mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 21:31:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129530 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #330 : ponedeljek, 29.12.2008 : 19:40:30 »

in sem jim zagrozila s policijo, ker to ni zaleglo sem jim vsa "penasta" in z rdečimi očmi prijazno povedala, da če poči ena sama petarda blizu mojega psa, jim bom vsem trem glave potrgala...
ka pa, urmil, če bi jih rajš zbutala?  Wink
drgač pa res, no - takile mulci znajo bit ornk "prstjeni". Angry
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #331 : torek, 30.12.2008 : 01:18:38 »

no, pri nas še veselo tolče.
priznam, ko sem imel mladiče, sem vedno kje našel petarde, da sem jih navajal na pok. in ker tolče sem te dni tudi peljal pse ven, ko je tolklo, ker so se budale tako zaganjali v šipe da bi jih razbili in sem jih pač ven peljal da se zunaj pomirijo.

tako da...nekako bomo preživeli. moji namreč niso strelo...poko....plašni, ampak samo pizdijo na pokanje, ker sem jih na pok pač učil da je to nekaj na kar naj bodo pozorni ne pa da se skrijejo. razlog je bil serveda zato da niso zatravmirani. vsekakor je pa rezultat streloplahosti al pa strelo pozornosti enak: pes pizdi, lastnika pa iz tira vrže. POKoMIRNOSTI pa po mojem ni. Na tiste boge pištole startne al pa uške moji ne reagirajo- na vzrejnih, ker sem jih na petarde navajal, bogpomagaj.
me pa spet zanima kje so prej omenjeni uniformiranci, če je že inšpektorjem preveč se s tem ukvarjat. jaz bi bil prav vesel če bi mladiče navajal na mirnost samo z metanjem pokrovk ob tla, streljanjem v videoigrah in morda ob uporabi startne pištole....
hmmmm, kje so torej policaji. pišejo po compu neke nepotrebne zadeve. kako je nekdo kuro zrezal verjetno

Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #332 : torek, 30.12.2008 : 15:44:44 »

Še prijetna izkušnja danes. Sta dva večja mulca (18 let) pokala s pasjimi bombicami, pa sem rekla samo: prosim, a lahko nehata? In sta šla. A ni to lepo! Wink
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #333 : torek, 30.12.2008 : 20:06:51 »

Ja pohvalano, ker marsikdo bi ti še nalašč eno vrgel. Jaz sem mogla čist popenit, da so pospravli petardo, pa še potem nisem bila 100%, da ne bo nič počilo za nama. Angry
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #334 : četrtek, 01.01.2009 : 13:04:00 »

Pri nas je bilo kot da bi preživljali 3. svetovno Lips Sealed
Polnoč sem preživela (neprostovoljno, ker mi je crknil tv v dnevni...) pod odejo v kotu na postelji s Thebo. Neverjetno kako mičkena je postala, cela je ležala v mojem naročju in se reva tresla. Smo ignorirali - kolikor je bilo pač možno v takem položaju.
Res je bilo grozno. Odkrito povedano sem ves čas pokanja mislila na vse tiste prostoživeče mace, ki že tako nimajo zavetja, kako jih mora bit strah in na vse tiste verigarje katerih lastniki se niso spomnili, da jih sploh imajo,... Prav stiskalo me je pri srcu  Sad Žal pa je tako, da tisti, ki pokajo niti slučajno ne pomislijo na druga živa bitja.
Moja novoletna želja je, da bi ljudje imeli več empatije, tako do živali kot tudi do sočloveka.
lp
T.
Logiran
Cipresa
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #335 : četrtek, 01.01.2009 : 15:15:55 »

Tole zadnje si tako lepo povedala, Tecka.
Ob tem lahko rečem le, da nimam sama nikakšne druge noveoletne želje, kot le to.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #336 : četrtek, 01.01.2009 : 16:20:57 »

Tudi pri nas-Zelena jama je bilo kot na fronti.Kaja je preživela novo leto v kopalnici.Sem ji pripravila posteljo in priboljške. Komaj sem čakala, da je bila ura polnoč samo, da bo konec pokanja.

Pa še to - ravno smo se vrnili iz mesta. Vsepovsod je sama glaževina. Do Tivolija sem morala Kajo pol poti nositi.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #337 : četrtek, 01.01.2009 : 21:17:21 »

V našem kraju je bilo še huje kot lani. Najbolj obsojanja vredni so odrasli ljudje, ki naj bi imeli vsaj malce zdrave pameti in kulture v sebi, pa je nimajo.Le ti se pri nas najbolj izživljajo.
Tri moje mačke so bruhale od strahu, ostale niso vedele v kateri kotiček v hiši naj se skrijejo. Tudi oba psa sta trpela. Kljub temu, da smo ojačali glasnost Tv in da niti sekundo niso bili sami .
Še danes se niso povsem umirili saj še vedno malo poka zunaj.
Tudi jaz sem jokala, ker sem ves čas mislila na tiste uboge živali zunaj za katere nihče ne poskrbi. Toliko ljudi ima večvrednostni kompleks, le od kje jim to, ko pa so navaden g..j.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #338 : četrtek, 01.01.2009 : 22:21:21 »

Ojoj, sem lahko vesela da je bilo pri nas presenetjlivo mirno. Od polnoči do dveh je butalo, vendar ne prehudo, potem pa se je umirilo. Danes sta bil le dve detonaciji, sedaj je tiho in mirno. Na srečo se Čip ne boji pokov, on bi šel v akcijo Cheesy
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #339 : petek, 02.01.2009 : 01:15:42 »

naši so morali ven, ker bi drugače z gobci šipe sesuli kot lani, ko sem bil v egiptu in so imeli samo varuško dvakrat na dan, vmes so si pa po svoje naredili (dve sesute šipe in zgriženi dvdji- niso znali lepo odpret in dat v player).
Zunaj smo uživali, gledali ognjemet, se drli na rakete (psi) in pili medico(ljudje). prav prijetno, samo mrzlo Smiley
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #340 : sobota, 03.01.2009 : 15:12:47 »

Tudi pri nas so si privoščili. Že cel december pokanje, pokanje, pokanje  Lips Sealed Da za novo leto ne govorim. Malo po polnoči je šel Brik zraven okoli bloka in kljub pokanju je bil pogumen.  Grin Vseeno pa poznam veliko lastnikov, ki ima psa kateri se boji pokanja.  Undecided
Se je pa zelo umirilo. Včeraj in danes ni bilo več čuti veliko pokanja.  Cool
Res ne vem zakaj kupujejo petarde... Koliko denarja gre zaradi tega v zrak.  Huh
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #341 : nedelja, 04.01.2009 : 18:29:32 »

Tudi pri nas je pokalo že od začetka decembra  Cry
Na srečo smo bili za glavne praznike v mirnem kraju Istre. Ob polnoči pa morda 5 do 10 minut je bilo nekaj ognjemetov...ne petard....tako, da ne vem...ali ne "spuščajo" denarja v pokanje...ali pa so veliko bolj osveščeni in tega pač ne počnejo  Cool
Smo jo torej kar dobro odnesli....vendar v Lj. pa še kar poči vsake toliko časa, kljub vsem zakonom in prepovedim  Angry

Morda bi lahko tisti, ki imajo namen kupovat petarde in vse drugo "strelivo" namesto tega raje dali za pomoč brezdomnim in ubogim živalim. Bi jim bile živali dvakrat hvaležne  Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #342 : nedelja, 04.01.2009 : 19:55:56 »

Čeprav se mi zdi, da v Ljubljani že dolgo ni bilo takšnega miru, le nekaj dni po novem letu. Vseeno je to pozitivna sprememba, kljub, tu pa tam kakšnemu poku ali raketi. Je bilo pa očitno letos veliko več raket kot ostala leta, petard pa manj, čeprav so nekatere zvenele kot "bombe". Skratka, mi zelo uživamo v tej "mirnosti". Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #343 : ponedeljek, 05.01.2009 : 07:32:26 »

Ja sej je res, noben se ne zmeni za te zakone. in potem pričakuješ od otrok, da tega ne bi počeli, pa so starši veliko slabši. res dober zgled.
sem prav bila ponosna na sestriča (prvošolčka) ki je rekel, da škoda denarja, da bi bilo bolje za boge ljudi dat, ko pa za petarde brezveze zapravljat Kiss
potem se pa ta stari oglasijo: ˝ja, take jih učijo v vrtcu.˝ mislim haloooo? sem rajš bla kr tih, ker bi izbruhnil velik prepir, mi je pa pihal iz ušes! Lips Sealed
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #344 : torek, 06.01.2009 : 13:54:37 »

Hm pri nas pa je tole letošnje pokanje prineslo en pozitiven rezultat Roll Eyes.
Ker se Missy zelo boji pokanja, je moj tamali, ki je vsako leto gnjavil zakaj ne naredimo ognjemeta, letos ugotovil, da so petarde, rakete itd... bedne Cheesy.
Vsaka stvar je za nekaj dobra, tudi Missyjin strah, očitno....
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines