mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 11:58:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Jajca
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jajca  (Prebrano 30652 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #60 : sreda, 16.11.2005 : 11:54:50 »

mislim, da je pticja gripa se najmanjsi problem pri surovih jajcih. Po mojem menju boste prej staknili kaksno zoprno salomonelo kot pa to nesrecno gripco (ki je pri nas sploh se ni, ce niste opazili) ...
m.
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #61 : sreda, 16.11.2005 : 22:09:19 »

Skratka. Samo kuhana ali pečena. Nikakor surova.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #62 : sreda, 16.11.2005 : 22:32:39 »

Klark pa obozuje omlete z zelenjavo in kosmici.Pri tem zelenjavo narezano na majhne koscke popecem,dodamo prej ze namocene kosmice in polijem z zvrkljanim jajcem z malo mleka.To pol na majhnem ognju pustim dokler ni vrhnja plast jajc cvrsta.
Lih tako kot ideja za jajca na drugacen nacin.
Lp
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #63 : nedelja, 27.11.2005 : 14:27:17 »

Klark pa obozuje omlete z zelenjavo in kosmici.Pri tem zelenjavo narezano na majhne koscke popecem,dodamo prej ze namocene kosmice in polijem z zvrkljanim jajcem z malo mleka.To pol na majhnem ognju pustim dokler ni vrhnja plast jajc cvrsta.
Lih tako kot ideja za jajca na drugacen nacin.
Lp

MMM, to bi še jaz pomalcala ...
Logiran
jona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #64 : nedelja, 27.11.2005 : 14:49:58 »

 ojla vsem! ima morda kdo malega nemškega špica, da bi mi lahko dal kaki nasvet glede hranjenja, saj so po večini zelo izbirčni in občutljivi.
driskajo za vsako malenkost,pa bog ne daj ,da je prej potem pa jo izpustim ,da se zdivja. takoj vse ven vrže, slabše kot otrok. [img]
Logiran
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #65 : torek, 29.11.2005 : 15:29:30 »

Citat
pa bog ne daj ,da je prej potem pa jo izpustim ,da se zdivja. takoj vse ven vrže, slabše kot otrok

...za to ne rabi bit mali nemški špic Wink lahko je karkoli drugega...divjanje s polnim želodcem ni ravno priporočljivo

lp
Logiran
jona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #66 : torek, 29.11.2005 : 18:23:21 »

...za to ne rabi bit mali nemški špic Wink lahko je karkoli drugega...divjanje s polnim želodcem ni ravno priporočljivo

lp


se popolnoma strinjam,ja!! Huh
Vendar je to hiperaktiven pes, tako ,da jo imam po hranjenju nekaj časa zaprto v pesjaku. Zanima pa me ,če kdo ve ali je surova koruza v zrnju škodljiva za pse,doma imamo namreč kmetijo in je pod cimprom vedno nekaj koruze kljub temu ,da jo pridno pometam. Nanjo je čisto nora in jo na skrivaj vedno kaj najde,potem se pa po "tazadnji fura". Undecided
Logiran
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #67 : sreda, 30.11.2005 : 10:38:23 »

...bilo bi zanimivo če je "furanje po ta-zadnji" zaradi koruze. Jaz bi na tvojem mestu preverila če ima analke polne. trenutno ti ne bi znala strokovno povedat, če bi lahko bilo dejansko kaj narobe zaradi koruze. V malih količinah prav gotovo ne. Ker jo slabo prebavi jo v blatu izloča v celih kosih, sploh če ne pregrizne zrnc. Po moje bi lahko problem nastal če tega poje veliko, zrna so težka in velika gmota celih zrn naenkrat lahko obleži v prebavilih- to ni "resnica" -to je moje mnenje!!! Bom poskusla poiskat kaj o prebavi surove koruze.
lp
t*
Logiran
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #68 : sreda, 30.11.2005 : 11:17:36 »

...zaenkrat nisem našla drugega kot napihovanje, spuščanje plinov in driska .

lp
Logiran
jona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #69 : sreda, 30.11.2005 : 17:44:23 »

...zaenkrat nisem našla drugega kot napihovanje, spuščanje plinov in driska .

lp
hvala ti za trud. mislila sem da imajo tiste mešičke pri ritki samo samčki, ker so jih včasih uporabljali za označevanje terena.
lp. Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #70 : sreda, 30.11.2005 : 20:06:57 »

Lahko bi bile tudi tamale gliste.
Kar se pa tiče koruze gre načeloma čez cela in pri zdravih psih v manjših količinah ne povzroča škode. V obliki kuhane polente z dodatkon  mesa in zelenjaveje pa za večino psov prav vredu občasen obrok.
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #71 : ponedeljek, 06.02.2006 : 23:05:25 »


A trdo ali mehko kuhanega? Roll Eyes A psu nič ne škodi, če poje tudi lupino? Huh Shocked


Moj pesjanko si večkrat sam postreže z jajčno lupino, ki jo najde zunaj na kompostu. Lupina ima veliko hranljivih snovi, ki psu prej dobro denejo kot škodijo.

Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #72 : ponedeljek, 06.02.2006 : 23:09:24 »


,potem se pa po "tazadnji fura". Undecided

Če se pes fura po tazadnji je to pogosto znak, da ima gliste. Tudi naš pesjanko se drajsa po zadnji in danes sem v blatu opazila glistico Sad.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #73 : ponedeljek, 06.02.2006 : 23:49:20 »

Moja ful obožuje jajsca, dajem ji res samo rumenjak pa lupino in poje takoj, oboje je ful dobro za psa, seveda če nima posledic.
Logiran
I_see_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #74 : četrtek, 11.01.2007 : 07:52:31 »

Slišal sem da jajca psu olepšajo dlako.
Ali je to res?


Lp Matej
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Jajca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines