mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 19:58:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 473491 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #930 : ponedeljek, 05.09.2005 : 11:28:40 »

Kaj pa Nikita? po moji laični oceni je bila zelo dobra.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #931 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:43:51 »

Nikita si je delila tretje mesto z groenandalom. Žal sem ravno zamudila pri ovcah,ker so mi otroci tolk zatežil , da smo iskat vsaj pijačo v avto  , če že jedače ni bilo nikjer...
jo pa poznam (v pašnem smislu od prej ) in vem ,da je talentirana.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #932 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:45:01 »

Sem zvedel od udeležencev včerajšnjega druženja, ki so ostali do konca, da je z ovčko vse OK, pač stara poškodba Wink Smiley.
Logiran
Tosca
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #933 : ponedeljek, 05.09.2005 : 22:42:32 »

Sicer ne uporabljam takšnega načina komuniciranja, ker me preveč spominja na pranje perila, vendar ker pa sem bila tokrat tudi jaz osebno napadena, se bom poskušala saj braniti.
Deteljica. ali ga. Tjaša ne spomnim se, da bi kdaj skupaj pasle krave, da me lahko tako pošiljate v pizdo materno (ne uporabljam kratic), kot ste me v njo poslala v nedeljo na DRUŽABNEM srečanju. Po mojem mnenju popolnoma neupravičeno. Kot trdite v vašem postu, ste prosili za košček kruha in da vam ni bilo odobreno, kar je popolna laž. Ko ste ob 18.uri  vprašala, če lahko dobite kos kruha za svojega lačnega triletnega otroka, sem vam odgovorila, da grem vprašat kuharja, kar sem takoj storila. V manj kot pol minte ste dobila odgovor, da ni nobenega problema, da boste takoj dobila cel obrok, vi pa ste že vsa živčna vpila in  me pošiljala, se ve kam. Nikakor ni res, da ste dobila odgovor, da ni nobene šanse, da kaj dobite.  Lahko ste vidla, da takrat, ko ste vi pakirali so italijani že pripravljali mizo za vse, s pogrinjki in priborom in 10 minut po vašem odhodu, smo ostali že uživali v zelo bogatem menuju (svinjska rebrca, piščanec, puran, sir na žaru, polenta na žaru, pečene bučke in melancane, mešana solata, sladice, kava in pijače, katera je bila ves čas na razpolago pod tendo). Moram povedat, da ste z vašim obnašanjem še marsikoga spravila v slabo voljo, ne samo mene.Sicer pa so bili po vašem odhodu komentarji, predvsem od žensk, kako ste lahko šla na tako dolgo pot brez hrane za otroka.
Kot sem vam že prej odgovarjala na vaše maile, je bil nedeljski dogodek namenjen predvsem družabnemu srečanju, ki smo ga popestrili z dejavnostjo, za katero je vedno več zanimanja. Menda ste imeli pripombe že nad tem,da je bilo prvo pripravljeno testiranje iz poslušnosti (ki se ga niste želela udeležiti) in šele potem testiranje nagona na ovce. Kot je voditeljica Martina povedala, je želela prvo spoznati pse in da se tudi psi prvo malo privadijo terena. (Mogoče pa je bil to razlog, da je vaš pes slabo reagiral na ovce in jih hotel oklati).
Da je bila hrana tako pozno, je bilo skoraj normalno, saj je bilo zelo veliko psov (okoli 20) in preden so vsi prišli na vrsto je kar nekaj časa minilo.
Po mojem mnenju in glede na komentarje ostalih so se italijani zelo potrudili z organizacijo. Če vam take zadeve niso všeč, vam svetujem, da se jih pač ne udeležujete, ampak se raje družite pač  s sebi enakimi, taka družabna srečanja pa pač prepustite navadni, vedoželjni raji, ki jim taki dogodki veliko pomenijo in se jih radi udeležujejo.
Slovenski klub za britanske ovčarske pasme je imel v mislih še kar nekaj podobnih dogodkov (z raznimi dejavnostmi), vendar očitno nima pomena, saj se vedno najde kakšen, ki zna samo kritizirati in jezikati, sam pa ne zna organizirati ničesar.
Izkoristila bi priložnost in se še enkrat zahvalila italijanskeu klubu za izjemno gostoljubje in pokale za prve tri najboljše naše predstavnike,  kot tudi našemu članu Igorju Hareju in njegovim prijateljem, ki so se trudili po svojih močeh, predvsem  s prevajanjem.
Lep  pozdrav,
Lidija Okleščen
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #934 : ponedeljek, 05.09.2005 : 23:51:54 »

Zopet nove slikce na http://skywalker.moj-album.com v albumu LOK. Wink


LP Zoran
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #935 : torek, 06.09.2005 : 11:39:38 »

Sicer ne uporabljam takšnega načina komuniciranja, ker me preveč spominja na pranje perila, vendar ker pa sem bila tokrat tudi jaz osebno napadena, se bom poskušala saj braniti.
Deteljica. ali ga. Tjaša ne spomnim se, da bi kdaj skupaj pasle krave, da me lahko tako pošiljate v pizdo materno (ne uporabljam kratic), kot ste me v njo poslala v nedeljo na DRUŽABNEM srečanju. Po mojem mnenju popolnoma neupravičeno. Kot trdite v vašem postu, ste prosili za košček kruha in da vam ni bilo odobreno, kar je popolna laž. Ko ste ob 18.uri vprašala, če lahko dobite kos kruha za svojega lačnega triletnega otroka, sem vam odgovorila, da grem vprašat kuharja, kar sem takoj storila. V manj kot pol minte ste dobila odgovor, da ni nobenega problema, da boste takoj dobila cel obrok, vi pa ste že vsa živčna vpila in me pošiljala, se ve kam. Nikakor ni res, da ste dobila odgovor, da ni nobene šanse, da kaj dobite. Lahko ste vidla, da takrat, ko ste vi pakirali so italijani že pripravljali mizo za vse, s pogrinjki in priborom in 10 minut po vašem odhodu, smo ostali že uživali v zelo bogatem menuju (svinjska rebrca, piščanec, puran, sir na žaru, polenta na žaru, pečene bučke in melancane, mešana solata, sladice, kava in pijače, katera je bila ves čas na razpolago pod tendo). Moram povedat, da ste z vašim obnašanjem še marsikoga spravila v slabo voljo, ne samo mene.Sicer pa so bili po vašem odhodu komentarji, predvsem od žensk, kako ste lahko šla na tako dolgo pot brez hrane za otroka.
Kot sem vam že prej odgovarjala na vaše maile, je bil nedeljski dogodek namenjen predvsem družabnemu srečanju, ki smo ga popestrili z dejavnostjo, za katero je vedno več zanimanja. Menda ste imeli pripombe že nad tem,da je bilo prvo pripravljeno testiranje iz poslušnosti (ki se ga niste želela udeležiti) in šele potem testiranje nagona na ovce. Kot je voditeljica Martina povedala, je želela prvo spoznati pse in da se tudi psi prvo malo privadijo terena. (Mogoče pa je bil to razlog, da je vaš pes slabo reagiral na ovce in jih hotel oklati).
Da je bila hrana tako pozno, je bilo skoraj normalno, saj je bilo zelo veliko psov (okoli 20) in preden so vsi prišli na vrsto je kar nekaj časa minilo.
Po mojem mnenju in glede na komentarje ostalih so se italijani zelo potrudili z organizacijo. Če vam take zadeve niso všeč, vam svetujem, da se jih pač ne udeležujete, ampak se raje družite pač s sebi enakimi, taka družabna srečanja pa pač prepustite navadni, vedoželjni raji, ki jim taki dogodki veliko pomenijo in se jih radi udeležujejo.
Slovenski klub za britanske ovčarske pasme je imel v mislih še kar nekaj podobnih dogodkov (z raznimi dejavnostmi), vendar očitno nima pomena, saj se vedno najde kakšen, ki zna samo kritizirati in jezikati, sam pa ne zna organizirati ničesar.
Izkoristila bi priložnost in se še enkrat zahvalila italijanskeu klubu za izjemno gostoljubje in pokale za prve tri najboljše naše predstavnike, kot tudi našemu članu Igorju Hareju in njegovim prijateljem, ki so se trudili po svojih močeh, predvsem s prevajanjem.
Lep pozdrav,
Lidija Okleščen

Res ne razumem pa kakšnem ključu se počutite osebno ali kakorkoli napadena Shocked. Tu gre nedvomno za nesporazum Undecided.
Prvič nisem se nič jezila na vas, ampak na tiste v kuhinji in tudi izjavila sem naj gre v P.M njihova večerja, niti slučajno ni letelo na kakšno osebo , razen morda na tiste , ki so bili tam v kuhinji zadolženi za pripavo večerje.
Zato ne vidim točke zaradi katere  ste se počutila "napadena"  Huh. Torej karkoli sem rekla sem povedla tam navzočim ,ne pa o navzočih Tudi ni letelo na organizatorja saj ta ne more predvidet vseh privat pogovorov ,ki bodo potekali v zakulisju.
Za kaj vnaprej sem več kot pol ure pred tem dogodkom prosila v "kuhinji" kamor sva prišli samo jaz in hči in odgovor ,"da to ni mogoče sem takrat dobila dobila od "vodje kuhinje osebno".  Z obrazložitvijo, naj "kar počakam, ker bodo vse naenkrat servirali in to takrat ,ko bo plačano!" In na vprašanje, če lahko torej plačam , je bilo dgovorjeno,da ne ,ker bodo pobirali denar po koncu treninga. In to je bil razlog mojega razburjenja. In verjemite, da po takšnem odgovoru res nisem imela namena še enkrat hodit česarkoli fehtat predčasno, kot kakšen klošar. 
In ja zakaj nisem vzela sabo nič užitnega sem se takrat tudi jaz spraševala, a dejstvo je, da je bil napovedan "piknik" in na piknik nekako ne nosim sabo hrane. Sem se pa naučila, da je to napaka, saj nikoli ne moreš vedeti kdaj se bo piknik pričel in če bo mogoče dobiti kaj vnaprej. Da so bile tam gore hrane sem videla, in me ne preseneča ,saj so Italiani po tem znani. Zato se mi je zdelo toliko bolj bedasto, da nisem uspela nič izprosit.

Glede moje udeležbe na "poslušnosti " oz agilityu- sem že prej napovedala, da ni nujno ,da se bom udeležila vsega.In dobila odgovor,da se seveda lahko na licu mesta odločim kaj ja in kaj ne Smiley. Zakaj potem zdaj očitki? Roll Eyes Žal se meni test "poslušnosti"za moje pse ni zdel primeren. Povedala sem,da bom naredia test, če s tal poberejo palice, ter žlezne prazne nastavke od slaloma, ki so po mojem mnenju nevarni , če pes stopi na njih. In žal res ne nameravam hodit med agility ovirami poleg in ustavljat psa med ovirami, ker mojemu psu tak trening ne dene dobro.Še manj pa bi si želela ,da ga v tempu spustim med ovirami, kjer po tleh ležijo palice in kovinski nastavki. kajti slovim po tem, če obstaja kakšnakoli samo teoretičnamožnost ,d ase pes kje poškoduje,se bo moj zagotovo.  Tako mi je npr pri dobrem letu padel oz skočil NA bočni zaslon  kovinske ovire, kar v 15 letih in več 100 psih v našem društvu ni uspelo še nikomur  in se porezal po trebuhu. Potrebovala sem več kot pol leta, da je vsaj delno prebolel dogodek a ostal mu je v dosmrtnem spominu in še še zdaj borim s posledicami. Tudi sploh  ni bilo rečeno, da je nujno potrebno tisti test opravljati. Predvsem , ker kakor pravite, je bil namen družabno srečanje. In da pripomnim še to : nisem bila edina, ki se "agilitya" nisem udeležila. Tudi nisem imela občutka, da bi bil kdorkoli zaradi tega prizadet, prej bi rekla , da smo prihranili nekaj časa.
 
Kar pa se tiče mojeg psa in ovc  ste očitno preslišali opis oz komentar,ki je bil dan. Namreč bil je dobesedno tak:
"Pes kaže zelo močan in dober nagon; se zaganja,  a NE grize; je  preveč usmerjen v vodnika in se ves čas obrača po informacije. Obenem ni pripravljen delati z drugo osebo. "
Vse naveden točke so resnične in zame nič novega- kot že veste iz mojega zadnjega maila. Nobeno spoznavanje terena pri tem ne bi nič spremenilo, -lahko vam zagotovim ,da se tako vede na vsakem terenu. Če bi prej maltretirala s hojo poleg in vajo prostor med ovirami, bi se samo samo še bolj obračal name. Edino kar bi izboljšalo trenutno stanje glede zaganjanja dolgoročno, bi bilo redno  delo z ovcami (kar je povedala tudi   voditeljica a žal zaenkrat ni mogoče), oz za hipen rezultat zelo pomaga, če je čreda večja in živali v njen bolj domimante. In kar se tiče usmerjenosti v vodnika, je dejstvo, da sem psa sama tako nameno vzgojila, saj sem hotela imet psa ,ki bo vodljiv v agilityu, o paši nisem niti razmišlala. Neumestno je torej pričakovati, da se pes nečesa ,kar je bil učen tri leta osvobodil v nekaj treningih ali na enem preiskusu.

Ko pa smo že ravno pri iskanju dogodkov, ki so poslabšali moje sicer zelo dobro razpoloženje, bi spomnila še na to, da se nekomu od organizatorjev zdelo nujno potrebno preiskusiti tudi strelomirnost psov brez poprejšnjega opozorila. Posledica je bil pobeg ene psice, ki sem jo potem precej dolgo pomagala iskat, med drugim tudi pookoliških cestah, ravno v tem zaključnem delu nesojenega "piknika".

Sicer pa , da ne bo zgledalo ,da sem se spravila na kakšno vojno, ker se nisem. Podpiram vsakršno rganizacijo raznih dogodkov, zato se jih tudi po svojih močeh poskušam vsaj udeleževat.
Sam preiskus z ovcami je bil dobro pripravljen in zelo poučen. Ne čudim se, da je Martina zmagala na več prireditvah, saj ima izreden občutek za pse in jih popolnima preceni v manj kot 30 sek. Vsaj za vseh 5 psov, ki jih poznam osebno lahko to potrdim.

Za zaključek pa ponovno poudarjam, da moja izjava "naj gre v PM njihova večerja" ni bila namenjena nobeni od tam prisotnih oseb i.
Upam , da  bo dejstvo sva zahvaljujoč nedeljski prireditvi skupaj pasli  vsaj ovce,  če že krave ne  Wink, kaj pomagalo k razjasnitvi nastale situacije.
P.S:
Sicer pa se mi na splošno zdi bolj primerno , če se taki posti pošiljajo na zasebna sporočila.





Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #936 : sreda, 07.09.2005 : 22:48:28 »

Lok in njegova najboljša prijateljica,rjavo-bela borderka Nixi:

http://www.moj-album.com/slike/52692/DDo4yw8iu18gpmKb.jpg

http://www.moj-album.com/slike/52692/4uqsjN_BPJ3M1NGk.jpg

http://www.moj-album.com/slike/52692/kZXcELJKryDLVVTd.jpg

http://www.moj-album.com/slike/52692/d3bZsYtwv07UpoDf.jpg

http://www.moj-album.com/slike/52692/cCRBPZwiOXepsVhg.jpg


LP Zoran
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #937 : petek, 09.09.2005 : 07:55:51 »

Malce pozno a od srca - vidim, da je bil prejšnji vikend več kot uspešen za Shepove otroke. Najprej dvojno vodstvo po prvem teku agility v Ljubljani (Aron pred Aiko), potem Aronova zmaga - čestitike Primožu!, potem pa še pašni preizkus v Italiji.
Deteljica, imela si prav - Amber in Aika sta pol-sestri ; njun oče je Shep, mami pa sta popolnoma različni - Cita Pastirska in From Border Home New Spirit.
Če koga zanima - sem snela dol kar Nuškino (Aikino) galerijo, da boste videli, kako je bilo v Italiji.
http://nuska.agility-slo.net/gallery/pasa.

Tosca, upam, da bo kakšen preizkus kmalu na vrsti, da se ga bomo lahko udeležili tudi mi.

P.S. Mislim, da je Oliki ostal spominček na srečanje z angleškim gentlemanom.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #938 : petek, 09.09.2005 : 10:51:00 »


P.S. Mislim, da je Oliki ostal spominček na srečanje z angleškim gentlemanom.

he he he  Cheesy, dvomim ,da samo eden  Wink
saj veš gentelmani niso škrtice  Grin
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #939 : petek, 09.09.2005 : 11:59:14 »

Super Barbka!
Mislim, da ima deteljica prav - sploh, ker je bila ljubezen na prvi pogled  Cheesy.

Iskrene čestitke tudi vse pridnim pašnim kužkom in njihovim požrtvovalnim skrbnikom.... predvsem pa "naši" Nikiti, ki se je tako lepo izkazala v nedeljo ter seveda gospodu Hareju (z "našo" Nalo  Cool) in prizadevnim članom kluba za izvedbo... Upam, da bo  volja za še več takih srečanj (in nam bo uspelo priti zraven  sram).
Logiran
Vila
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #940 : petek, 09.09.2005 : 12:17:10 »

Zivjo vsem  Smiley
Sem čisto nova tukej na forumu in kot vidim je o borderjih že kar veliko napisanega Cheesy Sem precej prebrala ampak nisem nikjer zasledila odgovora na moje vprašanje..  pravzaprav bi rabla nasvet  Smiley
S fantom sva se odločila, da bova kupila psa. Ko sva se odločala katera pasma bi bila najbolj primerna sva predvsem iskala bolj živahnega, "hiperaktivnega", prijaznega psa, ker sva tudi midva bolj take sorte  Grin Nimava ga namena razstavljati ali voditi na tekmovanja. Jaz bi se bolj za zabavo ukvarjala z agility-jem, fant pa rabi nekoga ki mu ne zmanjka energije /meni jo prehitro  Cheesy/
Trenutno imam doma Beagla, ki pa bo po najini poroki ostal pri mojih ker je družinski kuža Cry Zanima me ali je border primeren za družinskega psa? Ne skrbi me da ga ne bi mogla dovolj zlaufati, samo odnos z otroci me zanima? Mate kakšne izkušnje?
Drugače pa bi mi prav prišle tudi informacije koliko legel je povprečno v Sloveniji na leto? Pa približna cena?
Vem da se nama še ne mudi, ker bo poroka šele čez leto pa pol ampak želiva slišat čimveč mnenj in se odločit za primernega kužka  Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #941 : petek, 09.09.2005 : 12:37:51 »

Jaz imam dva otroka in trenutno dva borderja. Moji gredo dobro skupaj, načeloma pa bi rekla, da  gredo borderji z otroci tako kot vsi otroci in psi. Se pravi odvisno od otrok in posameznega psa.
Nekater linije so bolj živčne in manj tolerantne. Nekatere nagibajo k paši otrok. Ampak to se moraš pozanimat za prednike izbranega konkretnega legla.(nikar ne nasedi kakšni skušnjavi po nerodovniškem !!!!) Mislim pa, da se ni  v nobenem primeru bat ,da bi border (tipičen seveda)kar požrl otroka, saj je bistvo pasme , da plena ne grize, v najslabšem primeru ščipa.
So pa tudi zelo učljivi in jih torej ščasoma (recimo nekje do drugega leta) lahko že oblikuješ po svoji želji tudi v točki vedenja do otrok, če se malo pozanimaš o vzgoji.
Koliko bo kdaj legel je nemogoče napovedat, jih je pa v zadnjem času kar nekaj, tako da imaš tudi izbiro, če se malo pozanimaš kdo bo kaj paril.
Trenutno sta na poti najmanj dve legli.
cene so med 500 in 650 EUR.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #942 : petek, 09.09.2005 : 12:40:58 »

Kar se tiče hiperaktivnosti, ste našli prav gotovo pravo pasmo Wink.

Naša je zelo rada v družbi, hkrati pa tudi če mora biti več ur sama ni nobenih težav. Otroke pa kratko malo obožuje in tudi pri drugih borderjih, ki sem jih spoznal je tako, težava se lahko pojavi samo pri majhnem borderju in majhnem otroku, saj se pes še ne zna "kontrolirat" in zaradi njegove aktivnosti lahko opraska ali prevrne otroka.
Logiran
Vila
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #943 : petek, 09.09.2005 : 15:09:40 »

Ampak to se moraš pozanimat za prednike izbranega konkretnega legla.(nikar ne nasedi kakšni skušnjavi po nerodovniškem !!!!)

Sem pozabila napisat da se vsekakor zanimava za rodovniškega psa. Samo enkrat (prvič) smo imeli nerodovniško čistokrvno zlato prinašalko in nas je izučilo. sram Sedaj o tem veliko več vem in prav zato, ker bi rada dobila zdravega psička, z znanimi predniki, pri dobrem rejcu (ki mu ne gre le za zaslužek) se pa že zdej zanimava kako je s tem... nočeva psa kupit kr tko čez noč.
lp, Tina
Logiran
super pes
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 71


« Odgovor #944 : sobota, 10.09.2005 : 12:51:14 »

Ojla vsem!

Tudi jaz imam doma eno borderko z imenom Lisa.Je pa iz istega legla kot skywalkerjev Lok.Neki slikc v mojem albumu.
Lepo se mejte še naprej!

Lp,Špela
Logiran
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines