mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 13:54:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129433 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #225 : nedelja, 01.01.2006 : 12:57:22 »

Ups, sem prehitro oddala sporočilo sram.
No, glede petard pa se obnaša kot da jih ni , tako da imamo srečo glede tega.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #226 : nedelja, 01.01.2006 : 13:46:01 »

Tudi za Astorja je bilo to prvo novo leto oz. silvestrovanje...
Ker nočem, da bi bil streloplah sem ga že za božič poskušala adaptirati na pokanje in vse ostalo. Do neke točke, ko je bilo že preveč pokanja je lepo prenašal. Seveda je bil pozoren, vendar nič kritičnega. Ko pa je bilo vse skupaj že tako glasno, da so tudi mene ušesa bolela, je postal malce živčen in sva lepo odšla nazaj v hišo, kjer sva se precartala do konca "fronte". Moram pa reči, da se je skoraj enako slišalo pokanje v hiši kakor pa zunaj.

Torej - konec dober, vse dobro.  Smiley Grobo rečeno - nismo streloplahi. Juhej  Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #227 : nedelja, 01.01.2006 : 13:48:44 »

No Alba je brez posebnega razburjenja preživela naše prvo skupno novo leto. Ležala je v delavnici na dekici in je petarde niso ganile. Bila je pa kar fronta vse od osme ure dalje.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #228 : nedelja, 01.01.2006 : 14:03:11 »

Bucko, se je pa tako zakopal med stvari v garaži, da smo ga komaj ven spravili. Se je vsaj počutil varno.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #229 : nedelja, 01.01.2006 : 14:52:57 »

Pri nas je pokalo vsega okrog pol ure pa še to so bile samo rakete... To je prednost silvestrovanja na 1000 metrih. Naša je prvo pokanje mirno prespala.  Wink  Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #230 : nedelja, 01.01.2006 : 19:45:46 »

Tako ... Preživeli smo še eno silvestrovo ... Tokrat začuda ni bilo toliko panike s Sammyjeve strani kot prejšnja leta, tako da smo večino časa spali. Ni bilo nobenega tresenja, nobenega prestopanja, po kakšnem poku, ki je bil preblizu, je le pogledal navzgor, nato pa spustil glavo nazaj. Ne vem, kaj se je zgodilo. Mogoče je pri 3,5 letih postal zrelejši in spoznal, da ko začne pokat, tudi enkrat neha. Kriza je bila samo okrog 00.00 (takrat je odpadlo vse, kar sem prej naštela), čeprav so pokali od 17h-3h, ker je bilo takrat najhuje.
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #231 : nedelja, 01.01.2006 : 20:48:46 »


pri nas tudi preživeli pokanje petard.Živa se sploh ni zmenila za petarde, malo je ogledovala rakete, medtem ko je bil Medo čisto prestrašen in smo ga čohali in zamotili s priboljški da je malo pozabil da se zunaj bije 'fronta'... mimo naše hiše je šel tudi tradicionalni pohod z baklami in vsi so metali petarde kar na dvorišče.malo se je manjkalo da ni kdo vrgel petade še v uto... groza! potem pa je mami kr v kratki majici letela ven in rekla nej se malo umirijo pa nej se spokajo naprej. in to je bila sama vaška mularija... še dobro da sta bila pesjanarja pri nas v hiši Wink

SREČNO***2006
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #232 : nedelja, 01.01.2006 : 21:11:37 »

Nasa dva sta novoletno  kanonado petard in ognjemetov, tako kot vsako leto, lepo presmrcala, zavita vsak v svojo dekico v varnem zavetju nasega kavca  Cheesy
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #233 : ponedeljek, 02.01.2006 : 01:52:04 »

Pozdrav vsem in SREČNO IN ZDRAVO V NOVEM LETU,drugače jepa tudi naša labika lepo preživela pokanje,sicer je to njeno 5 in na srečo še zmeraj mirno.
    L.P.Majda
Logiran
Mircy
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #234 : petek, 10.11.2006 : 12:04:17 »

Kmalu bodo spet tu, najbolj svetleči prazniki v letu in z jimi glasni poki petard in raket.
Doma imam bernardinca, ki je star 6 let in se grozno boji teh pokov. prvo leto ga ni bilo nič strah, potem pa so mu sosedje v boks vrgli petardo. od takrat naprej je grozno. vsako leto preživi ta nori teden v hiši z nami. Ko sliši kakšen pok je zelo nemiren in težko diha. to se dogaja tudi če je zunaj nevihta in grmi. zadnje čase ga je strah že močnega vetra.
ali ima kdo podobne težave?
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #235 : petek, 10.11.2006 : 12:06:10 »

Pol bi tudi jaz sosedom nekaj nekam vrgla! Jaz lahko povem, da nimam takih izkušenj! Mojo Tisiko moram pazit, da ne bo kako raketo ujela!
Ta strah je trdovraten in ne vem, na kak način se ga da omilit!
Logiran
Mircy
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #236 : petek, 10.11.2006 : 12:10:08 »

ah s temi sosedi mam pa težave odkar je moj kuža prišel k meni domov, pač ne marajo živali in pol sam škodo delajo
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #237 : petek, 10.11.2006 : 12:14:11 »

Mircy, imam podobne težave kot ti. Moja psica se boji vetra, da o grmenju sploh ne govorim.
Baje je rešitev tudi v pogovoru s kakšnim pasjim psihiterapevtom, ampak jaz zaenkrat rešujem tako, da ob takšnih situacijah psico zaprem v stanovanje, s spuščenimi  roloji in zaprtimi okni. Pa malo počoham, potolažim, pa pod kovter.
Nisem pa pristaš tega, da bi morali psa streloplahosti (strel ali petarda) ter strahu pred grmenjem in strelami ter vetrom učiti tako, da ga tem vplivom tudi izpostaviš. Konec koncev, kuža ima veliko bolj izostren sluh kot človek, sploh pa mu ne gredo v račun tisti "visoki" toni.
Logiran
Mircy
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #238 : petek, 10.11.2006 : 12:21:51 »

o tut jst ga ne mislim izpostavljat tem stvarem, k ga je res nenormalno strah. Reševanja zadev pa se lotim na isti način kot ti, sam k moj Sinbad noče pod kovter:)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #239 : petek, 10.11.2006 : 12:26:12 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,79.0.html
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines