mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:29:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko ti celo selo hrani psa ...
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ko ti celo selo hrani psa ...  (Prebrano 21232 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #15 : nedelja, 14.01.2007 : 23:43:46 »

Joj, to gre tud men tok na živce, ne vem zakaj ljudje mislijo, da morjo hrant tuje živali, a  mislijo, da jaz nimam dovol denarja al kaj, pa moj pes niti suh ni, pa kamorkoli pridem mu nekaj ponujajo in se moram borit, da ne dobi, al pa jemljem pa pol stran mečem. Tega se jaz full bojim, da če bi mela vrt, da bi mi kdo kaj gor metal, zato nebi mela psa nikoli vzuni samega, brez nadzora, ampak itak ne moreš vedno preden psa spustiš letat po vrtu, pregledat celega vrta, če ni slučajno kje kakšna malica. Groza. tvoja ideja o kosteh v kuverti sploh ni slaba, ampak zavoljo dobrega odnosa s sosedi se res probaj pogovort z njimi, mogoče ti celo uspe, če ne gre z lepa, bo pa res moglo it z grda, če ti je kaj do tvojega psa.

Zadnjič sem ravno tako videla, pri nas ima nek človek zasebni mini živalski vrt z nekakšnimi mini jeleni (nima smisla razlagat kakšno je moje mnenje o tem) Ampak vsen, te živali imajo lastnika in so videti čisto v redu hranjene, ampak zadnjič, ko sem šla mimo je bilo pri ograji cel kup suhega kruha. Ljudje očitno res menijo, da morajo kar naprej hranit "uboge " živalce, noben pa niti ne pomisli, da jim s tem lahko veliko bol škodi ot koristi. Obup!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #16 : ponedeljek, 15.01.2007 : 08:21:32 »

Dodajam svoje mnenje, čisto na splošno
Če  sosedje mečejo hrano, ki je povečini neprimerna za vašo žival v vrt, in če veste, kdo je krivec, se je potrebno z njim pogovorit, tako, na človeku kulturen način in omenit posledice, ki bodo v prvi vrsti prizadele zdravje živali in pa vašo denarnico. Ali pa njegovo.
Če pred blokom najdete večje količine živilskih ostankov, je potrebno o tem obvestiti upravljalca bloka ali komunalo. Konec koncev, sami moramo poskrbeti za to, da okolica bivalnega prostora ne postane smetišče, ki ni nevarno samo za žival temveč predvsem za človeka (saj so menda tam tudi kakšni otroci, ki lahko kaj neužitnega vtaknejo v usta). Ni nujno, da je vsak vržen obrok tudi dobronameren.
Če imate vse goltajočega psa in morate na sprehod mimo "dodatnih obrokov" pred blokom, mu za ta čas nataknite nagobčnik ali psa ga držite na kratko. Nikoli se ne ve, v katerem priboljšku se nahaja še kakšen strup za podgane. In nobenemu ne privoščim, da bi doživel, kako izgleda zastrupljen pes ali mačka.
Če vam obiski dobronamerno hranijo psa z dodatnimi priboljški pod mizo, jih na to opozorite. In kje piše, da lahko pes vzame posladek čisto od vsakega človeka. Jaz sem morala na veliko opozarjati moje starše, pa je nazadnje zaleglo. Lastniški pes mora točno vedeti, kdaj in od koga lahko vzame, sicer se bomo kmalu vsi znašli v temi, ki se nanaša na "fehtanje".

Pzorko, na tvoj začetni post, ki dramatično opisuje situacijo s tvojim Aikom, pa ne bom dodajala dodatnih mnenj, ker ponavadi (v sosednjih temah na tem forumu) ne prideva skupaj  Wink Ampak vseeno se vprašaj, koliko si za situacijo, v kateri se je znašel in se očitno še vedno nahaja tvoj pesek, kriv sam.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #17 : ponedeljek, 15.01.2007 : 09:35:07 »

Citat
Ja, pri nas se tudi najdejo pred blokom ostanki kosila, ribe, mast...

Jaz sem pred leti zaradi podobne situacije na oglasno desko v bloku obesila list na katerem je pisalo, da okoliske zelenice niso pokopalisce, prav tako niso menza za pse, macke in podgane in vkolikor ne bodo s pocetjem prenehali bom ugotovila kdo to nastavlja in mu na vrata poslala policijo in inspekcijo. Poleti so namrec kosti in ostanki tako zaudarjali, da nisi mogel mimo. Od takrat naprej res ne nastavljajo vec. Najde se se kaksen koscek mesa ali kost, ampak nikoli vec v vecjem obsegu. lp
Logiran

Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #18 : ponedeljek, 15.01.2007 : 11:29:44 »

Čisto preveč ljudi še vedno misli kako so kosti fajn za psa. Mi imamo super soseda, ki je na začetku, prvi teden, ko sma dobila Pio, hodil med malico domov in vsakič šel pogledat še Pio, midva sma predaleč v službi, da bi hodila domov in naju je pač skrbelo kako je ko je sama. En dan pa sosed veselo oznani, da je pogledal k Pii in ji dal kost od krače  Shocked, lepo sem mu razložila, da naj tega več ne počne, da ni dobro za psa, da jo matra ko gre kakat  itd., malo me je čudno gledal in si verjetno mislil svoje. Naslednjič, ko je prišel na obisk k nam je s seboj prinesel celo vrečko kosti ampak ne tistih od kosila ampak male kostike - priboljške  Wink. Karkoli si pač misli o tem ali so kosti dobre za psa ali ne, važno je da je upošteval kar sem mu povedala in smo še naprej prijatelji. Upam, da se bodo tudi z vašimi sosedi, znanci....stvari uredile tako kot je treba. LP
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #19 : torek, 16.01.2007 : 08:25:44 »

Se strinjam s predhodnicama. Mi smo tisti, ki moramo opozoriti na tisto, kar nas moti (pa tudi zagroziti z organi pregona, če je potrebno). Če bomo čakali na to, da tisti, ki meče (ali daje)  tako ali drugače moteče elemente po naši okolici, ne bomo prišli niti korak stran od jeze.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #20 : torek, 16.01.2007 : 19:14:25 »

Pri nas se je dogajalo popolnoma enako! Sosedom sem prijazno razložila, da imam rada nadzor nad tem kaj in koliko je moj pes. Tako zdaj dajejo stvari meni v roke oz mi obesijo na vrata. Jaz pa enostavno vržem stran. Včasih se pa od kakšne tetice tudi kaj koristnega najde. Na ta način ni nobena stran prizadeta, sosedje mislijo da so ful prijazni (no, saj so), jaz pa točno vem kaj moj kuža poje.
Z organi pregona si po mojem nakoplješ še hujše težave, stvari se dajo rešit na elegantnejši način. Ljudi je treba včasih malo okrog prinesti, da mislijo, da so zmagali, čeprav v resnici ni tako.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #21 : petek, 19.01.2007 : 10:26:36 »

Ja, to zna biti problem. Mi smo s sosedi dogovorjeni, da ne gre k psu nič takega, kar ne bi mi poprej videli in nam sedaj nosijo v vrečki. Mi lepo pregledamo, nekaj gre k psu, nekaj pa k mucu. Pogovor je rešil vse in ostali smo prijatelji, in vse je lepo in prav. Ne sme vas biti sram reči sosedu, kaj sme in kaj ne sme, saj vse to delate zaradi psa, za katerega vas skrbi za zdravje. Tako jim povejte in ni vrag, da vas ne bi razumeli.  Smiley

LP vsem skupaj  Smiley
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #22 : petek, 19.01.2007 : 12:11:20 »

Pogovor je rešil vse in ostali smo prijatelji, in vse je lepo in prav. Ne sme vas biti sram reči sosedu, kaj sme in kaj ne sme, saj vse to delate zaradi psa, za katerega vas skrbi za zdravje. Tako jim povejte in ni vrag, da vas ne bi razumeli.  Smiley

Imaš srečo, ker imaš normalne sosede.  Cheesy Drugače pa...to je Slovenija...kreganje s sosedi je nacionalni šport Angry...pa še fovšija gre zraven...Vem, kako je bilo pri moji stari mami (ki je živela v hiši) in kako smo se uspešno s sosedi zmenili glede naših psov (tudi glede hranjenja)...skoraj bi šli na sodišče... Shocked
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #23 : nedelja, 21.01.2007 : 20:41:48 »


Drugače pa...to je Slovenija...kreganje s sosedi je nacionalni šport Angry...pa še fovšija gre zraven...

Se popolnoma strinjam. Pred kratkim sem dobil mešančka med belgijskim in nemškim ovčarjem... Ko je sosed zvedo, da nameravamo kupiti psa je čist znorel, začel se je dret, da če on nima psa ga mi tudi nebomo meli in podobne, kasneje nam je tako kao v hecu grozil, da si bo nabavno volka in ga spusto da bo našega psa zgrizu :-( in sedaj je prišlo tako daleč da se več ne menimo med sabo, zadnič sem ga vido ko je našemu pesu ograjo odprl in mu reko naj pobegne in take fore. Ko sta prišla starša domov sem jima vse povedal, za soseda se več ne menimo, saj je ocitno po tem kaj dela da ni cel v glavi, pa še za novo leto je metal petarde točno pred naša vrata, saj je vedel da imamo psa v hiši, ker se zelo boji (ni upal niti lulat in kakat), no in še sedaj nekaj kar se ujema z temo. zadnje čase vidim okoli hiše dosti kosti in podobnega (kurjih-majhnih, ki se lahko pesu zataknejo v grlu), sosedi so ga vidli ko je tepel mojega psa čez ograjo z palico...
 
Želim vam čim več prijateljstva z sosedi




Logiran
roberd
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #24 : ponedeljek, 22.01.2007 : 07:57:55 »

za soseda se veè ne menimo

Ne razumem. Sosed vas nadira, vam grozi, odpira vaša vrata, smeti vaš vrt in pretepa vašega psa.

Tole vaše ignorirarnje, mislim. A je to kakšna vaja iz zen budizma?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #25 : ponedeljek, 22.01.2007 : 08:26:10 »

Izven teme: Christjan, če so sosedi videli, da je sosed tepel tvojega psa, potem naj bodo še toliko fer, da so zate pripravljeni pričat tudi pri kakšnem organu pregona. Pri meni si lahko prepričan, da bi se to naredilo prvič, zadnjič in nikoli več.

Glede hranjena pa takole: Lepa beseda lepo mesto najde. Živim sicer v okolici, ki ni navajena metati ostankov kosila skozi okno, torej teh problemov ni. In tudi, ko so se tu in tam pred blok zatekli kakšni izgubljeni psički, so jim sosedje nosili hrano, ampak ta je bila v posodicah. Če pa se že kaj najde na tleh, psici enostavno ne pustim požreti.
Imam pa enega soseda, ki se mu moja Aisha kljub okrogli postavi očitno smili. Ta se je lepo navadil. Vrečko s hrano obesi na zunanjo kljuko svojih vhodnih vrat.
Je pa res, da imate večje težave tisti, ki imate ograjen vrt ali sadovnjak, kjer se lahko kuža giblje brez nadzora. Ampak, če je "storilec" znan, potem se z njim pač pomenite.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #26 : ponedeljek, 22.01.2007 : 14:41:36 »

Zdravo!

V soboto bomo se zmenili, da se dobimo in pomenimo, če se le da na lepi način. Glede policije pa smo itak sosedi in smo bili v lepih odnosih in se bomo poskušali izogniti tej možnosti če se le da in če bo sosed poslušal. Zdi se mi pa kruto, da ko gremo kdaj kam, da nebi mogli met psa zunaj v sadovnjaku, na vrtu brez da bi bili v skrbeh kako se mu godi-z sosedo sem se zmenil da  mi ona pazi psa če gremo kam za par ur, če pa gremo za kako uro se pa z kakšnim sosedom zmenimo da ga pazi kaj dela, mu da vodo itd...  Glede metanja hrane našemu psu sem pa se danes zmenil z sosedi da mu ne davajo saj je alergičen in se pol grize-vsi sosedi so se strinjali in ni prišlo do nobenih zamer. Upam na najboljše
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #27 : ponedeljek, 22.01.2007 : 15:19:25 »

Če je to res, da je sosed tepel tvojega psa, potem te res ne razumem... Kar se mene tiče, bi mi bili v tem primeru lepi odnosi zadnja skrb!
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #28 : ponedeljek, 22.01.2007 : 18:13:01 »

Metanje in nastavljanje hrane je se mi zdi, da je že od nekdaj problem. Vedno se je našla kaka tetka, ki je mislila, da mora malo nahraniti uboge mucke in kužke in je metala od piščančjih kosti do ostankov od kosila. Mi smo se vedno izogibali sprehodov pod bloki, čeprav so (in še vedno) psi tja najraje vlekli. Tudi meni se je pred kratkim zgodilo, da je moj pes pograbil neko mastno zadevo in preden sem uspela odreagirat, je že šla po goltancu. Kriva sem bila jaz, ker ga tisti trenutek nisem gledala.  Zdaj vedno pazim, ker Kimi je "smetar" in pobira vse od čigumija dalje.

Da ne zaidem s teme, tudi jaz predlagam odkrit pogovor s sosedi, če ste prijatelji ali vsaj kolegi, bi to morali razumeti! Pa srečno!!  Wink
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #29 : ponedeljek, 22.01.2007 : 21:26:19 »

Khyim: glede hrane, ne da bi se pritoževal ker pač ravno on dava hrano, skrbi me da se nebi psu zataknila kakšna kost v grlu ali bi pa dobil kako alergijo in kdo bo potem plačeval veterinarja za kremice...seveda da jaz... Pes je star 4 mesece in poje oz grize vse kar vidi pred sabo, še celo vrtnice mami grize, ki jih mamo nasajene na poti do vhoda, tako, da je nemogoče, da bi pes ''ignoriral'' te priboljše oz kosti...
lovethor: ne misli, da sem celi navdušen ker mi en idiot tepe psa (oprostite izrazu), samo nimam dokazov... Danes na sprehodu sem imel psa spuščenega in glih sta šla sosed in soseda na sprehod. Sosed se je nekaj dobrikal in klical psa, pes pa me je pogledal in njega in se nato skril za moje noge, tako, da verjamem da ni vsa stvar tako nedolžna kot se on pretvarja. Nevem zakaj draži psa skozi ograji in mu žvižga tja v 3 krasne, te pa naj pride na dvorišče pa mu te to dela pa pred nami če je taki frajer, ne pa da se zvečer v temi skrije in žvižga ko neka ptica zahojena...
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Ko ti celo selo hrani psa ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines