mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 09:00:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129341 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #270 : sreda, 13.12.2006 : 10:40:05 »

ja res so zmešani, mislim tazga mulca ki prav zanalašč straši uboge kužke okoli bi prav zlasala! naša je ravno nekaj dni nazaj skoraj pobegnila! revica se je tak ustrašla, da je cukala in otepala z glavo tako močno da se je snela iz ogrlice in zbežala  Shocked mene pa od šoka skor kap! sem imela srečo da je bežala proti domu, drugače ne vem kak bi blo..
petarde bi moral prepovedat in dat visoko kazen vsakmu ki jih meče!! starše in prodajalce ki jih kopujejo oz. prodajajo taki mulariji pa za ušesa! pa ti smrkavci nimajo nobenga spoštovanja več! Angry kam gre ta svet?!

ja, sprej sem pa naročila pri svoji veterinarki na Kajuhovi, sej če si iz Fužin si zih že slišala za kliniko tristokosmatih, ki nam je tak blizu  Smiley  tam so prav fajn! meni osebno je zelo všeč njihov pristop do živali, ker se kot študentka veterine srečujem z raznimi kolegi te stroke, pa moram reči so kar razlike.. Se strinjam s tabo, da je bolje imeti na rezervi kot pa da nimaš ko rabiš, samo pripravi se na čakalno dobo vsaj en teden pa tam okoli 10.000 sit je treba odštet (meni osebno za 60ml mal velik, sploh ko ne drži prav dolgo - kako urco) no, ampak tud to je neki če pomaga, ker da je uboga žival dva mesca pod stresom pa tud ni fajn.. hitr sledijo druge zdravstvene težave!

aja, drugače sem pa jaz zdaj, dokler še drži, ubrala to taktiko da tamalo zvečer peljem na sprehod izven Fužin! je bolj mir!.. vsaj za zdaj.. se odpeljeva z avtom do žal recimo, ali pa tud do fužinskega gradu pa potem peš proti golovcu ali po poti spomina do avtoceste, je vseeno bolje kot pa it čez fužine!
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #271 : sreda, 13.12.2006 : 10:46:08 »

naša je ravno nekaj dni nazaj skoraj pobegnila! revica se je tak ustrašla, da je cukala in otepala z glavo tako močno da se je snela iz ogrlice in zbežala  Shocked mene pa od šoka skor kap! sem imela srečo da je bežala proti domu, drugače ne vem kak bi blo..

Hehe... Cheesy To mi je pa znano. A se nism o tem pogovarjal včeraj? Moja namreč počne isto...
Kar se pa tiče teh mulcev s petardami iz Fužin...samo dve besedi: drhal in svojat...
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #272 : sreda, 13.12.2006 : 10:52:02 »

Meni se z vsega sname in pobegne domov. Nabavila sem ji eno super oprsnico, da ne more vleci, frajerki pa je uspelo pogruntati sistem, kako splezati iz nje v primeru nevarnosti.
Ma, a ni lustno, ko te zjutraj namesto pasjih poljubckov zbudijo petarde?
Eh, tud 10,000 dam zanj, bomo pa na enourne sprehode hodil, doma pa imeli muziko na ves glas - saj smo vendar s Fuzin in se to tako dela (s to razliko, da morata moji mrcini trpeti ob rocku in klasiki :p ).
srčica rubi (in ostale), ce gres miho psihiatricne klinike, prides do dveh travnikov (tam je vec svetlobe kot po PST), pa cista tisina je tam...
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #273 : sreda, 13.12.2006 : 10:55:55 »

ce gres miho psihiatricne klinike, prides do dveh travnikov (tam je vec svetlobe kot po PST), pa cista tisina je tam...
Kje? Pred kliniko ali kje točno?  Shocked
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #274 : sreda, 13.12.2006 : 10:57:06 »

feromonski sprej se uporablja tak, da se kužku našprica na kako rutko in da okoli vratu, deluje pa tak, da potem on to voha in nj bi ga pomirilo.. ubistvu je pol malce ˝zadet˝ od tega. no ne vzet zdj to kot neki grozno, je čist naravno, živali same tud oddajajo feromone v okolco da se med sabo spoznavajo itd. in ubstvu bi nj to deloval kot začasen ˝fix˝.. joj kake izraze uporabljam.. si boste še kej narobe razlagal. pač naj bi odvrnil pozornost od okolce ta čas ko on to voha. omamljen od vonja feromonov.. mmmm (pasnje razmišlanje)

sam, sej pravim, jaz sem opazila na testerju delovanje cca. eno uro, zdj pa tud od psa odvisno. je pa francoska reč imenuje se DAP za kužke, obstaja tud za muce FELIWAY.. drugače pa si lahko kej več preberete na ceva.com (jezika žal le francoski ali angleški)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #275 : sreda, 13.12.2006 : 10:57:57 »

Petarde so hud problem, res.
Moja prejšnja je mela tako fobijo, da vsaj dva meseca po pokanju ni bila sproščena zunaj. Na sprehode smo se pa velikokrat kar z avtom odpeljali.
To, da je oglušela je zanjo verjetno predstavljalo pravi balzam. Zdajšnja dva sta na srečo bolj skulirana. Da ne govorim o našem prepeličarju, ki se mu kar trga in ko sliši poke se spremenini v antenasto žirafo in išče središče dogajanja. Enkrat je smetrja skoraj za lovca zamenjal! Grin
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #276 : sreda, 13.12.2006 : 11:05:36 »

Hehe... Cheesy To mi je pa znano. A se nism o tem pogovarjal včeraj? Moja namreč počne isto...
Kar se pa tiče teh mulcev s petardami iz Fužin...samo dve besedi: drhal in svojat...

hmm.. si morda blondinka? če me spomin ne vara z očali? potem smo se res včeraj menili o tem! smo z istega bloka, vsaj gospa s temnejšimi lasmi, ki je bila zraven vem da je. hehe.. pa res na tem forumu mrgoli fužincev  Cheesy

ja no.. jaz ko opazujem to mularijo moram reči sem čisto razočarana in definitivno bom uporabila vzgojo mojih staršev pri svojih tamalih (ko jih bom imela) in sicer za vsako neumnost TRI PO RITI!! tole ne pretepat otrok je sicer ok, če gledaš s smeri da nekateri v tem pretiravajo, ampak da opustiš tudi vzgojno šeškanje pa ni ravno pametno ker se potem kr razpasejo!!!
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #277 : sreda, 13.12.2006 : 11:11:04 »

hmm.. si morda blondinka?
Ne, razen po pameti...  Wink Drugače pa trenutno ne... Neki smo se menili o tem, kako je tuki v fužinama s petardami in kako se psi snemajo z ovratnic, ko začne pokati... Še ena teta z nemškim ovčarjem je bila zraven...
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #278 : sreda, 13.12.2006 : 11:19:31 »

Tetameta, gres po potki (pes & kolesarska, zraven je pa cestica) vzporedno s PST-jem, ki pelje proti avtocesti. Ko prides mimo vseh stavb, gres levo ali pa desno, pa najdes dva super travnika. Sicer je tisti na levi nekako v hrib, ampak ce se s tem izognes petardam, je super. Se pa tam furajo okoli varnostniki enkrat na uro, ampak ni panike, ce jim reces, da se pes boji petard ali da se npr. goni ipd. Wink
Zdej pa res letim na faks! Pa pa!
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #279 : sreda, 13.12.2006 : 11:31:57 »

Tetameta se opravičujem za pomoto v barvi las.. to štorjo sem povedala že večim pa ne vem več sama kolkim in katerim. Zdej pa če imaš morda psičko Ado potem se pa poznamo bolje, namreč z mojo Rubi se stalo igrata ko se srečamo.  Smiley razn če sem zopet zamenjala..

luncica hvala, bomo šli pogledat ta travnika! varnostniki so pa verjetno iz klinika kaj? samo da ni to njihovo, mislim da se tja hodijo sprehajat pacienti iz klinike pa da varnostniki skrbijo, da kerega kak pes ne ugrizne. Drugače sem že šla tam mimo, samo nisem vedela koliko naprej lahko greš pa sem se raje vrnila. Je pa Rubi že imela srečanje s kakim iz klinike in moram reči vedno skrajno pozitiven! če ne bi bila tako boječka, kar se glasnih zvokov tiče, bi jo dala šolat za kakega psa terapevta. Smiley
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #280 : sreda, 13.12.2006 : 11:42:39 »

Tetameta, gres po potki (pes & kolesarska, zraven je pa cestica) vzporedno s PST-jem, ki pelje proti avtocesti. Ko prides mimo vseh stavb, gres levo ali pa desno, pa najdes dva super travnika. Sicer je tisti na levi nekako v hrib, ampak ce se s tem izognes petardam, je super. Se pa tam furajo okoli varnostniki enkrat na uro, ampak ni panike, ce jim reces, da se pes boji petard ali da se npr. goni ipd. Wink
Hvala! Bom šla pogledat kdaj tja.

Tetameta se opravičujem za pomoto v barvi las.. to štorjo sem povedala že večim pa ne vem več sama kolkim in katerim. Zdej pa če imaš morda psičko Ado potem se pa poznamo bolje, namreč z mojo Rubi se stalo igrata ko se srečamo.  Smiley razn če sem zopet zamenjala..


Ne, si kar prav uganila... Hehe... Cheesy Se mi je pol prav zdelo... Kako je svet majhen, še sploh Slovenija...In Fužine... Grin
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #281 : sreda, 13.12.2006 : 12:16:26 »

Tetameta... Se mi zdi, da smo se tudi mi že srečali... Zadnjič  sva bili s sosedo (ki ima črno labradorko) zvečer ob Ljubljanici. Se je tvoja malce ustrašila moje "kravice", ki pa bi se z njo igrala  Wink. Je taprava? Pa tudi znana se mi je zdela... Samo sem na drugo "poznanost" pomislila  Wink. Aja blonda sem pa jaz  Grin
Tale sprej grem pa kar danes naročit.
lp
T.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #282 : sreda, 13.12.2006 : 12:27:21 »

Tetameta... Se mi zdi, da smo se tudi mi že srečali... Zadnjič  sva bili s sosedo (ki ima črno labradorko) zvečer ob Ljubljanici. Se je tvoja malce ustrašila moje "kravice", ki pa bi se z njo igrala  Wink. Je taprava? Pa tudi znana se mi je zdela... Samo sem na drugo "poznanost" pomislila  Wink.
Se spomnim... Joj, svet je res majhen...  Cheesy
Take sprej je pa dobra ideja...morm mal pri veterinarju vprašat...
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #283 : sreda, 13.12.2006 : 14:23:24 »

Iiiiiii Ado pa tudi mi poznamo! Oziroma jo Luna, Kiana ni tako druzabna okoli zivahnih mladickov Cheesy

srčica rubi, ponoci so pacienti itak notri, jaz tam se nikoli nisem nikogar srecala, ker grem ponavadi zvecer tja, podnevi me namrec vleceta ob Ljubljanici do drugega konca oziroma dol po PST. Varnostnik se pa pripelje enkrat na uro, po mojem bolj zaradi tega, da se ga mulci ne bi tam zadevali, kakor zaradi cesa drugega.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #284 : sreda, 13.12.2006 : 18:36:54 »

Da ne boste spregledali - odprta je še ena tema o petardah!

Petarde, ne hvala!

Morda ne bi bilo slabo napisanega pokazati prijateljem in znancem, ki še uporabljajo petarde in druga pirotehnična sredstva, ali pa otrokovim prijateljem in sošolcem. Z vsakim, ki ga odvrnemo od uporabe petard in druge pokajoče navlake, je kakšna petarda in njen pok manj.
Logiran

Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines