mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 12.06.2024 : 17:59:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 86559 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #570 : torek, 20.12.2005 : 18:17:30 »

Kalsag - boste pa imeli za Božič malo več dela in veselja seveda.
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #571 : torek, 20.12.2005 : 18:21:30 »

Inge, tega dela se pa res ne bom branila!!! Smiley

Samo, da bo vse OK!

Zdaj približno vem, kako se počutijo bodoči očetje...
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #572 : torek, 20.12.2005 : 18:49:01 »

Kalsag- ja, samo, da ne boš proslavljala za šankom, kot očetje (je pa dovoljeno). Sicer pa - vse bo OK.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #573 : torek, 20.12.2005 : 21:16:44 »

po mojem bo preveč dela,da bi lahko proslavljala za šankom Grin srečno
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #574 : sreda, 21.12.2005 : 09:35:58 »

HHvala vsem, ki ste drzali fige za mojo Sonci in njene mladicke.
Sonci je zelo pridna mama in mladicki pridno papajo.
Njihove slikice pa si lahko pogledate na
 www.jolyans-shihtzu.com
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #575 : sreda, 21.12.2005 : 09:49:30 »

Kakšni cukrčki  Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #576 : sreda, 21.12.2005 : 09:51:41 »

Kalsang držimo pesti in komaj čakamo slikce malih navihančkov.

Gremlin čestitke mami Sonči za lepotce in lepotičke Smiley

LPK
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #577 : sreda, 21.12.2005 : 11:43:45 »

Deset dni me ni - pa ste toliko napisali, ste pa res pridni! Wink

Najprej bi rada cestitala Darji (in Topy) za tri prekrasne malcke; sem ze videla fotke in sem se čisto zaljubila. Vsi trije bodo pravi angleski lepotci. Mene je ze najbolj ocaral fantek Lamto - ti moski s Santosha krvjo imajo res poseben čar Cheesy Kaj bo sele, ko bo malo vecji! Res sem vesela, kako kvalitetne mladicke imamo v Sloveniji.

Kalsang - sem rekla, da bo Tara pocakala, da se jaz vrnem v Slo Wink, pa da bojo bozicni mladicki!!! Drzim pesti!

Lp

Aja, cestitke tudi Antiti za leglo. Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #578 : sreda, 21.12.2005 : 11:46:45 »

Na krepčilo za živčke ob šanku pa sploh še nisem pomislila....

Ne, ne se bat... se me pijača prehitro prime in se je zato na splošno izogibam! Smiley

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #579 : sreda, 21.12.2005 : 11:47:39 »

gremlin...tudi od mene cestitke za krasne mladicke, sem si ravnokar pogledala spletno stran!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #580 : sreda, 21.12.2005 : 12:01:46 »

Gremlin, čestitke za uspešno opravljen porod! Želim ti veliko mirnih trenutkov in seveda moči v naslednjih dneh Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #581 : sreda, 21.12.2005 : 13:02:18 »

Tia, mi smo pa prejsnji teden spoznali tvoji dve lepoticki. So imeli šicuji shod pri Zaninoviču Smiley najprej smo bili trije nato pa so se nam pridružile še tvoje dve dame, ki so prave srčice. Naša punca je bila že malo sfurstrirana, ker je bila tako micena proti fantoma (je bil en 5 mesecev star fant skoraj večji od nje) no potem pa se je potolažila ko sta nam družbo delali še psički.

Drugače bi te pa še nekaj vprašala. Zadnjič je bilo omenjeno da ima Luna alergijo na piščanca, jaz tudi sumim da ima Lina alergijo na piščanca / perutnio in me zanima kako ste ugotovili na kaj je alergična?
Ali jo mogoče hranite z Nutro Lamb & Rice? Mi imamo namreč to hrano pa sem na deklaracije prebrala da prav tako vsebuje nekaj piščanjega  Sad (se mi zdi da maščobe, nisem pa sigurna). No ko sem posumila na piščanca smo ukinili vso perutnino in se je stanje kar umirilo, včasih pa ima pa še vedno napade praskanja Undecided

Hvala za odgovor in lep pozdravček,
K
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #582 : sreda, 21.12.2005 : 13:43:24 »

S e enkrat hvala vsem za cestitke.
Ta hujse smo ze preziveli. Sedaj se Sonci ze znajde in celo  za kaksno minuto si upa pustiti mladicke same.
Ponoci pa tako spim zraven, seveda na obroke, a nam je dosti lazje, kot pri prejsnjem leglu s Soncino mamo Kory.
Ljubica, kateri dan od zadjega parjenja je danes !
jMene bi skrbelo po 64 dnevu od zadnje paritve. Tudi nasa Kory je kotila na 64 dan.
LP vsem od gremlinckov.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #583 : sreda, 21.12.2005 : 18:39:19 »

kako so lepi tamali  Cheesy prav za pojest Tongue
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #584 : sreda, 21.12.2005 : 19:07:22 »

Hej Kimi - ja sem slišala, da je bil pravi zbor Shih Tzujev pri Zaninoviču Wink, škoda, da se nisva videli.
Upam, da se kdaj srečamo; tudi mi smo kar pogosto na vašem koncu; največkrat v Litiji, občasno pa tudi v Zagorju.

Joj, tole s praskanjem je bil pa kar dolgotrajen proces; Luna sicer nikoli ni imela hudih težav ali npr. kožnih vnetij zaradi praskanja, je imela pa vsake toliko časa dneve, ko jo je vse srbelo. Mislim, da smo zdaj zadevi prišli do dna, moja predvidevanja pa sta potrdila tudi veterinar in homeopat. Skratka Luna naj bi imela alergijo na pike (npr. bolh, komarjev, mušic ...), ter na cvetenje določenih trav. No in v času tega cvetenja naj bi bila bolj občutljiva na določene vrste hrane; npr. piščanca ali govedino. Se sliši kar zakomplicirano, ampak ni tako grozno. Wink Dr. Zaninovič mi je svetoval, da naj ji v času, ko se ji pojavijo težave (spomladi in zgodaj jeseni) dajem dietno hrano.
Sicer je pa tako, da je alergija na boljšje pike najpogostejša alergija pri psih; dovolj je že en pik in hudo praskanje se pojavi. Redno dajanje ampul npr. Frontlina ne prepreči pikov, poskrbi le, da potem bolha umre oz. se ne razmnožuje naprej. No, jaz jo zato občasno "nadišavim" še z eteričnimi olji, sicer je pa pri nas zelo učinkovit Plivasept šampon - v času, ko ima težave, ji z njim vsak večer operem trebušček in tačke, ali pa namažem mesto, kjer se praska. K prehrani ji dodajam tudi pivski kvas in ostale dodatke (npr. Missing link, biotin) ki so zelo učinkoviti.
Sicer je Kalsang rekla, da naj Shih Tzuji ne bi bili podvrženi kožnim težavam - ampak vecina psičkov te pasme, ki jih jaz poznam, imajo obdobja, ko jih kaj srbi, nekateri posledično dobijo huda kožna vnetja.
Vzrokov je pa več; od zamešenih analnih žlez,  menjavanja dlake (izpadanja podlanke), hormonskih zadev (npr. pred in po gonitvijo), alergij na pike, hrano ... Možna je tudi alergija na konzervanse v briketih ... Najbolje, da si prebereš temo o alergijah.

Nutro se pri nas sploh ne obnese, nekaj mora biti notri, da Luni ne paše. Tudi od prijateljice Shih Tzu se po njem začne čohati.

Kako ugotoviti alergene? Če sumiš, da je za težave kriva hrana, je najbolje, da imaš psičko nekaj časa na izločevalni dieti (tudi o tem si več preberi v rubriki: kožne težave), sicer si pa zapisuj kdaj se praska (kater letni čas, po sprehodu ...). Pa preden se česarkoli lotiš, se prepričaj, da psička nima polnih analnih žlez, bolh ali notranjih zajedalcev.

Lp Cheesy

Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines