mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 10:47:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129282 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #300 : petek, 05.12.2008 : 00:54:25 »

Jaaaa! Cheesy Zdaj bom zagotovo bolje spala! Končno se je nekaj premaknilo glede tega. Vesela!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #301 : petek, 05.12.2008 : 01:05:31 »

Hja, nisem povsem prepricana, da bo veliko zaleglo, saj bomo morali mularijo in stare cepce vlaciti za usesa kar sami drzavljani in jih prijavljati, se kregati s policaji in podobno. Namrec, tezko je ujeti majmuna na delu, ker je takrat, ko poci, lahko ze dalec.

Moje mnenje je, da bi moral najprej vsak narediti nekaj v svoji ozji in sirsi okolici - za zacetek povedati vsem znancem, da so PETARDE PREPOVEDANE Z ZAKONOM. Niso vec dovoljene niti med prazniki, oz. so takrat dovoljene le najneznejse prskalice, kar pa vecini "herojev" ne bo ustrezalo in bo za njihove pojme premalo v strah spravljalo druge. Drugi korak je klicanje policije vsakokrat, ko vam v blizini kaj poci. Ce 10x na dan, pa 10x na dan.

Upam na najboljse oz. upam, da letos ne bo pokalo Smiley.

Morda bi se dalo nazicati zupane, oz. obcine, da po gospodinjstvih razposljejo opozorila z navedenimi kaznimi Wink Cool
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #302 : petek, 05.12.2008 : 01:18:03 »

Jaz bom zagotovo tole širila naokrog kolikor bom le mogla. Tudi po cesti opozarjala tiste, ki bodo še pokali. Wink Ne vem a se mi samo zdi, da jih je letos res manj? Sem že kakšno slišala pa vseeno. Res pa je, da najhujše šele prihaja Sad. Bi morale biti veliko dražje, da si jih najstniki ne bi mogli privoščiti. Jaz priznam, da si brez rakete novega leta ne predstavljam. Že od majhnega je doma tako, vendar rakete, ne petarde. Rakete so grozno drage, petarde pa poceni.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #303 : petek, 05.12.2008 : 08:20:48 »

jaz bom začela pri mojih učencih! upam, da bodo ostali prfoksi storili enako.  Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #304 : petek, 05.12.2008 : 08:24:46 »

Pri nas letos še ni pokalo. sem vesela, da se premika v tej zadevi, a kaj ko pri nas razen kadilskega zakona nič ni zaleglo.

Ah mene načeloma ne moti, če se poka res samo okoli polnoči, na samem, zelo pa me moti, če se poka pod mojimi nogami. Zato ne silvestrujem na odprtem. Po eni slabi izkušnji.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #305 : petek, 05.12.2008 : 10:55:51 »

Wow, nisem si mislila, da bom dočakala kaj takega! Cheesy

Če boste videli kje koga, ki straži kakšne mulce z dvema črnuhinjama, sem to jaz med čakanjem na policijo. Cool

Letos se mi bo (upam) vsaj splačalo poklicat 113, čeprav iskreno dvomim, da bodo "taplavi" veselo tekali na "kraje zločina". Undecided
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #306 : petek, 05.12.2008 : 15:31:49 »

Jaz pa mislim, da bo to sigurno zaleglo in da se bo situacija izboljšala..
Ker če je prepovedana tudi prodaja močnejših "pokalic", potem jih ti mulci nimajo kje dobiti, ali kako?
Res je, da obstaja šverc, samo vseeno bodo dostopne manj ljudem, ki jih pokanje, zastraševanje, celo mučenje živali in smejanje ob tem veseli. (onih ubogih muck iz Kranja si še kar ne morem izbiti iz glave..)

Lahko samo upamo, da bo situacija boljša kot je bila..in upanje umre zadnje Smiley

heh, fortuna, če imaš takeledve črnuhinje, kot je ena na sliki pod tvojim imenom, potem verjetno nobenemu mulcu ne bo problem počakat policije, mislim, da bodo celo zelo veseli, ko bodo prišli in jih rešili iz objema tih dveh "kužik"  Cool Tongue Wink



LP vsem in čim manj pokanja in prestrašenih mačjih/pasjih družinskih članov  Kiss
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #307 : petek, 05.12.2008 : 17:58:46 »

Ne verjamem, da bo še en zakon, oz. predpis na papirju kaj zalegel. Saj imamo že sedaj časovno (26.12. - 02. 01.) in krajevno (izven urbanih naselij in izven gozdov) omejitev uporabe pirotehničnih sredstev, pa to ne zaleže kaj dosti. Pri nas že cel teden pošteno poka in tako bo do začetka januarja, ko bo petard zmanjkalo. Problem je v tem, da pristojni - policisti - ne morejo biti povsod naenkrat, če jih kličeš itak traja preden pridejo... Tako je. Opozorila, lepe besede in razlage zakaj ne pa itak ne pomagajo.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #308 : petek, 05.12.2008 : 18:23:44 »

Pri nas trenutno pokajo kot nori, moj bogi kuža je čisto prestrašen. Sad
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #309 : petek, 05.12.2008 : 18:44:58 »

Moj pa ne, bi se šel borit! Če je že fronta zunaj Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #310 : petek, 05.12.2008 : 18:50:05 »

V Ljubljani je danes kar naprej pokalo Angry
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #311 : petek, 05.12.2008 : 19:20:25 »

Ja, res je grozno. Angry Vsake nekaj minut poči, in to tako, kot bi bomba eksplodirala. Tudi pri nas smo prestrašeni. Upam, da bo bolje. Undecided
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #312 : petek, 05.12.2008 : 19:47:37 »

Zasovražila sem december zaradi petard  Angry Angry Angry

Danes sem videla v eni štacuni...lahko kupiš od tanajbolnedolžnih...pa skoraj do "bomb"  Angry Shocked

Pri nas "nekaj poči" ala petarda....in imamo najmanj dve uri strahu  Angry Angry Angry
Uboge živali  Cry
Logiran
BlueRose
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #313 : petek, 05.12.2008 : 19:55:23 »

mislim da nas je kar ogromno, ki sovražimo petarde in pokanje takole ves december. Predvsem živali in starejši ljudje so tisti, ki jih te reči najbolj prestrašijo.
Že zdaj razmišljam, kam bom dala svojega velikana, ko bo novo leto in bo pokalo vse okoli, saj ne mara biti v hiši, zunaj pa ga je že zdaj strah. Sad Lepo bi bilo, če bi se ljudje malo zresnili pa se začeli zavedat, da obstaja veliko boljših načinovb za zabavo in zapravljanje denarja, ki niso tako nevarni...
Logiran
goldfish
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #314 : petek, 05.12.2008 : 23:55:48 »

No, hvala bogu imamo eni na podeželju zaenkrat še srečo Smiley Smiley. pri nas sicer še nč ne poka, kot je prejšnja leta ob tem času. ravno tako v okoliških mestih.
to obdobje ni samo stresno za živali, tudi mali otroci so zelo prestrašeni. ma kaj tudi mene je bilo včasih strah it iz šole do avtobusne postaje ko nikoli nisem vedela s katere strani bo kaj priletelo.

tako da nov zakon je super, kako bo pa z izvajanjem zakona bomo pa še videli... Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines