mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 11:20:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Jajca
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jajca  (Prebrano 30610 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #45 : nedelja, 11.04.2004 : 13:56:55 »

LP!!!

Jaz osebno dajem moji huskyci surova jajca že zelo dolgo. Ko je bila še čisto majhna jih je oboževala!!! Smiley vedno me tako milo pogleda ko vidi, da imam v rokah jajce in komaj čaka da ga dobi! Živa je stara že 4 leta in surova jajca ji nič ne škodujejo, tako da mislim da ni nič narobe če jih dobi. Ima pa zelo lep dlako, ker je jajca!!! Smiley

Glede kakovosti jajc pa nisem razmišljala... Vedno ji dam kokošja jajca, saj imamo doma kokoši. O nojevih, gosjih pa še nisem razmišljala... Napišite tisti kaj, ki imate izkušnje s tem!

Lp, Majchy***
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #46 : nedelja, 11.04.2004 : 17:42:32 »

Moj kokošjih jajc zaenkrat ne dobiva. So v briketih. Nojevih, prepeličjih itd. pa mu ne mislim prakticirat. Lp
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #47 : četrtek, 22.04.2004 : 15:58:18 »

A psu lahko dajemo jajce celo (celotno vsebino), ali katerega dela (rumenjak, beljak) ne sme?
Pri kateri strosti pa psu lahko začnemo dajati jajce?
Sem prebrala, da je dobro, da ga 1x na teden zmešamo v hrano. je to res?
Lp

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #48 : petek, 23.04.2004 : 10:13:46 »

Kuhanega mu lahko das celega (z lupino vred, samo operi ga prej), od surovega pa rumenjak.
Jaz dam Speli jajce priblizno 1x tedensko. Je fajn zaradi dlake, pa v rumenjaku je par uporabnih zadev, jim pa ni priporocljivo jajc dajati prepogosto - spet zaradi rumenjaka, ker vsebuje kar nekaj holesterola (isto kot pri cloveku). Mislim, da ga lahko das ze maldicem...
m.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #49 : petek, 23.04.2004 : 10:28:39 »

Hvala za odgovor Wink

Kuhanega mu lahko das celega (z lupino vred, samo operi ga prej), od surovega pa rumenjak.

A trdo ali mehko kuhanega? Roll Eyes A psu nič ne škodi, če poje tudi lupino? Huh Shocked

Lp

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #50 : petek, 23.04.2004 : 10:57:47 »

Ce koga zanima--nutrienti, ki so v jajcu (v100mg trdo kuhanega jajca, ce smo natancni).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #51 : petek, 23.04.2004 : 12:53:55 »

Hvala za odgovor ;)A trdo ali mehko kuhanega? Roll Eyes A psu nič ne škodi, če poje tudi lupino? Huh
vazno je samo, da je beljak skuhan. Lupina mu ne skodi, prej obratno. samo mogoce je za mladica boljse, da je ne je - mogoce bi znal bit storast in je ne dobro zgrist. Lahko pa vseeno olupis, ce ti je tako bolj vsec.
m.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #52 : sreda, 03.08.2005 : 15:24:08 »

je v redu jajce na oko?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #53 : četrtek, 04.08.2005 : 10:32:29 »

ja. samo ne speci ga na prevec olja.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #54 : ponedeljek, 15.08.2005 : 18:54:23 »

Mojemu psu še nikoli nisem dala jajca. Dlako ima sicer lepo, vendar bom vseeno pizkusila. Kako pa jim postrežete jajca? Jih tako obožujejo, da jih pojejo kar same ali jim dodate še kaj oziroma jih primešate v obrok. Ali je kaj odvisno od teže psa koloko jajc lahko poje?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #55 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:02:22 »

Jaz vmešam rumenjak med ostalo hrano (ampak ne mešam jih z briketi; torej ko dobi brikete, dobi samo brikete). Ko se mi pa da in imam čas, jih tudi spečem ali pa skuham (cela). Moje pes ima 26 kg in mu dam največ dve jajci naenkrat. Mislim pa, da cela stvar ni ravno odvisna od teža, jaz mu dam toliko pač po občutku.
Logiran
Schiwa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #56 : ponedeljek, 15.08.2005 : 20:59:18 »

Pri nas pa se dodajajo surova jajca. Redko. Mogoče enkrat na mesec.
Se pa shranjujejo in sušijo lupine od jajc in jih meljemo ter kot dodatek posipamo po briketih.
To dodajamo tudi mladičem. Vsebuje veliko apnenca. Je dobro za rast (kosti).
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #57 : torek, 15.11.2005 : 19:23:22 »

KAj pa boste zdaj rekli? Glede na tole ptičjo gripo bi jaz odsvetoval dajanje surovih jajc. Tudi naše babice so včasih jedle surova jajca, mi pa jih danes več ne. Je danes žal tako, da je vse preveč umetno, pa se narava maščuje. Surova hrana po mojem ni v redu.
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #58 : torek, 15.11.2005 : 19:27:22 »

tudi mene zanima ali še vedno dajete jajca svojim psom glede na ptičjo gripo? sicer pa kuhana jajca niso problem, zanima me samo glede surovih?  Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #59 : torek, 15.11.2005 : 19:50:42 »

Moj dobi vedno samo kuhana.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Jajca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines