mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 14:00:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beauceron - čvek  (Prebrano 54372 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« : ponedeljek, 11.11.2002 : 13:26:33 »

Hojla!

Zanima me kaj več o Bauceronu. Je mogoče med vami tudi kakšen lastnik ali kdo pozna vzreditelje.

lp

Maja
Logiran
Buzz
gost
« Odgovor #1 : ponedeljek, 11.11.2002 : 13:36:29 »

Zivjo!

 Ce se prav spomnim, je bil v enem letosnjih Kinologov predstavljen vzreditelj iz Preddvora. Psarna je ***** ali nekaj podobnega. Upam, da nisem cist mimo udaril. Grin

 Bom pa preveril in sporocil ali pa naj kdo drug, ce ima Kinologe pri roki.

LP Dejan
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #2 : ponedeljek, 11.11.2002 : 13:38:42 »

Zdravo!

Poznam vzreditelje v MB, ki imajo ľe dolgo časa to pasmo. Pasrna ***. Letos spomladi so imeli mladiče, kako pa bo nadalje nevem. Najbolje da pokličeą na ****.

Furby
Logiran
MAD_DOG
gost
« Odgovor #3 : torek, 19.11.2002 : 19:48:16 »

Ja, bo kar držalo. Jaz imam doma 3 leta starega Francoskega Beaucerona. Če te kar koli zanima, kar vprašaj. Jaz osebno sem se že toliko namučil s tem psom, da bi ti verjetno znal odgovoriti. Lp!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #4 : sreda, 20.11.2002 : 10:21:33 »

Če koga zanima, na decembrski razstavi v Ljubljani se bo predstavil/a (ne vem spola) prvi harlekin beauceron v Sloveniji.

Lp, Yo
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #5 : sreda, 20.11.2002 : 10:46:52 »

Hojla!

Ja od koga pa je, ta harlekin bauceron?

Hvala za informacijo o tisti psarni, sem našla članek od nje. Sicer pa upam, da bo tudi na razstavi in da se jo bom tokrat udeležila.

Maja
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #6 : sreda, 20.11.2002 : 11:06:06 »

Harlekin beauceron? Huh
A ne obstajajo le bi (crni z rdecimi "nogavickami") in tricolorji (z nekoliko modre barve)?
Logiran
yo
gost
« Odgovor #7 : sreda, 20.11.2002 : 11:07:15 »


Citat

Harlekin bauceron? Huh
A ne obstajajo le bi in tricolorji?


Ne, Sally, tudi jst sem najprej debelo pogledala. So harlekinčki.

Lp, Yo
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #8 : sreda, 20.11.2002 : 11:10:32 »

...mi ni dalo miru, pa sem izbrskala tole iz FCI standarda za beaucerone... Sem ze mislila prav, ocitno se jim rece harlekin, a dejansko ne zgledajo kot harlekin doge (crno beli) Wink
COLOR:
A) Bas Rouge (bicolor), black and fawn Black color is deep. Marking must be bright rust appearing above the eyes, on side of muzzle, fading off on the cheeks and never reaching under the ear, on the chest­where two spots are preferred to solid markings across the chest­on the throat, under the tail, on the feet up to hocks and wrist. On the limbs the marking should become progressively narrower upwards, they should not go higher than a third of the leg on the outside but they will blend higher on inside of the leg. A few white hairs on the chest are permissible.
B) Harlequin (tricolor), grey, black, and fawn. The coat has grey and black patches distributed evenly over the body, more black than grey. The red markings are identical to those on the bicolor.


Logiran
Tjasa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #9 : sreda, 20.11.2002 : 11:19:06 »


No takole pa izgleda na fotki....

http://www.beauceron-dogs.com/pictures-images/gallery/pages/beauc4_jpg.htm

Meni osebno so bolj všeč črno rjavi.


LP Tjaša
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 20.11.2002 : 12:21:14 »

Pri nas v Kranju se sprehaja taka nemska doga, kot je bauceron na slikici . Je prav zanimiva.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
MAD_DOG
gost
« Odgovor #11 : četrtek, 21.11.2002 : 16:36:36 »

Pa še eno vprašanje: sta si doberman in beauceron podobna psa? Ker meni se zdi da imata zelo podoben značaj. V knjigi o dobermanovem poreklu piše da je bil nemara  :-/ "narejen" tudi iz beauceronov. Kako nemara, če sta si pa psa tako podobna Huh
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #12 : četrtek, 21.11.2002 : 19:40:32 »

Sem malo pogledala po knjigah pa nikjer nisem zasledila iz katere pasme so se razvili. Omenjajo samo, da so bili bojni psi in da so jih uporabljali za čuvanje. Drugače me pa ne spominja na dobermana, ok po barvi je res podoben, ampak to je npr. rottweiler tudi. Na kašno podobnost si pa mislil? Karakterno pa ne vem. V bistvu še nisem imela nobenega, vem pa da sta oba kar učjliva in jih ponekod uporabljajo tudi za službene pasme.
Logiran
MAD_DOG
gost
« Odgovor #13 : četrtek, 21.11.2002 : 20:34:59 »

Pa ne samo po barvi. Tudi po zunanjosti sta si podobna. Pomoje je doberman z dolgim repom zelo podoben beauceronu. Karakterno pa enako. Eksplozivna, zelo dobra čuvaja, prijazna družinska psa, ... vendar je pa res, da beauceron bolj čuva gospodarja, doberman pa celo posestvo, hišo. Pa še doberman je pinč Smiley
Logiran
yo
gost
« Odgovor #14 : petek, 22.11.2002 : 08:33:21 »

Doberman in beauceron sta si po moje podobna, če jih gledaš z razdalje nekje 500m.  Huh
Beauceron je bistveno bolj posesiven od dobermana in bolj zahteven. Čuva pa ravno tako dobro svoj teritorij kot svojega gospodarja - ne pozabimo, da je to francoski OVČAR.
Glede na okolje, kjer so ga uporabljali, je za beaucerona vsak prišlek na ozemlje moteč dejavnik, ki ga je treba... ubiti.
Seveda mu tega sredi Ljubljane ne bomo dovolili, ampak - od tu njegova posesivnost. Prilasti si tako gospodarja kot prostor. In kar je njegovo je njegovo, tukaj pa ni več heca.

Lp, Yo
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Beauceron - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines