mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:39:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Slab lastnik
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slab lastnik  (Prebrano 53732 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #45 : torek, 10.08.2004 : 18:30:30 »

Če se ne motim in če me spomin ne vara, naj bi se lastnica te psice že odselila. Linch, morda vseeno kaj veš o psički?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #46 : ponedeljek, 20.09.2004 : 11:33:35 »


Najprej se opravičujem, ker nisem vedela v katero rubriko naj postavim moje vprašanje. Ta vikend sva z možem nenapovedano obiskala nove lastnike naših mladičkov ( kavkaški ovčar - starši z rodovnikom, mladički brez rodovnika ) ........
Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem...

Donna
            


Mene pa zanima , zakaj pri vsej tej ljubezni in zagnanosti ne poskrbi "INNN"  vzreditelj še za rodovnike?
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #47 : petek, 24.09.2004 : 18:58:51 »

Hmmmm...Ker se zdaj vsi tako zaganjate zaradi te "nesrečne" psičke, me zanima ali sem jaz tudi slab lastnik psa. Imam novofundlandca.
Živi zunaj, na ograjenem dvorišču. Za primere, ko ni nikogar doma (kar je zelo redko) ima tudi pesjak. Dvorišče je v celoti betonsko, povezano z garažo, kjer ima kuža velik jogi (200x90 cm) za ležišče. Zjutraj je večinoma sam (čeprav je mama ves čas doma, ampak ona se ne ukvarja z njim). Okrog dveh se vrnem iz šole in takrat ga peljem ven, da opravi potrebo. Na daljši sprehod ga peljem še okrog petih. Po sprehodu ga počešem, mu zamenjam vodo in mu dam jesti. Potem še pomijem posodo in počistim dvorišče in garažo (če je to potrebno). Kopam ga enkrat na mesec. Kuža je ubogljiv, živahen in zdrav. Med poletjem je imel sicer težave s kožo, ampak smo jih že rešili. Prijazen je do ljudi in ostalih psov.
Ali sem slab lastnik? Nekateri med vami bi verjetno rekli, da sem (ker kuža ne živi v stanovanju  Undecided).
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #48 : petek, 01.10.2004 : 13:35:41 »

Hmmmm...Ker se zdaj vsi tako zaganjate zaradi te "nesrečne" psičke, me zanima ali sem jaz tudi slab lastnik psa. Imam novofundlandca.
Živi zunaj, na ograjenem dvorišču. Za primere, ko ni nikogar doma (kar je zelo redko) ima tudi pesjak. Dvorišče je v celoti betonsko, povezano z garažo, kjer ima kuža velik jogi (200x90 cm) za ležišče. Zjutraj je večinoma sam (čeprav je mama ves čas doma, ampak ona se ne ukvarja z njim). Okrog dveh se vrnem iz šole in takrat ga peljem ven, da opravi potrebo. Na daljši sprehod ga peljem še okrog petih. Po sprehodu ga počešem, mu zamenjam vodo in mu dam jesti. Potem še pomijem posodo in počistim dvorišče in garažo (če je to potrebno). Kopam ga enkrat na mesec. Kuža je ubogljiv, živahen in zdrav. Med poletjem je imel sicer težave s kožo, ampak smo jih že rešili. Prijazen je do ljudi in ostalih psov.
Ali sem slab lastnik? Nekateri med vami bi verjetno rekli, da sem (ker kuža ne živi v stanovanju  Undecided).
Ne, n3wfka nisi slab lastnik, vsaj po mojem mnenju ne.  Cool Kot vidim, se lepo ukvarjaš z njim, da ga nimaš v stanovanju ni nič slabega (po mnenju nekaterih, beri:Pzorko) je celo pravilno, da ga nimaš v stanovanju. Nikakor nisi slab lastnik.  Smiley Wink
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #49 : nedelja, 21.11.2004 : 18:25:24 »

Naj še jaz nekaj napišem. Sami precenite kar se tiče slabih lastnikov.
Ko sem šla v knjižnico, je bila zunaj že tema, a sem pred vrati vseeno opazila malo kepico. Naj povem, da 3m stran od vhoda poteka glavna cesta, ki je zelooo prometna. No ta mala kepica je bil yorki, privezan na navadni vrvici. Bil je tako velik, kot moja dlan. Tudi tresel se je-mogoče zaradi mraza ali strahu.
Moja mama je knjižničarka in sem ji rekla, naj gre ven, pogledat mladega kuža. Zdel se mi je star komaj nekaj mesecev. No, izkazalo se je, da ga je s sabo pripeljala punčka, stara 7 let. Moja mama je rekla, da ga drugič lahko pripelje s seboj v knjižnico, da kuža ne bo zeblo, pa je mala odvrnila, da je že v redu. Pa je bil revček več kot pol ure sam zunaj. Aja, pa po krajšem pogovoru z njo, je še izvedela, da je kuža star 3 leta!!!
Kako so lahko starši tako neodgovorni, da otroku kupijo psa, pa saj otrok še zase ni sposoben skrbeti. Naslednjič se bom s punco sama pogovorila, ampak otrok ni nič kriv.  Sad

Zame je to slab lastnik. Zgodba sama mogoče res ni kaj prida drastična, vendar morali bi videti malega-nisem poznavalec yorkijev, pa se mi je zdel kuža čisto nerazvit. Pa kako žalostno je gledal in se bal. Cry
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #50 : četrtek, 31.03.2005 : 12:14:40 »

Napisat moram eno zgodbo, ki se dotika mnogo aktualnih problemov, še najbolj slabih lastnikov.

Družina je pred približno sedmimi leti kupila kraškega ovčarja. Psička je imela rodovnik, torej ni bila poceni (tisti ki zagovarjate rodovniške pse z dejstvom, da ljudje boljše skrbijo zanje, ker so jih nekaj stali – tu imate izjemo). Lastniki so se dobro informirali (kasneje so mi celo posodili knjige, ko sem kupovala svojo psičko), to ni bil njihov prvi pes. Uredili so ji luksuzen pesjak, namesto sprehodov je bila enkrat na dan spuščena, da se je stekla… Vse OK.
A med vsako gonitvijo je psička pobegnila in prišla nazaj šele čez nekaj dni – breja. Ne vem, mogoče so jo prvikrat zaskrbljeno iskali – tega podatka nimam. A z leti so se navadili, da dvakrat na leto (pozimi s težavo) oddajajo mešančke. Sosedje so vsa leta grozili, da jo bodo ustrelili, saj psička ni bila najlepše socializirana (sama se jo poznala le kot psičko čuvajko, ki se je zaletavala v mrežo, kadarkoli sem družino obiskala). Januarja je pobegnila zadnjič.
Psička ni znala hoditi na povodcu (kar ni presenetljivo glede na to, da je niso nikoli vodili na sprehode), v avtu se je peljala le enkrat – ko so jo pripeljali domov. To pomeni, da je moral veterinar priti na dom, drugače je ne bi bilo možno cepit.

Kaj naj rečem? Upam da je to njihov zadnji pes. In: če bom kdaj imela leglo, bom ZELO pazila kam bodo psički odšli.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #51 : četrtek, 31.03.2005 : 12:37:19 »

lahko bi kar združili temo lovci, klateški psi, srne in  slab lastnik.

To da je pa njihova zadnja psička, so pa verjetno pobožne želje........... luxuzni pesjak  pa ja ne more ostat prazen Angry.

Saj veste  tisto frazo  povprečna slovenska družina ima pasata karavana dva otroka in psa.     Samo psa v šolo peljat  to je pa že preveč. Angry

Moja znanka:  Huda poznavalka psov in pasem, imela je že celo paleto psov  Koker španjela( povozil avto), zlatega prenašalca( zastrupil sosed) dobermana( ustrelili lovci), šnavcarja ( izgubili- smrt neznana)
In to v roku desetih let! Sedaj ima  boxserja- totalno podivjan in razpuščen( revež) Se ne more niti igrat z drugimi psi ker se ne zna.
Ona je pa ful navdušena kako leto, potem se pa sprehodi malo nehajo( pes gre sam na  sprehod) ker ona pa res ne sme zamudit telenovel.
O kakšni pasji šoli....... ne duha ne sluha( je ravno ob petih, kot njena najbolj priljubljena telenovela)

In v zadnjem pogovoru mi je rekla , da najbolj super pes je bil Boni ( koker španjel).  In ko sem ji rekla , da če bi se malo  bolj ukvarjala z njim , bi bil še danes živ, in da  ona tudi za  želvico ni primerna  lastnica, je pa potegnila tako surljo, da bo drugo leto tam njiva za krompir.

In sem se tudi jaz že prepričala, da denar ni merilo za skrb........ nekateri ga preveč z lahkoto zaslužijo, potem ga pa ni škoda.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #52 : petek, 15.04.2005 : 09:00:37 »

No, pa sem spet jezna - in to zelo!!!

Ravnokar so mi povedali, da imajo pri nasi stranki (sorodniki od moje sefice!) - v sluzbi novega psa ... ja, kje pa je prvi? Hmmm ... ne vejo ... lahko da je sel za otroci, lahko ga je zbil avto, lahko da so ga ustrelili lovci - le kje, sej ni nobene velike hoste zravn!!!, lahko da je .....
"Pogresajo" ga ze od marca ... in kaj so naredili, da bi ga nasli??? NIC, popolnoma NIC!!!!! Sem vprasala, ce so pokicali v Gmajnice ... ah, kje, sej je mozno, da ga ja zbil avto ... ja, ne morem verjet kolk so lahko ljudje smotani ...

No, zdej imajo bernardinca starega 6 tednov - se to po vrhu vsega ... ampak jaz jih res ne razumem ... pa kaj jim je!

No, in gledam danes v Gmajnicah ... in tale bi bil prav gotovo lahko Dim ... pa tudi datum na sliki ustreza!!!

Kaj naj naredim?? Tolk sem jezna ... kako so lahko ljudje taki ... star je 7 let in ze toliko casa jih "spremlja" ... no ja .. na sprehodu z lastniki tako se ni bil!!!! ... ga imajo spuscenega pred pizzerijo in to je to .. ima nekaj trave zadaj za hiso!

Ja, zdej je Matic klical v Gmajnice, za informacijo kje je bil najden in koliko naj bi bil star (se zaenkrat ne javljajo) ... ce se bo ujemalo prav, jim povem od koga je pes, pa se stevilko jim dam ... upam samo, da bojo ukrepali ... sicer ne vem kako, pa vseeno ...

Tolk sem jezna, da se oproscam za ves nesmisel v napisanem!!!

Pa tudi, ce tisti zgoraj ni pravi ... NE RAZUMEM LJUDI!!!!!! Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #53 : petek, 15.04.2005 : 10:45:28 »


Kaj naj naredim?? Tolk sem jezna ... kako so lahko ljudje taki ... star je 7 let in ze toliko casa jih "spremlja" ... no ja .. na sprehodu z lastniki tako se ni bil!!!! ... ga imajo spuscenega pred pizzerijo in to je to .. ima nekaj trave zadaj za hiso!
Ja, zdej je Matic klical v Gmajnice, za informacijo kje je bil najden in koliko naj bi bil star (se zaenkrat ne javljajo) ... ce se bo ujemalo prav, jim povem od koga je pes, pa se stevilko jim dam ... upam samo, da bojo ukrepali ... sicer ne vem kako, pa vseeno ...

Naj najprej popravim linchaich ...

Linch se je zmotila, ko je napisala, da ga ne vozijo nic na sprehod ... jaz jih veckrat srecam na travnikih kjer sprehajam moje pse. Hodijo na sprehod na bliznji hrib, in vcasih so imeli psa s seboj. Zelo verjetno, da ga niso vozili na sprehod ravno vsak dan, ampak so se ga pa vsaj obcasno usmilili, in ga peljali malo ven.

No zgodba se nadaljuje pa takole...

Poklical sem v Gmajnice. Javila se mi je neka prijazna zenska, ki pa je bila na moje veliko zacudenje precej nevedna!!! Najprej sem ji povedal kateri pes me zanima, in ce mi lahko povejo koliko priblizno je star. No nevednica na drugi strani telefona je najprej malo "pomislila" potem pa je rekla (s precej drugacnim - nezaupljivim - glasom, kot se mi je javila), da tega pa ne ve. Jaz pa sem bil vztrajen in sem jo bolj konkretno vprasal, ce je pes star mogoce okrog 8 let. No potem sem vsaj dobil odgovor, da glih toliko star ne ve ce je ... mogoce kaksno leto manj. No do tukaj sva se se kar dobro razumela...

Potem sem jo prosil se, ce mi lahko pove kje je bil pes najden. In na moje veliko zacudenje je kar naekrat postala spet popolnoma nevedna vendar pa toliko bolj radovedna. Kar naenkrat sem jo bolj kot izgubljeni pes zanimal jaz! Zanimalo jo je kdo sem, in zakaj se za tega psa zanimam. No, pa sem ji lepo razlozil zakaj se zanimam za tega psa (to je napisala linchaich v zgornjem sporocilu) in se enkrat vprasal kje je bil pes najden. Pa sem ponovno dobil presentljivo natancen odgovor "na obmocju Ljubljane"!!! Hmmmmm ... jaz sem pa mislil, da ga je pripeljal nekdo iz Murske sobote Grin Grin Grin Grin Grin!!!

Po tem neumnem odgovoru mi je dokoncno postalo jasno kaj se nevednici mota po glavi... No v glavnem ... zanimalo jo je se, kdo so ti ljudje, ki so psa izgubili (mislim, da je se vedno prepricana, da so ti ljudje JAZ in nihce drug) in zakaj sami ne poklicejo, ce jih tako mocno skrbi kaj je s psom. Jaz pa sem bil se kar potrpezljiv, in sem ji PONOVNO razlozil, da imajo ti ljudje ze novega psa, in da jih ocitno NE ZANIMA kaj je s tem revezem.

Po tem pa jo je le (na zalost le za trenutek) srecala pamet, in jo je zanimal naslov in tel. stevilka teh neodgovornih (bivsih) lastnikov. Ko pa sem ji povedal, da s temi podatki zal ne razpolagam (pamet je v trenutku odbrzela naprej in se ni vec vrnila ... ZALOSTNO!!!) pa mi je oponesla, da kako je mozno, da teh podatkov nimam, ce so pa ljudje moji sosedi. Octitno me sploh ni poslusala, ko sem ji DVAKRAT razlagal isto stvar - da ti ljudje NISO MOJI SOSEDI ampak zivijo v blizini!!!!!!! Rekel sem, da edini podatek o lastnikih, ki ga imam je, da imajo picerijo ****** (ime picerije ni vazno). Odgovor na to je bil "Ja, ja...".

No, in tukaj sem jo, tik preden mi je zmanjkalo potrpljenja - se vprasal, ce mi bo povedala karkoli v zvezi s tem psom. Ce mi ima namen PAMETNO odgovorit na katero od prej zastavljenih vprasanj, in ali mi misli na kakrsenkoli nacin pomagati. Dobil sem pricakovani odgovor ... "NE"!!!

Tukaj pa je bilo mojega potrpljenja dokoncno konec!!! Povedal sem ji (na nic kaj lep nacin) kaj si mislim o njej - o njenem prikritem obtozevanju, da je pes moj, in da se zdaj pod neko pretvezo zanimam zanj -  in o zavetiscu samem in jo poslal v ***********************************************************

Ima me, da bi sel danes se tja, in ji v obraz povedal, da zato, ker je zaposlena v Gmajnicah ni boga za rit prijela, in nima pravice po telefonu obtozevati kar povprek vsakega, ki poklice in je morda zavrzenemu psu pripravljen pomagati!!!!!!

In ko sem ze ravno pri tej temi...

Do sedaj sem imel z zavetiscem Gmajnice stike dvakrat ... enkrat sem bil tam in danes po telefonu.

Prvic sem bil pri njih z linchaich ... tam sta se znasli dve bokserki. Sla sva ju pogledat in peljat na sprehod. In ko sva se vracala je linch s "svojo" psicko malo zaostala jaz pa sem jo z "mojo" cakal na cesti pred vhodom na parkirisce od zavetisca. In glej ga zlomka ... kar naenkrat zacne z druge strani ceste name vrescat stara posast (v cloveski obliki Wink). Drla se je kot jesihar, naj ze zginem od tam, da njenega kuzka (iz gmajnic) moj pes zivcira!!! No pa sem ji cisto v njenem stilu razlozil, da je psica, ki jo imam na povodcu jaz, tudi iz gmajnic. Kar sledi je precej neverjetno ... ne samo to, da ja vesca stara v trenutku utihnila, in ni bila nic uzaljena, ker jo je en mulc nadrl ... se vec ... poiskala me je na parkiriscu in se mi iskreno opravicevala, da se je drla name. Iskreno mi je povedala, da se je name drla zato, ker je mislila, da imam na povodcu svojega psa in ne psa iz zavetisca! HVALA ZA TAKSNO ISKRENOST!!! No tudi jaz sem ji povedal, naj se nima za nikakrsno "pasjo samaritanko", zato, ker parkrat na teden pelje tega psa na sprehod, in da ji to ne daje pravice, da se dere na mimoidoce ljudi, ki ji nic nocejo!!!!!

No toliko o mojih izkusnjah z zavetiscem Gmajnice ... recem lahko samo se to, da mi gre na k o z l a n j e zavetisce samo (no, na to, tam zaposleni, in razni "pasjeljubci", ki tam sprehajajo pse, in si s tem lajsajo vest nimajo vpliva), se bolj pa odnos teh ljudi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BLJAK!!!!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #54 : petek, 15.04.2005 : 13:36:08 »

Hmmm ... sem vesela, da sem ravnokar dobila na telefon zelo prijazno gospodicno, najprej sem bila zaslisana zakaj klicem, pa sem ji povedala, da morda zato, da jim povem kdo je njegov (Dimov) lastnik in mi je potem hitro povedala kje je bil pes najden in koliko naj bi bil star!!!

Vse se ujema .. tako starost kot kraj najdbe ... prav tako njegova velikost (namrec je zelo velik) ... in seveda sledi prijava na inspekcijo ... upam, da bodo resno ukrepali ... so se pa za IND-a - po njihovo ze zanimali ... tako da bo prav gotovo nasel nov dom!!!

Res sem vesela za tak razplet, pa jezna na lastnike - ki jih zal poznam ... ampak vazno, da bojo sankcije - upam, da se bodo iz tega kaj naucili in da berncka ne bodo "pogresili"!!!

Hvala gospodicni Sari Jagrič!!! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #55 : petek, 15.04.2005 : 14:09:30 »

Hmmm ... sem vesela, da sem ravnokar dobila na telefon zelo prijazno gospodicno, najprej sem bila zaslisana zakaj klicem, pa sem ji povedala, da morda zato, da jim povem kdo je njegov (Dimov) lastnik in mi je potem hitro povedala kje je bil pes najden in koliko naj bi bil star!!!

No me veseli, da si imela vec srece kot jaz Smiley Smiley ... morda sem se pa le jaz stvari lotil na napacnem koncu. Vendar po mojem mnenju, to se vedno ni razlog za taksen odnos do mene ali kogarkoli, ki bi morda poklical v tej zadevi!!!

Tudi jaz upam, da bodo ukrepali, in da bodo brezbrizne lastnike doletele sankcije!!!

Lp
Matic, Era in Dona

Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #56 : petek, 15.04.2005 : 18:54:32 »

Kok sm jaz vesela!!!!!! Sm že nekaj časa nazaj brala tole pa me je razburilo...ampak se je srečno končalo!!!!! jupi!
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #57 : sobota, 16.04.2005 : 15:30:31 »

Pozdravljeni, vsi!

Nisem vedela kam bi to uvrstila...
Za to rubriko sem se odločila zaradi sledeče zgodbe:
Par mesecev že iščem psičko. Večinoma v Nemčiji, Švici, nekaj pa tudi na Češkem, Slovaškem in na Polskem (čeprav nisem preveč prepričana o kvaliteti, ampak vseeno si pišem tudi z vzhodnjaki-za primerjavo). Največkrat po mailu pošljem mail, ki vsebuje vprašanja napr.: Kdaj boste imeli leglo, Katera psa bosta starša,...
Večinoma dobim prijazne odgovore, da trenutno nimajo legel, če pa že dobim pozitiven odgovor mi sporočijo, kdaj bodo imeli male pesjančke in me prosijo naj jim napišem nekaj besed o sebi (razen nekaterih izjem). Iz neke nemške psarne sem dobil zelo kratek (in malce odrezav) odgovor: Naj jim opšem svoje življenje, če imam psa, potem pa mi bodo povedale, če in kdaj bodo imeli leglo.
Jaz sem se lepo spravila in napisala okrog 600 besed dolgo pismo (v angleščini). Vse o mojem življenju, šoli, na katero šolo hodim, kakšne uspehe imam, da imamo skupaj s starši našega malega 'smrčkota', ki pa ni več tako majhen in, da smo vsi ponosni, ker smo ga socializirali, kako z njim preživljamo vse proste urica, ga vozimo na tečaj za ERP (reševalni psi), hodi z nami na izlete in, da se je moj svet pričel vrteti okoli njega. Pa tudi o tem kaj bi počela skupaj z bodočo psičko. In še in še. Poslala sem ji naše slike, slikice mojega pesjančka in naše hiše. Napisala sem ji tudi, da bo to moj kuža, ki si ga bom uglavne kupila s svojimi prihranki. In še ključni podatek, da sem zaenkrat še stara 15 let, kmalu pa bom 16.
Čez dober mesec dni (!) je končno madam zbrala dovolj časa, da mi je napisala kratek in nesramen odgovor češ, da oni svojih psov ne prodajajo otrokom, drugi neodgovorneži, da to počnejo oni pa ne (približno v tem smslu s pridihom cinizma)!
To me je zelo prizadelo, ker imam res rada pse in, če sem 'otrok' še ne pomeni, da ne bom za tega psa skrbela dobro ali še velikoooo bolje kot marsikateri odrasel človek, ki psa enostavno pripne na ketno in ga zanemarja ali še huje-celo muči!!!!
Konec koncev sem našega psa vozila v malo šolo in ga vzgajala skoraj od samega začetka!
Odpisala sem ji v prijaznem tonu, ker se ne mislim prepirat, da bi se madam lahko spomnila na to, da tak OTROK, kot sem jaz, še vedno živi s starši in ga bi le ti v primeru nakupa tudi peljali v Nemčijo in, da bi verjotno poskrebli za psa, ko bi jaz zbolela, saj konec koncev že skrbijo za psa iste pasme. Torej nismo totalno neizkušeni in iz hruške padli!!!
To mi takorekoč 'težko padlo', ker me imajo vsi za odgovorno mlado osebo. Kako je lahko tako odrezavo sodila, ko pa me niti pozna ne?
Ali ves ta opis, kaj jaz počnem z mojim psom res kaže na to sem slab lastik?Huh??
Zakaj nekateri vzreditelji tako sodijo 'otroke'?
Je res tako težko prodati psička, ki si ga 2 meseca negoval in skrbel zanj, 'otroku'?
Čeprav verjetno pri 16-ih nismo več ravno otroci, saj je obdobje otočarij in igranja za Barbikami že zelooo daleč.
Ima kdo kakšen nasvet kaj naj napišem vzrediteljem, da bo to ustrezalo nijhovim kriterijem?

P.S.: Upam, da ne bo kdo tega razumel kot provokacijo, ker ni tako mišljeno-želim si samo nekaj mnenj!

Lepo se imejte!!! Wink

P.S.2: Opravičujem se za morebitne napake v postu!
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #58 : ponedeljek, 18.04.2005 : 06:56:21 »

Uf, Dali  Tongue Tongue
Vem za primer, ko ima "otrok" psa, ampak uradni lastnik (na papirju) je otrokov oče.

Predvidevam, da vzreditelj ni mislil nič slabega in se je hotel le zavarovati.


Lp, maj
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #59 : ponedeljek, 18.04.2005 : 10:34:48 »

Ja, ampak obstajajo načini kako se to pove in sploh bi ji mogla logika tolko delat, da bi vedla, da en 'otrok' ne more sam it iskat psa in ga preživljat, če starši niso za to in g ne podpirajo!!!
Meni se še vedno zdi, da je full grdo odreagirala in sploh sem začela dvomit, če nisem res slaba lastnica...
Poleg tega pa je videla po slikah, da imam že enega švicarja!
Nevem, a je res tako težko zaupat mladostinkom.
Tudi nevem, če je 16-letnik otrok, zame bolj najstnik, spolh, če je odgovoren!!!

LP Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Slab lastnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines