mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 20:30:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129449 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #75 : nedelja, 26.12.2004 : 19:58:01 »

LP!
Vidim, da ste raje poslušali pokanje petard, kot pa, da bi naredili kaj koristnega v tej smeri. Jaz sem s svojo idejo kar zadovoljna in ponosna  Cool. Do danes v moji okolici ni počila niti ena petarda. Rakete pa smo gledali samo tiste, ki smo jih videli od daleč. Slišali jih nismo. Sedaj pa ne vem, kaj je temu botrovalo. Ali moji letaki in na njih napisana pasja božična želja proti petardam, ali to, da stanujem v bližini bolnice ali dejstvo, da imajo v moji okolici skoraj v vsaki hiši psa.  Kakorkoli, vesela sem, da so prvi prazniki minili brez petard. Grin
Želim, da bi bilo tako tudi za Silvestra! Enako želim tudi vam.
LP,Miša
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #76 : nedelja, 26.12.2004 : 20:42:34 »

Ne vem kaj naj rečem.  Wink Ko bi tako bilo povsod... Undecided

BRAVO, MISSA!

lp,
yorki
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #77 : nedelja, 26.12.2004 : 20:54:02 »

Tudi pri nas je letos zelo malo petard. Pomojem zato, ker sploh ni tapravega novoletnega vzdušja in je zato tudi manj pokanja.

Witty pa se letos sploh ne boji, ustraši se samo če poči zelo blizu. Na sprehodih sploh še nisva slišali petard... Kadar pa vseeno kaj poči (to je ponavadi zvečer, ko je Witty z mano v hiši), se Witty zbudi in gre lepo počasi pogledat do stopnic (naprej se ne upa) da nas sliši, nato pa spet lepo počasi nazaj spat. Smiley Se imamo zelo fino napram prejšna leta. Smiley

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #78 : nedelja, 26.12.2004 : 21:22:34 »

Jaz sem bila danes prav vesela, ker je zunaj dezevalo. Tako je mularija raje sedela pred TV, kot pa metala petarde, mi pa smo imeli miren sprehod.  Cheesy Drzim pesti za slabo vreme tudi v naslednjih dneh! Grin Nas pa verjetno 31. caka prava kanonada, saj sem danes ugotovila, da se je nas najblizji sosed vrnil domov, kar pomeni, da se bo spet obnasal kot najstnik! Angry

yorki, ti kar poklici! Ce ne drugega jih gremo preventivno obiskat in malo povprasat o oskrbi psa!. lp
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #79 : torek, 28.12.2004 : 10:49:09 »

Ja, tudi pri nas je zelo "zanimivo"  Undecided Moram reči, da v Fužinah ni nikoli tako pokalo kot poka v Polju  Angry

Pa še "fin" dogodek od včeraj;
Ravno sem se vračala iz sprehoda s svojima pesjanoma. Ko sem bila cca 3m pred vhodom v blok, vrže mulec iz sosednjega bloka petardo skoraj vame in v psa (mislim, da me res ni videl, ampak vseeno).
Huarmi se je samo ustavila, Supay pa je dobesedno znorel in mu skoraj skočil za vrat.
Mulca sem seveda nahrulila in malo je manjkalo, da ni pokasiral še ene okoli ušes. In veste, kaj mi je smrkavec povedal v zagovor?  Shocked Shocked Shocked Da meče petarde pred našim vhodom, ker se njihova Strela (psica) boji petard  Angry Shocked

Mislim...

Yo
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #80 : torek, 28.12.2004 : 11:08:26 »

Na vseh blokih na Novih Poljanah (Ljubljana) je prejšnji teden visel listek s prijaznim tekstom za boj proti petardam. Listi so seveda z večine blokov po hitrem postopku izginili, stanje pa je tako, kot da smo na najhujši fronti. Tudi dež petardarjev ne ustavi. Mečejo jih celo nadobudni očki (tudi v poznih večernih urah), ki v hipu pozabijo, da imajo doma majhne otroke in ki jih sicer moti vsak najmanjši hrup Angry Angry Angry

Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #81 : torek, 28.12.2004 : 11:36:31 »

Kar zadeva petarde moram povedat, da je v naši okolici letos zelo malo pokanja Cheesy. Sicer pa sem presenečen nad Pacotom, ki to kar mirno prenaša Grin. Sicer se zdrzne če poči, včasih tudi malo zalaja, drugače pa ostane kar miren. Najbolj ga jezi, če poči zunaj, takrat ko je on v hiši. Takrat pa kar malo jezno laja. Smiley
Logiran
jola
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #82 : torek, 28.12.2004 : 13:33:29 »

Jaz pa sem letos lahko kar srečna Cheesy, namreč iz bloka sem se preselila v hišo in imamo skoraj božji mir Grin.
Prejšnje praznike  sem mislila, da če se to miniranje ne konča se bo zmešalo meni ali pa Lini. V bloku je pokalo skoraj ves december, brez pardona kje, na stopnišču, v dvigalu, na parkirnem prostoru... Lina revica je pod kovtrom ležala in se tresla kot miška pred mačko, pokanja se še vedno boji in to kar panično, ne pomaga nič, ne tolažba, ne božanje, nič.
Jola pa je k sreči še zelo mlada in ni doživela še nobene slabe izkušnje, tako da upam, da tako ostane. Otroci pa sreča rastejo in spijo trdneje...
lp
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #83 : torek, 28.12.2004 : 13:38:03 »

Jola,

enako je bilo pri meni. Lani jeseni smo se preselili v hišo in je tukaj pravi mir pred tistim, kar se je dogajalo v bloku Smiley. Hiša je sicer v naselju, okoli je veliko otrok, pa vendar ni takega pokanja kot v blokovskem naselju. Sedaj pa ne vem, ali so ti otroci bolj pridni ali pa okolica tako dobrodejno vpliva na njih. Sicer včasih poči, ampak to še zdaleč ne dosega decemberske vojne, ki se je odvijala v blokih Huh.

Lep pozdrav in čimveč miru!
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #84 : torek, 28.12.2004 : 18:14:46 »

Jah, jaz sem bila že v trdnem prepričanju, da letos v našem naselju ne mo mrgolelo petard. In kaj se mi je zgodilo prejle, ko sem šla s Torijem na sprehod?
"Sosedov poba" ( Grin) je bil namenjen k drugem sosedu in je dobro videl, da sem s Torijem zunaj. ****** dobro ve, kako plašen je moj mali mišek (po imenu Toro Wink), ampak je kljub temu cca. 8 m stran od naju spustil petardo! Angry Angry Angry Najprej sem Torija prepričevala, da bi se premaknil in odšel v hišo, ko pa je počila petarda, je v hišo odletel kot raketa. Oziroba BI odletel, če ga ne bi ustavila ograja. Roll Eyes
In kaj ta dva ****** delata v tem trenutku?! Spuščata rakete in pokata petarde brez prisotnosti staršev!! Sosedova mama je enkrat prišla mimo, ampak jima ni čisto nič rekla!!! Angry Sad Malo manjka, da bom šla tjale ven in jima rekla naj to počneta kje drugje! Prvi je star skoraj 11 let, drugi pa 10! Mislim... jaz še v prisotnosti staršev ne upam spustiti rakete, samo iskrice, ki ne spuščajo nobenih zvokov.... Roll Eyes
Aha, pa naj še omenim tole - mama tega prvega "smrkavca" je sestra neke gospe, ki je mama lastnici tistega dolgodlakega NO-ja! In njihovi hiši sta ena zraven druge. Torej to razburja tudi nemškega ovčarja... Mislim... In ta smrkavec vsak dan vpije na psa, naj že enkrat zapre svoj "gobec", prav neumno pa naokrog trobezlja (že nekaj let), da dobi psa. Ubogi (njegov) bodoči kuža, pa tudi Ron... Lips Sealed Roll Eyes Angry

lp,
yorki
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #85 : torek, 28.12.2004 : 18:25:22 »

Hja, tudi pri nas kanonade trajajo že cca 2 uri. Mislim, da bom tokrat šla ven in ko mi bo počil film, bom spustila Supaya  Shocked Z nagobčnikom, seveda  Wink (v temi se itak ne vidi  Grin ).

Lp, Yo
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #86 : torek, 28.12.2004 : 19:36:04 »

Pri nas niti ni tako hudo, je precej urejeno naselje. Je pa za novo leto polno raket. Priznam, da smo tudi mi kupovali rakete, petard pa nikoli. Rakete se mi zdijo še kar, ker vsaj nekaj imaš od njih, ne samo poka  Smiley Pa še nekatere ne pokajo tako močno.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #87 : torek, 28.12.2004 : 19:52:19 »

mi imamo zaenkrat mir, 31. pa pricakujemo posteno kanonado, saj so nasi najblizji sosedi izredno "pirotehnicno usmerjeni". Ponavadi se igrajo generalko celo popoldne. Manjka jim samo se lansirna rampa  Roll Eyes Roll Eyes Undecided Tako da bova novoletni vecer pac prezivela v druzbi kosmatincev.
m.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #88 : torek, 28.12.2004 : 19:57:04 »

maja01, tudi mi imamo take sosede. Frigga se bo letos pa pri stari mami merkala (kot lani) in vem, da bo lepo poskrbela zanjo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #89 : torek, 28.12.2004 : 20:13:05 »

Rakete se mi zdijo še kar, ker vsaj nekaj imaš od njih, ne samo poka  Smiley Pa še nekatere ne pokajo tako močno.

Ja, sikajo in prasketajo pa - in pasji sluh je... kolikokrat že močnejši od našega???
Aja, pa niso tu le psi, so še mačke, pa divje živali, pa ozon...

Lp, Yo
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines