mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:13:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petarde so prepovedane!  (Prebrano 128655 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #375 : torek, 15.12.2009 : 13:34:02 »

Tjah, ne vem - klicala sem v prejšnjih letih dvakrat, ker so mulci iz bloka metali petarde iz balkonov na stezo ob bloku. Obakrat so prišli hitro in obakrat je hitro bil mir. Res je pa, da sem povedala, na kateri strani bloka je bil balkon in približno katero nadstropje (obakrat je bila tema in se je lepo videlo, kje prižigajo vžigalice).

Pri petardah jaz nimam milosti. Ko sem bila stara ene 10 let, so mi vrgli petardo v kapuco od plašča. Eksplodirala je med tem, ko sem jo skušala spravit ven, zažgala luknjo v blagu, prste sem imela kot klobase, slišala pa nič ene par dni. Po tej izkušnji me prav nič ni briga kako in kaj, le petard in metalcev le-teh ne prenesem.  Evil
Logiran
Lojz
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #376 : torek, 15.12.2009 : 18:13:25 »

kaj naj storim,ko se moj pes boji pokanja-kar ponori, ko sliši pok?Je zelo plah in se mi zdi , da vsako leto bolj(5let)!Zapiram ga v garažo, vendar to nič ne pomaga; tudi zeliščne kapljice mu dajem pa je vprašljivo.Bojm se novega leta in vse ga skupaj!POMAGAJTE_prosim!?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #377 : torek, 15.12.2009 : 18:20:43 »

Vzemi ga v hišo, v osrednji del - hodnik ali kaj podobnega, brez oken in bodi z njim. Ne zapiraj ga v garažo. Ko se ustraši, ignoriraj (ne ga tolažit, obnašaj se, kot da se ni nič zgodilo).
Pa policijo kliči, ko ljudje mečejo petarde (ki so z zakonom prepovedane).
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #378 : torek, 15.12.2009 : 18:28:25 »

Naša Lesi je tudi bolj plašne sorte in se prav tako že od malega boji pokanja petard (pa grmenja, močnega vetra in tudi drugih šumov, pokov...). Živi zunaj na velikem ograjenem vrtu, v zimskih mesecih pa je precej časa tudi notri z nami. Tako je nekoliko bolj umirjena, čeprav se dobro vidi, da je še vedno nemirna. Vse, kar jaz prakticiram je to, da poskušam ohraniti mirno kri (čeprav mi je to včasih težko, ker vidim, da je prestrašena in mi je težko ostati ravnodušna), normalno govoriti in povsem normalno početi vse (kot takrat, ko ni pokanja). Nič ji tolažilno ne prigovarjam, poskušam se čimbolj običajno vesti.
Ne vem, če ti moj opis dejansko kaj pomaga, ker pravzaprav ne ponuja nobenih praktičnih nasvetov. Morda pa ima kdo drug z več izkušnjami in znanja kakšen bolj konkreten predlog, ki pa bi ga tudi jaz prav rada slišala.
Aja, menda obstaja tudi nekakšen pripravek, ki naj bi psa v tem burnem obdobju pomirjal. Koliko pa stvar res pomaga, ne vem, ker tega pripravka nisem nikoli preizkusila. Na našem koncu je letos na srečo pokanja bistveno manj (do zdaj ga skoraj ni bilo slišati!), kar nas seveda vse zelo veseli, Lesi pa še najbolj.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #379 : torek, 15.12.2009 : 18:28:51 »

O, me je že Vixen prehitela! Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #380 : torek, 15.12.2009 : 21:10:34 »

Pri moji pomagajo samo zeliščne (?) kapljice anxocare, ji pa moram dajati kar pogosto v času najhujšega pokanja. Feromonski difuzor ji ni pomagal niti za pikico, žal.
Zaenkrat pa opažam, da se letos pri nas še kar držijo zakonskih prepovedi uporabe teh pokajočih zadev - zaenkrat...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #381 : torek, 15.12.2009 : 21:18:23 »

Kje se pa dobijo te kapljice anxocare, ker moj Sacha se tudi ful boji pokanja?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #382 : torek, 15.12.2009 : 21:23:00 »

Jaz sem jih dobila na veterinarski v KP po naročilu, sigurno pa jih imajo tudi drugod (proizvajalec Himalaya Drug Factory, dobavitelj ******).
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #383 : torek, 15.12.2009 : 21:45:48 »

Aha, se bom pozanimala pri našem veterinarju!
Logiran
Lojz
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #384 : sreda, 16.12.2009 : 17:51:10 »

Hvala vsem za nasvete in tolažbo, upam, da nam bo pomagalo,tako kut psu,tudi meni.Hvala!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #385 : sreda, 23.12.2009 : 21:55:33 »

Članek o prepovedi petard na MMC RTV SLO.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #386 : sreda, 23.12.2009 : 22:01:18 »

Na našem koncu je letos na srečo pokanja bistveno manj (do zdaj ga skoraj ni bilo slišati!), kar nas seveda vse zelo veseli, Lesi pa še najbolj.

Ampak res. Me preseneča, prijetno seveda  Smiley

Čeprav imam jaz Bučka danes kar notri, saj mu je že ena petarda dovolj  Undecided ko poči ena, je zanjga konec. Laja in me kliče, jaz pa seveda takoj letim ponj.  Smiley Pika je ful manj občutljiva, ampak je tudi notri. Ona pa nikoli ne laja zaradi pokanja, in se tudi ne odziva. Je bolj pogumna od Bučka.  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #387 : četrtek, 24.12.2009 : 09:37:19 »

Naj bodo prazniki varni tudi za naše hišne ljubljenčke!

Spoštovani,

v policiji smo danes, 23. decembra 2009, ponovno opozorili na negativne posledice neprevidne in objestne uporaba pirotehničnih sredstev. Zlasti pokanje petard je izjemno moteče ne le za ljudi, ampak tudi za živali. Zato poskrbimo, da bo tudi zanje prehod v novo leto prijeten, predvsem pa varen.

Glavni koordinator za področje dela službenih psov in policijske konjenice na Generalni policijski upravi Adil Huselja je pozval vse lastnike in skrbnike živali, naj v tem prazničnem času, ko se uporaba pirotehnike, predvsem ognjemetov, v primerjavi z drugimi obdobji leta bistveno poveča, poskrbijo za svoje hišne ljubljenčke. To še posebej velja za lastnike in skrbnike tistih živali, ki jih je strah svetlobnih in zvočnih učinkov. V teh primerih je priporočljivo, da lastniki oziroma skrbniki izberejo čas in kraj sprehoda. Enako velja za čas, ko psi ali druge živali ostanejo same v stanovanju ali na dvorišču.


Poudaril je tudi, da je obmetavanje živali s petardami ali drugimi pirotehničnimi sredstvi prepovedano in da znaša globa za ta prekršek od 400 do 800 evrov.

Marko Medvešek, vodja Oddelka za šolanje službenih psov, pa je ob tej priložnosti opozoril na nekatere obveznosti lastnikov hišnih ljubljenčkov, zlasti lastnikov psov. Povedal je, da pes sliši približno 15-krat bolje kot človek, njegovo uho pa je sposobno zaznati tudi zvoke, ki za človeka niso slišni. "Spričo tega si lahko predstavljamo, kakšen učinek ima pok petarde na občutljiva pasja ušesa, če je moteč in glasen že za naša, človeška," je dejal Medvešek, ki pravi, da je to za psa zelo stresno. Lastnike in skrbnike psov je še pozval, naj jim v zimskih razmerah zagotovijo ustrezno oskrbo.

Več o tem na spletni strani policije, kjer smo objavili tudi zvočne posnetke in statistične podatke: KLIK

Lep pozdrav!

Sektor za odnose z javnostmi

Generalna policijska uprava
Ministrstvo za notranje zadeve - Policija


- PETARDE PREPOVEDANE!
- Bodi zvezda, ne meči petard!
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #388 : četrtek, 24.12.2009 : 09:44:32 »

Super. Smiley Upam, da so tole objavili na čim več koncih.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #389 : četrtek, 24.12.2009 : 09:57:55 »

Upam , da bo kazen doletela mojega kretenskega soseda. Kljub prepovedi ta star kozu in njegova pamža vsako leto mečejo petarde.  In upam ,da dobi uno kazen za 800 eur, da mu zaplenijo plačo... mogoče ga bo to izučilo cepca starega. Angry
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Petarde so prepovedane!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines