mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:27:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 215920 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : nedelja, 05.09.2004 : 08:13:00 »

Zacetek teme lahko najdete na http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=126.

Stara tema je zaprta zaradi zolcne razprave o nerodovniskem leglu zlatih prinasalcev in posledicnem izbrisu sporocil ene izmed clanic.

Upam, da nam bo tukaj uspelo normalno debatirati o zlatih prinasalcih.
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1 : nedelja, 05.09.2004 : 09:20:34 »

  Grin Grin Just in time Jana!

Torej čakam na poročilo iz današnje CAC Gorenjska  Huh Koliko GR, kdo so zmagovalci itd.

Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #2 : nedelja, 05.09.2004 : 18:56:00 »

juhuhu!!!

Citat
Torej čakam na poročilo iz današnje CAC Gorenjska   Koliko GR, kdo so zmagovalci itd.

Erci je dobil BOB!!! Grin Grin
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3 : ponedeljek, 06.09.2004 : 14:27:42 »

Ekola, ker sem priden clovecek, prepisem goldne:
psi - zreli
Choppy
Silak Boltvinski
Amor Predtrski
Runo (CAC, BOB)

psice - zreli
Liza (manjkala)

psice - veterani
Raja (hehe CAC)

Samo R. CAC pri samcih ne vem. Drugace pa cestitke prijateljcku Erosu in veteranki Raji in njeni najboljsi prijateljici Roni. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #4 : ponedeljek, 06.09.2004 : 14:43:04 »

 Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
odlicno!!!

kako lepo bi bilo, ko bi ti to preslo v navado (bog ne daj, celo potrebo!! Grin Grin) in nas bi tako lepo informirala po vsaki razstavi Grin Grin

si predstavljas po kakem tullnu al pa zg? Grin Grin

seveda bomo retrieverasi vracali, jaz sem se ze zavezala za mb
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #5 : ponedeljek, 06.09.2004 : 14:43:41 »

Niti ni bilo veliko goldnov,mi je pa zelo,zelo,zelo žal da Liza ni mogla pridet,ker pri psičkah ni imela konkurence... Roll Eyes
Drugače pa čestitke našemu Erčiju in kristi Kiss Kiss Kiss
Logiran
sash
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #6 : torek, 07.09.2004 : 16:27:57 »

Živjo,imam en problem.Moja sestra si zelo želi zlatega prinašalca,zato smo se odločili,da ji ga podarimo za roj. dan.Vem,da teh psičkov ni težko najti,a rada bi imela prinašalca večje rasti.Kjerkoli pa sem ga do zdaj poskušala najti,so bili bolj povprečne višine.Vem pa, da se jih da dobiti,ker sem tudi sama videla že kar nekaj primerkov zlatih prinašalcev,ki so bili precej veliki.Prosim za kakšen e-mail naslov, naslov vzreditelja,karkoli...

Lp ,Saša
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #7 : torek, 07.09.2004 : 21:02:16 »

Kjerkoli pa sem ga do zdaj poskušala najti,so bili bolj povprečne višine.Vem pa, da se jih da dobiti,ker sem tudi sama videla že kar nekaj primerkov zlatih prinašalcev,ki so bili precej veliki.Prosim za kakšen e-mail naslov, naslov vzreditelja,karkoli...

O prooosim reči, da se zafrkavaš  Huh Shocked

1. standard pravi, da so samci visoki do 60cm lahko
2. zlati prinašalec je srednje velika pasma

Z drugimi besedam, kdorkoli ti bo dal naslov ali kontakt od nekoga, ki vzreja "visoke" goldije, te bo nategnu po dolgem in počez.

Malo za šalo malo zares: kupite mladička v normalnem leglu, nato pa ga futrajte s kako hrano, ki ima veliko beljakovin+proteinov (ponavadi puppy food tak al tak) do 12. meseca.
Skoraj sigurno boste dobili na koncu psa, ki bo velik več kot 60cm  Grin
Jasno pustimo pri miru dejstvo, da bo pes imel težave z vnetji pokostnice, prehitro rastjo, odkruški in verjetno tudi displazijo.

LP


Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #8 : torek, 07.09.2004 : 21:27:37 »

razen, ce ne misli sash howavarta (upam, da sem prav napisala)... dejansko so svetli howavarti tako podobni goldnom, da se jaz, ki mam goldne ze 14 let, dvakrat pogledam, ce ni slucajno ogroooomen golden....
tudi ta howavart, ki je dobil v trbovljah bob, je iz avta pred razstavo skocil tik pred mano in na pravi pogled sem si rekla... uf, kako velik golden...

tako, da  Huh Huh Huh

...sash, je mozno, da si mislila drugo pasmo?
Logiran
sash
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #9 : sreda, 08.09.2004 : 15:45:45 »

Ja,saj verjetn je moja napaka.Prinašalcev ne poznam prav dobro,saj sva s fantom lastnika aljaškega malamuta,rada bi le razveselila sestro.čist možno pa je,da sem videla hovawarta,tako da najbolš da se pozanimam še o tej pasmi.Hvala vsen.

Lp,Saša
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #10 : sreda, 08.09.2004 : 22:41:35 »

saša, na linku http://www.geocities.com/hovawartslo/lastniki/ben.html je krasen rumen howavart, ki bi ga za moje pojme marsikdo brez problema zamenjal za zlatega prinašalca...
je pa res, da bi rekla, da se po karakterju pasmi precej razlikujeta...
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #11 : ponedeljek, 13.09.2004 : 13:44:11 »

Živjo!

Sploh ne vem kje naj zastavim tole vprašanjce in ga bom kar tukaj. Sicer ne vem, če s eje vam to že zgodilo, ampak nam se je, žal.

Prejšnji vikedn se je Kin ovohal z enim psom in le-ta ga je močno ugriznik v msrček in seveda tudi cca 20 sek držal. Kinu je kri lila res kot za stavo. In posledica tega je da se mu je naredila oteklina in grda hrasta. Ko smo se igrali čez teden, in tudi sam se je malo ˝objemal˝čez smrček si je to vso hrasto nekako dol spravil. Zdaj ima dve grdi, beli rajsi na smrčku. Zanima me, če mu bo to izginilo. Bo smrček zopet črn???

lp M.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #12 : ponedeljek, 13.09.2004 : 13:59:28 »

Kin, smrček bo spet črn  Smiley. Moj jih je že večkrat po njuški fasal, dva meseca nazaj pa čisto pri očesu in je imel grdo, 3 cm dolgo belo črto, pa je vedno vse nazaj dobilo pigment. Na začetku izgleda precej grdo in žalostno vse skupaj, ampak vsaj mojemu se je vedno lepo popravilo.

Lp, Urša
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #13 : ponedeljek, 13.09.2004 : 19:13:01 »

V rubriki Kajin kotiček ->psi išče nov dom zp:

Citiram:
<<<<<Prijatelju se je pred nekaj dnevi na sprehodu pridružila zlata prinašalka, očitno izgubljena ali zavržena. Po veterinarskem pregledu so ugotovili, da naj bi pred 3-4 meseci skotila mladičke. Stara naj bi bila kaki 2 leti. Kljub objavi o izgubljeni živali v medijih, se ni noben oglasil, zato sumi, da je bila zavržena. Ker je prijatelj ne more obdržati, za azil pa je psa škoda, ker se mu menda vidi, da so se z njim ukvarjali, iščemo koga, ki bi želel takšnega psa. Če sta zainteresirani, pokličite na eno spodnjih številk (včasih se ne javi, poskusite večkrat, številka pa naj po možnosti ne bo skrita, če slučajno pokliče nazaj), sicer pa prosim pošljite dalje svojim stikom. Stvar se zelo mudi, mislim, da je danes zadnji dan, ko še čaka, preden jo odpelje v azil. Psička se nahaja v Mariboru.

02-65-00-270
031 692 130
041 729 652 (Miro)


Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #14 : sobota, 18.09.2004 : 17:52:27 »


Ok danes se je pokazalo kaki gobezdači so slovenski lastniki goldnov Roll Eyes Na CACIB Mbr je sodil en najbolj priznanih sodnikov za to pasmo, prijavljenih 41 goldnov od tega CELO 14 slovenskih - od slednjih se jih je prikazalo samo sedem  Shocked
Seveda niso bili niti prijavljeni tisti, ki se imajo za ah in oh vzreditelje.
Wonder why?  Tongue

Sicer pa BOB je dobil zelo lep samec, Cosmona's Inspiration, uvožen s Finske na Češko.
CACIB psice je dobila Galans Kuraszi.

Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines