mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 10:56:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 129123 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #90 : torek, 28.12.2004 : 21:24:48 »

Ja, sikajo in prasketajo pa - in pasji sluh je... kolikokrat že močnejši od našega???
Aja, pa niso tu le psi, so še mačke, pa divje živali, pa ozon...

Lp, Yo

Saj ne zagovarjam nobenih pirotehničnih sredstev, samo pravim, da so rakete po mojem malo boljše, ker ne pokajo toliko in imajo tudi svetlobne učinke (za ozon pa nisem vedela, hvala za podatek). Kolikokrat je pasji sluh boljši od našega pa ne vem, je pa včasih verjetno odvisen tudi od nagrade oz. ugodnosti, ki jo prinese določena beseda->trik  Grin.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #91 : sreda, 29.12.2004 : 08:17:49 »

Saj ne zagovarjam nobenih pirotehničnih sredstev, samo pravim, da so rakete po mojem malo boljše, ker ne pokajo toliko in imajo tudi svetlobne učinke (za ozon pa nisem vedela, hvala za podatek). Kolikokrat je pasji sluh boljši od našega pa ne vem, je pa včasih verjetno odvisen tudi od nagrade oz. ugodnosti, ki jo prinese določena beseda->trik  Grin.


No, moje mnenje je, da rakete niso čisto nič boljše. Naša psička se prav zaradi raket (ker se razpršijo čez nebo- tega jo je strah, zraven pa poči in je vse poke povezala z raketami) boji še petard in ostalih pokov, ki se jih prej ni bala Undecided Tako da imava sedaj na sprehodih grozne težave, če poči kje v bližini, saj jo zajame panike in ne ve kaj bi naredila. Začne samo vleči proti domu, da se skoraj zaduši. sram
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #92 : sreda, 29.12.2004 : 13:56:33 »

Vidim, da se vsi razburjamo zaradi "metalcev petard" in tistih, ki spuščajo rakete Smiley. Kako je pa pri vas za silvestrovo? Pri nas je namreč ob polnoči velik ognjemet, ki ga "časti" občina. Če lahko utišamo še ne vem koliko privatnih pokalcev in razsvetljevalcev, nam takrat za 10 - 15 minut ne preostane drugega, kot da čakamo da mine. Pa ta in podobni ognjemeti krepko prekašajo pokanje petard in navadnih raket Cheesy. Vsaj pri nas poka tako, kot da streljajo s topom največjega kalibra, žvižga pa tudi tako kot na fronti Huh. So stvari, ki jih je treba prenesti, tako tudi to prednovoletno pokanje.
Vsakemu pa, ki mu uspe utišati vsaj enega, pa iskreno čestitam Cheesy. Jaz sem to poizkušal še v bloku, pa sem jih samo pregnal k drugemu bloku, kjer so potem rekli, da jim jaz ne pustim pokati pred svojim blokom. Pa sem jih na koncu poslušal od nezadovoljnih sosedov. To je še huje in bolj para ušesa, kot pokanje petard Huh Huh Huh.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #93 : petek, 31.12.2004 : 17:47:18 »

Pri nas vsi navalijo z ognjemeti, raketami, petardami...
Midva s Torijem sva pred kratkim prišla iz sprehoda. Je kakal, tako, da je za danes poskrbljeno. Zdajle enkrat gremo še nekaj na vikend in gre povsem verjetno zraven. Potem bomo papcali novoletno večerjo, okrog 23.00 h pa sledi še zadnji, kratek, sprehod. V moji sobi mu moram še postlati, prinesti igračke... Wink Tako, da ne bo tako hudo in se bo vsaj malo zamotil. Opolnoči bom šla najprej preverit k Toriju, če je vse OK, potem pa ven 'na kakšen' ognjemet. Hehe, letos pa nimamo raket, ne ognjemeta ampak samo tihe iskrice, kot kakšen mini ognjemet. Wink

Pazite na svoje kužke!
yorki in Toro
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #94 : petek, 31.12.2004 : 17:59:59 »

Pri nas se je že začelo Undecided.Na žalost so sosedje doma in že mečejo petrade....Rina se ne boji toliko(na srečo)-smo tako ugotovili!Ampak vseeno pride noter imam že vse prpravljeno na postelji Grin


lepo praznujte in...Srečno 2005!

Nina&Rina
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #95 : petek, 31.12.2004 : 18:50:54 »

Pri nas so ognjemeti že dobro uro in niti najmanj jih ne primankuje. Me pa nič ne mika, da bi si jih ogledala. Roll Eyes Pred deseto uro so zame brez pomena. Tongue Grin Torotu in Adiju bom pa (kot sem že napisala) pripravila zavetje v sobi. Toro je bil že včeraj, ko je 'potiho' (oddaljen ognjemet) pokalo, čisto fuč. Undecided Bomo videli kako bo, ker letos so pa res glasni.
Na sprehod sva šla malce višje v 'klanc' in v vasi je zaradi petard izgledalo kot da gori (dim), v Hrastniku pa baje zelo smrdi po tem d*eku.
Lepo se imejte! yorki
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #96 : petek, 31.12.2004 : 19:24:26 »

ja tudi pri nam se smodi vse........khm.....mam občutek da smo na fronti!!!

Za rondija sem pa vesela lepo leži in se tudi premakne ne ko kaj poči...zanimivo za božič je pa take počel!!!!
mačkon tiggy pa leži na okenski polici, na mini dekici, ki si jo je sam privlekel in gleda ven kdaj bo začelo pokat in se bliskat...res je čudak...hihi

druače vam pa vsem želim lepo praznovanje in predvsem mirno!!! Kiss Kiss

lp, irena, rondo in tiggy
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #97 : petek, 31.12.2004 : 23:13:13 »

Na srečo imam lovskega psa in ima že v genih,da se ne boji pokanja.Je pa pred približno pred enim tednom en mulc vrgel petardo 1 m stran od žive!Vem da ni bilo ponesreči ker se je smejal ko se je  živa  skrivala za mano.Jaz sem se komaj zadrževala Angry.Jaz ne vem kaj bi z njemu naredila če bi se živi kej zgodl(na srečo se ji ni nič).Mi pa ni všeč da to mejčejo ker so potem živali skoraj kot živčne razvaline.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #98 : petek, 31.12.2004 : 23:21:13 »

Prejle sem poskusila iti ven s Torijem, vsaj toliko, da bi še zadnjič lulal! Pa ni bilo nič! Že PET UR neprestano nekaj poka!!! Angry Angry Angry Ne vem zakaj so ognjemeti zanimivi že ob 19.00h!!!  Huh Potem ob 00.00 ni več tako zanimivo in vse izgubi svoj čar!!
najraje bi šla tja ven in dobesedno zavpila naj se skrijejo v svoje bajtice do polnoči!! Angry Angry Angry Itak pa raj ne razmišljam kako bo takrat, če je že sedajle tako!! upam, da so vso pirotehniško zalogo že porabili Lips Sealed
Še novoletne večerje ne moraš v miru pojest (če jo imaš)..pa tako ali tako si vsak zasluži na novo leto vsaj malo miru s svojo familijo!!
sem pa zelo jezna!!!!! Angry Angry Angry Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

lp,
yorki
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #99 : sobota, 01.01.2005 : 00:36:16 »

Evo! Pa je mimo! Cheesy

Jaz sem zdaj prow vesela! Sem šla posebej za to priložnost s Šadotom na en griček nad Kobaridom gledat ognjemet. In se ni prav nič bal!!! Saj tud prejšnja leta ni zganjal nobene panike, sam zdaj sem hotela videt, kako bo reagiral zunaj svojega okolja.

Lepo sem ga spustila z vrvice in se usedla, on pa kot, da ni nič. Kljub pokanju in bliskanju se je lepo sprehajal naokrog, se polulal, pokakal, malo vohal...skratka obnašal se je tako kot vedno.  Grin
Potem se je usedel zraven mene in sva si preostanek bliskalic in pokalic ogledala skupaj.

Zelo lep začetek novega leta!  Grin

IN ŽELIMA VAM ČIM VEČ ZDRAVJA, SREČE, VESELJA IN MEDSEBOJNEGA RAZUMEVANJA! Vam in vašim živalicam!

Lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #100 : sobota, 01.01.2005 : 18:41:37 »

Pri nas se Vona nikoli ni bala petard, medtem ko se Ajsa panicno boji ze grmenja (se preden so oblaki na nebu, se Ajsa ze trese Wink), kaj sele petard. Zacne se trest, slinit in je nikakor ne mores umiriti.

No, ampak starost je s sabo prinesla eno dobro stran Roll Eyes - ker je Ajsa zdej skoraj popolnoma gluha, ne slisi pokanja in je ni strah Tongue
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #101 : nedelja, 02.01.2005 : 14:32:56 »

na srečo so se naši letos spametovali, tako da je bil sammy lepo v jedilnici pod mizo Cheesy in sem bla prav vesela! letos... ups... prejšnje leto so se začele stvari postavljati na svoje mesto. skupen dopust, izlet, ograja, zdaj pa še to, da je bil notri. aja, midva sva mela tudi težave z lulanjem. če je pokalo ni blo šans, da bi se polulal. na sprehodih pa takšna poslušnost, kot je ni med celim letos  Tongue to je edina stvar, ki jo bom pogrešala...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #102 : torek, 04.01.2005 : 10:44:00 »

V Beogradu so metali pa take petarde, da je pokalo kot na fronti  Angry Naše petardice se lahko skrijejo pred srbskimi, ki so debele kot kumare, počijo pa kot granate. Presenečena pa sem bila nad tem, da tamkajšnji potepuški psi to čisto mirno prenašajo- poči zraven njega pa niti ne trzne... Sem pa zato jaz toliko bolj trzala  Grin
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #103 : torek, 04.01.2005 : 11:18:01 »

 Mi smo pa letos, dobili sosedovega pamža na delu.  

Par dni pred novim letom sem našla ostanke( olupke) petard  točno pred garažnimi vrati( ponavadi je Dami v garaži)  In ker nismo mogli dobiti krivca na delu smo mu nastavili past.  Damsterja smo posneli( njegove  arije in napeve- kadar je sam doma, smo zapekli na cd)....... potem pa v avto in kakor da je sam doma smo predvajali njegove napeve   .......... čez  deset minut pa sosedov pamž in njegov  kompanjon z petardami iz za vogala   , veselo z petardami........ jaz in  moj  pa iz za drugega vogala Grin Grin

Potem sta  jih pa pokasirala  pa še petarde sva jima zaplenila, pol pa še k njegovmu tastarmu  in je še tam pokasiral Grin Grin..... zdej pa on hodi  kot  preplašen  cucek mimo  naše  hiše in prav ponižno  pozdravlja.  Za novo leto smo bili pa  tako ali tako doma-pri sosedovih( drugih) in je bil naš divjak lepo zraven, ampak niti ena petarda ni počila..........razen  raket to je pa tako ali tako tekma vsako leto( kdo bo več denarja v luft spustil Roll Eyes)

K sreči , da se naš pes ne boji poka.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #104 : torek, 04.01.2005 : 11:20:12 »

BRAVO!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines