mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:25:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 199032 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
GalNik
gost
« Odgovor #45 : sreda, 17.04.2002 : 16:08:06 »

Jaz osebno poznam več hudih labradorcov kakor zlatkotov. Pa tud kakšen zlatko se najde včasih. Tud moj zna bit hud, sam takrat ko je to potrebno. Npr. če ga kdo hoče naskočt, pa če mu kakšen neznan kuža hoče vzet palčko. Do poznanih (prijateljev) kužkov pa je vedno prijazen.
Logiran
chivava
gost
« Odgovor #46 : četrtek, 18.04.2002 : 09:46:35 »


Kot sem ze rekla, trdno sem prepricana, da je 'zlati' pasmi se najbolj
skodila njena ogromna popularnost. Pa to, da jo po vseh knjigah in
clankih priporocajo popolnim zacetnikom, ces kao so pridni in nezahtevni.

Ja,  ampak - prvo od pametnega vzreditelja, ki ne 'stanca' psov ne glede
njihov (pravilni) karakter....ki je praviloma nezen in ustrezljiv.
In drugo - lastnik naj ne racuna na 'prirojeno' pridnost psa, ampak mora
delati z njim od malega, tako kot z vsakim drugim psom. Ce pes pri sestih
mesecih se ne ve kaj je to NE in se za to ne zmeni - je lahko tisockrat
zlat, pa bo odrastel v neposlusno mrcino.

Kar se tice napadalnosti zlatkotov....ja, niso cisto pohlevni, moja lubica se
krasno razume in igra z velikimi psi, majhne odpodi, edino kar je kriticno,
je to, ce ji manj znan pes skusa ukrasti njeno zogico. Ne bo se pa nikdar kar
 zapodila v kaksnega psa, ki ji nic noce.
In se eno lepo lastnost imajo zlatkoti - redkokatera pasma je tako druzabna,
kar se tice drugih zivali. Zlatkoti 'slovijo' tudi po tem, kako lepo se razumejo
z mucami (seveda primerno predstavljenini) , drugimi psi v druzini, manjsimi
zivalmi.
 Pri nas je bil lep prizor, ko so na postelji skakljali dve miski (skakaci), pa nas
 vrli zajcek (no, kuncek), med njimi pa se je pazljivo prestopala nasa zlatka, da
 ne bi koga pohodila. Zajec je bil v nevarnosti samo pred pljucnico, ker je imel
 vso dlako mokro od njenega lizanja. In miske....kako nezno je moja kuza polozila
 gobec na miskin repek, da je ta ostala za hip pri miru in si jo je koncno lahko
 v miru ogledala...in nikdar me ni bilo strah, da bi jo...hmmmm...kaj zamikalo....
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #47 : četrtek, 18.04.2002 : 10:14:36 »

Citat
In se eno lepo lastnost imajo zlatkoti - redkokatera pasma je tako druzabna, kar se tice drugih zivali...

S tem se pa nikakor ne strinjam. Ocitno premalo poznas druge pasme (ki jih ni tako grozno malo - ko pravis redkokatera), da le "zlatkote" postavljas v dobro luc. Vecina pasem psov je lahko v dobrem odnosu do drugih hisnih ali kakrsnihkoli zivali, le ce z njo nima slabih izkusenj in ga tudi lastnik ne "sunta" proti njej. Tako moje psicke se danes ne vedo kaj je "macka" v pravem pomenu, saj jo - ko vidijo kaksno okolisko muco, le prijateljsko obliznejo (ce te prej ne zbezijo), se najraje bi se pa kar igrale z njimi. Tega jim pa ne dovolim, saj bi posledice lahko bile neprijetne - predvem za moje kosmatinke. Ravno tako je nas hisni zajcek njun velik prijatelj...

Mocno pa dvomim, da bi tvoj "zlatko" - pa tudi moje psicke, po kaksni neprijetni izkusnji s kaksno zivalico se naprej prijateljevali z njo. Wink
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #48 : četrtek, 18.04.2002 : 10:25:14 »

Citat


S tem se pa nikakor ne strinjam. Ocitno premalo poznas druge pasme (ki jih ni tako grozno malo - ko pravis redkokatera), da le "zlatkote" postavljas v dobro luc. Vecina pasem psov je lahko v dobrem odnosu do drugih hisnih ali kakrsnihkoli zivali, le ce z njo nima slabih izkusenj in ga tudi lastnik ne "sunta" proti njej.

Se pridružujem Sally. Imam terierko +perzijsko mačko, ki sta čudoviti prijateljici. Prav tako verjamem , da ima še veliko forumovcev poleg psa (različne pasme ali mešance) še mačko.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #49 : četrtek, 18.04.2002 : 12:13:16 »

Sama imam kar nekaj pasem (vse v enem psu - prevladuje španjel) in čisto vse (spet samo v enem psu) se odlično razumejo z mojo činčilo in morskim prašičkom, pa s pokojnimi papigami, morskimi prašički, želvo, hrčki in skakači so se tudi razumele.  Grin lp
Logiran

nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #50 : četrtek, 18.04.2002 : 16:25:04 »

Živjo!

Ker imate nekateri od vas doma zlatkota in se spoznate na pse, bi vas prosila za ime oziroma priimek kakšnega dobrega vzreditelja te pasme. Moji starši so KONČNO privolili k nakupu in jaz ne vem pri katerem vzreditelju bi se pozanimala, ker jih je toliko in vsi naj bi najboljši. Jaz pa želim izvedeti za najboljšega, ker želim imeti zdravega in veselega prinašalca.

Lp

Nikar Cheesy
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #51 : četrtek, 18.04.2002 : 18:42:26 »

Chivava,
vem, kaj si hotela povedati in popolnoma se strinjam s tabo. Prepričana pa sem tudi, da nisi s tem žalila drugih pasem. Cheesy
Btw.: pa bi jaz imela še kakega psa, npr. borderčka... Grin

LP, Mateja
Logiran
Irina
gost
« Odgovor #52 : četrtek, 18.04.2002 : 20:39:51 »

Glede prijaznosti pa res mislim da ni toliko pomembno katera pasma je. Če dobiš mladiča pri dobrih rejcih, kateri starši so dokaj normalni mislim da z ustrezno vzgojo in disciplino dobiš pravtako odličnega psa-so pa seveda tudi izjeme. Jaz osebno sem prej imela nemško ovčarko, katero so otroci kot majhno dražili in tudi dobili smo jo pri ljudeh,ki so imeli pse samo za čuvaje, zato je bila huda na vse po vrsti-pse in ljudi.Lahko bi rekla da je bila že malo obsedena s tem,tako da je morala nositi nagobčnik. Potem pa je skotila mladička,ki ga imamo sedaj-Rokija. In če povem, da sem se kar malo bala da bo isti in da bo podedoval kaj njenega. Toda je čisto naprotje njej, po njej ima samo rep in temno dlako. Kar se tiče pa prijaznosti  pa kljub temu da se je kot mlad zelo rad zapodil za golobi se je pri sedmih letih takoj privadil na papagaja,ki smo ga dobili. Z mačkami pa je najboljši prijatelj čeprav jih srečuje le zunaj,kar pa za prejšnjo psico ne bi mogla reči. Tako da mislim da je pes takšen kot ga sam vzgojiš. Potrebno pa je veliko pozornosti in živcev.
Glede zlatkotov pa mislim da samci potrebujejo samo več šolanja in boljši pristop pri vzgoji kot samice ki so( glede na moje izkušnje) bolj prijazne kot pravijo.
                                               Adios Cool
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #53 : četrtek, 18.04.2002 : 22:50:39 »


Nikar:

spremlji objave legel + predstavitve vzrediteljev na:
http://www.klub-retrieverjev.si

Logiran
Tina2
gost
« Odgovor #54 : nedelja, 21.04.2002 : 22:09:31 »

Jaz pa imam eno vprašanje za vas, ki dobro poznate zlatkote. A je eno-sobno stanovanje (mansarda) s 13 m2 velikim balkonom premajhno zanj?
Vzreditelj mi je namreč rekel da ni, a me zanima še vaše mnenje (saj je on konec koncev le prodajalec).

Vam bom izredno hvaležna za odgovor.

LP, Tina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #55 : nedelja, 21.04.2002 : 22:37:48 »

Premajhno je stanovanje samo toliko, kolikor bo ovirano normalno zivljenje ljudi in psa. Torej, ce si lahko predstavljas se enega odraslega zlatkota poleg sebe, potem ni premajhno.

Lahko pa ti povem, da so zlatkoti veliko bolj srecni, ce lahko nonstop zivijo v sozitju s svojim lastnikom, kot pa da so revezi v pesjaku v hisi z ogromnim vrtom...kar se mi zdi najmanj pomemben argument pri nakupu psa, ki  zivi zato, da lahko opazuje svojo druzino nonstop, pa ceprav stisnjen nekje pod mizo...
Bi pa jaz prodala mladice veliko raje v blok kot pa v hiso...

Logiran
Ajka
gost
« Odgovor #56 : ponedeljek, 06.05.2002 : 16:50:05 »

Pozdravljeni!

Naša družina se prvič odloča za psa in mislim da je zlati prinašalec za nas primeren.Prosila pa bi vse tiste, ki imajo doma takega psa da o njem kaj napišejo(kakšen je njegov značaj,ali naj se raje odločimo za psičko,...).
Zanima pa me še nekaj stvari:
-koliko stane sterilizacija
-koliko stane zlati prinašalec brez rodovnika
-ali je res, da so psičke bolj pridne od psov

Najlepša hvala za odgovore Cheesy

Katja Wink
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #57 : ponedeljek, 06.05.2002 : 22:25:30 »

ZP:
verjetno se nikomur ne da pisati eno in isto, zato si poglej strani od 1 do 5. Mislim, da boš dobila dovolj informacij in nasvetov...
O.K. Vmes je tudi nekaj navlake, ki jo lahko mirne duše izpustiš... V osnovi pa je v redu.
Tako si že lahko izvedela, da so samičke "bolj pridne in ubogljive";  da so nerodovniški psi cenejši ali celo zastonj - vendar z nakupom takega psa preveč reskiraš!!!-upam, da se tega zavedaš;  cena sterilizacije pa je različna od klinike do klinike...
Želim ti pravilne odločitve in veliiiiko veselja z malo kepico! Cheesy

Nikar: vidim, da ti je uspelo (bravo!) in naj ti zaupam, da sva v žlahti. Grin

LP, Mateja
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #58 : nedelja, 26.05.2002 : 11:33:25 »

Zdravo!

Mene pa zanima, če bi se dalo organizirati kak piknik retrieverjev. Mogoče neki takiga, ko je dans za hovawarte. ka mislite? Mislim da bi blo fajn, da bi si izmenjali kej izkušenj, se malo družili, mogoče imeli kakšno tekmo ali razstavo,...

                                    ewchy Cool
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #59 : nedelja, 26.05.2002 : 14:08:52 »

Ewchi,

povprasaj po mailu na info@klub-retrieverjev.si
, kdaj imajo piknik.
Sicer pa lahko najdes informacije o retrieverjih tudi na http://www.klub-retrieverjev.si/.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines