pa bo potrebna potrpežljivost pa vem, kot tudi da ima vsak pes svoje muhe in jih je potrebno odpravit z vztrajnostjo. Če bi hotel lenega psa samo za to, da bi imel psa bi nabavil kakega bernardinca, da bi poležaval.
Da pa naj bi bili težka pasma pa je tako. Če se ne ukvarjaš njim je lahko vsak pes problematičen, vse je odvisno kako ga vzgojiš in koliko ga razvadiš. Tiste, ki jih poznam, ko imajo borderje pravijo, da niso nič kaj drugačni, če se le ukvarjaš z njimi in jih zaposliš. Vsi pravijo čim manj kompliciranja. Psa je pač potrebno ustrezno vzgojit in izšolat. Kupil sem kliker, da začneva z osnovami. Sem misli da je prehitro, vendar so mi v trgovini svetovali čim prej začet z osnovami. Ko pa je pes malo starejši potem pa vse ostalo.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #2398 : nedelja, 04.08.2013 : 10:19:07 »

Cepljen in razglisten bi moral iti že od vzreditelja. Se vidi da je nerodovniški, pri rodovniških skoraj vedno za to poskrbijo vzreditelji, pri ''čistokrvnih brez rodovnika'' (ki v resnici sploh ne obstajajo) pa je to bolj izjema kot pravilo.  Undecided
Vso srečo z borderčkom!  Smiley
Logiran
Freex
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #2399 : nedelja, 04.08.2013 : 11:37:49 »

Hvala. airedale. Bom javil kako kaj napredujeva. lp
Logiran
Strani: 1 ... 155 156 157 158 159 [160] 161 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines