mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 05:11:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 472709 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1350 : torek, 13.12.2005 : 22:51:07 »

Resno? Hudo! Tega pa nisem vedela. No, pri cirnecih vem, da je delovni izpit (lure coursing), pomemben samo za šampionat, ampak za vzrejo? No - zakaj pa ne. Če omogočijo ljudem, da ga delajo, je seveda to razumljivo.

No - ta gospod, ki ti ga bom "naprtila" na glavo, pa ima ovce (jarc, kot pravi sam). In je že sedaj pripravljen iti na treninge, da mu nekdo razloži in pokaže, kako se dela in uči psa.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1351 : sreda, 14.12.2005 : 10:58:44 »

Jaz sem parila s francoskim psom.
Francozi so edini, ki rodovniškim psom izdajajo "Certifikat de naissance" s 6 številkami. Ko (če ) tak pes dobi vzrejno dovoljenje ( karkoli že mora storiti za to ) mu izdajo pedigree LOF in dodajo 6 številkam še /in 5 številk.
V obeh dokumentih so vpisani podatki o barvi, šampionatih, izpitih in delu ( ki je tako visokega ranga, da dovoljuje vpis ) in tudi vzrejna vrednost.
Nemci imajo poleg tega še zdravstvene preglede in vse mladiče iz istega legla s podatki o spolu, barvi in ev. prepovedi vzreje.
Pri nas lahko vpišeš vse CH, CHJ, del. izpite in delo glede na rang pa seveda tudi vse zdravstveno stanje ( HD;ED; optigen, MDR ) in ostale genske teste, četudi niso potrebni za pridobitev vzrejnega dovoljenja.
lp
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #1352 : sreda, 14.12.2005 : 11:23:47 »

Barbka, ni problema, ceprav je trenutno pavza, ker ovce hibernirajo...  Wink Jaz se nekako dogovarjam sproti za treninge, nimam daleč (niti eno uro voznje od nas doma), pa se lahko zmenim tudi pred nedeljskim kosilom, recimo... Lahko pa javim, ko spet grem, seveda par dni prej, da uskladimo urnike...

Tale gospod, ki ga zadeva zanima in ima ovce doma... Od kod pa je? Z Gorenjske mu bo verjetno malo dalec, ampak hej, tudi mi smo hodili v Bjelovar...  Lips Sealed
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1353 : sreda, 14.12.2005 : 12:24:38 »

Gorenjc, gorenjc, ampak je pripravljen se voziti.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1354 : sreda, 14.12.2005 : 14:48:52 »

Resno? Hudo! Tega pa nisem vedela. No, pri cirnecih vem, da je delovni izpit (lure coursing), pomemben samo za šampionat, ampak za vzrejo? No - zakaj pa ne. Če omogočijo ljudem, da ga delajo, je seveda to razumljivo.



Meni se naprimer zdi mnogo bolj smiselno,da je "pnz" pgoj za vzrejo, ne pa za razstavni šampionat.
Naj pustijo razstavne pse ,da se rszstavljajo in pobirajo šampionate kolikor jih je volja. Zakaj bi jih obremenjevali z drugimi zadevami, če sami nimajo želje, ali čas ali možnosti?
Delovni preiskusi pa so zagotovo edino bistveni za vzrejo, če se želi ohraniti tipičnost pasme po značaju oz delovnih lstnostih.

Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1355 : sreda, 14.12.2005 : 15:44:09 »

Naj pustijo razstavne pse ,da se rszstavljajo in pobirajo šampionate kolikor jih je volja. Zakaj bi jih obremenjevali z drugimi zadevami, če sami nimajo želje, ali čas ali možnosti?

Evo spet ista pesem. Vi ki delate agility, mislite da nardite za pasmo kaj več kot oni ali mi? Eni vsaj na tipičen izgled gledajo. Kaj pa ta drugi?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1356 : sreda, 14.12.2005 : 16:38:56 »

deteljica,
v Sloveniji je pri lovskih pasmah PNZ potreben za pridobitev vzrejnega dovoljenja. Za šampionat pa mora imeti delovni izpit. To sta dve popolnoma različni stvari.

PNZ ali preizkus naravnih zasnov pomeni, da s (relativno) preprostimi vajami ugotovijo, ali pes ima zasnove, da bi delal (npr. pri zlatih prinašalcih vržejo "dummy" v vodo in pes ga mora iti iskat.). To pes v večini primerov ima v krvi in naredi. Izpit pa zahteva še marsikaj drugega.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1357 : sreda, 14.12.2005 : 17:01:07 »

Spet jaz.. oprostite...

Za šampionat pri lovskih pasmah ni treba delovnega izpita... če ga pa imaš, je potreben en CAC manj za šampionat...
Tudi s PNZ pri lovskih pasmah se ni rešuilo delovnih linij...
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1358 : sreda, 14.12.2005 : 17:06:36 »

Martina - a si ziher?  Wink
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #1359 : sreda, 14.12.2005 : 17:09:57 »

Hehe, Simon... Res, spet ista pesem! Zakaj se razstavljalci apriori pocutite napadene, ce nekdo, ki se s psi pac bavi na drugacen, recimo temu "avtenticen in za pasmo znacilen" nacin, rece karkoli glede pasme? Od kod pa sploh ideja, da razstavljalci delate pasmi dobro, ko pa gledate SAMO na zunanji izgled? Spet ena taka... Bosa... Pa pustimo to, preveckrat prezveceno temo in se posvetimo DELU...
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1360 : sreda, 14.12.2005 : 17:28:43 »

Hehe Tomster bo treba boljše brat

Evo spet ista pesem. Vi ki delate AGILITY, mislite da nardite za pasmo kaj več kot oni ali mi? Eni vsaj na tipičen izgled gledajo. Kaj pa ta drugi?

Angleži so pa res pravi vedeževalci, da so že toliko pred "iznajdbo" agility-ja naredili pasmo za le tega. Wink
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1361 : sreda, 14.12.2005 : 17:34:51 »

Barbka - pri vseh pasmah  je tako, kjer FCI predpisuje delovni izpit.
Seveda je pa v razredu delovnih največkrat manj konkurence.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1362 : sreda, 14.12.2005 : 17:36:14 »

Martina,
se orpavičujem, ampak očitno ne poznam pravilnika.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1363 : sreda, 14.12.2005 : 17:42:13 »

Martina:
v Franciji retrieverji aka lovska pasma za šampionat potrebuje LOVSKO TEKMO (v Evropi je ne potrebuje le za t.i. ShCH titulo, ki jo talajo v Italiji, Nemčiji, Skandinaviji)

Barbka:
PNZ pri retrieverjih tudi pri nas pomeni naslednje: prinašanje pernate divjadi s kopnega in iz vode...
vzrejna preizkušnja, ki je pogoj za pridobitev vzrejnega dovoljenja pa je ja prinašanje dummya namesto raznih kljunatih živalic...

Tomster&Deteljica&Simon:
upam, da se zavedate, da agility kot delo smatramo samo agilitaši...ravno zadnjič sem spet naletela na omalovaževanje te discipline kot "dela" s strani lastnika BC, ki pase s svojo psičko...

Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #1364 : sreda, 14.12.2005 : 17:55:06 »

Sirtaki kako je drugod za ostale jaz ne vem, ampak v SLo je tako
Logiran
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines