mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:38:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 198184 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tjaša
gost
« : torek, 02.04.2002 : 16:28:43 »

Mene zanima, koliko približno stanejo rodovniški ZLATI PRINAŠALCI in za koliko lahko drugi napr. prijatelji prodajo mladička te pasme?!  

Prosim vas tudi, če mi predlagate, katero pasmo naj izberem DALMATINCA ali ZLATEGA PRINAŠALCA, ker res ne vem za katerega bi se odločila  
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #1 : sreda, 03.04.2002 : 10:32:25 »

Poglej se malo v rubrike, kjer ostali sprasujejo katero pasmo "... ali ..." saj bodo odgovori dokaj podobni. V vsakem primeru je najbolje, da se za pasmo odlocis sama, saj ravno ti najbolje ves, cemu bo pes sluzil.

O ceni s prijatelji pa se morate sami dogovoriti. Obicajno so cene rodovniskega mladicka od 400 EUR navzgor...
Logiran
Tone Hočevar
gost
« Odgovor #2 : sreda, 03.04.2002 : 22:35:13 »

Spoštovana gospodična!
Kdor je poimenoval zlatega prinašalca z besedo zlati,je že vedel zakaj.Zlati prinašalci so res zlati psi.
Pridi v nedeljo v Grosuplje,kjer boš lahko videla nekaj res prekrasnih zlatih prinašalcev.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #3 : sreda, 03.04.2002 : 23:39:22 »


Citat
Kdor je poimenoval zlatega prinašalca z besedo zlati,je že vedel zakaj.Zlati prinašalci so res zlati psi.

Jaz sem do sedaj naletela le na trmaste primerke pa me niso prevec prepricali v njihovo "zlatost" kljub njihovi lepi zunanji podobi... Roll Eyes  :-/
Logiran
Tone Hočevar
gost
« Odgovor #4 : četrtek, 04.04.2002 : 20:33:36 »

Spoštovana Tjaša

G.Sally se malce heca.Zlati prinašalci pa res niso trmasti.
Sicer pa je trma karakterna lastnost vredna vsega spoštovanja,odraža namreč veliko trdnost v karakterju.
Če enkrat dobro izšolaš "trmastega" psa potem te takšen pes nebo nikoli razočaral.
Logiran
chivava
gost
« Odgovor #5 : petek, 05.04.2002 : 07:55:11 »

Ne vem sicer kako naj bi primerjala dalmatince in zlate prinasalce, poznam pac druge.
Za dalmatince se mi zdi, da so nezahtevni, sportni psi, ki so najbolj srecni, ce lahko
par ur na dan dirkajo recimo ob kolesu.

Zlatkoti pa....jaz jim pravim psi za lenuhe. Ker samo cakajo in gledajo kako bi ti
ustregli in vecji del casa in energije porabijo zato, da ti berejo zelje iz oci.
PREVEC so pridni.
Tako, da se kaksen bolj trmast 'primerek' kar prileze sem pa tja.

Logiran
drevo
gost
« Odgovor #6 : petek, 05.04.2002 : 08:13:01 »

Kolikor se spomnim, gospod Hočevar, imate vi kar precej izkušenj z zlatimi prinašalci - pa kar ne morem verjeti, da še niste srečali trmastega. Jaz sem jih videla že kar precej takih, ki so predvsem s svojo živahnostjo in trmo precej živcev svojih gospodarjev požrli. Je pa res, da je lahko dobro vzgojen zlatko nekaj najbolj zlatega in prijaznega.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #7 : petek, 05.04.2002 : 09:14:22 »

Citat
Sicer pa je trma karakterna lastnost vredna vsega spoštovanja,odraža namreč veliko trdnost v karakterju.

Verjamem, da ima vsaka karakterna lastnost tako dobre kot slabe predznake Wink Cheesy Ravno tako lahko cloveka, ki npr. nerad raztresa z denarjem opredelimo kot "varcnega" ali "skrtega". Tako torej, kot vzamemo...

V nasi pasji soli je npr. zlati prinasalec (ki je poleg vsega opravil tudi malo solo), a je kljub temu med slabsimi "ucenci". S svojo trmo in lenobo namrec pridno izkorisca lastnico. Wink Je pa res, da je spet vse odvisno od lastnika in tega koliko mu ta popusca pri ucenju.
Logiran
Mitja
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 93


« Odgovor #8 : petek, 05.04.2002 : 09:41:52 »

Zlati prinašalci so izjemno inteligentni psi in to znajo seveda ob popustljivosti lastnika s pridom izkoriščati. Je pa res da imam v zadnjih letih občutek da je masovna vzreja  pustila posledice tudi na zlatih prinašalcih, tako v fizičnem smislu (psi veliki in močni kot telički za katere imaš občutek da prednje in zadnje noge sploh niso povezane) kot tudi v smislu značaja.
Sicer pa je dober zlati prinašalec pes idealen pes za družabnika, v veselje pa vam bo tudi pri šolanju in športnih aktivnostih kar bi za dalmatinca v splošnem malce težje trdili (čeprav me boste morda zasuli s prispevki v smislu: vsakega psa lahko izšolamo bla bla bla.... a vam povem da zlatega prinašalca dosti lažje in boljše kot dalmatinca).
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #9 : petek, 05.04.2002 : 09:56:07 »

Ko sem hodila v tečaj s svojo psico , se spomnim, da smo imeli tudi labradorčke v skupini , ki so bili v sledi in poslušnosti NAJBOLJŠI v skupini. Dobro ni ista pasma, ampak nekako značaj se mi zdi pa podoben.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #10 : petek, 05.04.2002 : 10:32:38 »

Citat
Je pa res da imam v zadnjih letih občutek da je masovna vzreja  pustila posledice tudi na zlatih prinašalcih, tako v fizičnem smislu (psi veliki in močni kot telički za katere imaš občutek da prednje in zadnje noge sploh niso povezane) kot tudi v smislu značaja.

Tudi jaz imam tak obcutek. Zlati prinasalci so se mi vedno zdeli vzorni druzinski in nasploh uporabni psi, vendar se je z njihovo popularnostjo precej spremenilo. :-/

lester,
tudi meni se zdijo labradorci, kolikor sem jih imela moznost videti, izredno ubogljivi, poslusni psi. (Tudi pri nas v soli med boljsimi "ucenci" Wink Cheesy) Ze res da so si malce podobni z zlatimi prinasalci (znacajsko), a znajo slednji svojo pridnost velikokrat izkoristiti po svoje (moje misljenje Smiley).

Vsekakor se pa strinjam, da ce zelis druzinskega psa je vseeno boljsi zlati prinasalec kot dalmatinec...
Logiran
sirtaki
gost
« Odgovor #11 : petek, 05.04.2002 : 12:37:38 »


Ekola, nism se mogla upret, da ne bi pristavila še svojega lončka. Ker se imam ze za poznavalko pasme seveda  Grin

Torej ja dejstvo je, da so zlati prinašalci doziveli usodo vse popularnih pasem, in se zaradi masivnosti vzreje "pokvarili" tako po videzu kot znacaju. Posledica je delitev na delovni(lovski) in razstavni tip.

Praviloma, kjer izjeme seveda potrjujejo pravilo, velja da so razstavni tipi (torej bolj mocni, z bujno dolgo dlako itd) malo manj dovzetni za solanje. Kakrsnokoli. Da so bolj flegmaticni, nezainteresirani, neresni...pa se kaj. V sebi imajo bolj malo originalnega se.
Ampak preden me kdo razcufa in skritizira, izjeme potrjujejo pravilo!!!!!! To so predvsem tisti, ki jim uspe opraviti recimo lovsko tekmo, ki je izjemno zahtevna, posebi ce je kuza v nelovskih rokah.

Delovni tip v Sloveniji najdemo predvsem v resevalnih vodah, v tujini pa skoraj praviloma v lovskih rokah. na sploh se je pomen "delovnega prinasalca" pri nas malo izkrivil, ker tako oznacujejo resevalce. In ce kaj dobro vem nikjer v Evropi in svetu nimajo take razdelitve. Tam so izkljucno razstavni in lovski (delovni).

Ok ja mal zavijam na stranpota  Roll Eyes

Pa se o trmoglavosti. Dejstvo je, da se pes in psicka po znacaju razlikujeta kot dan in noc. In tega ne prizna noben, dokler nima opravka z obema enkrat.

Se prevec dobro je znan primer enega prinasalca, ki je imel vse resevalne izpite (torej tudi izdelano poslusnost, ki ni "kr ena leva"), pa je se vseeno spravljal ob zivce vse, ki so imeli opravka z njim in so lahko le dva metra stran od njega delali stojo na trepalnicah, si unicevali glasilke itd, a jih je veselo ignoriral, ker je zavohal nekaj na tleh ali pa se kam zagledal...

Pri zlatih prinasalcih, samcih, velja da bohnedaj dajat kakih komand, ce te pes ne gleda direkt v oci. To jasn za primere, ko imas opravka s tipicno trmastim a izsolanim samcem...

Tko...zdaj pa navali narod...
Logiran
Udi
gost
« Odgovor #12 : petek, 05.04.2002 : 13:45:28 »


Citat

Zlati prinašalci pa res niso trmasti.


Tukaj pa se žal ne morem strinjati. Zlati prinašalec je lahko tako trmast, da se res lahko začneš metati po trepalnicah, pa se ne bo obrnil če noče.
Je pa res da se da z trdo vzgojo marsikaj narediti. Vprašanje pa je kakšno trdo vzgojo pa če imaš dovolj živcev za to "trdo" vzgojo.

Je pa res kot je napisala gospodična pred mano, da je velikanska razlika med samcem in samičko. Vem pa to iz lastnih izkušenj. Samička je veiko bolj ubogljiva in pripadna lastniku.
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #13 : petek, 05.04.2002 : 14:07:21 »


Citat

e pa res da se da z trdo vzgojo marsikaj narediti. Vprašanje pa je kakšno trdo vzgojo pa če imaš dovolj živcev za to "trdo" vzgojo.

Nisem vas razumela kaj ste mislili? A doslednost? Upam, da niste mislili grobosti.
Logiran
sirtaki
gost
« Odgovor #14 : petek, 05.04.2002 : 15:07:53 »


Edina vzgoja, ki bo resnicno pomagala in delovala pri zlatih prinasalcih je doslednost in nic drugega kot doslednost.
vsaka uporaba sile ali cesa podobnega se ponavadi obrestuje tako, da obzaluje lastnik, da se je posluzil tega nacina. Ni pa redkost, da se prinasalec iz svoje trme recimo vrze na tla in se noce premakniti cetudi ga vleces za sabo...takrat ti nobena trda vzgoja ne bo pomagala, ce bo pes lezal na tleh in se ti skoraj dobesedno rezal v obraz...
Prav tako ti ne bo pomagala nobena trda roka, ce bo pes 2 metra stran od tebe in mu niti na misel ne bo prislo, da bi se pustil prijet...

Btw za psicke vse to napisano ne velja! Te so cist "mehke in voljne"  Grin
Jaz sicer pravim, da so "brez zivljenja" a je veliko bolj znosno za zivce imeti njih namesto samcev...
Ok sej naletis tu in tam na kako hiperaktivno in trmasto, ampak so taka redkost, da so ze pravi zaklad!



Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines