mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:21:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Jajca
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jajca  (Prebrano 30564 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
gost
« : ponedeljek, 22.07.2002 : 10:54:36 »

Da ne bi predolgo iskal....Valvasor je govorila o kuhanih jajcih. Kuhana so lahko cela, surova pa samo rumenjak, če sem prav razumel? Za mladiča me zanima. Kaj je bolje kuhana ali surov rumenjak? Jajce na teden?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : ponedeljek, 22.07.2002 : 11:42:26 »

Ja, surov rumenjak ali pa kuhano celo jajce. Surov beljak menda škodi. Jaz svoji dajem eno jace na teden, ali kuhano ali surovo, ko pa je bila mladiček je jedla le kuhano, ker je po surovem rumenjaku bruhala.
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2 : ponedeljek, 22.07.2002 : 12:08:22 »

Moja dobi 1 surov rumenjak na teden, ze od vsega zacetka. Tudi kadar kaj paniram na pultu je Ajsa najbolj prijazen kuza na svetu, samo za to, da ji dam polizat kroznik kjer je bil notri jajcek. Tam dobi tudi beljak pa ji do sedaj se nic ni bilo. Kuhanega ali pa "zmesanega" pa ne je, razen pri jajcu na oko poje le rumanjak. Tako da mi ni jasno zakaj kuhanega ne mara.
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #3 : ponedeljek, 22.07.2002 : 12:26:02 »

Brina pravi, da je kuhan beljak gumijast in ga izpljune. Potem ji ga pa dam, da ga po malih kosih gricka, pa vse poje. Rumenjak pa...prste sem k sreči prvi čas izvlekel.
Jajčka so ok, torej. Bark pa sploh ne dela razlike
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 22.07.2002 : 13:12:58 »

Moj dobi jajce enkra na teden (kuhano, surovih mu ne dajem) in ga obožuje. Tetin pes pa rajši je kuhano jajce kot pa čokolado.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bernardinec
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 61


« Odgovor #5 : ponedeljek, 22.07.2002 : 13:18:39 »

Bena in Ira tudi dobita jajce, bena tri in ira dve, na dva tedna.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #6 : ponedeljek, 22.07.2002 : 18:33:46 »

Mene pa zanima če je OK mešati mleko in rumenjak? Po mleku moj nima driske. Zato me zanima če je to v redu ali je vseeno bolje dajati sam rumenjak brez mleka?
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #7 : ponedeljek, 12.08.2002 : 20:13:46 »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, zakaj naj bi bilo jajce dobro, razen tega da ga majo radi... Wink
Vse naj bi dobili že z briketi.
Sem pa tudi v eni knjigi prebrala, da je surov beljak strupen - kopičila naj bi se neka snov v njemu, ki lahko sčasoma zelo škodi.


Lp

Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #8 : torek, 13.08.2002 : 07:21:49 »

Jajce (se mi zdi - nisem prepričana) daje lesk dlaki in jo izboljša. Tudi jaz sem slišala, da je surov beljak strupen in ga zato ne dajem svojim psom. Dam samo rumenjak.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : torek, 13.08.2002 : 10:32:34 »

Tudi jaz ne dajem psom surovega beljaka, vem pa za psa, ki vsak dan ukrade vsaj dve jajci in ju poje celi, tudi lupino. Aja, živi na kmetiji in jih krade dobesedno kuram izpod riti, ne iz hladilnika.  Grin Kuža izgleda popolnoma zdrav, mogoče je malo predebel, ampak kaj hočeš, to je zdrava kmečka hrana.
Logiran

lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #10 : torek, 13.08.2002 : 11:06:04 »

Ponudba Hills  dietni program d/d ponuja "jajca in riž" , "pesa in riž", "račka in riž" za pse , ki imajo alergijo.  
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #11 : torek, 13.08.2002 : 13:06:23 »

vsi moji psi so celo življenje jedli jajce. tudi mladiči v leglu. mladiči dobivajo jajce, mlako, skuto ali kar koli že skupaj. dokler pa ne veš ali je tvoj pes alergičen na jajce, ali dobi drisko po mleku pa j esigurno boljše če se da ločeno. surov rumenjak za dlako, belak pa ni strupen samo neprebavljiv. če pa se ga zakrkne (speče ali prekuha) pa je normalno prebavljiv.
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #12 : torek, 13.08.2002 : 14:41:12 »

Ja to že - večina ga dodaja prehrani, ampak noben mi ne zna odgovorit točno zakaj naj bi bilo dobro..... Grin Grin

LP
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #13 : četrtek, 15.08.2002 : 16:14:50 »

Zanimovo se mi zdi to, da se ga uporablja v tisti hrani (napr. Hills d/d: Jajca & riž ), ki naj bi zdravila pse proti alergiji. Zanimivo.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #14 : sreda, 21.08.2002 : 12:49:38 »

alien
na kratko, baje ima potem pes lepšo in bolj sijočo dlako. jaz ti pošteno povem da ga dajem čisto iz navade, če pa ga skuham (to je predvsem za male psame) pa je to kot obrok ali dodatek obroka (če se mi zdi da imam premalo mesa).
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Jajca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines