mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:40:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Slab lastnik
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slab lastnik  (Prebrano 53656 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Donna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


« : nedelja, 08.09.2002 : 21:31:58 »


Najprej se opravičujem, ker nisem vedela v katero rubriko naj postavim moje vprašanje. Ta vikend sva z možem nenapovedano obiskala nove lastnike naših mladičkov ( kavkaški ovčar - starši z rodovnikom, mladički brez rodovnika ) Pri prvem sva bila zelo zadovoljna, kuža zdrav, živahen, za njega lepo skrbijo. Na kratko, vse tko kot mora bit. Pri obisku drugega pa šok. Psa ima zaprtega v hlevu, v temi. Ko naju je mladiček videl, se je od veselja polulal. Šokirana nad tem prizorom nisem spravila besede iz sebe, objokana sem se odmaknila do avta. Štiri mesece sva skrbela zanj kot za svojega otroka. Ko ga je zaprl nazaj, se je slišal njegov jok. "Lastnik" je opravičeval "dom - hlev" psa s tem, da mu njegov box šele dela. Res je kazal nekaj, kar kaže na to, da tam nekaj bo, sam ne vem, če bo to domek za psa. Mož mu je v strogem tonu povedal, da ima en teden časa, da za psa naredi box, drugače vzamemo psa nazaj. Bolje, da ostane pri nas, kakor, da bi imel tako življenje. Zdaj me pa zanima, če je že kdo imel tak primer in kaj naj v takem primeru naredimo? Mu lahko vzamemo psa nazaj? Seveda bi mu denar vrnili. Najina napaka je, to veva šele sedaj, da nisva naredila nobene pogodbe, ampak sva verjela na besedo.
Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem...

Donna
           
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1 : nedelja, 08.09.2002 : 22:50:11 »


Ce bi jaz ugotovila, da se kaksen od mojih mladicev nahaja v "neprimernem" okolju bi ga brez besed odpeljala nazaj domov ne glede na starost ali izgovarjanja lastnika...
Je pa res, da imam kupoprodajno pogodbo, v kateri je doloceno tudi to...

Logiran
Donna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


« Odgovor #2 : nedelja, 08.09.2002 : 23:03:44 »

Lastnik je takoj začel, da nama je psa plačal in da je pes njegov. Mož mu je rekel, da je pes ne glede na to, da ga je plačal, še vseeno "naš". Imava ga namen vzet nazaj, zato naja zanima glede zakona. Ga lahko vzameva?

Donna
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #3 : nedelja, 08.09.2002 : 23:16:23 »


Emmmm ja to je zoprno, ce nimas urejenih teh stvari s pogodbo...
Mislim pa da neb smel biti problema ce mu na vrat posljeta recimo kako drustvo proti mucenju zivali pa se kako prijavo policiji zaradi nehumanega nacina ravnanja z zivaljo (nek zakon obstaja)...to, da je psa placal in je zato ta njegov in lahka z njim pocne kar hoce pa bi bilo vsaj zame brez pomena, ker bi ga vzela tako ali drugace nazaj (torej ce ne drugace pa bi sla ponj, ko lastnika ne bi bilo doma) in se s posledicami ubadala kasneje...v prvi vrsti bi bil mladic...

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : ponedeljek, 09.09.2002 : 14:53:45 »

Veš kaj! Pes tvoj ali njegov, plačan ali ne, jaz bi psa vzela, dala možaku še eno na gobec in odšla. Pa naj dokaže, da je psa plačal. Pesjak bi mu moral postaviti preden je psa kupil in to ni izgovor. Če do sedaj ni pokazal minimalne odgovornosti (pravilna namestitev psa) je tudi v prihodnje ne bo.
Sporoči kako si uredila! lp in veliko sreče
Logiran

valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #5 : ponedeljek, 09.09.2002 : 20:03:54 »


 Se strinjam s Kajo. Jaz sem vzela že štiri mladiče nazaj. Zdaj imam to urejeno s pogodbo, ko pa smo vzeli prvega nazaj pa tega še nisem imela urejenega. Tudi jaz sem verjela na besedo. Pa te počasi izuči!
 Mislim , da je nujno iti po tega kužka , zlepa ali zgrda!
DRŽIM PESTI , ti pa sporoči , kako je šlo.

 Čao-Slavi
Logiran
Donna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


« Odgovor #6 : ponedeljek, 09.09.2002 : 20:31:43 »

Tkole je...mladiček je doma Cheesy, očiščen, nahranjen, pocrkljan, zdajle že lepo spi v svoji "posteljici". V začetku se mu je videlo, da je rahlo prestrašen, ko pa je videl ostale naše pse, je postal takoj "stari" Tosh (Toš). Kako je bilo? Ni bilo ravno problemov, razen par besednih dvobojev, mož je vrnil denar, vzel psa, na vse drugo se ni oziral. Naj bodo veseli, da ni padla še kakšna vzgojna. Za Tosha ne bova iskala novega lastnika, ostal bo doma. Če je hrana in ljubezen za pet psov, bo pa še za enega več. Tole je bila za naju šola, katera vem, da se ne bo več ponovila. Hvala vsem za vzpodbudne besede in držanje pesti ...pozdrave tudi od Tosha Wink

Donna
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #7 : ponedeljek, 09.09.2002 : 21:25:15 »

Dober večer

Pred mnogimi leti mi je znani slovenski ugleden kinolog,danes že pokojni dejal:Pes je kot spomladnasko cvetje.Dragoceno in preplačano.No jeseni je kot trava otavica,ki največkrat konča kot stelja za gnoj.No nisem ga razumel,dokler mi ni pojasnil ,da je imel v mislih cenene nerodovniške pse,ki jih lahko dobiš skoraj zastonj kot travico otavico za na gnoj.

Bivši začasni skrbnik Tosha-kavkaškega ovčarja se lahko samo smehlja,saj je dobil celo denar nazaj za psa ,ki mu ni pomenil prav nič.

"Kupoprodajne pogodbe so larifari,če psa nimaš enostavno rad"

Da pa vzameš takšnemu falotu psa nazaj si pa INNNNN.
Tonko
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #8 : torek, 10.09.2002 : 08:37:35 »

Donna,
iskreno ti cestitam. Malo je takih rejcev kot si ti, ki jim ni vseeno, komu prodajo svojega psa. Glavno je, da ga prodajo.
Pa se beseda o lastnikih: zelo veliko ljudi slabo skrbi za svojega psa. Pes je za oprecej ljudi se vedno neka zival, ki je na ketni, ki se mu da ostanke hrane od kosila.... Nobenih sprehodov, nobenega igranja s psom... Marsikateri pes je vsvojem ubogem pasjem zivljenju dosegel samo 2 sprehoda: na zacetku, ko so ga alstniki vzeli in ga priklenili na ketno in tik pred smrtjo, ko so ga peljali na usmrtitev (kakrsnokoli ze).
Meni moj kuza zelo veliko pomeni in ga imam zelo rada. Veliko veselja imam z njim. Ampak veliko ljudi na to drugace gleda in si verjetno misli, da imam veliko casa, da se toliko ukvarjam s psom.... In marsikomu se verjetno kar malo cudna zdim, da psa vedno vzamem s seboj na izlet v gore, na morje... Se vedno je v SLO presenetljivo veliko psov na ketnah, popolnoma zanemarjenih, lacnih....Me kar srce boli, kadar vidim kaj takega. Ponavadi so to kuzki mesancki, katere ljudje vzamejo zato, da bo cuval hiso -na ketni.




Jaz mogoce mojega zlatkota prevec
Logiran
Piper
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #9 : ponedeljek, 03.11.2003 : 17:21:58 »

Moja, no, ne ravno moja zgoda je sicer malo milejša od vaši, ampak že od otroštva se sprašujem ali je to prav.
Moja stara starša sta živela v okolicei radovljice. Imela sta ogromno išo, ki je skupaj z ostalimi ogromnimi išami stala zraven bolj neprometne ceste, na drugi strani pa je bil za mje pojme ogromen travnik in potem na koncu tega travnika je bila cesta.
Mislim da je taka okolica skoraj idealna za psa. Naj omenim da je imela še vsaka hiša srednje velik vrt, in če psa navadiš ali pa nanj paziš, potem ni pretirane nevarnosti da bi ušel na cesto, pa saj, to je bilo bolj podeželje.
Torej, sosedi so imeli psa huskija (se opravičujem, kr vrjetn ni pravilno napisan) Vsi so imeli tega psa izjemno radi, in marsikokrat je dobil kakšen pribolšek.
Ampak ali niso huskiji vlečni psi, ki potrebujejo veliko gibanja? In dobro, vrjemem da je morda med vami nekdo, ki ima to pasmo in sta oba zelo srečna ampak ali je slovenija primerna za take 22kožuharje22? Še posebno če živijo v ograjeni ogradi s pasjo hišico. V pasji hišici je toliko prostora kot v vaši malo manjših a dovolj prostornih kopalnicah, preostali prostor pa je razdeljen na tri krajše manjše predsoe in malo večji prostor 5 m × 2 × ? Res ne vem ker se niti ne spoznam na to pasmo ampak ta pes se mi je vedno tako smilil, ko se je prižel g žični ograji da smo ga potem oažli.  il je ogromen in skratka če ga ne i poznala i se ga zagotovo ala. A bil je tako prijazen in in tam je bil odkar pomnim. Zaprt v pesjaku, vsake tolikočasa pobožan, deležen prijazni besed in pribolškov. K starim staršem sem prihajala približno 2× na mesec, malokrat ampak vedno je bilo enako, in babica je pravila kako ubožec vsako noč tuli.
Ne dvomim da so ga imeli lastniki radi, in v svojem življenju sem ga edino dvakrat videla ležati zunaj ograje, kakšne trikrat pa ga ni bilo - vrjetno je bil na sprehodu.
No,  ponavadi sem v radovljico prišla v nedeljo in tam ostala cel dan, tako da... je skoraj nemogoče da bi ga tisti dan vsaj trikrat peljal ven.
Je bilo to hudo narobe? Je pes močno trpel? Se je morda navadil in se ''umetno polenil'' kot se poleni mnogo ljudi, ki cele dneve preždi pred TV-jem s čipsom v rokah? Ampak pes ni človek in skoraj ne mora vplivati na svoje življenje...
No, opravičujem se zaradi tako dolgega posta ampak to me je vedno tako zanimalo.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : ponedeljek, 03.11.2003 : 21:28:23 »

Citat
Je pes močno trpel?
Nekateri psi, oz. kar preveč psov na svetu trpi še bolj. hrano, vodo, zatočišče in lastnika je imel. Je bil na boljšem kot kakšni v hujših ž. pogojih.

Niso vsi psi takšni srečkoti kot so naši!!   Sad Tako pač je.
Če je trpel?
Možno bi bilo tudi, da je bil čisto zadovoljen. No ja... Tongue
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #11 : ponedeljek, 03.11.2003 : 21:36:48 »

Tist pes je bil vrjetno malamut (je vecji od husky-ja). No pa saj vseeno. Sigurno da kuza ni uzival - to je kazaj tudi na svoje tuljenje. Noben pes ne uziva ko je dan za dnem zaprt v pesjaku. Pesjak naj bo le pocivalisce, streha nad glavo, ne pa da je to njegov zivljenski prostor. In seveda husky-ji, malamuti in samojedi potrebujejo veliko gibanja (tudi iz zdravstvenih razlogov, saj tudi cloveku ravno ne skodi ce se malo razgiba na svezem zraku kot pa da polezava za TV-jem in boleha za raznimi znacilnimi boleznimi). Ti psi prav uzivajo da lahko tecejo, skacejo, se igrajo, uzivajo ko se lahko igrajo z drugimi psi, nori so na sneg in sploh se radi gibljejo. Res da tudi veliko spijo, dremljejo, vendar to se ne pomeni da ne rabijo sprehodov.

Poznam ljudi ki so si zaradi otroka umislili psa - samojeda. Vsi imajo radi pse oz. jih radi crkljajo. Otrok se igra s psom na svoj nacin - hvala bogu ker je potrpezljiv in ima rad otroke drugace bi se ze zdavnaj zgodila nesreca (6 letni otrok). Sprehodi pa so druga pesem. Pes je tudi po 3 dni neprenehoma zaprt v boksu. Zena (ki sicer nima sluzbe - dela pa na polju, vendar ne 24 ur na dan) "nima" casa, moz je precej zaposlen in se mu tudi ne da, starim starsem se se manj da, ... Torej pes je zaprt v boksu, vsake tolko casa mu te malo ocistijo kakece ven, drugace pa bolj ko ne zivotari. Sama ravno kaj dosti ne morem vplivat, prosla sem jih ze (pravzaprav poznam bolj samo otroka), vendar se jim ne zdi pomembno se s tem ukvarjat....  Cry
Logiran
Piper
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 9


« Odgovor #12 : ponedeljek, 03.11.2003 : 22:18:42 »

Grozn.  sram
Logiran
janchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #13 : sobota, 08.11.2003 : 23:50:37 »

Mogoče se bo komu zdelo butatsto vprašanje, ampak bom vseeno poskusila: če imata pasja starša rodovnik, mladički pa ne, to pomeni, da starša nimata vzrejnega dovoljenja ali kaj? Naj mi to prosim nekdo pojasni, da bom dokončno na čistem. Pa tudi to sem že slišala, da nek mladiček nima rodovnika, ker je bil pač toliki in toliki v leglu, čeprav sem prebrala, da bi naj že dalj časa vsi psi v leglu imeli rodovnik.
Lp Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #14 : nedelja, 09.11.2003 : 10:03:38 »

Citat
če imata pasja starša rodovnik, mladički pa ne, to pomeni, da starša nimata vzrejnega dovoljenja ali kaj?


Ja, pravilno si ugotovila. Ponavadi je razlog, zakaj mladiči nimajo rodovnika prav v tem, da starši niso naredili vzrejnega. Včasih pa vzreditelj kakšnega mladiča iz takšnih in drugačnih razlogov ne prijavi  vzrejnemu referentu in ostali psi imajo rodovnik, neprijavljeni mladič pa ne.

In ja, VSI, ampak prav VSI mladiči v leglu dobijo rodovnik. Mislim, da že 10 let ne velja več tisto: ah, veste vaš pes je bil pa sedmi po vrsti in ni dobil rodovnika. To ne velja več. Če je v leglu 11 mladičev, pa 11 mladičev dobi rodovnik.

Ah, kar verjet ne morem, koliko ljudi še nasede tej fori, da je bil njihov mladič ta in ta po vrsti in da zato ne dobi rodovnika. Mar so ljudje res še toliko naivni ali pa se je to že preveč "vsedlo" v glave Slovencev? Naša znanka je približno 2 leti (ali pa 2 leti in pol) nazaj kupovala psa. Dobila ga je brez rodovnika, ker je bil 13., zadnji v legu.  Joj, če bi jaz to prej vedela...

Lp jana

P.S.janchy tale zadnji odstavek se ne nanaša direktno nate ampak na splošno na vse, ki še vedno nasedajo takim foram.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Slab lastnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines