mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 23:05:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 200057 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #105 : torek, 22.04.2003 : 06:53:48 »

Murka:v azilih se zelo tezko dobi goldna,ker se ne izgubljajo kar tako,pa se ljudje jih ponavadi ne zavrzejo kot mesancke.Ne poznam tudi nikogar z goldni,ki bi jih oddajal,poznam pa nekoga,ki podari mlade labradorce (se ne smpomnim imena) temne barve (crna psica je bila parjena s cokoladnim psom).Psica tudi hodi na agility in je zdrava,mladicki pa so brez rodovnika kolikor vem.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #106 : torek, 22.04.2003 : 12:02:52 »


Priden Smrček!  Cool
Naredil dobro delo. Zdaj na podobno široko opiši še za labije na njihovi temi...pol bi lahka pa še prevedel vse skupaj?  Wink
Sej veš, literatura o pasmah je več ali manj na voljo samo v angleščini, v slovenščini pa še vedno nič. Kar je btw sramota  Angry

Btw a sm blond al pa je res takole: predniki labijev so zeloooo dolgodlaki novofundlandci...in labiji so predniki goldijev...

Zgleda le nista tako popolnoma različni pasmi to hm?  


Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #107 : torek, 22.04.2003 : 12:39:35 »

Vse enako sem postavil tudi k labijem.
Prevajati pa nisem hotel, tako, da ostanejo citati cimbolj avtenticni.
Labiji niso predniki goldijev le njihova kri je v njih prav tako je v goldiju kri se kar nekaj drugih pasem.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #108 : torek, 22.04.2003 : 13:25:23 »


Citat

Labiji niso predniki goldijev le njihova kri je v njih prav tako je v goldiju kri se kar nekaj drugih pasem.


Smrcek ejjj preberi se enkrat kaj si napisal???

Uglavnem lihkar sem se naucila nekaj novega, cetudi je recimo v tebi kri tvojega praprapraprapraprapradedka, to se ne pomeni da je to tvoj prednik...ufffff  Grin



Logiran
Polly_
gost
« Odgovor #109 : petek, 25.04.2003 : 14:41:57 »

Doma imam zlatega prinašalca in moram povedat da so to res izjemni psi : prijazni, zaupljivi, srčkani! Ko pogledaš temu psu v oči se dobesedno zaljubiš v njega! Rečem ti, ko boš enkrat vidla zlatega prinašalca se neboš mogla več ločit od njega!


Polly
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


Re
« Odgovor #110 : petek, 25.04.2003 : 22:30:58 »


Ekola odgovor:

kk tudi nate leti moje pritozevanje, ampak ti bos vsaj skusala najti, ki bi tvojega supermana pomagal izsolati za lovsko tekmo...svaka ti cast, vsaj ne skaces po revcku in se deres "fuj fuj" ce sam pogleda pticka Smiley

Je pa res da je ta nagon vse bolj izginja v pasmi, ker ga ljudje zatirajo...samo pridite enkrat na recimo vzrejni pregled, kjer se izvaja vzrejna preizkusnja (prinasanje prinosila iz vode in kopnega ter plavanje)...
Presenecen je cisto vsak, ki misli da je prinasanje neki samoumevnega...vcasih nas je ful strah, da nam kateri ne bo utonil (se v zivljenju psi niso bili v vodi - razen v luzi)...ali pa nas je strah da bo Sava odnesla prinosilo oziroma, da ga bomo v nedogled iskali po travi...ker eni retrievercki samo debelo gledajo kaj hoces od njih, ko jim pac nekaj vrzes stran...

Torej cestitke in pohvala vsakemu, ki se odloci in svojega goldna izsola za lovsko tekmo, sam ali s pomocjo. Pa ceprav jo opravi na Hrvaskem  Lips Sealed






Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #111 : ponedeljek, 28.04.2003 : 08:46:35 »

Citat
Torej cestitke in pohvala vsakemu, ki se odloci in svojega goldna izsola za lovsko tekmo, sam ali s pomocjo. Pa ceprav jo opravi na Hrvaskem  


Dosti ljudi se odloci, da bodo s svojimi retrieverji naredili tekmo na Hrvaskem. A je kdo pomislil, da je to zato, ker je pri nas taksnih tekem premalo? Jaz bom recimo na taksno tekmo morala pocakati do jeseni, ko jo bom lahko opravila na Ptuju...

Pa se nekaj - ce pes opravi tekmo na Hrvaskem, ne vidim razloga da je nebi tudi v Sloveniji. Ce ima nagon, to sploh ni problem... To je seveda moje mnenje.

To, da si lastnik goldna poisce pomoc pri strokovnjaku oz. poznavalcu za delo pa je le prednost, a ne? Jaz sama, priznam - mea culpa Grin Grin Grin, ga sama nebi nikoli znala pripraviti na tekmo. Sama nimam tega znanja, kaj sele izkusenj. Zato... Tistim, ki pa lahko sami izsolajo psa za lovsko tekmo - KAPO DOL.

Lp, Kristina
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #112 : ponedeljek, 28.04.2003 : 09:23:50 »

Živjo vsem skupaj,
Imam eno vprašanje. Ali vi svojim prinašalcem strižete kremplje? Kdaj se to mora narediti in kako pogosto?
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #113 : ponedeljek, 28.04.2003 : 13:06:41 »


Citat

Živjo vsem skupaj,
Imam eno vprašanje. Ali vi svojim prinašalcem strižete kremplje? Kdaj se to mora narediti in kako pogosto?


Živjo brin!
Moj je star 5 let in sem mu letos prvič postrigla kremplje. Nisem jih sama no, ampak sem ga peljala k pasjemu frizerju ker niti ne vem, koliko mu jih lahko posrižeš. Moraš zelo paziti da ne zadeneš v živo. Se pa kupijo tudi posebne škarje za stiženje krempljev. Jaz sem mojemu zato, ker se veliko giba po gozdu in zelo malo po asfaltu in se mu niso tako rabili sproti. Če pa pes dosti hodi po trdi podlagi se mi zdi da mu jih sploh ni treba sriči ker si jih sproti rabi.

Lp
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #114 : ponedeljek, 28.04.2003 : 13:28:35 »

Ewchy, potem pa prav delam, da mu jih ne strižem.
Mu tudi nimam kaj, saj jih ima čisto obrabljene, ker se največ sprehajava po asfaltu.  
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #115 : ponedeljek, 28.04.2003 : 13:50:47 »

Sirtaki!

Z Erosom sva res bila v Rizani. Eros je bil krasen. Kiss Nosil je kot za stavo. Delal pa sva samo PNZ, dosegla 43 od 45 točk in seveda dobila prvi nagradni razred.

Tekme pa nisva delala, ker se mi je zdelo, da nisva se pripravljena. Predvsem na vlecki z zajcem nisva dobra. Enkrat mi dela krasno, ne fali kljuke, naslednjic pa brezglavo divja... Grin Grin Grin Bova ze nastudirala. Malo se mora umiriti na sledi, pa bo. Racunam, da bi do jeseni lahko nastudirala in potem izvrstno opravila tekmo. Bomo videli. Sem bila pa ful vesela...

Lp, Kristina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #116 : ponedeljek, 28.04.2003 : 14:13:14 »


Cestitke Kristi, kot kaze imas natural talenta doma  Grin
Ma tisto vlecko bosta ze nastudirala, sj evs step by step in potrpezljivo pa bo enkrat mu uspelo nos celo obdrzati na tleh  Smiley
Sicer pa cetudi nima od zacetka do konca nos na tleh pa vmes malo odvije po svoje pa se vrne na vlecko, sploh ni nben kriminal ce na koncu celo prinese nazaj tisto na koncu lezeco zadevo Smiley
Pac ni maximum tock, je pa narejeno. Edino ce te je zadeva tolk zagrabila, da hoces natancnost?

Jst sm gruntala da bi prisla gledat v nedeljo, pa je bilo vreme za umret grdo in prostovoljno tusiranje je na mojem urniku le ko sama sodelujem (kot gledalka nikakor!)

Uglavnem se enkrat cestitke!
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #117 : ponedeljek, 28.04.2003 : 16:39:55 »

Cheesy Vau, cestitke, obema (ok, Erosu raje kaj okusnega za pod zob Wink)

Zdaj mamo se enega izobrazenega goldna vec v Sloveniji Grin - domace vzreje!

lp, Ksenija
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #118 : torek, 29.04.2003 : 07:41:51 »

Sirtaki in kk!

Hvala za cestitke. Vama pa povem - ce bi mi kdo pred pol leta ali pa pred enim letom rekel, da bom mrtve zivalce vlacla naokoli, bi mu rekla da je zmesan. Ampak sedaj...

Ja kaj naj recem, skoda bi bilo ne izkoristiti Erosovih nagonov. Malo zamizim, pa je.  Wink Grin Grin Grin

Lp, Kristina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #119 : četrtek, 29.05.2003 : 17:08:19 »

Ok da privlecemo tole temo malo na povrsje...je bila ze na 3. strani  Huh  Angry

Uglavnem imam eno cisto skoraj mission impossible prosnjo, ce mogoce kdo ve, in sicer iscem lastnike mladicev, ki so se skotili lani pozimi pri vzreditelju Marjanu Ocepku iz Izlak. Oce je Camrose Pagliacci, mama pa Ajda Grmajo...
Ce kdo sluuuucajno kaj ve, kje bi bili ti mladici (en je v trstu in ena v Avstriji nekje, za ostale pa nevem).
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines