mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 06:56:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 472765 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #525 : petek, 11.02.2005 : 14:14:56 »

Hvala Tomster Grin Grin Grin

P.S.
Po prvi sem mislila, da me ti malo taaaakoooo.... Wink

Do jutri adijo, pa na termovko in "dolge gate" ne pozabit, ker bo v jahalnici pošteno mrzlo!

Lp, Mateja
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #526 : četrtek, 17.02.2005 : 09:10:15 »

Hojla "borderasi" in ostali ljubitelji ovcarjev!

Tisti, ki ste tako vneto iskali moznosti ucenja (tecajev) pase za svoje kosmatince oz. moznosti "uporabe" ovac za treniranje imate sedaj moznost, da se izkazete, koliko vas je pri dejanjih (ne le na jazikih Wink). Slovenski Klub za Britanske Ovcarske Pasme je sel nekoliko dlje in nasim clanom (ter seveda ostalim, ki bi morda bili zainteresirani) ponudil pomoc z informiranjem o poteku, terminih,... tecajev/treningov pasnje ovac pri nasih "sosedih". Za vec informacij si preberite na strani http://www.britanci.com, pod novice.

Tisti, ki so pomalem kritizirali SKBOP, ker ne pomaga pri iskanju moznosti, da bi pasme pod nasim okriljem imele moznosti opravljati "naloge", za katere so bile ustvarjene pa... Psst! Wink Saj vidite, da... "Eppur si muove" Grin
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #527 : četrtek, 17.02.2005 : 20:34:19 »

Sally, hvala za info, a zal moramo rect ne, smo prikovani na boks za kake stir, pet tednov ni aktivnega gibanja...  sram

Kakorkoli ze, upam, da bo naslednja priloznost dosegljiva in da bi SKBOP se naprej objavljal tovrstne informacije. Pohvalno.


LP, Tomster
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #528 : ponedeljek, 21.02.2005 : 12:30:07 »

Ojla!

Čestitke vsem zagnanim borderašem (oprosti Sirtaki, da sem malce pristranska  Grin), ki pridno iščete možnosti za sprostitev vaših ljubljencev in seveda
SUPER Sally - lepo je videti, ko ste se tako resno lotili dela v klubu!!!!

In pri nas....
Pri nas smo v zadnjem tednu "prenašanja sodčka"  Wink (seveda sporočim, ko bo prirastek Grin), Celine je dobila uradno potrjeno Prvaštvo (Slo.Ch.) in Link je odšel domov - pogrešali ga bomo - njegovo razposajenost, dobro voljo in porijaznost pa sploh.
(Če bo koga zanimala paritev z njim, pa se še vedno lahko obrne name Cool)

Pozdravček vsem...
M
Logiran
darch
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #529 : torek, 22.02.2005 : 18:10:58 »

Čau

Čestitam Celine in ponosni lastnici za osvojitev slovenskega šampionatal !!!

Čeprav ne vem kako je to možno, ker so meni lansko leto rekli, ko sem klicala na KZS (pa ne vem več s katero sm govorila), da velja nov pravilnik , glede borderjev ( da ni več treba pašnega izpita za Slo CH) šele od Vrtojbe naprej lanskega leta. Drugače, bi lahko Ronini mladiči že imeli v rodovniku mamo z Slo Ch.. Ker sva z Rono potem že lansko leto ga zaključili.
Kakšne informacije potem to dajejo, in na razstavo V Vrtojbi sva se prijavili samo za to, "kao" zaključiva Slo Ch.  Undecided

A bi kdo kej vedel o tem, od kdaj naprej velja , da delovni izpit ni več potreben za Slo Ch ?


LP Darja  in borderine in dva mladička, ki sta na počitnicah  Grin


Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #530 : petek, 25.02.2005 : 13:29:48 »

Ojla!

No pa smo dočakali podmladek tudi pri nas!  Grin
Celine je povrgla 6 črno-belih kepic!

Tako mamica kot otročički so v redu.  Wink

Toliko na hitro!

Več informacij in upam da tudi slikice bom poskušala spravit gor čez konec tedna.

Pozdravček! Mateja
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #531 : petek, 25.02.2005 : 15:13:31 »

Čestitke, čestitke , čestitke.
Pridemo pogledati!
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #532 : nedelja, 20.03.2005 : 20:40:39 »

Prisrčno vabljeni!  Smiley

Končno smo usposobili računalnik  Lips Sealed  Undecided ...
zato na hitro nekaj slikic naših, vedno bolj živahnih  Wink,  malčkov.
lahko jih najdete na:
***

Pozdravček!
M
Logiran
zokicar
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 71


« Odgovor #533 : nedelja, 03.04.2005 : 18:54:45 »

So res BC-ji najboljši v agilitiy-u?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #534 : nedelja, 03.04.2005 : 19:44:06 »

BC-ji so sigurno med najuspešnejšimi pasmami v agility-ju. Je pa tudi odvisno od psa. Wink So pa BC-ji zelo intiligentni psi, zato so skoraj povsod uspešni. Grin


Lp, jessy


P.S. zokicar: A si morda nabijaš topice?  Grin Grin Grin
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #535 : torek, 05.04.2005 : 12:59:01 »

Prejšnji konec tedna (02. in 03.04.2005) je bilo v Italiji tekmovanje v paši ovc. Tekmovalo se je v 4 kategorijah. V razredu "debitanti" smo imeli tudi McOvni svojega predstavnika (oz. predstavnico  Smiley).
Gospod Igor Harej je z Nalo dosegel odlično 2. mesto  Cheesy v konkurenci okoli 50 kužkov iz cele Italije.

Iskrene čestitke obema od ponosne vzrediteljice!

PS. Toliko o "zgolj lepotni" vzreji naših borderjev (uh, sem si morala dat duška  Wink).
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #536 : torek, 12.04.2005 : 08:51:15 »

Matoša po novem prodaja tudi border collieje. Se komu kaj sanja od kje bi prišli?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #537 : torek, 12.04.2005 : 13:16:00 »

Matoša že dolgo prodaja borderje. Ponavadi brez papirjev. Od kod? To ve pa le on.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Nala in Fly
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #538 : torek, 12.04.2005 : 18:43:24 »

Pri njemu ni za kupovat katerikolih psov. Večina je bolnih pa neugodne pogoje imajo. on ima Borderje samo za razmnoževt, če pa dobi mladiče jih pa zapre pa se nč z njimi ne ukvarja. pomojem vsi psi tam ful trpijo.   Cry
bogi kužki.... Cry
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #539 : sreda, 13.04.2005 : 08:45:57 »

Matoša že dolgo prodaja borderje. Ponavadi brez papirjev. Od kod? To ve pa le on.
mislim , da ni problema, tudi Slovenci smo se v zadnjih letih založili z nerodovškimi psicam..za krono stvarstva je k uspešni razmnožitvi le teh prispevala celo ena od agilitašic- SRAMOTA.
velja pa še bolj kot za druge pasme, da vsako nestrokovno parjeno leglo drastično poveča možnost težav,ki jih v pasmi že itak mrgoli: preobčutljivost na razna zdravila, slepota in druge okvare oči, epilepsija, displazija in nagnejnost k vedenjskim motnjam so žal več kot pogosta. Tako lahko v naslednjih letih tudi pri nas pričakujemo polna zavetišča slepih, bolanih in predvsem vedenjsko motenih "borderjev".
Upam , da bodo v spanju preganjali vse tiste ,ki so pripspevali k njihovi kotitvi.
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines