mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 08:40:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 218870 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1410 : sreda, 19.03.2008 : 15:59:44 »

Liza imate prečudovitega psa in prečudovito psičko!  Smiley
Kakšni lepotci so šele Aronovi mladički, če je že Aron Zlati prinašalec v pravem pomenu besede.
Oskar pa je čisto nor na palice za grist. Mu damo palico in je potem dve uri mir saj se ves čas ubada samo z njo. In ko gremo ven na sprehod seveda palico zraven odnese in potem se na bližnjem travniku pokne dol in veselo grize naprej. Jaz pa si lahko postavim šotor zraven, saj se Oskarju prav nič ne mudi.
Ko takole pogledam vašo psičko in pa psa mi je kar malo žal, da Oskar nima družbe doma, saj je čisto utrgan na pasjo družbo in se obnaša kot trimesečni mladiček.  Cheesy
Naš Oskar je bil ravnokar star 11mesecev, 12.4. pa bo dopolnil eno leto  Smiley
Logiran
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1411 : sreda, 19.03.2008 : 16:53:42 »

Našmu Inču se je čez vikend vidno izboljšalo! Komaj da se je še videlo da šepa. Vendar smo ga Kakor smo se ze v petek zmenil pripeljali ok 18:00 k ortopedu v murgle. On pogleda slike, ki so jih naredili v petek in reče da so slike čist v redu in da sploh nevidi da bi pes še kej šepal. Rekel je da to nikakor ne more biti natrgana križna vez in da so se v petek njegovi kolegi zmotili Smiley.
konec dober use dobro in se srečno odpeljemo domov. Danes je že v polni formi za skakanje in laufanje!
Evo še nekaj slik:  http://incello.moj-album.com/album/11438461/
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1412 : sreda, 19.03.2008 : 18:17:04 »

Veseli me, da se je vse uredilo  Smiley Slikce so pa res fletne  Smiley Vaš Inč me zelo spominja na Oskarja pri tej starosti Smiley
Liza koliko pa je star vaš pes in pa vaša psička?  Wink
Aha samo za informacijo Vixen. Tudi mi smo pri Matkotu dobili Frontline Combo.  Cool
lp Teja.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1413 : sreda, 19.03.2008 : 18:27:55 »

Hvala za pohvale Teja Smiley
Pa ni me treba vikat, še nisem tako stara :p :p
Aaron je zdaj star 3 leta in pol, Liza pa bo kmalu 7 let. Jaz sem ful vesela, da je po Lizi prišel še Aaron. Naša punca ima namreč obliko ločitvene tesnobe in na začetku je zelo pomagalo, ko je prišel Aaron. Je postala veliko bolj živahna. Žal je zdaj tako hudo, da ne prenese biti sama niti uro ter se začne grist. Tako da živi pri babici in dedku, ki sta vesčas doma. Ampak hodiva z Aaronom na obiske da se malo poigrata in da Aaronu ni tako dolgčas Smiley

nmatelic: To je pa super novica!!!! Mogoče je samo čudno stopil pa ga je bolela tačka, to se pri mladičkih precej pogosto dogaja. Drugače je pa pravi cuker Smiley Od kod pa prihaja (vzreditelj)?
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1414 : sreda, 19.03.2008 : 18:45:03 »

Velja Liza od zdaj naprej nič vikanja. Tongue
nmatelic zdaj sem se spomnila, da ko je bil Oskar star 3 mesece, da se mi je zdelo, da mu zadnja noga ves čas trza. Seveda smo takoj odšli k Matku, ki pa je povedal da ni nič narobe.
 Ko pomislim, da ko smo dobili Oskarja, smo za vsako figo leteli k Matkotu, saj sem bila za vsako nenavadno spremembo zelo panična, mi gre kar na smeh.
Spomnim se, da Oskar sploh ni lajal in po treh tednih sem bila zelo prestrašena, saj niti enkrat še ni zalajal. Seveda, takoj spet k Matkotu, ki pa se je smejal naši zaskrbljenosti in rekel, da naj bomo srečni, ker še ne laja.  Smiley
lp Teja in Oskar.
Logiran
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1415 : sreda, 19.03.2008 : 19:36:30 »

Prihaja od ***********. Za razliko od tvojega Oskarja Teja naš Inč kar dosti laja. V čakalnici pri veterinarju je lajal edini od 4-ih psov. Lajal je tako na odraslega Labradorca, Rotvajlerja kot tudi na Višavskega terierja.
Tudi če ga malo razdražim s kakšno igračo začne lajat, da ne govorim o tem da bi bil za kakšni 2 minuti sam v stanovanju Smiley.
Ga bo pač treba odvadit da ne bo potem ko bo starejši problemov Smiley.

                                                                   Smiley LP Nejc in Inč Smiley
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1416 : sreda, 19.03.2008 : 20:22:35 »

No saj zdaj je ravno pravi čas, da ga učite kaj je vredu in kaj ne. Smiley
Nejc naš Oskar sicer ne laja veliko, toda moteče pri njem je, da skače na ljudi oz. predvsem name. Ko npr. pridem domov od veselja začne skakati name in potrebuje kakšno minuto, da se umiri. Ko je imel Oskar še 10kg je bilo to prisrčno, zdaj ko pa ima 32kg pa je zelo neprijetno. No delamo zdaj na tem da ga to odvadimo.
Drugače je pa Oskar ena velika carta, ki bi se ves čas igrala.  Smiley
lp Teja in Oskar.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1417 : četrtek, 20.03.2008 : 11:17:24 »

nmatelic: Oooo, potem smo pa skoraj v 'sorodu' :p
Slabo leto nazaj je bila mamica od Inča parjena z mojim Aaronom, Barbara in Matej pa sta si doma pustila eno psičko iz tega legla-Gizabelo.

Pri meni je bila pa Liza kot mladiček skoraj popolnoma tiho. Malo je 'brundala' pri igri, drugače pa je začela lajat šele pri kakšnem letu, ko je začela 'čuvat' naše dvorišče. Aaron pa tudi ni bil pri zelo glasnih, je pa lajal malo več kot Liza.

Miss Teja: od kje pa Oskar prihaja? Hehehe, jaz imam doma eno veliko scartanko, Aaron se pa tudi ravno ne upira čohanju Cheesy
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1418 : četrtek, 20.03.2008 : 20:31:49 »

LIZA...Oskar žal spada med čistokrvne "pasemske" pse brez rodovnika. Dobili smo ga od prijateljev, ki imajo psico rodovniško, psa pa nerodovniškega. Čeprav je Oskar zdrav, ustreza standardom ZP in je zame najboljši psiček na svetu, se naslednjič zagotovo odločimo za rodovniškega psa, saj smo veliko bolj poučeni o psih, kot pa smo bili.  Smiley
lp Teja in Oskar.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1419 : petek, 21.03.2008 : 13:05:23 »

Pametna odločitev Smiley
Pa bomo pa danes skupaj barvali velikonočna jajčka Cheesy
Naša 'bajsika' pa pridno (ampak zelo počasi) hujša...zdaj je na dietni hrani.
A ima kdo mogoče probleme, da mu zlatko premalo je? Aaron ima namreč obdobja, ko si 'odmeri' koliko bo pojedel in mu lahko med brikete zamešam konzervo pa ne bo celih pojedel. Razen, če bi mu dala kakšno kuhano hrano ali meso-tega mu pa nočem dajat, ker briketov niti povohal ne bi več.
Čeprav zadnje čase ima malo manj problemov s tem...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1420 : petek, 21.03.2008 : 15:08:22 »

Liza ne se prevec sikirat zaradi tega, Aron postaja bolj zrel gospod in mu mogoce vcasih pac ne pase, dokler je drugace vse vredu se jaz zaradi tega nebi obremenjevala. Si pa ze sama ugotovila, da ga bi s prevelikim dodajanjem samo razvadla.

A sem jaz zadnjic prav prebrala da Liza ni vec pri tebi, ampak pri babici in dedku?
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1421 : petek, 21.03.2008 : 15:53:37 »

LIZA mi imamo kvečjemu probleme glede tega, da Oskar hoče preveč jesti. Pojedel bi vse kar vidi. Pred parimi meseci se je preveč zredil, tako, da smo ga morali dati na dieto in je potem shujšal 2 kile. Še sreča, da mu hrano odmerjamo saj bi drugače jedel ves čas. Smo pa zdaj na briketih.  Smiley
Kje pa je imela Liza tumorje?
lp Teja in Oskar.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1422 : sobota, 22.03.2008 : 10:49:06 »

McKruster: Ja, Lizika zdaj žal živi pri babici in dedku...Trenutno jo sicer imam pri sebi, ker sta šla v toplice in je 1 teden ostala pri meni. Nekako smo ugotovili, da tisto, kar smo mislila, da je alergija, to ni. Praskala in grizla se je namreč samo takrat, ko je bila sama. In smo prišli do zaključka, da ima lahko obliko ločitvene tesnobe-kadar ni zraven nobenega človeka, ji to povzroči tak stres, da se cela zgrize. Izgledalo je pa res kot alergija. Tako da smo se odločil, da bomo probali, kako je, če je Liza pri babici,kjer res ni nikoli sama. In punca lahko je vse pa se ne praska-ni pa niti sekunde sama. Žal jaz take možnosti doma nimam, ker sem dopoldan v šoli, mojedva pa sicer delata doma, vendar je bila kljub temu kakšni 2 do 4 ure na dan sama. Očitno je bilo to preveč zanjo. Tako da je bila Liza pri babici mesec dni pred operacijo in potem med operacijo, ko je tudi potrebovala 24/urno nego. Zdaj je že pol leta pri babici, pa jo z Aaronom še vedno pogrešava... Samo sem ugotovila, da je tako zanjo najboljše. Babica in dedek pa tako ali tako ne živita daleč in hodiva pogosto na obiske. Poleti pa pride naša damica k meni za 1 mesec, ko bom vesčas doma Smiley
Miss Teja: Liza je imela dva tumorja in sicer enega na vranici in enega zelo velikega na mlečni žlezi,ki se ji je malo razširil na bezgavke. Kakšen mesec so najprej delali samo preiskave in ker je imela v tem času še lažjo obliko erlihije smo z operaijo mogli počakat.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1423 : sobota, 22.03.2008 : 11:19:01 »

LIZA: Kako ste pa ugotovili, da ima tumorja? Se je drugače obnašala ali kako?
Ravnokar prelistujem revijo MOJ PES 2/2007 in ugani koga zagledam. Tebe in tvojo babnico Lizo  Smiley Super sta.
lp Teja in Oskar.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1424 : sobota, 22.03.2008 : 11:31:56 »

A ima kdo mogoče probleme, da mu zlatko premalo je?
Timi nikoli ne je premalo, ampak ne poje pa vedno vsega takoj. Pravzaprav mu že od nekdaj lahko dajem brikete "po volji", pa se ne bo zredil (niti shujšal).
Konzerve in kuhana hrana so pa druga pesem... Če bi imel to na voljo, bi imel pa namesto svojih 33 kg hitro kakšnih 40...  Tongue Grin
Logiran
Strani: 1 ... 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines