mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 11:05:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 473437 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1395 : ponedeljek, 19.12.2005 : 12:13:56 »

Aj aše to. Dobra vzreja je po moj etsita ,ki daje med drugim (poleg v vseh pogledih vsaj solidnih psov) tudi predvidljive rezultate (vsaj na področju za katerega je narejena).
Ravno ta 4x na kombinacija pa je dala toliko popolnoma različnih mladičev, kolikor jih je bilo. Niti dva si nista podobna ne po izgledu ne po karakterju. Tu žal lahko garantiram iz prve roke, da je res tako.
Psi iz takih kombinacij so lahko krasni  za rabo - ali pa čisto neuporabni. V vsakem primeru pa je zanemarljiva njihova nadlajnja vzrejna vzrednost, saj je lahko genotip popolnoma neskladen s fenotipom.

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1396 : ponedeljek, 19.12.2005 : 12:49:42 »

Nism nč rekla, da je bila to "načrtovana kombinacija" po taki ali drugačni logiki Tongue
Samo, da vsaj delno ustreza kriteriju vzreje BC kot delovnega psa, kar se tiče delovnih sposobnosti staršev in nekaterih potomcev (v paši se razume).

Logiran
Mawlch
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 18


« Odgovor #1397 : ponedeljek, 19.12.2005 : 13:15:40 »

Pes je bil dan v Slovenijo, ker ga niso več potrebovali za vzrejo v tisti psarni. So ga pa Italijani (predvsem psarna di Cambiano, ki ne vzreja lepotnih borderjev), tudi kasneje uporabljali. Njegovi potomci pa se - ravno za popravilo delovnih sposobnosti - uporabljajo v nekaterih italijanskih razstavnih psarnah. Toliko o tem psu. Pa ne, da bi ga branila. Wink

Di Cambiano ne uzgaja lepotnih bordera?! To je malo krivo. Barbka, pogledaj samo stranicu od Marie Terese. Ipak ona ima background u rastavama. No, koristi i delovne bordere u uzgoju. 
A sto se tice Kramerove Roy x Fiona kombinacije, za mene je to cista rastavno delovna kombinacija - nesposobni rastavni pas i grda, ampak preslatka delovna kuja  Smiley Roll Eyes
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1398 : ponedeljek, 19.12.2005 : 14:07:36 »

Sirtaki, tvoj podpis je nepopoln  Angry.
Moti me ker je original še boljši  Roll Eyes:
Pes ,ki laja ni DOVOLJ kuhan  Grin Grin Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1399 : ponedeljek, 19.12.2005 : 14:15:33 »

Dopolnjeno Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1400 : ponedeljek, 19.12.2005 : 14:18:24 »

daj, ce ze popravljas, potem pa se dvojni presledek za drugo vejico popravi ... (se opravicujem, ker sem off topic).
m.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #1401 : ponedeljek, 19.12.2005 : 14:42:09 »

Tomster&Deteljica&Simon:
upam, da se zavedate, da agility kot delo smatramo samo agilitaši...ravno zadnjič sem spet naletela na omalovaževanje te discipline kot "dela" s strani lastnika BC, ki pase s svojo psičko...

Eni imate pa res privide.
A sem kje omenila, da ima agility karkoli z vzrejo, ali z delom?A sem sploh je omenil aagility?

In razstavljalci ste res maksimalno paranoični.
Napišem, da vam po mojem mnenju res NI treba nobenih izpitov in preiskusov za nabiranje šampionatov,kar si itak vedno prizadevate in glej čudo- spet eni poskakujejo- pa ne od veselja.

Ja pa saj nisme rekla ,da jih ne smete- vi kar izvolite, krasno če si kdo želi.
Ampak po mojem mnenju na to ali je pes lep ali ne, v čemer tekmujete, to pač ne vpliva. Tako kot na izbotr miss sveta ne vpliva če je doktor znanosti ali ima IQ nad 150. Glavno da na intervjuju pove, kako bo rešila svet revčine, lakote in vojne in kako je notranja lepota bistvo vsake ženske.
Kar pa se vzreje tiče pa sem trdno prepičana, da niti agility še manj pa razstave niso primerno sredstvo za selekcijo. To je pač zabava sama zase.
Vedno pri vseh pasmah zagovarjam v vzezi z vzrejo "korunge" oz zelo razširjene in zostrene vzrejne preglede.
Za dobre vzreditelje pa so pomemben podatek še delovne preizkušnje in delovne tekme. Kakšne je odvisno od njegovega vzrejnega cilja- in očesa. Pa ne po ena, ampak vsa kariera. Samo to je podatek ,ki ga uporablajo dobri vzreditelji po svoji pameti in presoji in ne nekaj,kar bi lahko predpisovali s pravilniki.


Glede paranoje nebi...

Me pa res prime paranoja, ko začnejo ljudje pamet solit drugim, kako je potrebno parit tiste pse, ki imajo v genih pašo in da je le ta vzreja tista prava. FCI je hudič, ki ga je potrebno uničit in dela skoraj samo slabo za večino pasem.
Potem pa parite svoje pse, ki ne pasejo. Pa da ne bo kdo mislil, da parijo tako, da bi to pašno zasnovo izboljšali. Ne, parijo spet s psi, ki ne pasejo. In potem spet SAMO razstavljalci uničujejo pasmo.

Ahjej, še malo pa nas bodo kristjani hoteli prekrstit v muslimane al obratno, kot želite.
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #1402 : ponedeljek, 19.12.2005 : 15:09:08 »


A bo tvoj drugi border uporabljen za vzrejo, če bo kdo zainteresiran?


Glede na vse zdravstvene zadeve se nagibam k mocnemu NE, ceprav naj ne bi bilo razlik pri potomcih. Vsaj ne vecjih od 1 %! Interesenti so pa bili ze pri "Hurikanu iz Vodic", pa je glih tak sel pod noz...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1403 : ponedeljek, 19.12.2005 : 15:56:15 »

Glede paranoje nebi...

 FCI je hudič, ki ga je potrebno uničit in dela skoraj samo slabo za večino pasem.

 Grin Cheesy Grin
zdej si pa enkrat taparavo napisal
 Wink

čeprav vem, da si mislil v narekovajih, ampak trditev je  Lips Sealed jako blizu resnici

FCI je tako kot vsaka velika organizacija povsem oddaljena od realnosti , v njej prevladujeje kuhinja in politika .
Je pa  tako , da na srečo v vsaki pasmi obstajajo vzreditelji , ki jo "pokonci držijo".

Pa da ne bi kdi mislil , da s tem mislim ,da je kakšna druga organizacija boljša.
Npr ISDS  itak samo evidenco vodi, vse ostalo pa prepušča vzrediteljem. Vsaj kolikor je meni znano. 
Z razliko od FCi je to vsaj odkritosrčno.
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #1404 : ponedeljek, 19.12.2005 : 23:47:17 »

Citat
Me pa res prime paranoja, ko začnejo ljudje pamet solit drugim, kako je potrebno parit tiste pse, ki imajo v genih pašo in da je le ta vzreja tista prava.
Se opravičujem, ampak a ni pri borderjih to tisto tapravo? Pa agility in ostali "športi" gor ali dol; dober vzreditelj/vodnik bo z voljo in delom dosegel, če že ne vrhunskih rezultatov vsaj nekaj pozitivnega za pasmo.
Jaz pravim hvala bogu za komentarje Deteljica&Tomster&Mawlch&..., čeprav se tudi meni zdi, da so zastonj.  Od raznih wiiii, uuuhhhh, kok so cortkani, ipd. na primer mene paranoja zgrabi.... Mislim, VALJDA so luškani, kateri mladič pa ni, še posebej mali borderček Kiss Ampak če je to edino, kar je vredno o borderjih pisat, ne da bi se "druga stran" počutila napadeno, potem se za dobrobit pasme bojim.

P.S.
Alen, imaš najboljši podpis, kar sem jih na forumu zasledila Grin Grin Grin, vseeno pa upam, da bo kaj črno belih Wink Cheesy. Pa Sarici tudi oprostim "ponudbo" Cool Grin Cool.

Lep pozdrav,
Mateja



Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1405 : četrtek, 22.12.2005 : 11:17:25 »

On koncu leta voščiva

Veliko mehkih in puhastih objemov
Veliko prijaznosti
Veliko strastnih poljubov
Veliko prijateljev iskrenih
Veliko barv
Veliko igre
Velikost zdravih dni
Veliko sreče

Barbka & Sašo


http://www.barbka.com/
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1406 : petek, 23.12.2005 : 10:26:47 »

Pa še to:
naša mala Winny je danes prvič samostojno spravila gosi v "štalo". Njen lastnik, v hribih nad Bohinjem, me je klical in je kar vriskal od sreče!
Jaz pa tudi.

Toliko iz brloga kosmatih medkvedkov  Cheesy
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #1407 : nedelja, 25.12.2005 : 10:26:12 »

mi gremo pa danes skupaj s Taffyem v Brežice,do jutri Smiley
Božični večer smo skupaj lepo preživeli in Taffy je bil ves navdušen nad obiski Cheesy

Vesel božič še ostalim
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #1408 : ponedeljek, 26.12.2005 : 22:22:09 »

Iz našega broga pa prihajajo naslednje novice :
Pri starosti skoraj 8 tednov so od 10 mladičkov naprodaj še 4 samčki, 2 rjavo - bela in 2 črno - bela . Obnovljene slike so spodaj  :

***
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1409 : ponedeljek, 26.12.2005 : 22:40:35 »

Mi smo se spet poslikali:

http://www.moj-album.com/album/1744567/
Logiran
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines