mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:00:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana mladičev v leglu
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana mladičev v leglu  (Prebrano 15007 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #15 : torek, 11.11.2008 : 22:29:51 »

Nikjer ne zasledim, katero mleko za mladičke je boljše/slabše (mislim glede na znamko). V pet trgovinah in na veterinah imajo samo od Royal Canin-a. Je ta vredu? Uporablja kdo še kaj boljšega?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #16 : torek, 11.11.2008 : 22:35:56 »

Ja, čisto ok je, mi ga vedno uporabljamo za doječo mamo.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #17 : torek, 11.11.2008 : 22:44:58 »

Aha, ok, hvala za podatek Smiley.
Logiran
zlatolasska
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 151


« Odgovor #18 : petek, 07.05.2010 : 14:40:34 »

Mene pa zanima, koliko obrokov na dan dajes mladickom. Zaenkrat mojim dodajam le en obrok na dan - ostalo jih hrani se mama. Stari pa so 3 tedne. Kdaj dodam se kaksen obrok?
Nekje se spomnim, da sem prebrala, da daje ena lastnica mladickom zjutraj mlecni obrok, potem mesnega... Kaj vec se pa ze ne spomnim.. :S
Malcki tudi zdaj se ne jejo dobro - jih hranim iz roke, sam malo probava jesti le en. Tudi zobk se nimajo - mogoce le vsak kaksna dva.
Logiran
Verona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #19 : nedelja, 09.05.2010 : 07:16:58 »

Ronini mladički so stari 26 dni.
Ker jih je v leglu tudi 9 jih dohranjujemo. 3x na dan.
Kaj jim dajem?
- Naredim 500 ml vode, dodam pasje mleko; in v vsako skodelico (vsak kužek ima svojo posodico) dam eno majhno zvrhano žličko keksolina. Premešam, ponudim. To pomeni, da vsak dobi v posodici okrog 0,6 dcl obroka. Eni ga zmažejo v trenutku, eni malo poližejo in gredo pogledat kaj je v drugi skledi pa spet tam, tretji po tistem, ko že vsi omagajo gre spraznit še kakšno posodo itd...
- Včeraj so prvič dobili (surovo  Shocked) goveje meso. Tisto ta najdražje (brez maščobe in loja). Sveže. V mesnici sem ga dala dvakrat zmleti. V vodi sem skuhala sem ovsene kosmiče. Dodala 1 dcl goveje juhe. Zmešala skupaj ovsene kosmiče in meso... To je bilo veselje. V trenutku, ampak res, ko pravim "trenutek" pomeni, da se štejejo sekunde so bile posodice prazne.
- Poskusila sem z gresom in polento, vendar so mi vse pustili.
- Dala sem jim že eno konzervo Hillsa za mladičke, zmešala s paličnim mešalnikom s toplo vodo...tudi to jim je teknilo.
Tako, poskušamo. Navajamo na različne okuse. Če je prav, ne vem..., ker informacije so v knjigah in spletu zelo različne.
Naprimer:
nekje najdem informacijo da so ovseni kosmiči zelo zdravi, drugje pa da se za pse ne priporočajo, nekje piše surovo meso, drugje piše NIKAKOR surovega mesa...
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #20 : nedelja, 09.05.2010 : 09:16:50 »

Hec surovega mesa je, da moraš imeti zaupanja vrednega mesarja, ki ti bo dal res sveže meso oz. pravzaprav neoporečno, sveže meso namreč lahko prinese marsikatero okužbo.
Logiran
Verona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #21 : nedelja, 09.05.2010 : 09:31:00 »

Kaj pa tatarc?
Tudi za tatarca zaupamo jaz Koudili, nekdo drug Tušu, tretji Sparu itd...
Skratka - verjamem, da se v slovenskih prodajalnah (mesnicah) prodaja samo neoporečno meso!

 Smiley Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #22 : nedelja, 09.05.2010 : 09:33:06 »

Zaupati je lepo, ja.
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #23 : nedelja, 09.05.2010 : 09:56:40 »

Moja mladina ni marala umetnega pasjega mleka, takoda smo preskočili kašice in takoj prešli na mesno hrano.
Dohranjevala sem jih prvo 2x, kasneje pa 4x takrat skoraj niso več sesali pri mami. Takoj smo štartali z mleto govedino. Pri mesarju sem nabavila talepo meso- tistega brez belih nitk, to je bilo ponavadi stegnio in sem ga sama mlela doma, smo tako se lahko prepričaš da ne pade vmes kakšen svinjski kos Tongue To je bil njihov najljubši obrok ( he he in je še danes) drug obrok so bili Royal Canin starter briketki, ki se se super obnesli, so čisto drobni in ko jih namočiš v vročo vodo se hitro zmehčajo. Tretji obrok pa je bila skuta, včasih z rumenjakom, včasih z jugurtom. Ko so jedli 4x dnevno so dobili 2 x brikete, sedaj ko so na 3 obrokih pa ostajam 1x briketi, 1x skuta + sadje in 1 x surovo ali pokuhano /popečeno meso z zelenjavo in dodatkom (riž, testenine, polenta, prosena kaša, ovseni kosmiči..)

Vsekakor je dobro prebrati več literature in se posvetovati s kakšnim izkušenim vzrediteljem, potlej pa izluščiti iz vsakega pomalo ter uporabiti svojo zdravo domačo pamet.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #24 : nedelja, 09.05.2010 : 17:57:24 »

Jaz pri svojih ne kompliciram od 3. tedna naprej dobijo brikete, na začetku namočene, po 4. tednu pa niti to ne več. vse ostalo dobijo pri meni kot priboljšek in ne kot obrok, govorimo o koščkih mesa, rižu, skuti, itd.
Logiran
zlatolasska
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 151


« Odgovor #25 : nedelja, 09.05.2010 : 18:20:06 »

Hvala za vse nasvete. Smiley
Danes smo imeli ze dva obroka prave hrane.. Tongue In sicer dopoldne skutko, popoldne pa briketke namocene v kozje mleko. Samo malcki mi jedo bolj malo, najraje se hranijo se vedno pri mamici. Jedo pa vse se iz roke. Jih moram pocasi navadit na skledcke.
Logiran
Verona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #26 : torek, 11.05.2010 : 08:14:53 »

Počasi mi morala dodajati brikete tudi našim "TaMalim" in glej ga hudička...nekako opažam, da se je mamica Rona prejedla teh Hillsovih briketov.
Živim v dilemi: ali naj med dojenjem in v času, ko bom tudi mladičke privajala na briketirano hrano menjam znamko?
Diši mi edino še Arden Grange (čeprav je Rona dobila samo nek tester in ga je v trenutku pohrustala), vendar mi nek notranji glasek pravi, da bi to lahko bilo TO...  (Tudi Bosch mi je "simpatičen" vendar to verjetno zaradi pralnega stroja  Shocked
Ker sem na zadnjih dveh kilogramih Hillsa in grem danes v nabavo...bi morala pasti odločitev…

Sicer pa so to tako drage hrane…da se mi kar vrti v glavi…

Kako razmišljate drugi? 
Logiran
Verona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #27 : torek, 11.05.2010 : 19:01:24 »

Ni bilo komentarjev...pa sem kupila Hills Roll Eyes

To pa je moja mala Zula.




[attachment deleted by admin]
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Prehrana mladičev v leglu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines