mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:04:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Jajca
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jajca  (Prebrano 30486 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #75 : četrtek, 11.01.2007 : 07:20:02 »

Jaz jajca trdo skuham, s tem se prepreči negativen učinek surovega beljaka na vitamin B. In ji jih razdrobim med brikete. Ampak to počnem zelo redko, ne vem če na leto poje 12 jajc.

Če pa si mislil, glede kopanja (tudi za umivanje občutljivješih človeških las so včasih priporočali dodajanje jajc) pa ne vem,  kopam jo pa itak samo 2 do 3 x letno.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #76 : četrtek, 11.01.2007 : 07:46:08 »

Nekateri za lepso dlako dajejo psom surov rumenjak. Samo ne vem, jaz osebno s surovimi jajci (ozirma s cimerkoli surovim) raje ne bi imela opravka  Undecided , razen MOGOCE (ampak res samo mogoce), ce bi bila domaca. Res pa je tudi, da imata nasi dve krasno dlako, in da o polepsanju le-te niti ne razmisljamo hehe  Cool
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #77 : četrtek, 11.01.2007 : 10:07:26 »

I_see_dogs res je, da imajo potem lepšo dlako. Samo pretiravati z dajanjem rumenjakov ni pametno. Dovolj enkrat na teden. Jaz tako delam pri moji in  rumenjak skupaj z fino zdrozbjeno lupino zmešam med brikete....lp
Logiran
snezni_tekac
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #78 : nedelja, 21.01.2007 : 21:02:48 »

Da ne bi predolgo iskal....Valvasor je govorila o kuhanih jajcih. Kuhana so lahko cela, surova pa samo rumenjak, če sem prav razumel? Za mladiča me zanima. Kaj je bolje kuhana ali surov rumenjak? Jajce na teden?

Po literaturi ki jo berem je rumenjak kar zlupino zeloi korsiten prehrambnei dodatek ampak beljak naj bi bil skodljiv. To jaz razumem takole in prakticiram:
malo nalomim jajce, odlijem beljak potem pa skupaj nalomljeno lupino in preostalim rumenjakom ponudim kuzeku ki z uzitkom seveda zauzije. Ne vem pa kako je s tem na daljsi rok ( nekaj let, potencialne alergije cez nekaj casa ko telo ne more vec cistiti ostankov po redni poti pa pride do praksanja ).. Vase izkusnje?!?!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #79 : petek, 09.03.2007 : 11:34:47 »

Pri nas doma se poje kar precej trdo kuhanih jajc, zaradi športnega jedilnika pa skoraj izključno samo beljak. Psu je pa rumenjak izredno okusen, nasplošno ima jajce zelo rad, tako mu tu pa tam privoščim kak rumenjak. Zdaj me pa zanima koliko je ok, in koliko rumenjakov bi bilo preveč za 30 kg psa? On bi jih seveda vsak dan lahko jedel po xx kosov, je že čist nor ko sliši kako lupino tolčem, da jo je lažje lupit Grin Torej koliko mu lahko dam maksimalno? 1 na dan ali 1 na teden? Več ali manj?  Smiley
Logiran

smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #80 : petek, 09.03.2007 : 11:54:13 »

Slišal sem tudi, da naj bi bila lupina od jajca dobra za psa ?
Koliko je to res ?
Logiran
Igor06
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #81 : torek, 09.06.2009 : 22:26:32 »

Tudi jaz ne dajem psom surovega beljaka, vem pa za psa, ki vsak dan ukrade vsaj dve jajci in ju poje celi, tudi lupino. Aja, živi na kmetiji in jih krade dobesedno kuram izpod riti, ne iz hladilnika. Grin Kuža izgleda popolnoma zdrav, mogoče je malo predebel, ampak kaj hočeš, to je zdrava kmečka hrana.
No, glih pregledujem to v zvezi z jajci..,ker jih ma tudi moj kuža rad. Kot zanimivost...:frend je mel labradorca, ki je mel svojo priljubljeno kokoš...Od vseh je le ta lahko sedela v njegovi hiški-nosila mu je namreč jajca.Edino ta je tudi smela zobat njegovo hrano itn.,ostale pa niti slučajno ne.Zanimiva simbioza, ne?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #82 : četrtek, 11.06.2009 : 07:38:55 »

 Igor06m zelo zanimivo, ja. Moj fant je pa imel psa Benota - mešančka, ki je k sosedovim kokoškam hodil po jajca. Domov ga je prinesel popolnoma celega, nič poškodovanega, in ga nato na svojem dvorišču počasi in z užitkom snedel.  Grin Smiley
Logiran
Miška2
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #83 : torek, 27.10.2009 : 17:49:07 »

No tako jaz pa moji Miški vsakih 14 dni zmešam jajce z mlekom ter malo sladkorja in ona to z veseljem pospravi.
Psi ki jedo samo brikete oz. suho hrano imajo slabšo črevesno floro neglede kako kvalitetna je hrana.
Zato naj bi to delovalo verjetno bolje kot na nas Actimel,Activia ipd. V treh  mesecih kar to prakticiram nikakršnih problemov (driska ipd.) s tem ,da ne je samo briketov ampak mešano. Pa še to enkrat lahko tudi dvakrat na teden pa ribe na razne načine vendar pa vsa hrana blago začinjena  brez popra,čilija, hudih oziroma ostrih začimb.Je pa tudi sadje najraje jabolka,naktarine in breskve aha pa tudi kivi domač. Pa še to je mešanka med Huskyem in Samojedom.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #84 : torek, 27.10.2009 : 18:28:28 »

Tudi Župa obožuje jajca, na xy načinov. Najrajši ima šmorn in palačinke .
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #85 : torek, 27.10.2009 : 21:00:13 »

Moji psi imajo tudi zelooo radi palačinke, celo mačkam tako dišijo, da se jim ne morejo upreti  Smiley .
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Jajca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines