mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:08:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: pritlikavi pinč - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: pritlikavi pinč - čvek  (Prebrano 42625 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« : torek, 29.07.2003 : 22:05:13 »

Zanima me zakaj se tako malo teh psov uporablja za karkoli ampak jih imajo ljudje doma namesto igračk? Potem pa pridejo vsi zrejeni, živčni in histerični. Je pa pasma, ki je uporabna za vse in zelo učljiva.
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #1 : sreda, 30.07.2003 : 08:54:15 »

Ja, to sem tudi jaz opazu. Zraven nas ga ima ena starejša ženska, ki inštruira nemščino (tud mene) in tist pes je čist počlovečen in histeričen >Smiley, enkrat me je celo ugriznu in pol je bla čist na koncu, ker ji bojo vzeli "hišnega prijatelja"(seveda ji ga niso), hrani pa ga vglavnem z kruhom in pecivom, včasih dobi salamo in mačje brikete. drugače pa poznam velik pinčev, ki so čist super kužki Grin
Logiran
Dogylover-ka
gost
« Odgovor #2 : sreda, 30.07.2003 : 11:04:22 »

No jaz poznam pinca ki je ovcar,trenira agility hodi na razstave,skrajno delaven kuza.In sploh ni histericen.Ce je pes za delo potem je za delo in ne igracko...
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #3 : sreda, 30.07.2003 : 12:13:37 »

Dogylover-ka zanima me za katerega pinča gre, ker sem mislila, da so moji pinči edini, ki trenirajo agility, pa vidim, da nisem edina. Rada pa bi stopila v stik s še kakšnim lastnikom pinča ali pinčev.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #4 : torek, 04.11.2003 : 13:07:11 »

Vsem sporočam, da je prverjeno, da letos BO še eno leglo pritlikacih pinčev v Sloveniji. Mladički se bojo skotili v začetku decembra in bojo za oddajo februarja

Lp, Ivana
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #5 : četrtek, 04.12.2003 : 21:46:58 »

No v soboto(29.11.) so se skotile 4 črno-rjave kepice.3 samčki in 1 samička. Na voljo sta še dva samčka.

Lp, Ivana
Logiran
BarbaraC
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #6 : petek, 05.12.2003 : 08:44:17 »

Iskrene čestitke tebi in Eni seveda. Kaj pa pravita preostala dva štirinožna člana tvoje družine. Sta kaj navdušeni nad novorojenimi prišleki?

Lp, Barbara.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #7 : petek, 05.12.2003 : 10:28:23 »

Toy je ful navdušen nad novimi člani, samo mu Eni prepoveduje kakršenkoli kontakt z njimi. Samo, da ga vidi na vratih sobe, ful renči in laja. Ful je pridna mama in jih skoz puca, pa štima. Pa sploh se ne umakne od njih. Male pošasti pa jo stalno zažirajo.

Ej Barbara a greš v Hrušico v nedeljo?
Lp, Ivana
Logiran
BarbaraC
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #8 : sobota, 06.12.2003 : 09:44:01 »

Komaj čakam, da jih pridem pogledat. Jih imaš dol na Dolenskam? A si se odločila, da boš katero od psičk obdržala?
V Hrušico na žalost ne pridem, ker ima moja mala pošast zopet, tokrat pa ekstremno hudo, poškodovano oko. Ulkus se mu je naredil čez brazgotino, ki jo je imel že na desnem očesu od nekaj predhodnih ulkusov, le da je ta še bistveno večji. Celo oko je belo in motno tako da bo trajalo vsaj teden dni, da se popolnoma pozdravi. Upam, da se bo kolikor toliko znosno zabrazgotinilo.
Če greš na tekmo uživajte in dobro laufajte.

Lp, Barbara.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #9 : nedelja, 07.12.2003 : 21:14:58 »

Upam, da se bo Sparky hitro pozdravil. Na tekmi je blo pa ful fajn, samo zeeeeeelo mrzlo. Ne, ne bom obdržala nobene psičke, ker so moji psi še zelo mladi. Mogoče iz kakega naslednjega legla. Bo pa sestra (v Italiji) vzela enega psa, da ga bom imela za vzrejo.

Lp, Ivana
Logiran
BarbaraC
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #10 : ponedeljek, 08.12.2003 : 09:36:59 »

No, vsaj lepo vreme ste imeli na tekmi. Kako sta se kaj odrezala Toy in Pina? Je nastopilo kaj novega zanimivega v smallu?

Lp, Barbara.
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #11 : ponedeljek, 08.12.2003 : 10:44:19 »

V smallu je bila nova nastopajoča samo Inesina Gira (pudljica). Pol v debitantih pa je tekla še Dora s Frajlo (pudelj), pa Daša s Toyem in Katja s Pino. Drugače pa ni nič novega. Ampak za naslednjo sezono se obeta v enki kar nekaj smallov: Ines s Giro, Višnja (hrvatica) s sivo šnavcerko, pa seveda Brigita z Elo, pa upam da Dora s Frajlo. No ja Sonja s šeltijem pa itak že tekmuje. Una iz Ajdovščine z Laxelyjem gre v dvojko, pa Lord iz mediuma tud v small pride. Tako, da se bo kar malo napolnilo. Ej, pogovarjal smo se, da bi nekaj takega kot je bilo zdaj v Hrušici, tudi pri nas naredili. Kako se ti to zdi? Drugače sta pa Pina in Toy laufala OK. Pina je bila 3., Toy pa je bil kot običajno DISK (ampak je pa naredil vse cone in tekli smo 2 agilitija Shocked).

Mali pinči pa ful pridno rastejo in kmalu se jim bojo odprle očke. Sem pa z njimi v Grosuplju, tako da se lahko najaviš na obisk kadarkoli, lahko tudi s Katjo ali kom drugim, pa Brigita je tud rekla, da bi jih rada vidla.

Lp, Ivana
Logiran
BarbaraC
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #12 : torek, 09.12.2003 : 08:34:28 »

Lepo, da ste se dobro odrezali. Še kaka neuradna tekma ne bi bila slaba zamisel, a smo se nekako bolj zagrevali, da bi priredili en seminar. Drugače pa bi bilo zelo zanimivo organizirati tudi  IAL agility tekmo. POglej si več o tem na njihovi spletni strani:

http://www.dogpatch.org/agility/IAL/ial.htm

Tvoje male barabe pa sigurno pridem pogledat. Se bom z Brigito zmenila za naslednji teden.

Lp, Barbara.
 
Logiran
fedra
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #13 : torek, 06.04.2004 : 15:04:48 »

Kot vidim je ta tema trenutno precej zaprašena, pa sem se odločla, da bi jo bilo fejst malo prebudit. Jst imam mešanca med pudljem in kradkodlakim pritlikavim pinčem. Moram povedat, da tolk veselja nismo imeli doma še z nobenim psom. Čeprav je majhen, je odličen čuvaj (še preveč, ker se včasih postavlja po robu prevelikim mrcinam...). Edino kar je bolj problematično, da ima precej občutljiva prebavila in je bilo že precej obiskov pri veterinarju. Drugače ima res živahen karakter in smo prva leta kar "težko" shajali z njim, ker nikoli ni dal miru. Sedaj pri svojih osmih letih je precej umirjen, le ko omeniš sprehod ali lulanje že skače po tebi kot nor. Zahteva pa veliko pozornosti, pa čeprav je tako majhna mrcinica...
Logiran
tetiana
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #14 : torek, 27.04.2004 : 11:26:12 »

Tudi mi imamo pritlikavega pinča, samičko odločamo se za sterilizacijo. Stara je pet mesecev. Zanima me, ali ima kdo psa te pasme in je steriliziran. Odločitev je zelo težka, predvsem me zanima glede na velikost ali tudi zelo privlači samce, živimo namreč na deželi, kjer je veliko spuščenih psov (velikih). Ker je to prva naša psička bi bil dobrodošel kakršen koli praktičen nasvet. Recimo, kdaj odraste ali se takrat kaj umiri, sedaj je namreč izredno živahna ipd.

Lep dan še naprej
Tetiana
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: pritlikavi pinč - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines