mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 16:48:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 473473 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #690 : nedelja, 07.08.2005 : 17:52:49 »

Ena slikica za botro (Sirtaki Wink) enega od naših mladičkov


Od ostalih si lahko pogledate na Bayini strani www.bayofgold.tk


[povezava izbrisana, ker ne deluje; Drejči]
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #691 : torek, 09.08.2005 : 11:29:51 »

Citat
smo pa v tisti "euforiji" pozabili na psičko iz Dornberga (žal ne vem imena, ker sem katalog pozabil doma).

Ojojjj, pa res.... Posipamo se s pepelom, a resnično jaz sploh nisem vedela, da je iz SLO (bi še bolj kričali, a ne Klovn). Le kje se je oseba skrivala Grin

Ja, tako, bila je edini BC, ime pa ji je NALA MAKE ALL HAPPY MC OVEN.
Če je dobila vse tisto, kar je Klovn napisal (očitno je bil več z njo) je tako, postala je Ch. SCG Smiley. Čestitke!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #692 : torek, 09.08.2005 : 11:30:37 »

Aja, še to, Bay - lepa imena! Vse OK?
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #693 : torek, 09.08.2005 : 11:36:04 »

Arieb hvala. Vse OK. Ko se boš malo ustalila na Obali lahko prideš kaj mimo Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #694 : torek, 09.08.2005 : 11:45:06 »

Ja, baje se adnes ob 17 dobimo v društvu, pa bomo kakšno rekli Grin
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #695 : četrtek, 11.08.2005 : 22:32:03 »

tako, da tole o modrih oceh pri ostalih farbah razen merle je zelo tko-tko...vem, da v SLO dobijo crno-beli psi z modrimi ocmi vzrejno dovoljenje, smo pa verjetno ena redkih drzav na svetu, ki to dovoli Smiley
V standardu tudi pise, da naj bi border imel popolno zobovje, pa so se tudi (celo) 2 manjkajoca zoba tolerirala in je bilo vzrejno dovoljenje podeljeno psom/psicam s to "napako" po standardu... Ja in? Anglija, domovina te pasme ni nikoli dala (in ne daje) vecjega pomena pomankljivemu zobovju, ker pasma za opravljanje svojega dela ni potrebovala, oz. ne potrebuje kompletnega zobovja, je pa velik poudarek na ugrizu. Pa ne samo to... Vcasih so tudi psi, katerih visina ni ustrezala standardu sli "skozi" in opravili vzrejni...

Modre oci? Odkod pa prihajajo modre oci? Merle barva v pasmi, a ne?! Torej "priznana" barva za pasmo, ki vlece za seboj tudi modre oci. Zakaj bi se potemtakem pojav modrega ocesa tako penaliziralo, da bi se pse izlocalo iz vzreje? OK, povsem bi razumela, ce bi se ta napaka pojavila pri moji pasmi, kjer merli ne obstajajo, ampak tako... mislim, da je teza modrega ocesa in pomankljivega zobovja priblizno enak "problem".

Je pa potem vsekakor na vzreditelju, da se odloci, ali bo takega psa uporabil v vzreji ali ne. Ce je pes eksterierno odlicen, nad povprecjem in ima veliko drugih kvalitet, ki zasencijo to "napako" ali pa je zaradi rodovnika in sveze krvi interesanten ne vidim zadrzkov, da se tak pes uporabi v vzreji. Ali se morda motim?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #696 : četrtek, 11.08.2005 : 22:43:42 »

Sally samo brez panike. Se pa priporočam (pa verjetno še marsikdo od BCjašev), da nam poveš na podlagi kakih dejstev ste se pri SKBOP odločili, da se lahko vzreja tudi z BC z modrimi očmi, tudi če niso merli. Oziroma če nam lahko poveš, če je to dovoljeno še v kateri državi pod FCI?  Huh
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #697 : četrtek, 11.08.2005 : 23:09:11 »

Sally samo brez panike. Se pa priporočam (pa verjetno še marsikdo od BCjašev), da nam poveš na podlagi kakih dejstev ste se pri SKBOP odločili, da se lahko vzreja tudi z BC z modrimi očmi, tudi če niso merli. Oziroma če nam lahko poveš, če je to dovoljeno še v kateri državi pod FCI? Huh
Kje pa je kaka panika? Huh Od kdaj pa me imas za clana VK SKBOP? Grin Saj sem pocascena, da me tako visoko cenis, da bi mi pripisala tak polozaj, ampak te morem razocarat, da nimam nikakrsnega vpliva pri tem. Tudi borderja s plavim ocesom (ki ga omenjas) nisem videla na vzrejnem, sem pa videla pse s pomankljivim zobovjem in po visini (kar nekaj cm) pod standardom in sem zato svojo opazko pripisala v tej temi. V bistvu ne vem, kaj je po tvojem doticen pes, ki je dobil vzrejno pridobil? V precej drzavah ni vzrejnih pregledov, torej (a ni isto?)... Bistvo vsega je, da je vzreditelj (in njegova etika) tisti, ki se odloci kaj bo uporabil v vzreji in kaj ne, pa ceprav njegov pes ni povsem po standardu.

Kar se pa vprasanj ki te mucijo tice pa ne vem zakaj se sama, oz. se "marsikdo od BC-jasev", ki vas je to zanimalo, niste za odgovore obrnili na doticne organe, ki so vzrejno dovoljenje izdale? Shocked Vas je premalo v hlacah? Roll Eyes Si/ste prevec pametna/i, da bi pamet nekomu solila/i? Roll Eyes Zase vem, da bi to ze zdavnaj raziskala, preverila in posredovala v koliko bi bilo potrebno, ko bi videla, da se pri moji pasmi dela krivica (v kolikor bi se)... Tongue
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #698 : četrtek, 11.08.2005 : 23:48:35 »

u smo pa našpičeni...ja sej je tak dan bil Wink

Sicer pa sem se obesla predvsem na tale tvoj odstavek:

"Modre oci? Odkod pa prihajajo modre oci? Merle barva v pasmi, a ne?! Torej "priznana" barva za pasmo, ki vlece za seboj tudi modre oci. Zakaj bi se potemtakem pojav modrega ocesa tako penaliziralo, da bi se pse izlocalo iz vzreje? OK, povsem bi razumela, ce bi se ta napaka pojavila pri moji pasmi, kjer merli ne obstajajo, ampak tako... mislim, da je teza modrega ocesa in pomankljivega zobovja priblizno enak "problem"."

Še dobro, da je BC standard precej ohlapen kar se tiče višine ("idealna višina: psi 53 cm; psice: nekoliko nižje") in tudi nikjer ne piše, da je nepopolno zobovje "fault" ter še vseeno dost specifičen, kar se tiče barve oči, ker dosledno penalizira modro barvo pri vseh razen merle BC Wink


Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #699 : četrtek, 11.08.2005 : 23:55:05 »

Uhja še to, ne boš verjela, modra barva oči je penalizirana tudi pri škotskih ovčarjih, razen pri merlih:

"These are a very important feature and give a sweet expression to the dog. They should be of medium size (never very small), set somewhat  obliquely, of almond shape and of dark-brown colour, except in the case of blue merles when the eyes (one or both, or part of one or both), are frequently blue or blue flecked. Expression full of intelligence, with a quick alert look when listening. "

In pri šeltijih:
"Medium size obliquely set, almond shape.  Dark brown except in the case of merles, where one or both may be blue or blue flecked. "

Hmmmm?

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #700 : petek, 12.08.2005 : 00:14:01 »

u smo pa našpičeni...ja sej je tak dan bil Wink
Ne bi komentirala, ker je zate splosno znano, da imas pogoste iluzije in vidis stvari ki jih ni... Grin Grin Grin

Uhja, in ne bos verjela, ampak pri skotih in setlandih ne obstaja razlicica "crno-bela barva"... Shocked

...in "nekoliko nizje" (vsaj zame) ne pomeni "precej nizje"

...in ce imas probleme pri branju naj ti skopiram se ta delcek s strani SKBOP, od koder si skopirala ostalo "Zobje v čeljusti močni s pravilnim in popolnim škarjastim ugrizom..." - se pravi je pomankljivo zobovje prav tako napaka oz "odstopanje od zgornjih zahtev" in "se mora obravnavati kot napaka..."? Ali morda ne? Smiley
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #701 : petek, 12.08.2005 : 08:51:03 »

Anglija, domovina te pasme ni nikoli dala (in ne daje) vecjega pomena pomankljivemu zobovju, ker pasma za opravljanje svojega dela ni potrebovala, oz. ne potrebuje kompletnega zobovja, je pa velik poudarek na ugrizu. Pa ne samo to... Vcasih so tudi psi, katerih visina ni ustrezala standardu sli "skozi" in opravili vzrejni...

Sally, če bi se odločali na podlagi zmožnosti pašnje, potem dajmo vzrejne tudi mešancem, sigurno bodo lahko pasli. V Italiji pase BC z zelo visoko displazijo. Baje je zelo dober. Naj se z njim vzreja?

Mi je pa eden od članov vzrejne objasnil, da se v Sloveniji še ne moremo dajati negativnih ocen na vzrejnih, saj bi si tako zaprli pot do nadaljne vzreje z našimi psi. Mislim, da se tu dela kar velika napak, ker je pri nas ogromno BCjev, ki sploh niso več podbni BCjem.

Pa še to, pes ne pase bolje, ker ima starše, ki pasejo in je to od njih podedoval, kot to nekateri pri nas in na Hrvaškem razlagajo, ampak samo zato, ker se že od malega uči in se dejansko socializira z ovcami. Da ne boste takoj napadli, to ni moje maslo, ampak je to rekel italijanski genetik. Je ni študije, ki bi dokazala nasprotno.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #702 : petek, 12.08.2005 : 08:52:11 »

Sally, le manjsi popravek. Pri seltijih seveda obstaja crno-bela varianta. Imenuje se bi-black. Poleg te variante pa se color headed white, ki pa so beli z merle obarvano glavo, beli s crno glavo ali beli s tricolor glavo.
Bi-black je cisto korektna barva po FCI. lp

 Smiley
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #703 : petek, 12.08.2005 : 09:04:32 »

Ne bi komentirala, ker je zate splosno znano, da imas pogoste iluzije in vidis stvari ki jih ni... Grin Grin Grin


A zdej bo pa še izzivala Tongue
Sej res, da zadnje čase berem tudi Harrya Potterja, kjer je veliko stvari in iluzij, ki jih ni...in tudi vem, da stažiraš britance in si vedoželjna po drugi strani. Ampak za začetek ne bi škodilo si malo prebrati uradne FCI standarde o teh pasmah (na internetu imaš vse dandanes).


Kaj se zdej obešaš samo in izključno na zobovje (btw le zakaj potem daje VK dovoljenja tudi psom s pomankljivim zobovjem oziroma zakaj sploh ti tak cirkus kontra zganjaš sploh okol vsega?).

Pa še vedno čakam (in verjetno kdo drug tudi še), razlago zakaj bi bilo modro moko torej sekundarnega pomena pri BC, če ni pri sheltijih in škotih...

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #704 : petek, 12.08.2005 : 10:49:35 »

Simon_in_Bay,
a sem kje pisala o kaksni pasnji in delovnih sposobnostih? Huh Do sedaj (mislim da) nisem se nikoli pisala o svojem staliscu do delovnih linij. Zakaj? Ker bi me najverjetneje napadli, da to pa ze ni tako... Zame delovne linije ne obstajajo, ampak se cisto vsakega psa da priuciti necesa (dela), pa naj vsak govori kar hoce... Tongue

Sally, če bi se odločali na podlagi zmožnosti pašnje, potem dajmo vzrejne tudi mešancem, sigurno bodo lahko pasli.

Huh
Zelis moje mnenje? V slovenski vzreji je veliko "mesancev" pa na zalost ne le pri borderjih ampak pri VSEH pasmah! Wink

V Italiji pase BC z zelo visoko displazijo. Baje je zelo dober. Naj se z njim vzreja?
Nekaj postov visje sem napisala, da je stvar vzreditelja in njegove etike, ali bo z nekim psom vzrejal ali ne. Pes, ki ga omenjas teoreticno lahko gre v vzrejo (v nekaterih drzavah), v praksi pa? Lips Sealed Sicer pa mores bit velik optimist, da verjames, da vsi vzreditelji delajo striktno po nacelih etike. Marsikdaj je (na zalost) kaksna stvar prikrita in jo vcasih odkrijes sele ko nasedes, ali ko nekdo nasede in pari s psom, ki ima nek problem, oz. kupi mladicka od takega psa. "Na zalost" je tudi veterina napredovala do take mere, da se da cisto vsak najmanjsi problemcek resiti - predgriz ali pomankljivi zobje, en testis, napacno nosen rep, napacno nosena uhlja,... - "no problem!" Vse se da "resit"... ...na zalost in na veliko skodo pasme! Undecided Vcasih tudi ni potreben kaksen poseben (in drag) poseg, ampak je dovolj ze obisk nasih juznih sosedov in se kolcna displazija "D" magicno spremeni v "A"... Shocked Roll Eyes

Mi je pa eden od članov vzrejne objasnil, da se v Sloveniji še ne moremo dajati negativnih ocen na vzrejnih, saj bi si tako zaprli pot do nadaljne vzreje z našimi psi. Mislim, da se tu dela kar velika napak, ker je pri nas ogromno BCjev, ki sploh niso več podbni BCjem.
Kolikor vem je bilo podeljenih nekaj pogojnih vzrejnih "kriticnim" psom, celo vzrejna prepoved, ce se ne motim, po kateri je bilo veliko "vika in krika". Mislim, da je se vedno premalo borderjev v slovenski vzreji, da bi se lahko zacelo s striktnejso selekcijo psov za vzrejo. Za moje okuse bi npr. le 2 psici in 2 psa iz Slovenije ustrezali za nadaljno vzrejo. Kam pa bi potemtakem prisli? Verjetno prej ali slej k (masovni) nerodovniski vzreji, sploh ce upostevamo danasnje trzisce za to pasmo... A ni boljse imeti "mesance" za katere ves kdo so starsi (in morda) kaksne zdravstvene probleme imajo? Saj se na koncu (prej ali slej) vse kvalitete teh "mesancev" in njegovih potomcev pokazejo na razstavah. Pa vcasih kaksen "mesanec" tudi zablesti na razstavah. Tudi to se zgodi...

Sem zelela se nekaj napisat zate in Bay, pa sem se odlocila, da raje ne "izzivam" in ti to povem ob priliki, ko se vidiva... Wink

kaja,
hvala za info! Wink Se se nisem poglabljala toliko v standard sheltijev, bom pa z veseljem v kratkem... Smiley

A zdej bo pa še izzivala Tongue
A imas spet (nevidne) prebliske? Huh Grin Grin Grin Matr, kaj ga dela Harry Poter! Cheesy

Kaj se zdej obešaš samo in izključno na zobovje (btw le zakaj potem daje VK dovoljenja tudi psom s pomankljivim zobovjem oziroma zakaj sploh ti tak cirkus kontra zganjaš sploh okol vsega?).

Se ne obesam na zobovje, ampak sem ti dala se en primer (oz. 2), ki je napisan v standardu (kot to o oceh, iz cesar delas ti tak "cirkus") in se ga ne drzi tako striktno, ne samo v vzreji ampak tudi na razstavah!


Pa še vedno čakam (in verjetno kdo drug tudi še), razlago zakaj bi bilo modro moko torej sekundarnega pomena pri BC, če ni pri sheltijih in škotih...
O temu sem ti ze odgovorila, da mi ni jasno zakaj si (in verjetno kdo durg se) taki lolek, da tega ne razisces/te tam, od koder je po vasem problem nastal. Ce mislis/te, da je narejena kaka krivica pasmi zakaj ne ukrepas/te? Pa ja ne mislis, da bo Harry Poter prisel resevat stvari? Grin
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines