mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:14:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 128588 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #285 : sreda, 13.12.2006 : 18:49:23 »

Jana, a to pomeni, da lahko zadevo tudi sprintamo?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #286 : sreda, 13.12.2006 : 18:55:51 »

Jana, a to pomeni, da lahko zadevo tudi sprintamo?

Ja, vsekakor jo lahko sprintate. Morda bo bolje za print verzija, ki je na portalu:

- Projekt - Petarde, ne hvala!
- Seminarska naloga - Petarde, ne hvala!

Za objavo kje drugje (na spletu, v tiskanih medijih...) je treba pridobiti dovoljenje.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #287 : sreda, 13.12.2006 : 18:56:46 »

OK, hvala!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #288 : sreda, 13.12.2006 : 19:14:45 »

No, kar se tiče vaših kosmatinov, pred mojima otrokoma so popolnoma varni. Nikoli v življenju (eden ima 21 let, drugi pa 13) v rokah še nista imela pirotehničnega sredstva. Sta rekla, saj je mama v službi dovolj pokala, torej ni nikakršne potrebe, da bi še midva. In pri tem je ostalo. Glede tega sem nanju zelo ponosna.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #289 : sreda, 13.12.2006 : 19:26:45 »

Ko vas takole berem me je prešinila ena misel: KRASNI STE, DA SE TAKOLE ANGAŽIRATE  (se opravičujem za dretje Smiley )
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #290 : sreda, 13.12.2006 : 20:35:03 »

aja.. še to sem pozabila povedati, pa sem se zdaj spomnila.. tisto feromonsko sredstvo, ki sem ga omanjala prej v obliki spreja obstaja tudi v obliki ˝za v vtičnico vtaknit˝ ali za v avto kot dišave ki jih zanmo kupit za dom in avto  Smiley   če bi bilo kaj od tega bi bilo fino tud to met.. moja je ravno pri mojih nogah pod mizo, ko je pred 5min počila petarda zunaj  Angry
Logiran
mišo
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #291 : sobota, 16.12.2006 : 19:49:18 »

Lep pozdrav.Naš pes Ral je krasen kuža,vendar z prihajajočimi prazniki prihaja prav tako velik problem.Ral je namreč popolnoma steroriziran ob zvoku petard in lahko si predstavljate,kako to zgleda;Ral popolnoma znori in laja do onemoglosti in praktično nemogoče ga je ustaviti.Ima mogoče kdo kakšen predlog kako omiliti situacijo?Zelo bomo veseli kakršnega koli predloga.MIŠO
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #292 : sobota, 16.12.2006 : 19:53:08 »

Živjo Mišo!
Vem kako je ko se pes boji pokov...
Tukaj pa že obstaja tema o petardah:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,10993.0.html
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #293 : sobota, 16.12.2006 : 21:27:06 »

Ko je ravno drobtinica par postov nazaj omenila, kako je ponosna na svoja otroka, ker še nikoli nista držala v rokah nobenega pirotehničnega sredstva, se naj še jaz pohvalim, da tudi jaz še nikoli nisem ničesar prižgala.
Nikoli nisem razumela otrok, ki to počnejo, vedno sem imela ful rešpekt do teh stvari in se zelo bala. Za to gre zasluga moji mami, ki me je vedno znova opozarjala na nevarnosti, ki jih tako početje prinaša.
Pa nisem ničesar zamudila, kvečjemu dobro slišim ker mi grozno pokanje ni načelo sluha, pa tudi prste imam še cele.

Seminarska od deklic je pa na nivoju, glede na njuno starost pa sploh. Bi z veseljem poslušala predstavitev, pa še par mulcev iz našega naselja bi s sabo privlekla!
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #294 : sobota, 16.12.2006 : 22:31:15 »

Otrok jaz ne krivim. Odraslim norcem s petardami pa povem, da mu prav želim, da bi šel enkrat na fronto - pa naj bo potem korajžen, ko mu bo za ritjo pokal. Sad Sad
Logiran
mišo
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #295 : sobota, 16.12.2006 : 22:45:14 »

Bliža se novo leto.....naš bogi pes je čisto nor ob poku petard....kako mu pomagati..hvala..drugače je miren in priden....se prav spet bojimo.... sram
Logiran
niki76
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #296 : ponedeljek, 25.12.2006 : 14:15:08 »

Mene pa zanima, če kdo ve, kako se postopa, če nekdo zanalašč vrže petardu tvojemu ljubljenčku pod nos in ga eksplozija poškoduje. In kako je v podobnem primeru, ko je ljubljenček pobegnil od doma, pes ni ogrožal človeka, človek mu pa iz čiste hudobije pod nos vrže dinamit, pes iz radovednosti voha dinamit, pri eksploziji pa mu poškoduje uho, oko, nos, rebro? Prosim za nasvet. Kako je z zakonodajo na tem področju?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #297 : ponedeljek, 25.12.2006 : 21:40:00 »

Če bo pes pobegnil od doma, in mu bo kaj eksplodiralo, potem bo prišel poškodovan domov, če sploh bo. Storilca ne bo nihče našel. Če pa bimu na sprehodu kdo vrgel petardo, pa tudi ne vem koliko ne moreš narediti, ker bo verjetno ušel oz. vrgel petardo od nekje, kjer ga ne bo nihče videl. Če bi ga pa jaz videla in prepoznala, bi pa poklicala policijo.
Najbolj nevarno je v blokovskih naseljih. Tja v decembru sploh ne bi peljala psa. Enkrat se mi je zgodilo, da mi je nekdo iz nekega balkona vrgel petardo pod noge. Od takrat imam tudi sama strah pred petardami.
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #298 : četrtek, 31.01.2008 : 23:53:51 »

Jaz pa imam z mojo psičko drugačen problem,ko zasliši vžigalnik ali pokanje,hoče popolnoma vse petarde pojest in se igrat z njimi in resnično ne vem kako naj jo tega odvadim. Za novo leto sem jo morala sprehajat z nagobčnikom, da ji ne bi razneslo gobčka, ker mulci mečejo vse petarde proti njej, ker vedo da jih hoče jest in lovit. Mulcem zvezat roke, najbolj pa me razjezi to, da starši otrokom starim 13 let pustijo metati prave dinamitne palčke.... Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #299 : petek, 05.12.2008 : 00:42:46 »

Spet se bliža čas, ko nekateri kompenzirajo bog ve kaj z zastraševanjem drugih ljudi in živali. Vendar je letos nekoliko drugače, saj je sprejet nov Zakon o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih, v katerem je najpomembnejša novost, da je prodaja, posest in uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 2 in 3, katerih glavni učinek je pok (predvsem so to petarde najrazličnejših oblik in moči), prepovedana. Prodaja pirotehničnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je dovoljena le od 19. do 31. decembra, uporaba teh izdelkov pa je dovoljena le od 26. decembra do 2. januarja. Mladoletnikom do 14. oziroma 16. leta starosti je dovoljeno uporabljati pirotehnične izdelke kategorij 1 in 2 le pod nadzorstvom staršev ali skrbnikov.

- Zakon o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih
- Spletna stran Policije
- Bodi zvezda, ne meči petard!

Razvrstitev pirotehničnih izdelkov:

1. Ognjemetni  izdelki, to je pirotehnični izdelki za zabavo:

kategorija 1 - ognjemetni izdelki, ki predstavljajo zelo majhno nevarnost, povzročajo zanemarljivo raven hrupa in so namenjeni uporabi v strnjenih naseljih, vključno z ognjemetnimi izdelki, ki so namenjeni uporabi v stanovanjskih zgradbah in drugih zaprtih prostorih. Tipični izdelki so bengalske vžigalice, pokajoči vložki za cigarete, konfeti - bombice, pokajoče žabice, male petarde itd.;

kategorija 2 - ognjemetni izdelki, ki predstavljajo majhno nevarnost in povzročajo nizko raven hrupa in so namenjeni uporabi na omejenih območjih na prostem. Tipični izdelki so  rimske svečke, majhna ognjemetna kolesa, bengalične bakle, baterije in kombinacije itd.;

kategorija 3 - ognjemetni izdelki, ki predstavljajo srednje veliko nevarnost in so namenjeni uporabi na prostem, na velikih odprtih območjih in katerih raven hrupa ni škodljiva za zdravje ljudi. Tipični izdelki so rimske svečke, ognjemetna kolesa, bengalične bakle, baterije in kombinacije itd.;

- Zakon o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih
35. člen
(omejitve za prodajo in uporabo pirotehničnih izdelkov)
(5) Prodaja, posest in uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 2 in 3 katerih glavni učinek je pok, je prepovedana.
(6) Prodaja ognjemetnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je dovoljena od 19. do 31. decembra, njihova uporaba pa je dovoljena od 26. decembra do 2. januarja.
(7) Uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 1, katerih glavni učinek je pok, je prepovedana v strnjenih stanovanjskih naseljih, zgradbah in vseh zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v prevoznih sredstvih za potniški promet in na površinah, na katerih potekajo javni shodi in javne prireditve. V stanovanjskih zgradbah in drugih zaprtih prostorih je dovoljeno uporabljati le ognjemetne izdelke kategorije 1, ki so proizvedeni, namenjeni in označeni za tako uporabo.

8. KAZENSKE DOLOČBE
48. člen
(1) Z globo od 400 do 1.200 eurov se za prekršek kaznuje posameznik oziroma fizična oseba, ki:
5. prodaja, kupuje, poseduje ali uporablja ognjemetne izdelke, ki so namenjeni le pravnim osebam in podjetnikom, ki imajo ustrezno dovoljenje ali ognjemetne izdelke kategorije 2 in 3 katerih glavni učinek je pok oziroma dovoli uporabljati baterije iz kategorije 3 do 1000 g neto mase eksplozivnih snovi in fontan iz kategorije 3 do 750 g neto mase eksplozivnih snovi v posameznem izdelku fizični osebi, ki še ni stara 18 let (tretji in peti odstavek 35. člena);
6. uporablja ognjemetne izdelke kategorije 1, katerih glavni učinek je pok na krajih, na katerih je njihova uporaba prepovedana ali jih uporablja izven dovoljenega časa (sedmi odstavek 35. člena);


Upam, da bo ljudi enkrat le srečala pamet!
Logiran

Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines