mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:34:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 214727 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #15 : sobota, 18.09.2004 : 17:54:49 »

Sori, Cosmona's Inspiration je uvožen na Madžarsko ne na Češko  Grin

Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #16 : sobota, 18.09.2004 : 19:31:51 »

hja, tujci so odlicnega sodnika res dobro izkoristili... in zasluzeno odnesli najvisje titule (priznamo tisti, ki smo dobili nekoliko nizje, a se vedno osrecujoce)

...kar pa se tice slovenskih vzrediteljev (tako si menda nasi rejci radi recejo) Cool Cool Cool, pa je menda tako, da so tisti, ki najraje vzrejajo in hvalijo svoje uspehe (po slisanem) bolj samozavestni okoli svojih zadkov kot okoli svojih psov (importov Lips Sealed in lastna vzreja Undecided) sram sram sram... ker vem, da berejo Cool, jim nikakor ne smem pozabiti povedati, da je roke, ki se jih tako bojijo, krasil nov prstan, lastnika rok pa se veliko bolj plavolaska, ki je nosila par tega prstana Kiss Kiss... tako, da dragi moji, mogoce se pa malce prevec cenite Roll Eyes   Wink, delajte raje na psih Wink Wink

no, domacih nas je bilo res le za vzorec, pa se to razen naju menda sami uvozeni psi... smo pa odnesli zrele ( Cheesy Wink Kiss) in delovne pri samcih...






Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #17 : sobota, 18.09.2004 : 21:57:15 »


kk hudoooo  Grin

Ja res je, čestitke Kimiju (Lormar Clark Kent), ki je "dobil" razred zrelih in Lapiju (Karvin Zeppelin), ki je "dobil" razred delovnih.

Me prav zanima koliko nadebudno pogumnih slovenskih rejcev gre jutri v Umag na specialko?


Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #18 : nedelja, 19.09.2004 : 08:41:38 »

ko sem izklopila racunalnik, sem se spomnila, da je bil vceraj z nami v ringu se en doma vzrejen pes... Sparky (Spark Will Fly Jonfi)... odlicen III!!!... cestitke!

meni je za danasnji Umag zelo zal, Hrvatje so se ful potrudili, super sodniki, prijavljenih je 120 psov, 60 goldnov od povsod, od slovenskih Eros, Silak in moj, a po vcerajsnjem Mb dans ni ratalo na drug konc prit Sad Sad

vsekakor, ce zve kdo rezultate, se priporocam...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #19 : nedelja, 19.09.2004 : 16:45:19 »

Tudi z moje strani čestitke Kimiju Kiss Cheesy

Tudi mene zanimajo rezultati iz Umaga...?
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #20 : ponedeljek, 20.09.2004 : 14:52:39 »

OJ
v vzrejnem pravilniku za retriverje piše, da se lahko parijo psi s stopnjami displazije A, B in C (tisti z stopnjo C le s tistimi  s stopnjo A). Zanima me ali ce pomeni C1 in C2 ali le C1?

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #21 : ponedeljek, 20.09.2004 : 19:33:26 »

C...nima veze ali je C1 ali C2 ali pa C500  Roll Eyes
sej ti piše džizus  Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 20.09.2004 : 20:41:51 »

DODO, a se ti zdi pes s kolki C taprav za parjenje? Ne glede na vzrejni pravilnik.
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #23 : ponedeljek, 20.09.2004 : 22:07:08 »

Jana ja seveda kaj si pa mislila  Grin Take psice so najboljše, ajde ima kolke C ampak jebiga, sej vzrejni pravilnik to dovoljuje.  Wink

Sicer pa kot sem rekla, če bo Dodo paril v SLO se mu gre samo za denar in ne za pasmo.  Roll Eyes

Sorči sem malo pod vplivom analize prijav paritev za obdobje 2001-2004 (do septembra) pri GRjih, ki sem jo naredila včeraj. In ugotovila, da je genski bazen praktično že skoraj zaprt, saj je bilo 149 paritev z 22 psi. Od tega jih 25 % vseh pripada enemu samcu, 33 % pa trem, ki so si v sorodu (oče in dva sinova)  Cry
Raje ne razmišljam koliko mladičev se je skotilo v teh leglih.
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #24 : sreda, 22.09.2004 : 07:59:17 »

Čaw!Jst nism čist prepričana ali tole vprašanje sodi v tole rubriko ampak mislim, da kej dost pa tud ne bom glih zgrešila. A kdo ve kje je ninci?a je tle na tem forumu pod kšnim drugim nickom ali je zaenkrat sploh ni gor?
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #25 : sreda, 22.09.2004 : 08:24:15 »

sirtaki!
pa se potem v slo se sploh da dobiti "kvalitetnega" goldija??? in ce se da, kako ga najdes?
okrog teh C kolkov mi pa ni jasno naslednje: ali se ne da doseci, da psi s takimi kollki ne bi dobili vzrejnega dovoljenja?
lp
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #26 : sreda, 22.09.2004 : 08:28:19 »

Še eno vprašanje: a je kdo od vas svojmu goldnu ze izmeril plečno?moj je namreč tak živc od psa, da se jst lahko po trepalnicah mečem, pa nikakor ne morm pravilno izmerit, ker noče mirovat.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #27 : sreda, 22.09.2004 : 14:09:11 »

Evangelina,jaz sem Lizi izmerila plečno višino pred kakšnim letom (takrat je bila 54 cm).Drugače pa izmerijo plečno višino tudi na vzrejnem pregledu (vsaj nama so jo) z eno tako preprosto napravo pri kateri je merjenje lažje kot z navadnim metrom.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #28 : sreda, 22.09.2004 : 21:35:49 »

sirtaki!
pa se potem v slo se sploh da dobiti "kvalitetnega" goldija??? in ce se da, kako ga najdes?

Nope, ne da se ga in pika Roll Eyes
Tu in tam se sicer zgodi kako leglo, ki izstopa tudi v mednarodnem merilu, vendar imajo vzreditelji ponavadi težave take mladiče prodati, saj se jih razvrednoti pri povprečnem slovenskem kupcu (na stari temi je precej napisanega o tem).
Ravno trenutno je aktualno eno tako nadpovprečno leglo...na veliko veselje konkurence (aka šteparjev za $) gredo vsi mladiči več ali manj v tujino  Shocked

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #29 : sobota, 25.09.2004 : 20:32:53 »

Z največjim veseljem sporočam,da bo jutri naša družina dobila še enega zlatega člana Cheesy Cheesy Cheesy
Jutri se odpeljemo na Ptuj po 8 tednov starega goldenčka iz psarne Hoiker's Cheesy
Nujno vzamem seveda fotoaparat in bom poslikala vse tamale,ki so še ostali,našega pa še posebej!Sem tako vesela,da komaj dojemam,da je to res Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines