mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:43:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 199016 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #30 : sreda, 10.04.2002 : 10:06:14 »

Citat

Kdo pa je dober vzreditelj zlatih prinašalcev?
Žal v slovenskem klubu retrieverjev še nimamo sistema ocenjevanja dobrih vzrediteljev niti nimamo izoblikovanih kriterijev za priporočanje.

Ja, res se pojavlja problem, kdo je najboljsi vzreditelj (pa ne le zlatih prinasalcev) posamezne pasme nasploh. Sama menim, da je to predvsem tak clovek, ki mu ni do masovne vzreje (vec pasem v isti "psarni", vec kot 3-4 legla z eno psicko)... Pravi vzreditelj naj bi tezil predvsem h kvaliteti - tako zunanji podobi (v skladu s standardom) kot karakterni. Se pravi ogromno razstav, oz. tekmovanj (ce gre za delovno linijo) in predvsem socializacija, ukvarjanje s psom. Vse skupaj pa velikokrat ne prinese dobicka. Tu pa se pri mnogih zatakne, ZAL!

Se pa povsem strinjam, da bi bilo potrebno tudi pri nas urediti nek sistem ocenjevanja, ki bi omogocal rangiranje vzrediteljev, tako kot to poznajo v tujini.
Logiran
Vesna
gost
« Odgovor #31 : četrtek, 11.04.2002 : 13:36:59 »

Ljubi Tonko!

Za izjavo,da so lhasa apso trmasti me je že okregala Mojca,ki ima vrhunske predstavnike te pasme.
Ali bi moral omeniti lastrnost agresivnost pasme lahasa apso.
Pojasni kaj se je dogajalo s tvojim samcem na mednarodni razstavi v Avstriji,Ali je bil tvoj pes res neocenjen zaradi agresivnosti.Tako se govori.


Vprašanje je, kaj vse se govori... O vas in vaših psih..., Mojci in njenih vrhunskih predstavnikih pasme, ki naj bi na neki lanski avstrijski razstavi bili ocenjeni z dobro, in meni...  Huh

Ja, moj pes je bil na žalost diskvalificiran, ker je samec občutljiv in pač ne dovoli vsaki kuri oz. petelinu, da mu tišči tace v gobec. Je pa ta isti pes v manj kot dveh mesecih zbral (KLJUB TEMU, DA SE BO ZDAJ GOVORILO, DA SO VSI MOJI PSI NEZNANSKO AGRESIVNI ... IN NEVEMKAJŠE...) že dovolj titul za mladinskega prvaka hrvaške.
Pa by the way: Njegov brat je na isti razstavi zmagal med mladimi v 9 grupi in med zmagovalci grup - torej BIS JUNIOR.

P.S. pasma ni lahasa apso ampak lhasa apso oz. po slovensko lasa apso...  Wink
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #32 : četrtek, 11.04.2002 : 13:55:30 »

Joooj! Samo prosim vas nehajte z nizkotnimi udarci! Saj verjamem, da dobro zgleda, ko en po drugem pljuvate, potem pa lahko drugi berejo... Ampak predlagam, da svoje zamere zadrzite zase ali pa si jih poveste preko zasebnih sporocil... Bo veliko bolj prijetno za vse skupaj, se vam ne zdi  Wink

Po moznosti pa sporocila "zasebne narave" iz foruma izbrisita, preden jih bo Jana!
Logiran
Tone Hočevar
gost
« Odgovor #33 : četrtek, 11.04.2002 : 19:51:38 »

Spoštovana Slly

Se opravičujem.Malo me je pa res zaneslo.

Danes sem dobil potrditev prijave za svetovno razstavo v Amsterdamu 7.julija,kjer bom nastopil z zlatim prinašalcem.Zaenkrat grem sam,v avtu pa je še dovolj prostora.
Kogar zanima brezplačno potovanje me naj pokliče.Pogoj B izpit za avto.
041 673081 Tone
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #34 : četrtek, 11.04.2002 : 23:48:10 »

Draga Tjaša in ostali!

Upam, da si se v poplavi vseh teh informacij znašla in da še imaš namen imeti psa. Kakršnega koli že. Za lažjo odločitev pa naj še jaz pristavim svoj lonček...
Glede cene: pred 2 letoma sem za rodovniškega ZP dala 800 mark, kar niti ni tako zelo veliko (g. Hočevar ti lahko posreduje še konkretnejše številke)..., če upoštevaš, da je najlepši, najbolj pameten ravno ne, da ima blazno rad otroke in odrasle, da se malih psov boji, z večjimi pa bi se zaradi slabe izkušnje stepel, da je zelo rad v vodi, da želi ugajati, da bi se za priboljšek prodal, in šel za prvo psičko- ker je samec, torej tudi Trmast z veliko začetnico, previden pri vseh novih stvareh, zamerljiv, hiter in eksploziven,....To je MOJ pes.

Prvi pes. Ki smo mu doma preveč dovolili - ampak dosledni pa smo več ali manj bili (dobro, zdaj vem, da bi morali biti še bolj)! In naenkrat je že kot odrasel samec pokazal zobe - meni, ki sem njegova ljubica in domačim. Zdaj pa ti reši težave samo z lepo besedo ja! Zato me ne bo nihče več prepričal, da pri vzgoji zaleže samo doslednost. Ko pes prvič "ven vrže zobe", je treba uporabiti trdo roko!!!! Lips Sealed   In če bom imela še kdaj psa, bom to dosledno upoštevala. Kar priporočam vsem, ki ne želite težav oz. konkretnih ugrizov.

Tjaša, nikar se ne ustraši kot sem se jaz. Psa si počasi a vztrajno podrejam in rezultati so že opazni (nekdo se bo zdaj nasmehnil). Tudi na tak deževen dan kot je danes, ti lahko uspe dober trening. Ko se s psom ujameš, odtehta to vse napore.
Res ti priporočam "zlatkota".
LP, Princ, Zlati prinašalec
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #35 : petek, 12.04.2002 : 07:05:26 »

Živjo!

Princ, bi te lahko vprašala pri katerem vzreditelju si kupil/a zlatega prinašalca?
Ker, če sem dobro razumela, je v Sloveniji veliko slabih vzrediteljev.

Hvala

LP  Nikar Cheesy
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #36 : petek, 12.04.2002 : 10:23:03 »

Hej hej hej, nikar!
Pes je natanko tak, kakega smo naredili mi, laiki. To je meni zdaj 100% jasno. Kateri pes  pa ne bi izkoriščal, če bi imel te možnosti?? Še najbolj glupi pes...
Res ne vem, če je to krivda vzreditelja, no. Težavam navkljub trdim, da imam najboljšega psa na svetu (normalno) in ga ne bi zamenjala za nobenega psa g. Hočevarja ali kakega drugega vzreditelja. Naj mi oprostijo.
Je pa tudi kar znan vzreditelj iz Ljubljane. Zaradi zgoraj omenjenega ti lahko posredujem ime prek osebne pošte, v kolikor te še zanima. Velja? Smiley

Jana, ni problema. Hvala  da si to naredila, jaz sem antistručko za računalnike... Grin

LP vsem
Logiran
Tina2
gost
« Odgovor #37 : sobota, 13.04.2002 : 20:14:05 »

Pozdravljeni vsi!

Čez kakšen mesec dobim zlatega prinašalca - samčka (sem ga že rezervirala, a je šele tri tedne stara rumena kepica). Je z rodovnikom in vsemi urejenimi papirji. Pa vas vse skupaj prosim za kakršen koli nasvet (saj veste, da so ti vedno dobrodošli). Wink

Hvala!

Tina
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #38 : ponedeljek, 15.04.2002 : 18:45:47 »

tč. 1 Naslov teme - vidim, da se v tej temi marsikaj dogaja. Škoda, da niste dopolnili naslov teme, skoraj sem jo spregledala .
tč. 1 Amsterdam - žal sem prijavo zamudila. Ali gre kdo na evropsko v Francijo  (Avto, delitev stroškov...)?  
tč.3
Primerjava TERIERJI - ZLATKOTKI.  Moram reči, da sem že srečala nekaj lastnikov  različnih  drugih pasem , ki so mi z obžalovanjem dejali,  da se ravno zaradi tega niso odločili za terierja, ker naj bi bili trmoglavi, ne-tako učljivi, čeprav so jim zelo všeč  (no pa so kupili psa, ki je bil še bolj trmoglav in ne-učljiv , pa to prej niso vedeli, ker so poznali samo pozitivne strani....)  

Sama imam s svojo "terico" obiskujem   malo šolo - veliko stvari zna  narediti v prvo.    
Zadnjič , je inštruktorica z mojo "malo terico" pokazala kot "vzor" kaj je to "poleg" lastniku "zlatkota"  -  toliko. Terierji znajo biti izredni psički  - ko ga enkrat imaš, ga ne menjaš.  


Logiran
Irina
gost
« Odgovor #39 : torek, 16.04.2002 : 18:58:29 »

Nekaj me zanima!!! Huh
Poznam namreč par lastnikov, ki imajo zlatega prinašalca (psa), ki so zelo napadalni na druge pse. Pa kaj niso to prijazni psi ali pa je to res odvisno od lastnika? Res škoda, tako lepi pa tako hudi.
                                                                     lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #40 : torek, 16.04.2002 : 22:00:12 »



Irina, tole o prijaznosti je pa cista posledica komercializma..sej ves treba neki fajn podpret, da se bo dobro prodajalo...in so se odlocili, d abodo javno in glasno poudarjali kak so zlati prinasali sploh naj naj prijazni in sladki in lustkani in... Roll Eyes

Najvecja zabava pri vsemu skupaj je to, da so to mnenje razsirjali taki, ki POJMA nimajo kako je imeti zlatega prinasalca doma... Angry

Ne ne to ni nic nenavadnega, da se samci tepejo...pravzaprav so zlati prinasalci eni vecjih pretepacev...vedno zacnejo pretep in ponavadi tudi koncajo na veterinarski mizi  Roll Eyes
Sicer to ni v njihove znacaju, je pa vsaj v Sloveniji posldica skomercializirane reje (namensko nism napisala vzreje), kjer je rejce "bas brigal znacaj"...

No moram reci, da je zdaj veliko bolje, ampak se se vseeno pojavljajo malo bolj agresivni primerki...ki pa se jih redno mece ven iz vzreje.


Ekola se en razlog, zakaj hudica ne kupovati brezrodovniskega mladica...mogoce pa kateri od starsev (ali prastarsev) ni dobil vzrejnega dovoljenja, ker je bil agresiven do drugih psov ali CELO cloveka?!  Shocked
Zadeva je dokazano dedna namrec...
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #41 : torek, 16.04.2002 : 22:31:20 »

Draga Irina,

ne vem, če ste dobro prebrali vse strani o pasmah. Ker je namreč precej dobro napisano (tudi s strani poznavalcev, vzrediteljev, veterinarjev,...) o RAZLIČNIH dejavnikih, ki vplivajo na vedenje psa. Katerekoli pasme.

Jaz sem kar malo šokirana - da poznate toliko(?) ljudi, ki imajo popadljive oz. težavne zlatkote? Ali pa imate morda VI slabe izkušnje z njimi? Ali pa vas nisem dobro razumela.

Namreč: moj vragec se je pred časom nič hudega sluteč ves vesel zapodil k nekemu ovčarju, se pred njim vlegel in ga z udarjanjem tačk ob tla vabil k igri. Le temu seveda ni bilo do igre in REZULTAT je bil pretep. Krajšo je potegnil moj pes, ki je dobil zaradi zagnojitve ran še par "antibiotikov v rit". POSLEDICA je pa ta, da sedaj alergično laja na večino večjih psov. Se mi zdi, da preventivno, ker je pogruntal (ali pa si domišlja), da se tako umaknejo... Hvala bogu - tudi igra se še vedno rad z njimi, če primahajo mimo prijazno razpoloženi.

Ste se pogovarjali s temi lastniki? Prepričana sem, da le ni vse na pasmi....in ob branju teh mejlov bi omenila še eno lastnost, ki je - po moje - eden glavnih krivcev obnašanja in posledično reakcij GR: njihova NAIVNOST. O tem bi lahko kdo, ki se na to bolj spozna, še kaj napisal.

Lep pozdrav vsem...










Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #42 : sreda, 17.04.2002 : 12:32:03 »


Princ, preberi si se enkrat kaj sem napisala o problematicnih znacajih v Sloveniji in popravljanjem le-teh...
Torej imas zgleda enega tistih, ki ze spadajo v "novo" generacijo... Roll Eyes

In Irinine izkusnje so kar pristne in nadvse verjetne tudi.  Shocked
Logiran
Irina
gost
« Odgovor #43 : sreda, 17.04.2002 : 12:58:11 »

Osebno poznam veliko lastnikov z zlatimi prinašalci. In vsi ki so bolj hudi so psi. Psic tudi nekaj poznam in so zelo prijazne. Mogoče pa se le psi tako obnašajo. Imela pa sem že bližnje srečanje z dvema. Eden se je že začel tepsti z mojim potem pa je gospodar skočil vmes. Psa je imel seveda spuščenega. Začel je mlati po psu s povodcem, brcal je z nogami tako da jih je moj več dobil kot njegov. Na srečo ni bilo nič hudega. Misli, da če je pes zdresiran da ga bo poslušal. Pa sploh ni res. Pa še vedno ga vodi na sprehod brez povodca.
Vse bolj se mi dozdeva da so zlati le po barvi.
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #44 : sreda, 17.04.2002 : 15:47:31 »

No tudi jaz sem že srečala kakšnega "hudega" zlatkota. Na začetku sem bila presenečena - ker sem jih enačila z labradorčki, katere pa resnično poznam kot "prijazna in dobrodušna, malo potepuška in željna plavanja  bitja" - nekoč sem skoraj že kupila labradorca. Kljub temu, da je "zlatkotov" več, če bi morala sama zbirati zase , bi raje labradorčka - črnega seveda.

No pa tole glede odtenkov barve zlatkotov. Ali se meni samo zdi, ampak zadnje čase videvam precej svetle zlatkote . Kateri odtenek barve  zlatkota ja pa najbolj ZAŽELJEN (vem , da je težko opisati, ampak vseeno)? Hvala za odgovor.  
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines